Yamaha rx-v773

8gruzin8

New member
No takie miałem odczucie i tak też było to odbierane jednocześnie przez kierownika sklepu (chłopaka ok. 30 lat) który pojecie o sprzęcie ma wg mnie naprawde duże. Powiedział mi, że przy tych kolumnach (tagi 606 SE) lepiej sprawdzi się Yamaha bo je lepiej wysteruje, a Denon lepiej grywa z głośnikami powyzej 6 ohm. Nie skreślam Denona - po prostu do tych kolumn się nie przypasował wg mnie - tagi 606 SE to nie jest najwyższa półka przecie, ale przyzanje że graja bardzo fajnie. Wcześniej do Yamahy poprzedni klient podłączył Dali zensor 7 (3400zł za parę) i grało to dla mnie wręcz identycznie - zapewne za sprawa ampli, który znowu dla tych kolumn był za cienki, ale nie jestem audiofilem chcę tylko czerpać radość z muzyki, którą da się poczuć.

Denon jest "ugrzeczniony" gra bardzo spokojnie, dużo delikatniej i pewnie dlatego też wielu się to podoba. Ja jednak lubię czasem poczuć kopa i od Yamahy go dostałem.
Jeszcze raz podkreślam - duży wpływ mogą w tej bitwie DANON - YAMAHA odegrać głośniki.
 
zakupię na 100% Yamahę rx-v775, której brzmienie będzie jeszcze ciekawsze (i tu ryzykuję bo kupuję bez jej odsłuchiwania)
Kiedy masz zamiar zakupić ten ampli? czekam na wrażenia z jej odsłuchu.

Ja jednak lubię czasem poczuć kopa i od Yamahy go dostałem.
Jeszcze raz podkreślam - duży wpływ mogą w tej bitwie DANON - YAMAHA odegrać głośniki.
opisz o jakim kopie mówisz to określenie może tyczyć sie wszystkiego wysoka góra szeroki środek duży Bass.
Masz racje chciałem kupić ampli w ciemno ale chyba jednaj przejadę sie do Poznania na odsłuchy szkoda tylko że nie mają na stanie Yamahy 775 ani 773.

Ja Słucham różnej muzyki od metalu do hi-hopu po elektroniczną muzykę chodz przewagę bierze raczej hip-hop i czarne rytmy z dużą ilośćią bassu

To jest juz kwestja godzin. Postaram się odezwać i wypowiedziec jak ten zestaw zagra w domu.
O to myslę,że jak wrócę z pracy to sobie poczytam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

8gruzin8

New member
Odsłuchy to konieczność - nie kupuj po opiniach innych.

odczucia i kop:
zależy jakiej muzyki słuchasz - jesli jazzu i soulu to Denon będzie dla Ciebie ok.
ja zapuszczałem kawałki typowo energetyczne Faithless, Lemon utwór "Napraw", Boba Marleja gdzie jest świetnie nagrany bas i sopran. Wg mnie Denon przesyłam całe pasmo równo ale nic nie dodawał od siebie, zarówno wysokie i niskie były przyjemne, ale w niskich poczułem niedosyt.
Te same kawałki zapuściłem na Yamszce i od razu moje ciało ruszało się w rytm kawałków - słowem mi podpasowało - zarówno wysokie średnie i niskie były takie jak powinny i jakie lubię.
W Denonie bas był czysty, ale za krótki, Yamaha wybijała go szybciej, czuć było przestrzeń i otoczenie przez dzwięk.

Wszystko to tylko moje odczucia i moje kawałki muzyczne, które lubię i dobrze znam i słysząc je po prostu wiem czy brzmią tak jak powinny.
Idz na odsłuch, ale się przygotuj. Weź kilka płyt CD (w najlepszych wydaniach), nagraj sobie jakieś kawałki na USB w formacie FLAC, albo FLAC HD (192/24bit - o takie ciężko, chyba że kupujesz w necie takie pliki).
Przy odsłuchu puść sobie 3-4 różne piosenki z różnych płyt i szybko przeskocz na inny ampli i odsłuchaj ich jeszcze raz. Potem wróć na poprzedni ampli i zrób porównanie.

Kiedy masz zamiar zakupić ten ampli? czekam na wrażenia z jej odsłuchu.
To jest juz kwestja godzin. Postaram się odezwać i wypowiedziec jak ten zestaw zagra w domu.

O to myslę,że jak wrócę z pracy to sobie poczytam :)
Kiedy dotrze sprzęd to mnie do domu to jeszcze nie wiem więc nastaw się najszybciej na przyszły tydzień :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

8gruzin8

New member
Kupiłem 775 tylko ze względu na to, że ma wejście Phono, a ja mam gramofon bez przedwzmacniacza.
Jakby 675 miało to wejście to bym brał 675. Tak jak napisałem ten HK 161 najbardziej mi leżał brzmieniowo i wcześniej myślałem jedynie o Harmanach, bo sam mam jeszcze stary model avr21 i sobie go chwale. Myślę, że modele 270 i 370 podeszły by mi równie dobrze, bo znam brzmienie HK w stereo (dla mnie jest bezkonkurencyjny i Denony zostaja daleko w dali). Jakby harman odpalił mi to USB to już by był u mnie w domku, ale to niestety zadecydowało.
Z Yamahą 775 przekroczyłem i tak ostro swój pierwotnie zakładany limit, dlatego nie robiłem porównania z modelami tej klasy od harmana, bo jej ostateczny zakup polegał na myśleniu jedynie o gramofonie.

Dzięki Ninja za ofertę - jesteś bezkonkurencyjny, ale zakup zrobiłem u tamtych chłopaków ze sklepu w Poznaniu (przyznam, że nie dużo drożej), bo się biedaki tyle kolumn i wzmacniaczy natargali przez moja upierdliwość, że musiałem im dać też zarobić. Nie wiem czy mogę ich tu reklamować - pozwolili mi pisać o nich jedynie w pozytywach :)

Sprzęt mam od wczoraj w domku i działa. Dziś zrobiłem kalibrację (8 punktową:)) i delektuję się muzyczką. Jak dla mnie na tę chwilę sprzęt super. Jeśli chodzi o tryb "pure direct" to wg mnie Yamaszka brzmi w nim jak dobrej klasy wzmacniacz stereo - szczególnie to czuć na dobrze nagranych płytach CD. Dziś wieczorem (rozumieć sobota) będą może pierwsze testy filmów - jak znajdę czas.
Człowiek wydaje tyle kasy na te sprzęty, a czasu posłuchać to już nie ma :)
Wszystko jest świeżo wyciągnięte z kartonów. Ciekaw jestem czy dźwięk się z czasem trochę zmieni, czy to jest tylko takie gadanie o tym wygrzewaniu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na pewno się zmieni i to na lepsze. Każda kolumna musi się wygrzać. Długość wygrzewania zależy od intensywności słuchania u mnie trwało to tak pół roku:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki Ninja za ofertę - jesteś bezkonkurencyjny, ale zakup zrobiłem u tamtych chłopaków ze sklepu w Poznaniu (przyznam, że nie dużo drożej), bo się biedaki tyle kolumn i wzmacniaczy natargali przez moja upierdliwość, że musiałem im dać też zarobić.

Ciężką pracę trzeba doceniać.
 

walher

New member
jak gra gramofon

Fajnie że znalazłem ten temat - mam pytanie - jak gra gramofon na tym ampli - zmagam się z decyzją czy kupić jakiś wzm. do 1800 zł czy też ten amplituner - wszędzie piszą że w kwestii stereo jest OK ale chciałbym zasięgnąć opinii osoby, która już go użytkuje. Jakie masz kolumny?? Mam już wszystko jeżeli chpdzi o zestaw KD ale uruchomiłem gramofon i zależy mi na odtwarzaniu głównie płyt, muzy audio a potem filmów.Dzięki za odpowiedź.
 

8gruzin8

New member
Fajnie że znalazłem ten temat - mam pytanie - jak gra gramofon na tym ampli - zmagam się z decyzją czy kupić jakiś wzm. do 1800 zł czy też ten amplituner - wszędzie piszą że w kwestii stereo jest OK ale chciałbym zasięgnąć opinii osoby, która już go użytkuje. Jakie masz kolumny?? Mam już wszystko jeżeli chpdzi o zestaw KD ale uruchomiłem gramofon i zależy mi na odtwarzaniu głównie płyt, muzy audio a potem filmów.Dzięki za odpowiedź.
Cześć,

sprzęt gra już kilka miesięcy i sobie go osobiście bardzo chwalę. Yamaszka gra z głośnikami TagaHarmony tav 606 SE (ulepszone) i zgrywają się dość dobrze - dodam, że do tego ampli powinienem zakupić coś o przynajmniej jedną klasę wyżej. Gramofon brzmi bardzo przyzwoicie - nie ma się do czego przyczepić, fajnie się słucha na tym wzmacniaczu czarnych płyt. Na tym zestawie najlepiej mi się słucha muzy elektronicznej nagranej w wysokiej jakości (najlepiej lepszej niz CD).
Ogólnie muza na plus - czasem jedynie przeszkadzają nieco wysokie tony w niektórych kawałkach, basy za to są bardzo dobre.
Za to kino może powalić - tu jest lepiej niż dobrze, jest super dynamicznie i przestrzennie.

Może kiedyś zmienie kolumny na lepsze - w tej chwili nic więcej nie potrzebuję.

Moja rada - jeśli chodzi o sam gramofon to przemyśl opcję dokupienia oddzielnego przedwzmacniacza i wtedy podłączysz to do każdego ampli bez wejścia Phono i bedzie git.
 

8gruzin8

New member
nic tylko wzmak kupić do stereo podobnie jak u mnie i będzie bajka. Yamaszka w kinie jest bardzo szczegółowa:)
o widze, że kolega też ma TV z ambilightem - to jest wypas wieczorkiem odpalić film w kinie. Ci co nie maja ambi nie wiedza o czym rozmawiamy, co nie?

Jaki wzmacniacz stereo masz? Czy słychać dużą różnicę na plus stereo w muzie?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
właśnie wzmaka nie posiadam, ale z czasem sobie sprawię. Ampli to pseudo stereo, testowałem kilka wzmaków od kumpli i nawet nie ma porównania do ampli, całkowicie inne granie, jak bym posiadał inne kolumny, wtedy są na prawdę pompowane :).
Ambi to świetny bajer teraz dziwnie mi się ogląda u kogoś TV bez ambi heh
 

walher

New member
Wzm czy ampli

I właśnie w tym tkwi problem - mam obecnie leciwą Yamahę RXV 430 - (cieniutki basik) i do niej podłączony gramofon przez przedwzmacniacz (z nim gra OK), kolumny Morbaunt-Short MSi25 ale przedwzmacniacze zewnętrzne mają to do siebie. że grają ciszej. W związku z tym chcę coś zmienić - pierwsza myśl - wzmacniacz stereo i lepsze kolumienki - ale to dodatkowy kloc w szafce a z 5.1 jakoś ciężko mi się rozstać bo mam sporo koncertów na DVD. Więc pomyślałem o RXV 775 - kino świetne a i stereo piszą że OK - ale znowu inni mówią że ampli. 5.1 nigdy nie dorówna stereo - i ja po prostu jestem w tym motłochu "gupi". Stereo to chodzi mi po łbie Onkyo 9050 - byłby lepszy czy nie od RXV 775 - jeżeli piszesz że basiki są dobre to świetnie. Jeszcze jedno - czy odtwarzając adapter sygnał z wejścia phono jest dużo cichszy aniżeli z innych wejść, czy przy włączonym phono masz jakiś przydźwięk płynący z kolumn?:-D
 
Jak już mowa o wzmacniaczach. Też mam ampli Yamahy i myślałem ostatnio żeby dokupić wzmacniacz Yamaha AS 500. Jak myślicie warto? Póki co stereo nie jest złe, ale wszyscy tak zachwalają że niebo a ziemia ampli ze wzmakiem.
 

Rafal7

Banned
Póki co stereo nie jest złe, ale wszyscy tak zachwalają że niebo a ziemia ampli ze wzmakiem.
Dokładnie myślałem tak samo jak Ty,strasznie z dystansem podchodziłem do takich teorii i wypowiedzi, po zakupie wzmacniacza wiem co wszyscy mieli na myśli.Dopiero wzmacniacz pompuje decybele i prąd w kolumny.
Np. PMA 720 AE lepiej gra od X4000 w stereo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry