Yamaha RX-V671

voshon

New member
Witam!

Podobnie jak przedmówcy mam dylemat związany z tym ampli. Bardzo mi się podobają jego rozbudowane funkcje sieciowe, dźwiękowo też powinno być dobrze - w końcu to Yamaha. Docelowo mają współpracować z głośnikami B&W VM6 (5 szt.) plus do tego sub B&W PV1. Czy Waszym zdaniem taka konfiguracja wypełni dźwiękiem (80% kino, 20% muzyka) salon o pow. 35m2?
 

voshon

New member
Jakaś alternatywa? Zależy mi na tym, żeby głośniki były płaskie i miały możliwość zawieszenia na ścianie. Odpadają wszelkie podłogowce.
 

t7m8

New member
Chciałbym się dowiedzieć,jaka jest różnica między yamaha 771 a 767 ?.Czy różnica jest tylko w dostępie do radia internetowego.Słyszałem,że 771 to następca 767,czy to prawda?.Pytam z ciekawości bo pod koniec roku planuje zakup 767 a wiem,że ten model jest niby najlepszy
 

redlum

New member
Bez reklam
pod koniec roku możesz mieć problem z kupnem tego modelu - V771 to następca V767 - ja sam się zastanawiam czy jest warto wydać dodatkowy 1tyś na nowy model (bo V767 można mieć za 1850zł)


aby już tak nie spamowac topicku o V671 - czy ten amplituner potrafi odtworzyć staje np z http://fabrykamuzy.pl ?
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
chodzi mi o te konkretne

bo wiesz - z takim podejściem - to filmów, książek, muzyki itp też jest tyle, że życia zabraknie - ale czy jest sens marnować czas na wszystko?
 

Smutu

Member
A ja mam V671 podłączone do sieci po LAN i nie mam radia internetowego :(
Czy żeby z niego korzystać trzeba gdzieś rejestrować ampli czy wystarczy podłączyć go do sieci??
Bo u mnie ta druga opcja nie działa... Yamaha sama się zaktualizowała po LAN-ie, mogę się z nią połączyć poprzez WWW po IP ale radio internetowe nie działa.
Na stronie dot radia yradio.vtuner.com po wpisaniu mojego MAC adresu do rejestracji Yamahy mam komunikat, że takiego adresu nie znaleziono w bazie.
Macie jakieś pomysły co z tym zrobić lub co robię źle?
 

shyha

New member
A ja mam V671 podłączone do sieci po LAN i nie mam radia internetowego :(
Czy żeby z niego korzystać trzeba gdzieś rejestrować ampli czy wystarczy podłączyć go do sieci??
Bo u mnie ta druga opcja nie działa... Yamaha sama się zaktualizowała po LAN-ie, mogę się z nią połączyć poprzez WWW po IP ale radio internetowe nie działa.
Na stronie dot radia yradio.vtuner.com po wpisaniu mojego MAC adresu do rejestracji Yamahy mam komunikat, że takiego adresu nie znaleziono w bazie.
Macie jakieś pomysły co z tym zrobić lub co robię źle?


Ja jutro będę swoją Jamaszkę konfigurował, ale podejrzewam, że może masz porty jakieś poblokowane na routerze.
 

querk1

New member
Panowie czy sa jakies widoczne efekty aktualizacji softu? Czyli generalnie co to daje i co konkretnie zmienia ta akurat aktualizacja?
 

dragon79

Member
Ja nic nie zauważyłem, ale aktualizowałem do 1.18 w zasadzie od razu po zakupie.
Wiem tylko tyle, co pisze producent, czyli poprawione odtwarzanie przez USB z iPada czy iPoda oraz usunięcie drobnych błędów (bez żadnych konkretów).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

oper11

New member
Czy ktoś z posiadaczy YAMAHY RX-V671 może znalazł u siebie dekoder DOLBY DIGITAL PLUS? Bo ja u siebie nie widzę,mimo że naciskam raz po raz klawisz
"SUR.DECODE" to wyświetla mi się tylko DOLBY PRO LOGIC, DOLBY PRO LOGIC II i NEO.6. A w DOLBY PLUSIE ma nadawać nasza telewizja.W polskiej instrukcji też nic nie pisze że takowy dekoder posiada.Natomiast w internecie na wszystkich stronach z tą YAMAHĄ pisze że jest.To jak to w końcu: jest czy nie ma?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś z posiadaczy YAMAHY RX-V671 może znalazł u siebie dekoder DOLBY DIGITAL PLUS?

A odkrecales obudowe, moze tam jest?;) A tak na powaznie to na pewno posiadasz ten dekoder w swoim amplitunerze. (str. 115 i 120 angielskiej instrukcji) Prawdopodobnie bedzie swiecila Ci sie tylko ikona Dolby Digital + ewentualnie napis na wyswietlaczu 2.0, 5.0, 5.1, 7.0 itd sygnalu wejsciowego. (przynajmniej tak jest u mnie w Onkyo).
 
Ostatnia edycja:

oper11

New member
Faktycznie na str.120 polskiej instrukcji jest mała ramka a w niej sygnały audio i jest DOLBY PLUS.A angielską instrukcję dostałem odchudzoną,ma tyko 8 stron.Na szczęście polska jest obszerna i dokładnie opisuje wszelkie ustawienia i za to brawa dla AUDIO KLANU! I jeszcze taka ciekawostka:na str. 19 pisze że wtyki bananowe od głośników można włożyć tylko w modelach:chińskich,australijskich i uniwersalnych.Nie wiem jaki jest mój,ale widać inny bo nie mogłem włożyć wtyczek.Okazało się że skośnookie z Malezji powtykali nie wiadomo po co, do wszystkich 14 gniazd zaślepki z małą dziurką.Straciłem pół godziny żeby to cholerstwo wydłubać i teraz wtyczki wchodzą bez problemu.Chcieli mnie chyba zmusić abym przykręcał kable na gołą żyłę.Ale się nie dałem.Jeszcze informacja dla przyszłych posiadaczy tej YAMAHY RX-V671:aby się nie przerazili jak po wyjęciu z pudełka i podłączeniu kolumn usłyszą dzwięk jak z głośników na dworcu kolejowym.Ani basu ani wysokich,tylko średnie.Ja byłem w pierwszej chwili załamany bo nikt mi o tym nie powiedział,a jest to mój pierwszy amplituner KD.Ale spokojnie,trzeba wejść w ustawienia dzwięku i tam ustawić:ilość głośników które posiadamy i dla każdej kolumny osobno:gabaryty,charakterystykę przenoszenia,czas opóżnienia.I po tej czynności dzwięk jest super.Ja mam na razie tylko 20-letnie ALTONY 110 i suba ELAC 101 ale i tak suba w nocy wyłączam bo basu jest dość z samych kolumn.
 
Do góry