Zakończenie sprzedaży tv plazmowych LG

bluray

Banned
Wszyscy dobrze wiemy, że plazma to totalny SYF.
NIKT TEGO GÓWNA NIE KUPOWAŁ.

No to pozamykali fabryki.
Najpierw wycofał się PHILIPS później SONY a później PIONEER.
Panasonic zdecydował się ratować ten SYF i przegrał każdego dolara ...

Koreany pilnowały zdychania do końca PDP by Japan.
I po temacie ...
 

runforestrun

New member
Masz rację RHJG lepiej zamknąć ten temat bo robi się kolejna wojenka. Myślałem, że kiedyś uda się porozmawiać na ten temat merytorycznie, ale chyba jeszcze nie.

@bluray
Trolulejsz, albo nie masz zielonego pojęcia o tym temacie, w obu przypadkach dyskusja nie ma sensu. Tak tylko informacyjnie: Sony nigdy nie produkował PDP. Była 3 producentów (+Pioneer - inna bajka): Panasonic, LG i Samsung. Więc było 2 Koreańczyków (na 3) którzy "pilnowali zdychania" swoich (?) produktów. Pierwszy wycofał się właśnie Pionner potem Panasonic i Samsung a na końcu LG. Philips o ile mi wiadomo (ręki sobie nie dam uciąć bo nie pamiętam, a nie chce mi się sprawdzać) też nigdy nie produkował paneli plazmowych. Wstawiał je tylko w swoje obudowy.

Na całe szczęście niedługo na masowy rynek mają trafić OLEDy dla których Panasonic porzucił plazmy. To powinno zakończyć temat która technologia jest najlepsza. Widziałem 2 modele - bajka.

Mam nadzieję, że jakiś moderator zamknie ten temat, bo raczej nic konstruktywnego się tu już nie pojawi.
 

astw

New member
"brak curved.
Czyli tego co się dziś liczy" - ?????


To nie jest wątek o wyższości technologii plazmowej nad LCD lub LCD nad plazmową, ale wątek, którego tematem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie dlaczego nagle wszyscy trzej producenci zrezygnowali z tel. plazmowych? I dlaczego inne mniejsze firmy nie chcą zlecić np. Panasonicowi produkcji tv plazmowych? I tylko o tym.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Wymieniłem 4 cechy blokujące dalszy rozwój PDP.

Z pewnością były to cechy skłaniające producentów do zamknięcia produkcji.
Czyli brak perspektyw.
 

astw

New member
Wymieniłem 4 cechy blokujące dalszy rozwój PDP.

Z pewnością były to cechy skłaniające producentów do zamknięcia produkcji.
Czyli brak perspektyw.


Pytania:

1. jaka ilość konsumentów pragnie zakrzywionego, a jaka płaskiego tv? Zakrzywione tv już były - crt. I czym mniej zakrzywiony - tym lepiej :) Zakrzywiony tv to marketing, a nie korzyść dla konsumenta.
2. Problem 50 Hz. Miał go tylko Panasonic i chyba dopiero od 2010 r. Samsung i LG - nie.
4. 4-K - a gdzie mamy masowe programy telewizyjne w tej rozdzielczości? Gdzie mamy płyty z filmami? Najwięcej sprzedaje się (nie tylko u nas) dvd, nie blu-ray.

Z całą pewnością tv lcd mają niewątpliwą przewagę w słonecznych pomieszczeniach. Ale dlaczego przestano (Sharp, Toshiba, LG) produkować naprawdę matowe tv, idealne do takich pokoi?

Czy niedoświetlone rogi, "białe chmurki", przycięcia obrazu - nie pokazują granic LCD?

W Saturnie w warszawskiej Arkadii wymieniono podwieszane pod sufitem matowe tv LCD LG (dosyć "grube") - prezentujące reklamy - na tv Panasonica 650 - model z dramatycznie ciemnymi rogami. Konsumenci patrzą na to (jasne obrazy reklamowe) i komentują. Nie przytoczę komentarzy, które słyszałem. Najdelikatniejszy: nasz stary tv w domu jest dużo lepszy.
 
Do góry