Yamaha YAS 207 czy Sony XT-XF9000

gattsby

New member
Chcialem zapytac co wybrac? Warto doplacic Waszym zdaniem do XT-XF9000? Przekonuje mnie Dolby Atmosem Sony ale jednak 300-400zl różnicy. Byłem oglądać w sklepie i graja w takich warunkach dość podobnie, może ktoś ma albo słyszał opinie o jednym i o drugim i doradzi ;P dzieki
 

gattsby

New member
Szczerze mowiac sluchajac przez chwile w sklepie nie do konca moge cos powiedziec, bo nie bylo dla mnie wielkiej roznicy miedzy tymi dwoma. licze bardziej na to, ze ktos z Was uzywa ich i doradzi: ) Na tą chwilę skłaniam się bardziej ku Yamaha

Przy okazji, kolega z kolei doradza, żeby zamiast w soundbar pójść w głosniki np. takie Edifire S730

Pytanie jak one mają się do wyżej wymienionych SB ? Nie widziałem ich na żywo, nie wiem jak grają, ale obawiam się, że są też za wielkie na moje potrzeby ( subwoofer)
 
Ostatnia edycja:

gattsby

New member
I jak sie spisuje? Zadowolony z wyboru? Jeszcze widze, ze w tej cenie jest tez Denon DHT-S514, ktorego nie mialem okazji posluchac niestety
 

jakubek25

New member
Ja tez wybrałem Yamahę - YAS-207 ... słuchałem różnych sprzętów przez dwa dni ... może oprócz JBL Bar 5.1. Szukałem czegoś w miarę uniwersalnego do polepszenia kina domowego i czystej muzyki ... Co mogę stwierdzić - Sony nie grało za czysto muzyki ... choć kino było w porządku, JBL - zarówno 2.1 jak 3.1 (to drugie mocniejsze z wyraźniejszym środkiem) było bardzo czyste i ok 20%-30% głośniejsze od Yamahy (choć Yamahę dociągam do 75 % bo jest już za głośno). Jeśli jednak chodzi o detale muzyki (dzwoneczki, cymbałki takie tam) to Yamaha była górą. W sklepie słuchałem jeszcze POLK Mini ale był cichszy, miał jedno HDMI (choć fajnie że miał chromecasta i WIFI) i dzwięk nie był tak szeroki jak z belki (choć również bardzo czysty muzycznie). Na razie mam to podpięte po optycznym przewodzie bo coś mi nie przepuszcza po ARC (albo przewód za słaby - choć ma ARC albo musze cos poresetować). Kupiłem w Media Expert bo mam 14 dni na zwrot w oryginalnym opakowaniu jeśli nie będę zadowolony... dziś będę dalej odsłuchiwał ... ale na tą chwilę jestem zadowolony.
 

tresor

New member
Ja tez wybrałem Yamahę - YAS-207 ... słuchałem różnych sprzętów przez dwa dni ... może oprócz JBL Bar 5.1. Szukałem czegoś w miarę uniwersalnego do polepszenia kina domowego i czystej muzyki ... Co mogę stwierdzić - Sony nie grało za czysto muzyki ... choć kino było w porządku, JBL - zarówno 2.1 jak 3.1 (to drugie mocniejsze z wyraźniejszym środkiem) było bardzo czyste i ok 20%-30% głośniejsze od Yamahy (choć Yamahę dociągam do 75 % bo jest już za głośno). Jeśli jednak chodzi o detale muzyki (dzwoneczki, cymbałki takie tam) to Yamaha była górą. W sklepie słuchałem jeszcze POLK Mini ale był cichszy, miał jedno HDMI (choć fajnie że miał chromecasta i WIFI) i dzwięk nie był tak szeroki jak z belki (choć również bardzo czysty muzycznie). Na razie mam to podpięte po optycznym przewodzie bo coś mi nie przepuszcza po ARC (albo przewód za słaby - choć ma ARC albo musze cos poresetować). Kupiłem w Media Expert bo mam 14 dni na zwrot w oryginalnym opakowaniu jeśli nie będę zadowolony... dziś będę dalej odsłuchiwał ... ale na tą chwilę jestem zadowolony.

Dla czego nie wybrałeś JBL BAR 3.1? ( osobiście się nad tym zastanawiam ).
 

bysiu1988

New member
Ja dzisiaj odpaliłem dla porównania nowych Avengersów ze ścieżką 7.1 zarówno na XF9000 oraz na BAR 3.1. Sony zagrał o wiele lepiej na tym materiale, jednak kodeki robią robotę. Przestrzeń dźwięku nieporównywalnie lepsza.
 

jakubek25

New member
Dla czego nie wybrałeś JBL BAR 3.1? ( osobiście się nad tym zastanawiam ).

Napisałem wcześniej dlaczego .... Yamaha grała muzykę dużo czyściej moim zdaniem (ale każdemu może wydawać się inaczej) ... może efekty dźwiękowe kinowe faktycznie atmos oferuje lepsze - jednak mi bardziej pasowała Yamaha. Zresztą siedzę dość daleko od belki więc nie wiem czy by to w moim przypadku miało sens ... chyba szybciej BAR 5.1 ale po tygodniu używania jestem zadowolony z uniwersalności Yamahy. Dźwięk można przetworzyć w surround 3D choć***nie zawsze efekty są wow. Zależy w sumie od materiału z jakiego puszczamy. Na pewno nie ma efektu dzwięku z góry czy z tyłu ale odbijając się od ścian po bokach mamy wrażenie jakby na ścianach również były zawieszone dodatkowe głośniki a nie tylko wąska belka. W sklepie tego nie słychać dlatego najlepiej wziąć do domu i wypróbować. Muzykę puszczam ze Spotify po bluetooth z telefonu lub z Google Asystenta Home Mini, który ma ustawioną belkę jako domyślny głośnik. Nie chcę nikogo namawiać na ten czy inny produkt ... mi po prostu pasuje ten.
 

kogucik86

New member
Obecnie mam Yamaha Yas 306. Przyznam, że bardzo mile mnie zaskoczyła jakość dźwięku, gdzie czuć głębię i czystość. Jednak zastanawiam się czy warto zmienić na Yamaha YAS 207. Obecnie na promocji w amazon.it. Yas 306 posiada 4 głośniczki i wbudowany subwoofer (60w + 60w). Natomiast Yas 207 - 6 głośniczków i oddzielny Subwoofer (100w + 100w), dodatkowo wspiera DTS Virtual X. Warto zmienić? Yas 306 mogę oddać jeszcze na zwrot i po dopłacie 200 zł wziąć Yas 207, ale nie wiem czy będzie to opłacalne.

Ciekawi mnie kwestia położenia głośniczków. Soundbar leży u mnie na stoliku. W Yas 306, głośniczki skierowane są do góry (na sufit), natomiast w Yas 207 byłyby skierowane na wprost użytkownika.

Pozwolę sobie zawołać @gattsby oraz @prezes92 jako posiadaczy YAS 207
 

prezes92

New member
Ja osobiście na chwilę obecną jestem zadowolony z yamahy. Muzyka gra czysto, filmy też super, pilot mimo, że faktycznie wydaje się kiepski jakościowo ale spełnia swoją funkcje super. Jak masz jakieś pytania to pisz.
 

tresor

New member
Panowie czy Yamaha ATS-2070 to jest ten sam model co YAS 207, czy są jakieś różnice? Jeszcze sie waham czy Yamaha czy JBL Bar 3.1 ?
 
Do góry