Yamaha YAS 207 czy Sony XT-XF9000

bysiu1988

New member
Jako że pracuję w jednej z popularnych sieci elektro w Polsce to mogę się pobawić większością popularnych modeli. Yamaha gra bardzo przyjemnie w przedziale cenowym. Ma bardzo przyjemny, mocny ale zarazem nie męczący bas.
 

ziemianussss

New member
No ja się skusiłem własnie na YAS-207 z promocji na amazonie.it cena kusiła strasznie. Z uwagi na warunki nie mogę pozwolić sobie na pełnowartościowe kino a zastąpienie 5 letniej graj belki JBL-a bez suba na pewno zrobi robotę. Pytane tylko jak z tym DTS-X czy trzeba mieć stacjonarnego BL czy da rade jakoś z HDD z NAS-A przez pnp player, ps3?
 

gattsby

New member
Pytanie do posiadaczy YAS-207. Zakupilem swoja 207 jakis miesiac temu i mam pewien problem - moj subwoofer charczy/pierdzi przy troche wiekszym basie. Probowalem roznych ustawien za pomocą apki ale na kazdej, mniej lub bardziej buczy. W niektorych momentach slychac jakby nie dawal rady. Poczatkowo myslalem, ze moze po protsu tak ma z racji tego ze nie jest to sprzet z najwyzszej polki, ale wlasnie wrocilem ze sklepu, w ktorym to podlaczylem sie do wystawowej Yamahy puscilem ta sama piosenke i mialem wrazenie ze dzwiek jest czystszy. I teraz sie zastanawiam czy ja nie potrafie jej dobrze ustawic, czy trafilem na jakis wadliwy model. Dodam ze subwoofer stoi na podlodze ( w sklepie stal na polce pomiedzy innymi urzadzeniami) raczej nie rezonansuje od niczego. Dzieki za info!
 

mystaloba

New member
Nie chce mi się wierzyć w harczenie. Obstawiam, że kupiłeś towar po zwrocie. Moja sąsiadka tak kiedyś kupiła i skorzystała ze zwrotu. Zaryzykowała i kupiła drugi ten sam przedmiot i grał już dobrze.
Czytając wątek poświęcony YAS 207 na forum angielskobrzmiącym nikt nie skarży się na ten defekt więc tymbardziej dziwne.
 

mystaloba

New member
hmm kupilem towar w Media Expert normalnie takze nie wiem, najwidoczniej musze sie do nich przejsc i sprawdzic
Człowieku! Leć oddawaj ten sprzęt! Właśnie tu kupiła. Gdyby nie pojechała ze mną to na pewno by jej nie zrobili zwrotu... A jeszcze takie pytanko, czy na pudle miałeś ich taśmy ;)?
Coś ostatnio Media E... daje d..y i wydaje mi się, że dużo outletowych i powystawowych sprzętów sprzedają jako nowe.
 
Ostatnia edycja:

gattsby

New member
Kurw* a 2 tyg na zwrot juz minely, myslicie ze podlega to pod gwarancje? Czy po prostu isc z paragonem i sprzetem i poweidziec ze gra do dupy i chce wymiane?
 

mystaloba

New member
Współczuję. Ja z nią na drugi dzień pojechałem z myślą, że może problem tkwił w czymś innym. Okazało się po przewertowaniu amerykańśkich forów, że w tym modelu Philipsa do jakiejś daty siadają jak muchy płyty główne. Raz mogła włączyć tv, raz nie. Na drugi dzień dopiero za 10x udało się włączyć i telefon do mnie. Tejpy-taśmy miałeś ich czy oryginalne z soundbaru?
Obstawiam, że wcisnęli Tobie ten sprzęt jako używany :sad:
Jedź i zrób im reklamę przy ludziach to może ulegną presji i zwrócą koszta lub dadzą drugi ten sam model z oryginalnymi taśmami. A najlepiej jakbyś na sklepie jeszcze go przesłuchał.
 

gattsby

New member
wiesz co nie pamietam dokladnie jakie tasmy byly - ale na 80% nie media expert bo ich charakterstyczny kolor byl raczej zapamietal. Wczoraj cholera minal rowny miesiac. Teraz patrze ze mam karte gwarancyjna ale jest to karta www.audioklan.pl z tego co mi powiedziano jest to oficjalny serwis yamahy. moze do nich sie zglosic? czy najpierw lepiej spakowac sprzet i pojechac z tym do media expert? Moze zeby nie zasmiecac forum lepiej priv?
 

mystaloba

New member
Najwyżej wykasuje admin. Ja ze swojej strony najpierw podjechałbym do ME, a dopiero później jak sklep odmówi do oficjalnego partnera. Musisz wytrzymać do jutra. Współczuję.
 

gattsby

New member
Dzwonilem do media expert zorientowac sie co i jak i po prostu pojade do sklepu i oddam na gwarancje. zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale swoja droga jesli to prawda ze MediaExpert sprzedaje w normlanych cenach uszkodzone sprzety to slabo -.-
 

gattsby

New member
Eh az mi sie glupio przyznac : D sprawa okazala sie na szczescie dla mnie blacha. Okazalo sie ze przy duzym basie w utworach rezonansowala boczna scianka szafki pod tv obok ktorej stoi subwoofer. Nie to ze wczesniej tego nie sprawdzalem, ale widocznie odsuwalem go tylko delikatnie od szafki, a ta scianka jest na tyle cienka ze nawet przy odleglosci <10cm wpadala w rezonans i stad to buczenie. Takze wszystko gra jak nalezy. Sprawa zamknieta : )
 

gattsby

New member
Jak dla mnie gra super. Fajne w niej jest tez mozliwosc sciagniecia apki i ustawiania wsystkiego przez apke ( jak dla mnie wygodniej niz pilotem np). Jak juz ogarnalem powod buczenia to nic nie moge zarzucic. Pytanie kto czego oczekuje, cena mimo wszystko nie jest mala, ale polecam
 
Do góry