Zakup nowego odtwarzacza BR, jaki wybrać?

karbeti

New member
Johnkruger pisałeś o tv 55H7000. Ja też posiadam ten tv i do niego zakupiłem bluray Samsunga F6500. Wszystko śmiga elegancko, obsługa tv i odtwarzacza jednym pilotem, 3D bajka. Gorąco polecam.
 

remmyhi

New member
W ps3 to nie wiatrak szumu tylko napęd.
Chyba że masz zamknięte w szafce. Wtedy nie dziwne że szumi.
Ja przez chwile szukalem bd 3d z wyjściem analogowym audio (6rca). Problem jest taki, ze Samsunga 7500 nie chciałem a Panasonic zbyt drogi (1200zl). I zostałem przy moim starym bd390 + ps3.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Mi PS3 nie szumiało nigdy. A teraz wymieniłem na Panasonic DMP-BDT460. Różnica w obrazie ciężka do wychwycenia. Inna sprawa, że jest wszystko szybciej, łatwiej, poręczniej. Poza tym wreszcie przy 3D nie kastruje Dolby TrueHD do zwykłego DD.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic, absolutnie nie szumiało? Jaką wersje PS3 masz?
Ja miałem kilka PS3 i każda, mniej czy bardzie szumiała.
U mnie w porównianiu do UD7007 to jest niebo a ziemia, nawet nie ma co porównywać, słyszalny szum vs absolutna cisza.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nic, absolutnie nie szumiało? Jaką wersje PS3 masz?
Ja miałem kilka PS3 i każda, mniej czy bardzie szumiała.
U mnie w porównianiu do UD7007 to jest niebo a ziemia, nawet nie ma co porównywać, słyszalny szum vs absolutna cisza.

Pomijając szum, widzisz wyraźne różnice w jakości odtwarzania np. UD7007/5007 vs PS3
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nic, absolutnie nie szumiało? Jaką wersje PS3 masz?
Ja miałem kilka PS3 i każda, mniej czy bardzie szumiała.
U mnie w porównianiu do UD7007 to jest niebo a ziemia, nawet nie ma co porównywać, słyszalny szum vs absolutna cisza.

Playstation 3 Slim 250GB
NIGDY NIC nie szumiało. Konsola w bardzo przewiewnej szafce. Bez frontu, bez pleców. Duża wolna przestrzeń. Od konsoli do widza około 3 metrów. Nawet po zakupie Panasa przeraziłem się I dnie nie na żarty, jak usłyszałem hałas, ale.... UFF, tylko przy pierwszym odpaleniu. Widocznie smar się musiał rozejść. Teraz jest już - jak PS3 - bezgłośny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomijając szum, widzisz wyraźne różnice w jakości odtwarzania np. UD7007/5007 vs PS3

Wyrażne różnice to ja widzę pomiędzy jakością SD a HD ;)
UD7007 ma rewelacyjny tor audio, więc śmiało można zrezygnować z CD.

Playstation 3 Slim 250GB
NIGDY NIC nie szumiało. Konsola w bardzo przewiewnej szafce. Bez frontu, bez pleców. Duża wolna przestrzeń. Od konsoli do widza około 3 metrów. Nawet po zakupie Panasa przeraziłem się I dnie nie na żarty, jak usłyszałem hałas, ale.... UFF, tylko przy pierwszym odpaleniu. Widocznie smar się musiał rozejść. Teraz jest już - jak PS3 - bezgłośny.

To ciekawe, ewenement bym powiedział. Co prawda moja slimka którą kiedyś miałem też nie za specjalnie szumiała z kilku metrów, ale jednak coś tam było słychać. Obecna fatka już jest wyrażnie chałaśliwa, ale mam do niej sentyment i została w domu właśnie ta.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moja slimka 250gb tez szumiala i to mnie denerwowalo. Co do obrazu to PS3 ma dobre podzespoly wiec moze konkurowac spokojnie z markowymi BD.
 

Henry

Active member
Bez reklam
@Armanig, a jak ma się 5007 do 7007? Z tego co widziałem w specyfikacjach, aż takich kolosalnych różnic nie ma, a cena to już co innego. Oczywiście inną kwestią są różnice na papierze, a inną w rzeczywistości...
Zaczynam powoli zastanawiać się na zmianą wysłużonego CD Technicsa, bo już zdarzają mu się przycinki na niektórych wysłużonych płytach, zresztą po kilkunastu latach ma już prawo coś mu doskwierać ;)
Na 7007 trochę szkoda mi kasy, bo powiem szczerze wolałbym odłożyć do lepszego ampli, z kolei zakup osobnego odtwarzacza CD też, nie bardzo mi podchodzi, bo te Marantze ponoć bardzo przyzwoicie sprawują się jako odtwarzacze CD.
 

Pr3dator

New member
Panowie ,a jak poziomem głośności podczas odtwarzania w PS4? Nie wiem w co się pakować PS4 (xbox360 odszedłby na emeryturę :) czy tylko blu Panasonic DMP-BDT460? Ewentualnie z nowości co jest godne uwagi?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to przecież cały czas piszemy o poziomie głośności. Zdania są podzielone, wszystkie PS3 jakie miałem szumiały, mniej lub bardziej. Raccoon ma bezgłośną, albo juz na stare lata przygłuch nieco ;) Moim zdaniem loteria.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A prepraszam Cię, Ty pisałeś o PS4, ja zrozumiałem że o PS3 ;)
To niech się koledzy wypowiedzą, bo moja PS4 juz się zrobiła zielona od kurzu.
Generalnie sama w sobie podczas granie też lekko szumi.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
PS4 nie odtwarza filmów 3d. Co do obrazu PS3 vs. Panas 460 - podobnie. Jednak jak wiadomo, dedykowany zawsze wygodniejszy. Co do hałasu, u mnie i Panas i Play3 bezglosne. I mogę się założyć, że to nie kwestia mojego słuchu :)
 
Do góry