Yamaha rx-v773

Witam
Mam takie pytanko czy ktoś posiada taki amplituner i z jaki kolumnami gra?
Interesuje mnie barwa jaka wydobywa sie z tego klocka
Jaki Bass jakie śrenie co z wysokimi?
 

Maciej_S85

New member
Nie jestem znawcą, ale słuchałem jej na Jamo 606, Taga Tav 606 i Jbl Loft 50. Powiem tak, osobiście nie bardzo mi leży granie Yamahy. Tzn. dźwięk jest naprawdę bogaty, szczegółowy, ale zdecydowanie wszystkie dźwięki maja wysoka barwę. Basu zbytnio nie uswiadczylem. Do 773 musisz dobrać dobre głośniki bo nie jest zabardzo uniwersalna. Na pewno nie Jamo, bo to brzmi jak by ktoś grał na metalowych instrumentach. Szczegółowo ale bardzo ostro.
 

Maciej_S85

New member
Miałem tak samo jak ty kupić 775 lub 773. Zdecydowałem sie na 775 plus Tagi (przed odsluchem :)). Na odsłuchu okazało sie, ze brzmienie Yamahy to nie dla mnie, ale zapewna sa fani takiego grania. Natomiast jeśli chodzi o Tagi, nie chciałbym nikogo urazić ale były fatalne. Grały jak by były pod grubym kocem, dźwięk prawie nie dochodził do mnie, strasznie płytki. Najlepiej jakbyś sam poszedł na odsluch.
 
Tagi juz mam i teraz ampli muszę dokupić,chodz i sprzedaż Tag też wchodzi w grę był u mnie kolega ze swoim ampli chyba Yamaha HTR 3065 i jemu sie podobało jak one grają mi tak średnio tłumaczyłem sobie to że amplituner jest za niskich lotów i z lepszym może być tylko lepiej.
On ten HTR ma podłączony z jakimiś ONYXAMI 200 czy jakoś tak temu Mu sie podobało.
Z drugiej strony to może jak doszedł by sub aktywny to granie by sie poprawiło.
 

Maciej_S85

New member
Ludzie maja rożne gusta i oczekują rożnych wrażeń. Jednym napewno wystarczy, inny będzie kwekal. Kolega ma Maudio i tez jest zadowolony, wiec spoko. Do tag proponował bym grającego cis po środku, może Denon lub Marantz?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może Marantz SR5007 (jeśli jeszcze jest dostępny) ? Zerknij też na ofertę Harmana avr270,370. Mnie bardziej pasuje brzmienie Denona niż Yamahy. Jest cieplejsze i przyjemniejsze dla ucha. Nie słyszałem jednak Twoich kolumn (poza MM, a tam odsłuch jest słaby) więc ciężko jednoznacznie doradzić.
 
Jednego nie potrafie zrozumieć Denon pobiera 500Wat Yanaha 300Wat a w testach bije Denona z mocą, jak to jest? zawsze myślalem że im wiecej wat pobiera tym lepszy i mocniejszy sprzent?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jednego nie potrafie zrozumieć Denon pobiera 500Wat Yanaha 300Wat a w testach bije Denona z mocą, jak to jest? zawsze myślalem że im wiecej wat pobiera tym lepszy i mocniejszy sprzent?
A słyszałeś że papier przyjmie wszystko? :) To powyższe to jest właśnie tego przykład :)
Co do Twoich poszukiwań - jak koledzy powyżej napisali, Denon, Marantz lub HK powinien Twoje kolumny troszkę ożywić.
A może być też tak, że oczekujesz brzmienia po amplitunerach, jakiego nie dostaniesz. Być może oczekujesz że będzie to brzmiało jak ze wzmacniaczem. A tak się nie stanie. Zobacz jak Twoje kolumny mogą brzmieć ze wzmakiem, otworzysz oczy jaka jest różnica w brzmieniu, zapewniam :)
 

Maciej_S85

New member
Od siebie jeszcze dodam, że do tych Tag to kolejność jaka proponuje przy wyborze, po moich odsłuchu ici na rożnych ampli. 1. Marantz/Denon, Harman, Yamaha. Zdaje mi sie, że do tych kolumn przyda sie bardziej uniwersalny w brzmieniu ampli. Ja mam HK 370 i jest jak najbardziej ok, jak bym miał na coś zmienić to tylko na Marantz ew. Denon.
 
Przekonaliscie mnie na Denona
HK poza budżet dość sporo Marantz tak samo.
DENONY do wyboru to
AVR 2113
AVR 1713
AVR X1000
AVR X2000

Jedno co mnie zastanawia to to że X1000 ma wiecej mocy niż X2000 a jak wygląda to w praktyce?
 

8gruzin8

New member
A ja się wypowiem bo jestem świeżo po odsłuchu - kilka godzin temu słuchałem trzech ampli z kolumnami Taga Harmony tav-606 SE (ulepszona wersja zwykłych 606).
Pojechałem z zamiarem zakupu Denona x2000 wraz z tagami, głównie po przeczytaniu na tym forum opinii na temat tego ampli i jego muzykalności, ale niestety siedzę nadal w domu bez KD.

W odsłuchu udział wzięli też:
HK avr161 i Yamaha rx-v675 (bo 775 nie mieli na stanie).

Wrażenia:
Denon - poleciało kilka płyt CD (Lemon, Bob Marley, Imany i troche plików FLAC, SoaD, R.E.M., Faithless).
Słuchałem i szukałem tego czegoś co do mnie zupełnie nie docierało. Czekałem na to coś co do mnie przemówi i powie to jest to - niestety nic takiego nie nastąpiło. Brak zaskoczenia - kopa.

Przesiadka na Yamahe 675 - włączam Lemona utwór "Napraw" i nagle jest walnięcie które wzbudza moją ciekawość. Następnie Faithless utwór "We come one" i zaczyna się akcja, niczego nie brak, bass jest wiele żywszy i odczuwalny niż w Denonie. Mówię sobie przecie pisali na forum, że tylko Denon, a ja załamany.

Przesiadka na HK avr161 - odpalony - wkładam USB aby porównać ten sam kawałek Feithless i nagle informacja USB -----emty----kilka kolejnych prób i nic, nie odpalił. Włączyłem CD i tu miłe zaskoczenie - jest bardzo przyjemnie - niczego nie braknie, bardziej miękko niż na Yamaszce. Było miło, ale problemy z softem w tym modelu sprawiły, że HK avr161 odpadł z gry - nie mam zamiaru szukać godzinami po forach informacji jak rozwiązać problemy z oprogramowaniem tylko włączać sprzęt i się relaxować :).

Nie wiem na jakich Tagach słuchałeś, ale radzę się zastanowić nad wersją SE bo gra dużo lepiej niż zwykłe.

Dla mnie zwycięzcą jest Yamaha i to zdecydowanym, a jeszcze rano miał nim być Denon.

P.S. Nie słuchałem Denona x2000 na innych kolumnach, ale myślę, że na 8 ohmowych może grać trochę lepiej.

Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

8gruzin8

New member
kierownik sklepu ustawił na pure direct bo powiedział, że jak się tego nie załączy to ampli ma tak, że automatycznie jest ustawiony jakby miał gtrać z subem i nie daje na fronty mocy basu. W pure direct muzyka jest żywa a bas akuratny i dochodzący do ucha z odpowiednią mocą (wg mnie dużo mocniejszy niż w Denonie). Proszę pamiętać, że porównywałem Denona x2000 z Yamahą z niższej półki, czyli rx-v675, a zakupię na 100% Yamahę rx-v775, której brzmienie będzie jeszcze ciekawsze (i tu ryzykuję bo kupuję bez jej odsłuchiwania).
Co do HK avr161 to napisałem, że robiłem kilka prób z USB (z 8 razy wyciągałem i tyle samo razy wkładałem USB) i nic. Błąd softu. Harman z CD grał bardzo przyjemnie i niczego mi w stereo nie brakowało, ale kierownik opowiedział mi, że ciągle w nowych modelach są problemy z softem więc sobie odpuściłem. Harman jest strasznie ubogi jeśli chodzi o tylnie wejścia i ma dużo mniej funkcji multimedialnych niż konkurenci.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednak nie ma jak odsłuch. Nie wiem z czego to wynika, ale jak ja odsłuchiwałem Yamahę i Denona to z Yamaha w porównaniu do Denona miała o wiele mniej basu i dźwięk był płaski. Dobrze, że poszedłeś i posłuchałeś bo jak widzisz każdy ma inne odczucia. Yamaha 675 to półka Denona X2000.
 
Do góry