Z3030 vs. ZF 355 - opinie i porównania

Sliper

New member
studius napisał:
Przedwczoraj był u mnie kolega, opinia była taka że to jest najlepszy obraz w SD jaki widział na plazmach i LCD. A widział naprawdę wiele.
A to wszystko z analogowej kablówki.

@Masta - chyba nie tylko czytał testy...
 

studius

New member
Widziałem KURO na własne oczy, Z też. I dokonałem świadomego wyboru.
Bo Toshiba była najlepsza. Była również lepsza w HD choć KURA naprawde dobrze sobie radziła. To tyle.
Jak dla mnie EOT na temat KURY w tym wątku.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja też wiele widziałem na własne oczy.

Wybaczcie ale dla mnie jedynym sensownym porównaniem jest porównanie dwóch ekranów na własnym sygnale u siebie w domu tym bardziej ekranów za ca. 10K PLN.

Jeśli ktoś mi powie, że w takich warunkach wybrał to a to to jest to dla mnie świadomy wybór i szanuję to.

Nie interesują mnie koledzy, którzy widzieli wiele, sorry.

Jeśli autor tego wątku zamówi sobie prezentację z KURO (to już będzie mój sukces :) ) a nawet wybierze LCD to bardzo dobrze bo o to właśnie chodzi.

Pozdrawiam,
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
to ja moze na temat dla odmiany. wytlumaczcie mi ludzie roznice pomiedzy toshiba 52" z a zf. wizualnie i podstawka sie rozni to wiem. ale co dalej. matryca ta sama. elektronika - jakie roznice? jakie roznice w opcjach? czy te 100Hz inaczej dziala?zalezy mi na pilce noznej i nie wiem ktory wybrac. (plazme pioneera juz mam - teraz chce lcd).

a apropo tych samozachwytow nad plazma pioneera to mi na ten przyklad przeszkadza odglos wydawany przez plazme pioneera - jak wieczorem sobie ogladam. przyzwyczailem sie, ale mi to nie pasuje.
 

studius

New member
Chyba są drobne różnice w menu (nie ma opcji wzmocnienia sygnału) ale na 100% nie powiem. No i ZF ma lepszy kontrast dynamiczny 20-30 tys. a Z 52' 14 tys.
To jeśli chodzi o teorię :rolleyes: co do praktyki trzeba pytać lub zobaczyć na własne oczy.
 

bRave

New member
kocur75 napisał:
to ja moze na temat dla odmiany. wytlumaczcie mi ludzie roznice pomiedzy toshiba 52" z a zf. wizualnie i podstawka sie rozni to wiem. ale co dalej. matryca ta sama. elektronika - jakie roznice? jakie roznice w opcjach? czy te 100Hz inaczej dziala?zalezy mi na pilce noznej i nie wiem ktory wybrac. (plazme pioneera juz mam - teraz chce lcd).

Tutaj masz efekt moich prób wyjaśnienia wątpliwości jeśli chodzi o panel http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=199491&postcount=31

Jeśli chodzi o elektronikę to porównując książki serwisowe obu modeli można stwierdzić, że różnią się tylko panelem (różne oznaczenia - oba to Samsung S-PVA) i modułem z wejściami (ZF musi mieć inną ponieważ do niej jest podłączone chociażby to światełko na froncie) Reszta elektroniki jest taka sama. Oczywiście software może się różnić. Nadal nie znalazłem nikogo kto dokonał jakiegoś porównania tych TV jeśli chodzi o jakość obrazu. Najłatwiej by było chyba na jakimś niemieckim forum ale niestety nie znam niemieckiego.

Ja sobie odpuściłem zabawe z ZF i zamawiam na prezentacje Z. Widziałem ZF52 w sklepie i o ile w mniejszych modelach ta ramka wygląda fajnie o tyle w 52'' to wszysko wygląda trochę dziwnie - nieproporcjonalnie. Zakładam, że jeśli nawet będzie jakaś różnica na korzyść ZF w jakości obrazu to stosunkowo niewielka.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzieki brave....niezle sledztwo zapodales :)

a czym sie rozni D od DG? bo juz nie mam sily szukac...kolor podstawki?


oraz w wawie gdzie mozna zobaczyc 52z3030?bo tak przy okazji zagladam do elektronicznych i nie widzialem....bo wizualnie musze to zobaczyc. i chetnie bym zobaczyl jak dziala podstawka obrotowa (bo taka ona jest prawda?)

jak dla mnie idealem jest ta w jvc....kurcze jednym palcem mozna to ruszyc......a u mnie bedzie w uzyciu :)

a jak z glosnikami? z i zf maja to samo?
 
Ostatnia edycja:

Dio

New member
Stusius, przepraszam że wtragnę w waszą uroczą aczkolwiek bezsensowną dyskusję o wyższości Kuro nad ZF'ką, ale mam zasadnicze pytanie:

Po co tak Ci na Full HD zależy skoro glównie oflądasz SD???
Jeśli glównie oglądasz SD, to powinienes mieć JVC 80'tkę.
 

pener77

New member
Kiki a moze zrobisz porównanie tych dwóch modeli czyli. 40ZF355 i 42Z3030, to rozwiałoby wiele wątpliwości, a chetnych na te porównanie napewno nie brakuje. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na porównanie :)
 

Lech100

New member
Dio napisał:
Stusius, przepraszam że wtragnę w waszą uroczą aczkolwiek bezsensowną dyskusję o wyższości Kuro nad ZF'ką, ale mam zasadnicze pytanie:

Po co tak Ci na Full HD zależy skoro glównie oflądasz SD???
Jeśli glównie oglądasz SD, to powinienes mieć JVC 80'tkę.

Moze dzisiaj SD a jutroHD:D
 

pener77

New member
pener77 napisał:
Kiki a moze zrobisz porównanie tych dwóch modeli czyli. 40ZF355 i 42Z3030, to rozwiałoby wiele wątpliwości, a chetnych na te porównanie napewno nie brakuje. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na porównanie :)

Mam nadzieje ze wiecej osób przyłączy sie do tej prośby :)
 

bRave

New member
kocur75 napisał:
...

a czym sie rozni D od DG? bo juz nie mam sily szukac...kolor podstawki?

oraz w wawie gdzie mozna zobaczyc 52z3030?bo tak przy okazji zagladam do elektronicznych i nie widzialem....bo wizualnie musze to zobaczyc. i chetnie bym zobaczyl jak dziala podstawka obrotowa (bo taka ona jest prawda?)
...
a jak z glosnikami? z i zf maja to samo?
Co do DG/G to spotkałem się z dwoma wyjaśnieniami - jedno, że to kolor podstawki a drugie, że rynek docelowy. Według mnie prawidłowe oznaczeniem wszystkich modeli jest D. G zostało dołączone przez niektórych sprzedawców dla oznaczenia koloru podstawy (Grey-szary) z tym, że z tego co wiem innych kolorów nie ma.

52z jest chociażby w MM na Ostrobramskiej (z tym, że zamontowany do ściany) Piszę o tym MM bo jest tam też 52zf do obejrzenia.
52z na podstawce widziałem conajmniej w kilku supermarketach więc nie jest go trudno znaleść z tym, że teraz nie jestem pewien w których, napewno była parę dni temu w Saturnie-Janki.

Do obracania podstawki nie przykładałem zbytniej uwagi bo u mnie tv będzie wisieć na ścianie (swoją drogą podstawka mi się bardziej podoba w wersji Z)
ale Toshiby w wersji 52'' i wyżej się nie obracają bo są za duże i byłyby zbyt wywrotne.

W książce serwisowej Toshiby zarówno dla 52Z jak i 52ZF wymienione są identyczne rodzaje głośników (dla każdego tv po dwa rodzaje)

W661 75007529 SPEAKER, SPK1497AO, 15MMHORN 8-OHM 10W
W662 75007560 SPEAKER, SPK1499AO, 15MMHORN 10W 8-OHM

Źródło dzwięku jest więc takie same ale mogą brzmieć troszkę inaczej ze względu na różnicę w obudowie telewizorów (btw. moc niby mała ale dźwięk jest bardzo dobry jak na tv, śmiem twierdzić, że nie słyszałem lepszego)

Przypominam, że niestety nie miałem okazji porównać tych tv bezpośrednio i opieram się tylko na informacjach jakie udało mi się zgromadzić (więc mogę się gdzieś mylić)

@pener77: Jeżeli chodzi o jakość to przy 40ZF vs 42Z zdecydowanie wygra ZF (dużo lepsze kąty/dużo lepsza czerń, być może trochę gorsza płynność) Te telewizory mają panele wykonane w zupełnie innej technologii. W wypadku 52'' sytuacja jest niestety dużo bardziej zagmatwana bo panele są w tej samej technologii od tego samego producenta a mimo to różnią się oznaczeniami.
 
Ostatnia edycja:

pener77

New member
Kąty nie mają znaczenia az tak duzego bo nie mam duzego salonu 5m na 4m. Czerń jak czytałem jest tez dobra (na wprost), a obraz jest płynniejszy na Z, ale są to opinie innych userów, a jak wiadomo kazdy ma inne gusta, ja widziałem tylko niestety x3030 vx. XF355 i obraz bardziej podobał mi sie na X3030, był taki bardziej stonowany a XF dawał po oczach, sądze ze moze być podobnie pomiedzy 42Z3030 a 40ZF, dlatego prosze Kikiego zeby skonfrontował te 2 modele ze sobą, kąty, czerń, płynność i to jak grają w SD :) Kiki zrób porównanie :) Za 2 tygodnie chciałbym mieć juz telewizorek w domu w prezencie ślubnym :) i naprawdę niewiem który z tych 2 modeli wybrać wiec Kiki mam ndzieje ze usłuchasz mojego wołania :)

Pozdrawiam
 

szpigiel9

New member
Przyłączam się do prośby plis. Ja już prawie jestem zdecydowany na z3030 ze względu na 42", płynność ruchu, cenę a kąty nie bo oglądam tylko na wprost a czerń w sklepie wydawała się bardzo podobna.:) :)
 

szpigiel9

New member
Przyłączam się do prośby plis. Ja już prawie jestem zdecydowany na z3030 ze względu na 42", płynność ruchu, cenę a kąty nie bo oglądam tylko na wprost a czerń w sklepie wydawała się bardzo podobna.:) :)
 

szpigiel9

New member
Widziałem pierwszy raz z3030 stojącego na stopce i usiadłem z wrażenia jaka wielka i paskudna. Zawsze jak już się prawie coś wybieże to jakaś niespodzianka. Teraz trzeba pomyśleć czy da się na siłe przyzwyczaić do ogromnego bumerangu do tego srebrnego przy czarnym tv. A może ktoś wie czy są z czarnymi stopkami to może mniej by sie żucała w oczy.
 

ENDZI63

New member
Porównania już były ,na dzień dzisiejszy najlepszy wśród LCD ZF355 ,nawet KIKI o tym wspomniał,ale ja jednak wybrałem PANASONICA TH-50PY800
POZDROWIENIA
 
Ostatnia edycja:
Do góry