Z3030 vs. ZF 355 - opinie i porównania

pener77

New member
ENDZI63 napisał:
Porównania już były ,na dzień dzisiejszy najlepszy wśród LCD ZF355 ,nawet KIKI o tym wspomniał,ale ja jednak wybrałem PANASONICA TH-50PY800
POZDROWIENIA


no własnie chodzi o to ze nie było tego porównania, chciałbym zobaczyc jak duze róznice są w czerni, kątach i płynności pomiedzy tymi dwoma modelami.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
studius napisał:
(...). Obraz wymiata, szczególnie KURĘ :krol: :twisted:

U mnie z kolei KURO ZMIAŻDŻYŁ LCD Toshiby :krol: :twisted: na każdym sygnale, z DVD, HD ale przede wszystkim SD z analogowej kablówki.

Widziałem te telewizory ustawione obok siebie w bezpośredniej bliskości we własnym salonie a nie gdzieś w marketach gdzie porównania praktycznie nie mają żadnego sensu.

Bawiłem się nimi ponad 3 godziny zmieniając wszelkie możliwe ustawienia, które wcześniej miałem wydrukowane z internetu - na siłę chciałem sobie i innym udowodnić wbijając te najlepsze dla Toshiby, że jest ona lepsza ale niestety KURO nie zostawił jej najmniejszych szans.

Również mnie mamił znaczek FULL HD i bardzo chciałem go mieć, jednakże jak się okazało z odległości około 2 metrów nie było już żadnej różnicy między Toshiba FULL HD a KURO HD Ready - owszem czytałem o tym na tym forum wielokrotnie, że FULL HD to największa marketingowa ściema naszych czasów ale musiałem się o tym przekonać na własne oczy.

Nawet w moim niewielkim salonie zauważyłem tragiczne kąty Toshiby i do tego to przeokropne smużenie i brak płynności - wystarczyło, że puściłem mojego ulubionego Matrix Reloaded.
Oczywiście Toshiba jako LCD może i ma te parametry jak kąty i smużenie najlepsze jeśli chodzi o inne telewizory LCD ale w porównaniu z KURO Toshiba wyglądała właśnie jak zmokła kura - KURO to zupełny brak kątów, idealna płynność i 0 zero smużenia.

Moje przekonania co do jakości obrazu podzielili mój ojciec, który również był na prezentacji oraz mój kumpel, którego także zaprosiłem oraz co może być niespodzianką: osoba, która była u mnie z prezentacją od początku wiedziała co wybiorę :D

Jedyna więc rada to zamówić prezentację od KiKiego i porównać samemu we własnym domu na własnym sygnale.

Każde inne gadanie, oglądanie w marketach, sugerowanie się tylko testami z netu to zwykłe bzdety.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

studius

New member
Masta_J napisał:
U mnie z kolei KURO ZMIAŻDŻYŁ LCD Toshiby :krol: :twisted: na każdym sygnale, z DVD, HD ale przede wszystkim SD z analogowej kablówki.

Widziałem te telewizory ustawione obok siebie w bezpośredniej bliskości we własnym salonie a nie gdzieś w marketach gdzie porównania praktycznie nie mają żadnego sensu.

Masta_J napisał:
U mnie KURO ZMIAŻDŻYŁO Toshibę 52Z3030 na prezentacji, LCD poszedł pierwszy do kartonu - smużenie, brak płynności i tragiczne kąty były dla mnie NIE DO PRZYJĘCIA.

Ja mówię o ZF a Ty porównywałeś serię Z a to jednak jest różnica :twisted:

Masta_J napisał:
Nawet w moim niewielkim salonie zauważyłem tragiczne kąty Toshiby i do tego to przeokropne smużenie i brak płynności - wystarczyło, że puściłem mojego ulubionego Matrix Reloaded.
Oczywiście Toshiba jako LCD może i ma te parametry jak kąty i smużenie najlepsze jeśli chodzi o inne telewizory LCD ale w porównaniu z KURO Toshiba wyglądała właśnie jak zmokła kura - KURO to zupełny brak kątów, idealna płynność i 0 zero smużenia.
:spam:

Nie wiem o jakich tragicznych kątach mówisz bo model 52Z3030 kąty ma bardzo dobre (matryca PVA).
Coś mi się zdaje, że konfabulujesz. Najprawdopodobniej w ogóle nie testowałeś modelu w tych rozmiarach matrycy.
Dalsza dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszym rozwiązaniem na świecie jest prezentacja w Twoim domu.
Zamów i sa wybieraj - w domu kupując dla siebie jesteś najlepszym expertem na świecie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
studius napisał:
Ja mówię o ZF a Ty porównywałeś serię Z a to jednak jest różnica :twisted:

Gdzieś nawet doczytałem, że seria Z ma lepsze kąty od ZF - to ja dziękuję :cool:

:spam:

Nie wiem o jakich tragicznych kątach mówisz bo model 52Z3030 kąty ma bardzo dobre (matryca PVA).
Coś mi się zdaje, że konfabulujesz. Najprawdopodobniej w ogóle nie testowałeś modelu w tych rozmiarach matrycy.
Dalsza dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu.

Cóż ja Ci mogę na to odpowiedzieć?

ROTFL

Takie właśnie znaczenie ma porównanie we własnym domu na własnym sygnale! Niewiarygodne ale prawdziwe!!

Od początku widać, że nie miałeś takiej możliwości i nie masz pojęcia o czym tak na prawdę piszesz - tak jak pisałem wyżej - zwykłe bzdety.

Wybacz ale słuchanie Ciebie nie ma od początku najmniejszego sensu i to właśnie staram się przekazać w tym wątku.

Jednak pozdrawiam Cię serdecznie,

@kiki

Witam Krzysztofie!
Pozdrowienia dla Ciebie i Jacka, który był u mnie na prezentacji.

Niewiernym Tomaszom mówimy stanowcze NIE!:-D :-D

Pozdrawiam,
 

studius

New member
Masta_J napisał:
Gdzieś nawet doczytałem, że seria Z ma lepsze kąty od ZF - to ja dziękuję :cool:

Gdzieś kiedyś to podobno żyło sobie siedmiu krasnoludków i królewna Śnieżka. :bober:

Zapraszam do mnie, pokażę Ci te tragiczne kąty i okropne smużenie.
Abyś już nigdy nie wywoływał niewiernych Tomaszów. :twisted:
 

scic05

New member
takie gadanie :/ lepszy Kuro (bo mam albo widzialem) z drugiej strony to samo, albo ja widzialem obydwa i lepszy ZF, a ja tez widzialem obydwa i lepszy Z(czy tam Kuro juz obojetnie co sie porownuje)
i tak mozna w niskonczonosc, w kazdym temacie o kazdym modelu, czy nie?
pozdr
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Tu jest temat porównanie i opinie o LCD Toshiba Z 3030 - ZF 355 , więc proszę abyśmy trzymali się tego tematu.
Pozdrawiam.
 
Do góry