Zagwostka z wyborem tv

Kedaar

Member
Dzięki za dwie propozycje, oczywiście spoza tej listy również mile widziane jeśli ktoś zna lepszy Odnośnie Hisense myślałem jedynie w kwestii OLEDa, ale uznałem, że Ich system jest jeszcze zbyt nowy i na Naszym rynku może mieć sporo braków. Czekam na kolejne propozycje!

Btw, ktoś wie na czym polega różnica pomiędzy LG QNED 90, a 91? Czy to również jest owiane tajemnicą?

Pozdrawiam
 

Kedaar

Member
Odnośnie serii QNED 90 nie wiem dokładnie jaki model, wszystkie recenzje jakie miałem okazję widzieć były opisane jedynie jako "QNED 90". Na Naszym rynku jako nowość jest QNED 91 (LG 65QNED913PA) i widać różnicę pomiędzy nimi chociażby po innej podstawie. A jakie są pozostałe różnice? Bo LG za QNED913PA krzyczy sobie 7999 zł, a to już cena jak za OLEDa i zastanawiam się czy warto, aczkolwiek to jest na obecną chwilę mój nr 1. Chociaż TCL C825 depcze mu po piętach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich cena jest przecież znacznie niższa za 65Qned i to dodatkowo z pakietem gratisów.
Na polskim rynku masz 65Qned913, 963,993.
Nie spotkałem mini ledów LG z innym symbolem.

TCL C825 - świetny w swojej klasie.
 

Kedaar

Member
Przesyłam zdjęcie wersji QNED90 Mini Led. Od razu rzuca się w oczy inna podstawa od tej nowości na Naszym rynku QNED91 więc jakie są inne różnice?
 

Attachments

  • IMG_20210927_095526.jpg
    IMG_20210927_095526.jpg
    108,7 KB · Wyś: 29

bumtarara

Member
Hmm jak dla mnie szczerze mówiąc patrząc na wytrzymałość matryc a wytrzymałość mają 6 tys godzin to 3 tys zł na tv to maximum jak kto woli płacić za nowość czy za możliwości sle starszy model, dopłacać sensu nie ma chyba że ktoś nie ma co zrobić z nadmiarem pieniędzy i chce mieć wszystko naj, 6 tys godzin to jakieś około 7 lat zależy kto ile czasu spędza przed tv czy jest tylko ozdobą w salonie...można zrozumieć że technologia idzie do przodu i wszystko sie zmienia ale na idealny odbiór musi być idealny nadawca w odpowiedniej dla nas technologii, ja mam sony kd 50x80j nie wiele różni sie od soniaka x81j tym tylko że x81j ma Motionflow XR 400 a sony x80j Motionflow XR 200 może warto by ziąć też i to pod uwagę ale nie wiem jak było by z wyświetlaniem na ekranie ponad 70 cali
 
Ostatnia edycja:

mkan03

New member
Miałem podobne dylematy i czy decyzja dobra okaże się za kilka/naście dni jak kiki dostarczy 65C825 :)
poniżej podam logikę czym się kierowałem
1. Odległość mam między 3.7 z 4.4 zależy który róg ale wiadomo że wieszak zabierze ze 20-30 cm więc normalizuje odległość do ok 4m
2. Po paru tygodniach zostały na polu: 75PML9506 (za drogi), 75XH90, 75X90J/94J, 75Q90T(argumenty SDmana do mnie trafiają i bardzo mi się podoba Q91A) i właśnie 65C825(przeczytałem o nim cały watek) tak wolałbym żeby to był 75C825, ale takiego nie ma dzisiaj.

Więc stwierdziłem że i tak będę za 2-3 lata potrzebował drugiego tv wiec wtedy najwyżej wymienię na 75/85" a tego wezmę do gabinetu, sypialni, (gaming roomu?).

Niestety, ja odnoszę wrażenie(kiki wypowiedz się może) ale teraz mamy klimat na 65" i to jest główna oś sprzedaży i na to sa dobre ceny.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szybko zmienisz, do tej odległości 85".
75" może być za mały aby mówić faktycznie o "jakiś" wrażeniach.
W ogóle mam wrażenie, jakbym czytał wątek z 2010r.
Takich dyskusji mieliśmy tu kilkadziesiąt.
Nie ma też żadnego klimatu na 65", za to jest brak doświadczenia i praktyki.
 

Kedaar

Member
Hmm jak dla mnie szczerze mówiąc patrząc na wytrzymałość matryc a wytrzymałość mają 6 tys godzin to 3 tys zł na tv to maximum jak kto woli płacić za nowość czy za możliwości sle starszy model, dopłacać sensu nie ma chyba że ktoś nie ma co zrobić z nadmiarem pieniędzy i chce mieć wszystko naj, 6 tys godzin to jakieś około 7 lat zależy kto ile czasu spędza przed tv czy jest tylko ozdobą w salonie...można zrozumieć że technologia idzie do przodu i wszystko sie zmienia ale na idealny odbiór musi być idealny nadawca w odpowiedniej dla nas technologii, ja mam sony kd 50x80j nie wiele różni sie od soniaka x81j tym tylko że x81j ma Motionflow XR 400 a sony x80j Motionflow XR 200 może warto by ziąć też i to pod uwagę ale nie wiem jak było by z wyświetlaniem na ekranie ponad 70 cali

Jakiś czas temu miałem okazję przetestować na parę dni, w warunkach domowych, Sony KE-75XH8096 (znajomy pożyczył bo wyjechał na ten czas). Cena oscylowała tak jak obecnie w granicach 4500 zł. Mówiłem sobie, że nie jestem jakimś wymagającym odbiorcą, byłem zadowolony z obrazu jaki dawał mi mój stary Sony (10-11 lat użytkowania i niestety padł) więc przy telewizorze z 2020 roku nie mogłem się zawieść. Niestety się myliłem. Obraz był nie do zaakceptowania, jak mecz jeszcze dało radę obejrzeć tak jak leciał film akcji (kanał z dekodera UPC) to przy szybszych scenach miałem wrażenie, że kamerzysta cierpi na braki magnezu. Nic nie było widać, obraz zamazany, cierpiałem katusze. Od tamtej pory stwierdziłem dwie rzeczy. 1) 75 cali przy odległości do kanapy 3-3,5m to zdecydowanie za dużo 2) Jednak dam trochę grosza skoro docelowo telewizor chciałbym, aby mi służył przynajmniej 7-8 lat.

Miałem podobne dylematy i czy decyzja dobra okaże się za kilka/naście dni jak kiki dostarczy 65C825 :)
poniżej podam logikę czym się kierowałem
1. Odległość mam między 3.7 z 4.4 zależy który róg ale wiadomo że wieszak zabierze ze 20-30 cm więc normalizuje odległość do ok 4m
2. Po paru tygodniach zostały na polu: 75PML9506 (za drogi), 75XH90, 75X90J/94J, 75Q90T(argumenty SDmana do mnie trafiają i bardzo mi się podoba Q91A) i właśnie 65C825(przeczytałem o nim cały watek) tak wolałbym żeby to był 75C825, ale takiego nie ma dzisiaj.

Więc stwierdziłem że i tak będę za 2-3 lata potrzebował drugiego tv wiec wtedy najwyżej wymienię na 75/85" a tego wezmę do gabinetu, sypialni, (gaming roomu?).

Niestety, ja odnoszę wrażenie(kiki wypowiedz się może) ale teraz mamy klimat na 65" i to jest główna oś sprzedaży i na to sa dobre ceny.

Na początku myślałem o 75 calach bo wszystkie znaki na forumowych niebach mówiły mi, że taki rozmiar będzie odpowiedni przy odległości do kanapy 3-3,5m. Teraz szukam telewizora 55-65 cali przy czym trochę się obawiam 65 cali bo aż tak dużo mniejszy od 75-ki nie jest. Aczkolwiek na 95% wziąłbym teraz, tak jak Ty, TCL C825, ale jak na złość w sklepie, w którym posiadam kartę podarunkową o całkiem sporej wartości przez dłuższy czas 55 cali jest niedostępne, a na 65-kę są raty 0%, ale tylko w ilości 10. Tyle miesięcznie nie planowałem wydawać.
 

mkan03

New member
Szybko zmienisz, do tej odległości 85".
75" może być za mały aby mówić faktycznie o "jakiś" wrażeniach.
W ogóle mam wrażenie, jakbym czytał wątek z 2010r.
Takich dyskusji mieliśmy tu kilkadziesiąt.
Nie ma też żadnego klimatu na 65", za to jest brak doświadczenia i praktyki.

nie twierdzę że tak nie będzie :), pewnie że wolałbym 75" na większy nie jestem psychicznie przygotowany.

zgadzam się co do braku doświadczenia i praktyki, ostatnio u kolegi (rzutnik 120") zapuścił wiedźmina to wyglądało to tak jakbym w ogóle tego nie oglądał - ilość szczegółów była unbelievable
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie zawsze jest inne.
1. Czy droższy jest w Twoim zakresie cenowym ?
2. Czy lubisz mieć najlepszą jakość ?
3. Czy denerwują Cię kompromisy ?
4. Jaki masz teraz telewizor ?
 

Staszek

Member
Kiki, czy możesz wyłożyć dlaczego TCL 65C825 byłby lepszy od Soniaka XH 9505?

Samsung odpada, z uwagi na brak Dolby V.
Chyba, że z czasem uzupełnią przez new firmware
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL to mini led.
Mini ledy mają kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy punktów świetlnych umieszczonych na takiej płytce.
Z tyłu mają partiami podłączone strefy sterowania.
Sony masz XH 128 stref
Philips mini led np ma 1100 stref
A ten TCL ma 160 stref.

Ma lepszy kontrast, który daje większą głębię obrazu.
Ma znacznie lepszy dźwięk, ma większe możliwości, przejścia tonalne.

Ale obydwa są dostępne.
Na model Sony z wystawy cena 4999 zł z pakietem.
 
Do góry