Zakończenie sprzedaży tv plazmowych LG

astw

New member
Ostatnie nowe tv plazmowe LG (produkcja w Polsce w 2014 r.) na allegro właśnie zostały sprzedane. Skończyły się także w Czechach skąd były importowane. Są jeszcze w jednym sklepie na Ceneo, ale model 50 cali HD ready kosztuje ponad 2800 zł.

Ciekawe dlaczego, któraś z firm trzecich (a wiele takich jest na tynku tv) nie zleciła jednemu z 3 ostatnich producentów tv plazmowych produkcji modeli pod swoją nazwą? Tak dzieje się z wieloma modelami LCD.
 

maxan

New member
Bez reklam
ja sie w niedziele przesiadlem z powrotem na LCd i powiem tak plazma nie dla mnie technologia poszla do piachu i dobrze mi z tym :)
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Samsung PS51D550 ale nie ma to znaczenia jakia plazma to nie tv dla mnie- szklo, migotanie na bialym, grzejnik, slaba jasnosc w dzien, niby mial jeno 16ms input lag (mierzone wzgledem crt) a nie bylo tego czuc (leo bodnar w plasmach pokazuje przynajmniej 40ms), do tego przy szybkim obracaniu ekranu w shooterach/grach wszystko sie mazalo! DNo dna i kawal mulu. A teraz przesiadka na Sony 705C - idealny tv do gier :) (input lag, czerń!, kontrast, kolory w dzien, komfort oglądania w każdych warunkach)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ps51d550-201109221412.htm
 
Ostatnia edycja:

runforestrun

New member
Wg mnie plazma wyprzedzała niemal pod każdym względem LCD. Trzeba tylko brać pod uwagę okres kiedy była walka pomiędzy standardami. Ostatnie 3 lata były już wygaszaniem plazm. Tak naprawdę ostatnie 5 lat bo wtedy w planach długoterminowych ta "3" musiała się już określić. Ale ostatnie 3 lata były już produkcją rozwiązań i innowacji które tylko finalizowano. Nic nowego na pewno już nie rozpoczynano. Jedynym powodem upadku tego standardu jest jak piszę kiki cena. Taniej jest rozwijać 1 technologię z dużo szerszym zastosowaniem (małe ekrany) niż 2. Gdyby w obie technologie wpuszczono podobny kapitał bo opłacalne było by produkowanie tak małych rozmiarów jak LCD to dzisiaj standardem wg mnie byłaby właśnie plazma. Czerń, kontrast, kąty widzenia, stabilność kolorów, rozmycie w ruchu. Tak naprawdę dopiero ostatnie serie LCD 2014 może 2013 dorównują PDP sprzed 5 lat. Miałem 3 plazmy i 2 LCD i zawsze przy podobnej cenie wygrywały plazmy. 2 LCD które kupiłem to był błąd. 1 raz kupiłem bo mnie przekonał znajomy "znawca" - dużo innych osób też polecało np. na forach za 2 razem potrzebowałem max 32" do sypialni. Gdyby dalej produkowano plazmy nigdy bym już nie kupił LCD. W 2009 kupiłem plazmę 50" i LCD 42" w identycznej cenie, pomimo różnic wielkości. Oba modele polecane jako jedne z najlepszych na rynku w klasie średniej - 6000zł. Plazma wygrywała w absolutnie każdej konkurencji. Poza zużyciem energii. Więc jak dla mnie to niestety smutna wiadomość. Szczególne, że myślę, że mógłbym dzisiaj kupić plazmę 65-70" jaka jest idealna dla mnie w możliwej dla mnie do zaakceptowania cenie. Na dobre LCD potrzebował bym penie koło 12 000.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś były produkowane, ale krótko.
Ale bez polskiej gwarancji ja nie polecam telewizorów.
 

runforestrun

New member
@astw, ale popatrz na cenę tego Panasonica. :) Tak niestety jest jak popyt przewyższa podać. Przecież dobrą plazmę 65" gdyby nie wstrzymali produkcji mógłbyś dzisiaj kupić za 6- 7 tyś.
Najmniejsza dobra plazma jaka była dostępna jak kupowałem TV do sypialni była jeśli dobrze pamiętam 37" i była za duża. Ale to chyba taki żarcik z Twojej strony, nie? ;)
 

astw

New member
@astw, ale popatrz na cenę tego Panasonica. :) Tak niestety jest jak popyt przewyższa podać. Przecież dobrą plazmę 65" gdyby nie wstrzymali produkcji mógłbyś dzisiaj kupić za 6- 7 tyś.
Najmniejsza dobra plazma jaka była dostępna jak kupowałem TV do sypialni była jeśli dobrze pamiętam 37" i była za duża. Ale to chyba taki żarcik z Twojej strony, nie? ;)

TV plazmowe 32 cale to nie żart. Na forum były zdjęcia obrazu.
 

runforestrun

New member
Ok, a była jakaś dobra plazma 32"? Pisząc żarcik miałem na myśli model który był w linku.
W sumie to bez znaczenia, ale jestem ciekaw, bo pamiętam, że szukałem (bo koniecznie chciałem plazmę) nawet na jakimś forum pytałem i nic nie znalazłem.
 

m@rcin

Member
Samsung PS51D550 ale nie ma to znaczenia jakia plazma to nie tv dla mnie- szklo, migotanie na bialym, grzejnik, slaba jasnosc w dzien, niby mial jeno 16ms input lag (mierzone wzgledem crt) a nie bylo tego czuc (leo bodnar w plasmach pokazuje przynajmniej 40ms), do tego przy szybkim obracaniu ekranu w shooterach/grach wszystko sie mazalo! DNo dna i kawal mulu. A teraz przesiadka na Sony 705C - idealny tv do gier :) (input lag, czerń!, kontrast, kolory w dzien, komfort oglądania w każdych warunkach)
Samsung PS51D550 (D550 PDP) Plasma 3D TV Review

Dobrze że napisałeś cyt "plazma to nie tv dla mnie" ;)
Plazma plazmie też nie równa.
Mogę coś napisać o swojej.
Szkło - jeśli dobrze ustawisz nie będzie dużych odbić - ma dobry filtr.
Migotanie - może przeszkadzać - kwestia przyzwyczajenia :wink:
Grzejnik - mit.
Słaba jasność w dzień - rolety na okna załatwią sprawę :wink:

Zapomniałeś dodać duży pobór prądu. Fakt średnio ok. 200W :-(
Pojawiające się powidoki i w najgorszym wypadku wypalenie matrycy (nieusuwalne) :-(

Jeśli miałbym kupić tv do gier to brałbym LEDa.
A kupiłem świadomie ten i nie żałuję.
Nocne seanse filmowe - wrażenia bezcenne.

Pozdrawiam
 

runforestrun

New member
Dokładnie m@rcin. Maxan uwierz mi, że gdybyś miał jakąś plazmę ze średniej półki to byłbyś nią zachwycony. Tak jak ja swoim Panasoniciem TX-P50G10 niestety po 6 latach zaczyna się psuć (czasami się nie włącza - trzeba trochę odczekać a to denerwuje).
A to tylko średniak. Nie wiem czy widziałeś kiedyś Kuro w akcji, uwierz mi, że wiele współczesny LCD miało by problem wygrać obrazem z telewizorem sprzed 6 lat. Naprawdę. Gdyby Pioneer nie wycofał się ze względów finansowych to myślę, że żaden LCD by nie dorównał jakością obrazu Kuro. Czerń to była smoła. :) Tylko ta cena...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja widziałem Kuro w akcji, ba, mam Kuro ;) a zgadzam jednak się z Maxmanem, zresztą Marcin fajnie to opisał, widać, że nie jest ślepym fanboyem i wypunktował wady/zalety, ot chociażby:

"Szkło - jeśli dobrze ustawisz nie będzie dużych odbić - ma dobry filtr."

Prawda, tyle, że ja nie mam zamiaru nic "dobrze ustawiać".

"Migotanie - może przeszkadzać - kwestia przyzwyczajenia"

Prawda, może przeszkadzać, a nie musi. Mi przeszkadza.

"Słaba jasność w dzień - rolety na okna załatwią sprawę"

Prawda, rolety i po sprawie. Tyle, że mnie nie interesuje oglądanie w norze, to nie projektor, a tylko tv, a tego mam również przyjemność oglądać w ciągu dnia.

Jak widać każdy sobie coś wybierze, a dyskusji takich mieliśmy już co nie miara. Punkty karne się sypały, a i tak każdy obstawiał swoje. Zostawmy ten temat, bo nie warto ;)
 

astw

New member
Dokładnie m@rcin. Maxan uwierz mi, że gdybyś miał jakąś plazmę ze średniej półki to byłbyś nią zachwycony. Tak jak ja swoim Panasoniciem TX-P50G10 niestety po 6 latach zaczyna się psuć (czasami się nie włącza - trzeba trochę odczekać a to denerwuje).
A to tylko średniak. Nie wiem czy widziałeś kiedyś Kuro w akcji, uwierz mi, że wiele współczesny LCD miało by problem wygrać obrazem z telewizorem sprzed 6 lat. Naprawdę. Gdyby Pioneer nie wycofał się ze względów finansowych to myślę, że żaden LCD by nie dorównał jakością obrazu Kuro. Czerń to była smoła. :) Tylko ta cena...

Podzielam ten pogląd. Do pokoju innego niż słoneczny, tv plazmowy jest idealny. Tu nie chodzi tylko o czerń, tu chodzi o ciepłe kolory, odwzorowanie obrazu. Nie wszystkie tv plazmowe migoczą - LG np. nie. A kolory ma piękne.
Do pokoju słonecznego potrzebny jest matowy tv lcd. Tylko, że .... Sharp już nie produkuje matowych LCD. Inni producenci też nie.
 

maxan

New member
Bez reklam
Dokładnie m@rcin. Maxan uwierz mi, że gdybyś miał jakąś plazmę ze średniej półki to byłbyś nią zachwycony. Tak jak ja swoim Panasoniciem TX-P50G10 niestety po 6 latach zaczyna się psuć (czasami się nie włącza - trzeba trochę odczekać a to denerwuje).
A to tylko średniak. Nie wiem czy widziałeś kiedyś Kuro w akcji, uwierz mi, że wiele współczesny LCD miało by problem wygrać obrazem z telewizorem sprzed 6 lat. Naprawdę. Gdyby Pioneer nie wycofał się ze względów finansowych to myślę, że żaden LCD by nie dorównał jakością obrazu Kuro. Czerń to była smoła. :) Tylko ta cena...

A żę niby co nie mailem plazmy ze sredniej półki? PS51D550 to jaka półka ?! :) G30 ma znajomy i tez mnie ten obraz nie zachwycil a tym bardziej komfort rozgrywki. Do gier plazmy sie nie nadaja takie moje zdanie- filmy w ciemni ok ale w dzien to juz porazka. Nowe LCD LED wygeneruje podobny obraz jak plazma w ciemni tyle ze w kazdych warunkach- oczywiscie nie kazdy ale komfort calodobowego ogladania i tak jest wiekszy :) takie moje zdanie :)
A z tym mat czy pól mat - pół-mat i podswietlenie LED zdaje egzamin :) szklo w plazmierobi za lustro do tego te tv w dzien slabo swieca.... grac sie nie da a rolety to tylko półśrodek gdyz jak na dworze sloneczko to w ciemni siedzial nie bede (choc i z roletami jak ostro slonce walilo to komfort nijaki)
 
Ostatnia edycja:

runforestrun

New member
@armanig masz rację. Na 2 forum na którym jestem od kilku lat te dyskusje były takie same i zazwyczaj moderatorzy je kończyli. :)
Zgadzam się, że plazmy mają dużo wad:
- migotanie (nie wszystkie modele)
- zużycie energii - w ostatnich seriach było trochę lepiej, ale bez porównania do LCD
- słaba jakość w dzień, zgadzam się u mnie też rolety rozwiązują ten problem
- szkło - jw
- grzejnik - w ostatnich modelach było już ok, ale też bez porówania do LCD
- wymiary - nigdy nie zeszliby do poziomu LCD
- trudniejszy "start" - więcej ustawiania, "hartowanie" ekranu itp.
- wypalanie całkowity - kilka ostatnich serii były już ok, ale w LCD po prostu tego problemu nie ma
- wypalanie częściowe (loga) - wg mnie nigdy tego problemu całkowicie się nie pozbyto. Znajomy ma ostatnią serię Pan-a i problem (niewielki) nadal występuje
Ale te wszystkie minusy można jakoś rozwiązać jeśli zależało nam na jakości obrazu. A w LCD jedynym rozwiązaniem było zamknięcie oczu. ;)
Zgadzam się, że współczesne LCD są lepsze od plazm sprzed kilka lat w praktycznie każdym aspekcie. Ale porównujmy modele z tych samych lat. Naprawdę nikt nie pamięta "glinianych" twarzy, kolorów jak z bajek o Barbi, duszków piłkarzy i piłek? Naprawdę? Ja jak włączałem swoje LCD to zawsze miałem takie "ja pier...." z tyłu głowy. Plazma zawsze mnie denerwowała swoimi foszkami: "a to trzeba tak, a nie można tego, a to jest tak" itp., ale zawsze jak ją włączyłem to rekompensowała wszystkie te problemy.
Ja w 100% rozumiem osoby kupujące LCD - duży, cienki ekran bez problemów, plug&play bez kombinacji, interesowania się tematem, ustawiania, problemów itp. Ale nie potrafiłem znieść jak ktoś w latach 2008-2011 mówił o przewadze jakości obrazu w LCD. No nie...

@maxan
Wg mnie PS51D550 to nie była średnia półka. Np. G10 czy potem G30 to średnia półka (o ile się łapią na średnią półkę). Kuro wyższa, a potem było premium za 25k w wzwyż. Jak oglądałem ostatnio TV w jednej z sieciówek to mi sprzedawca (nieproszony) zaczął polecać TV powiedziałem że szukam czegoś ze średniej półki. A on i stwierdzi, że H6400 to średnia półka, a nawet wyższa. Tak patrząc to seria 8 to już chyba premium, szach/mat Bang & Olufsen :)

PS. żeby nie było: Nie, nie uważam, że B&O jest jakiś super. Użyłem tylko jako przykład premium.
 

pantomima

Banned
Ja widziałem Kuro w akcji, ba, mam Kuro ;) a zgadzam jednak się z Maxmanem, zresztą Marcin fajnie to opisał, widać, że nie jest ślepym fanboyem i wypunktował wady/zalety, ot chociażby:

"Szkło - jeśli dobrze ustawisz nie będzie dużych odbić - ma dobry filtr."

Prawda, tyle, że ja nie mam zamiaru nic "dobrze ustawiać".

"Migotanie - może przeszkadzać - kwestia przyzwyczajenia"

Prawda, może przeszkadzać, a nie musi. Mi przeszkadza.

"Słaba jasność w dzień - rolety na okna załatwią sprawę"[/I


Prawda, rolety i po sprawie. Tyle, że mnie nie interesuje oglądanie w norze, to nie projektor, a tylko tv, a tego mam również przyjemność oglądać w ciągu dnia.

Jak widać każdy sobie coś wybierze, a dyskusji takich mieliśmy już co nie miara. Punkty karne się sypały, a i tak każdy obstawiał swoje. Zostawmy ten temat, bo nie warto ;)



ad1 - figorki ,te pierdolki chcialo Ci sie ustawiac co ale nie tv bo on sam ma z pudelka wyskoczyc i automatycznie w 'nore' wpasowac tak ?

ad2 - nie przesadzaj az tak z migotaniem plazmy bo nikt w to nie uwierzy . Musisz miec nad wyraz rozwiniety zmysl percepcji/postrzegania ze jestes w stanie wylapac to migotanie - brawo bije !

ad3 - od czego chlopcze masz suwaki ? Wystarczy podbic kontrast jasnosc i juz wszystko gra jak nalezy.

Za dnia to ta sama 'nora' w ktorej spedzasz czas z ta tylko roznica ze rozswietlona blaskiem slonka w przeciwienstwie do nocnej lamki ,nie wydaje Ci sie ??
Nie probuj wkrecac na sile ludziom ze za dnia gdy slonko w zenicie'Ty nawet w malym stopniu nie czujesz dyskomfortu wpadajacych do pokoju promykow slonka 'ze roleta u Ciebie ani drgnie bo mrok nory Cie ogarnie ! Nie wazne jaka technologia - nie da sie poprostu siedziec w poludnie przed tv ,takie slonko'mega oslepia .

Zaciemniona sala kinowa to tez nora ?? - czy profesjonalnie przygotowana miejscowka do seansow filmowych ?! Plazma zost opracowana pod katem wieczornych seansow , to nie led swiecacy jak choinka chlopcze .

Tv sie nie oglada ! , mozna z gory , z dolu, z boku - jak kto woli ale w gruncie rzeczy sie go nie oglada,to zadna frajda .

Wpisujesz sie w temat z checi skrytykowania pdp a na wstepie rzucasz sugestie odstepstwa od fanbojowskich zawirowan w Twojej glowie - smiech .
 
Ostatnia edycja:
Do góry