Yamaha RX-V2065 a radio internetowe

Kuman

New member
Witam. Mam problem ze znalezieniem internetowych stacji radiowych w amplitunerze Yamaha RX-V2065. Amplituner widzi sieć, pobiera ustawienia IP po DHCP, ale po włączeniu opcji "Net Radio", po kilku sekundach wyświetla na ekranie komunikat, "Access Error".
Co ciekawe, w polskiej instrukcji dołączonej przez AudioKlan, nie ma ani słowa o opcjach sieciowych tego sprzętu:(, w angielskiej, ekran Net Radio różni się nieco wyglądem, od tego, który mi się wyświetla.

Miał ktoś taki problem?

[EDIT]
Okey nieaktualne, sam rozwiązałem problem.
Dla zainteresowanych: Amplituner fabrycznie miał firmware w wersji xxx.024. Pomimo, że na stronach Yamahy nie ma nowego firmware'u (jest tylko dla wersji amerykańskiej na stronie Yamaha US), to aktualizacja przez sieć bezpośrednio z amplitunera zrobiła automatycznie upgrade firmware'u do wersji xxx.034. Teraz po wejściu w opcję "Net Radio", pojawiło się tysięce stacji radiowych i dodatkowe opcje, jak w instrukcji po angielsku.

Co jeszcze ciekawsze, po upgrade'zie, zwykły tuner radiowy znajduje więcej stacji i zmieniło się nieco brzmienie samego amplitunera (tak jakby przeprogramowano przetworniki DSP). Dźwięk stał się bardziej szlachetny, wręcz 'analogowy'.
 
Ostatnia edycja:

Kuman

New member
Jakość

Jakość zależy od nadawcy. Czyli w większości są to stacje nadające streaming 'mp3' z kompresją 128kb/s. Brzmi to jak skompresowane mp3, czasem stacje są nadawane gorzej 96kb/s, czasem lepiej 196kb/s i jest także dużo stacji nadawanych w lepszej jakości streamingiem 'wma'. Tak czy inaczej, przydaje się Straight Enhancer, poprawiający jakość sygnału skompresowanego.

Bardziej niż jakość podoba mi się różnorodność i ilość stacji. Są posegregowane tematycznie (nie wiedziałem, że jest tyle gatunków muzyki:)), krajami i można zrobić sobie listę ulubionych stacji. Jedynie krótką chwilę zajmuje odnalezienie muzyki odpowiedniej do nastroju. Oczywiście NetRadio, tak jak mp3ki, nie służy do delektowania się jakością muzyki, ale za to znalazłem duże ilości kawałków, których nie słyszałem nigdy w życiu i dodałem sobie do listy 'Bookmarks' wiele stacji, które nie ranią zbytnio moich uszu..:)

Pozdrawiam.

 

sirius98

New member
KUMAN,
ponieważ też posiadasz ten sprzęt prosiłbym cię o sprawdzenie (może masz tak skonfigurowany sprzęt) wejść optycznych amplitunera tzn. ja mam podpięty do AV1 (domyślny dla TV) LCD SONY. Okazało się że podczas przełączania kanałów w TV optycznych sygnał jest przez TV na chwilę wygaszany i włączany ponownie. Niestety 2065 źle to jakoś dekoduje powodując trzask w głośnikach. W tej samej konfiguracji sprawdzałem już amplitunery:
-RX-V357
-RX-V465
-RX-V2065 (inny egzemplarz)
i okazało się że tylko 2065 nie radzi sobie z taką sytuacją. Sprawdź może jak możesz czy u ciebie jest podobnie. Sprawa została zgłoszona do Yamahy już 2 miesiące temu i mam nadzieje że coś poradzę, a jak nie to idzie na serwis. Yamaha widzę że wypuszcza nowe FW średnio co 6 miesięcy.
Na razie poradziłem sobie z tym przypisując do SCENE=TV gniazdo Analog1 więc sygnał z TV idzie po cinchach. Ja też aktualizowałem FW do najnowszego przez internet. Przyjemna funkcja.
Ten i inne drobne problemy aplitunera opisałem na elektrodzie:
Sony KDL-46W5500 a Yamaha RX-V2065
 
Ostatnia edycja:

Kuman

New member
Niestety

Niestety, moja plazma nie ma wyjścia optycznego. Mam podłączony optykiem jeden tuner satelitarny i nie mam z nim problemów, to znaczy trzaski nie występują przy zmianie kanałów, ani przy jego włączaniu i wyłączaniu.
 

sirius98

New member
Tak, tylko o ile mi wiadomo tuner satelitarny nie wyłącza sygnału optycznego przy zmianie kanałów więc ten problem w twojej konfiguracji nie istnieje.
 

11mpp

New member
Na mojej plaźmie Samsunga nie ma takiego problemu z 2065. Wszystko działa bez zarzutu.

Co do tematu wątku, dzięki Kuman za rozwiązanie problemu, upgrade softu pomógł :)

Ważna dla mnie rzecz, nie działa na ampli radio open.fm :( Czy ktoś coś wie? Wprowadziłem adres na ytuner.yamaha.com, uruchamia mi się w teście (na stronie yamahy), ale ampli już nie daje rady. open.fm potrzebuje chyba login i hasło do gadugadu, nie wiem czy można mu to jakoś podać w ścieżce??
 

11mpp

New member
Optykiem, standardowo (AV1). Nie zauważam żadnego problemu, w analogowej tv przełączenie obrazu i dźwięku trwa tyle samo, czyli niecałą sekundę.
 

sirius98

New member
Optykiem, standardowo (AV1). Nie zauważam żadnego problemu, w analogowej tv przełączenie obrazu i dźwięku trwa tyle samo, czyli niecałą sekundę.

A jaki to model plazmy?
Jak podłączyłeś to optykiem to dałbyś radę sprawdzić czy wygasza ci się sygnał optyczny przy zmianie kanałów w TV? Chodzi o to czy czerwony sygnał optyczny na chwile gaśnie jak przełączasz kanały? Można to sprawdzić odłączając kabel od amplitunera i patrząc na jego końcówkę albo odłączając kabel od TV patrząc na gniazdo w TV.
 

11mpp

New member
Sorry za 3-miesięczne opóźnienie..
Sam PS50B850, zdecydowanie brak wygaszania czerwonej plamki w optyku przy przełączaniu kanałów.
 

sirius98

New member
Sorry za 3-miesięczne opóźnienie..
Sam PS50B850, zdecydowanie brak wygaszania czerwonej plamki w optyku przy przełączaniu kanałów.

Z moim TV SONY sprawdzałem już co najmniej 3 amplitunery Yamahy które są aktualnie w sklepach (seria 65). Tylko 2065 ma z tym problem. Teraz zamierzam kupić jakiś mały TV do małego pokoju więc będzie szansa sprawdzenia na innym TV ... czy to problem mojego egzemplarza (coś sprawdzałem już dwa 2065) czy całej serii.
 

Ravenik

New member
podczas przełączania kanałów w TV optycznych sygnał jest przez TV na chwilę wygaszany i włączany ponownie. Niestety 2065 źle to jakoś dekoduje powodując trzask w głośnikach.
Mam pytanie czy i w jaki sposób ostatecznie uporałeś się z tym problem ? Jakbyś mógł to odpowiedz. Właśnie chcę kupić amplituner i myślę o Yamaha RX-V2065. Mam telewizor z tej samej serii co Ty: KDL-32W5500 i jak rozumiem bez dodatkowych zabiegów będzie trzaskało przy zmianie kanałów? Czy przejściówka Optyk->Coaxial rozwiąże problem czy inny sposób? Albo może upgrade firmware TV lub amplitunera wystarczy.

Druga sprawa: czy w Yamaha RX-V2065 można samemu dodawać stacje Internetowe? W jakim formacie się dodaje? W instrukcji ściągniętej z netu nic nie znalazłem na ten temat. Czy można dodać takie stacje znając "adres .pls" np.
http://www.polskastacja.pl/play/mnt_hq.pls PolskaStacja Muzyka na TOPie
http://www.polskastacja.pl/play/electrohouse.pls PolskaStacja Electro-House
Czy w innym formacie się dodaje?
Ponoć w Onkyo daje się dodać takie stacje. Jednak wolałbym Yamahę.
 
Ostatnia edycja:

sirius98

New member
Mam pytanie czy i w jaki sposób ostatecznie uporałeś się z tym problem ? Jakbyś mógł to odpowiedz. Właśnie chcę kupić amplituner i myślę o Yamaha RX-V2065. Mam telewizor z tej samej serii co Ty: KDL-32W5500 i jak rozumiem bez dodatkowych zabiegów będzie trzaskało przy zmianie kanałów? Czy przejściówka Optyk->Coaxial rozwiąże problem czy inny sposób? Albo może upgrade firmware TV lub amplitunera wystarczy.

Druga sprawa: czy w Yamaha RX-V2065 można samemu dodawać stacje Internetowe? W jakim formacie się dodaje? W instrukcji ściągniętej z netu nic nie znalazłem na ten temat. Czy można dodać takie stacje znając "adres .pls" np.
http://www.polskastacja.pl/play/mnt_hq.pls PolskaStacja Muzyka na TOPie
http://www.polskastacja.pl/play/electrohouse.pls PolskaStacja Electro-House
Czy w innym formacie się dodaje?
Ponoć w Denonach daje się dodać takie stacje. Jednak wolałbym Yamahę bo ma lepszy dźwięk dla muzyki stereo z tego co czytałem.

Problem nadal nie rozwiązany. Podono miał wyjść nowy FW w lipcu ale jeszcze go nie ma (obecny w tym temacie nic nie rozwiązuje). Oczywiście że przejściówka Optyk->Coaxial rozwiązuje problem ale nie o to chodzi. Poczekam jeszcze chwile ... być może będę miał możłiwość podłączenia innego TV z wyjściem optycznym a jak i w takiej konfiguracji będzie trzaskać to już tylko serwis bo każda inna Yamaha (sprawdzałem już 4ry modele) sobie z tym radzi tzn nie ma trzasków.
Co do zarządzania stacjami to robi się to m.in przez stronę: vTuner Radio Guide Możesz dodac stację recznie jaką chcesz.
 

Kuman

New member
Problem trzasków

RX-V2065 RX-V2065

W sekcji 'Download' jest do ściągnięcia instrukcja dotycząca trzasków 'Pop Noise During Source Device Operation'. Wygląda na to, że bez serwisu się nie obejdzie.
Moja Yamaha na szczęście nie trzaska i nie pyka z głośników, ale problem dotyczy niestety pechowych użytkowników niektórych egzemplarzy aż kilku modeli RX-V1065, RX-V2065, RX-Z7 i RX-V3900.
 

maja1

New member
Yamaha RX-V2065 a net radio

Kupiłem kilka dni temu Yamahe RX-V2065 i mam problem z "net radio" ustawione mam wszystko po DHPC ampek widzi sieć a net radio nie chodzi wyskakuje po chwili Acces Error.Na wszyskich sprzętach w domu net chodzi bez problemu(psp,ps3,telefony,komputery) a w ampli nie śmiga.Chociaż opcja PC działa bez problemu (muza z kompa idzie aż miło).Frimware jest uaktualnione na xxx.34. A może po prostu ta funkcja przestała śmigać?
Na stronie vTuner Radio Guide nie przyjmuje mi wogóle ID mojej yamahy

A drugi problem to dzisiaj wydaje mi się że nagle sprzęt zaczął ciszej grać,wcześniej tv oglądałem na głosie -30,-35 i było w sam raz teraz muszę podkręcać głos.To samo z muzą z dvd itd.Jest to możliwe że się coś pochrzaniło z ampkiem a może coś nieświadomie przestawiłem w ustawieniach.
Kolumny mam 5.1 JBL ES Pack

Jestem początkujący w takim sprzęcie proszę o wyrozumiałość.
 

maja1

New member
No udało mi się odpalić net radio wyłączyłem w ustawieniach DHPC i przypisałem wszystko ręcznie no i ruszyło w końcu.
Wydaje mi się że źle przy dhpc pobierał ampek DNSy.Jak wpisałem ręcznie to zaczeło śmigać.
vTuner Radio Guide zaczął przyjmować mój ID#yamahy
Jutro z powrotem przestawię na dhpc zobaczę co się będzie działo.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Witam. Mam problem ze znalezieniem internetowych stacji radiowych w amplitunerze Yamaha RX-V2065. Amplituner widzi sieć, pobiera ustawienia IP po DHCP, ale po włączeniu opcji "Net Radio", po kilku sekundach wyświetla na ekranie komunikat, "Access Error".
Co ciekawe, w polskiej instrukcji dołączonej przez AudioKlan, nie ma ani słowa o opcjach sieciowych tego sprzętu:(, w angielskiej, ekran Net Radio różni się nieco wyglądem, od tego, który mi się wyświetla.

Miał ktoś taki problem?

[EDIT]
Okey nieaktualne, sam rozwiązałem problem.
Dla zainteresowanych: Amplituner fabrycznie miał firmware w wersji xxx.024. Pomimo, że na stronach Yamahy nie ma nowego firmware'u (jest tylko dla wersji amerykańskiej na stronie Yamaha US), to aktualizacja przez sieć bezpośrednio z amplitunera zrobiła automatycznie upgrade firmware'u do wersji xxx.034. Teraz po wejściu w opcję "Net Radio", pojawiło się tysięce stacji radiowych i dodatkowe opcje, jak w instrukcji po angielsku.

Co jeszcze ciekawsze, po upgrade'zie, zwykły tuner radiowy znajduje więcej stacji i zmieniło się nieco brzmienie samego amplitunera (tak jakby przeprogramowano przetworniki DSP). Dźwięk stał się bardziej szlachetny, wręcz 'analogowy'.

Kuman: wczoraj aktualizowałem soft w yamaszce na najnowszy Firmware_RXV2065_V036104037 i powiem, ze dziwne rzeczy mam.
mianowicie jak wejde w Net Radio to mam dokladnie taki sam objaw jak ty napisales: czyli Access Error. Jak wejdę w zakładkę PC to troche pomieli i w zakładce NAS-a dot. muzyki odnajduje tak jak opisałeś skatalogowane stacje radiowe. Ale NAS ma równeiż takie funkcje, więc już sam nie wiem czy ciągnie je z NAS-a czy jak?
Dlaczego w zakładce Net Radio wali mi Access Error?
Update zrobiłem z USB i powiódł się. Sieć jest skonfigurowana ok.

Problem nadal nie rozwiązany. Podono miał wyjść nowy FW w lipcu ale jeszcze go nie ma (obecny w tym temacie nic nie rozwiązuje). Oczywiście że przejściówka Optyk->Coaxial rozwiązuje problem ale nie o to chodzi. Poczekam jeszcze chwile ... być może będę miał możłiwość podłączenia innego TV z wyjściem optycznym a jak i w takiej konfiguracji będzie trzaskać to już tylko serwis bo każda inna Yamaha (sprawdzałem już 4ry modele) sobie z tym radzi tzn nie ma trzasków.
Co do zarządzania stacjami to robi się to m.in przez stronę: vTuner Radio Guide Możesz dodac stację recznie jaką chcesz.
jak sie mozna zarejestrowac na tej stronie co podales vTuner Radio Guide?
nie widzę formularza rejestracji, a jak wpisuje ID jako MAC Yamaszki to nic sie nie dzieje (adres MAC wpisuje ciagiem)

No udało mi się odpalić net radio wyłączyłem w ustawieniach DHPC i przypisałem wszystko ręcznie no i ruszyło w końcu.
Wydaje mi się że źle przy dhpc pobierał ampek DNSy.Jak wpisałem ręcznie to zaczeło śmigać.
vTuner Radio Guide zaczął przyjmować mój ID#yamahy
Jutro z powrotem przestawię na dhpc zobaczę co się będzie działo.
i jak dziala przy wlaczonym DHCP?
u mnie niestety kiszka. mam wpisane IP z ręki i jak wejdę w Net Radio to wyrzuca Access Error.
w ustawieniach - DHCP wylaczone i IP wpisane z reki. na kazdym innym sprzęcie w domu takie reczne przypisanie IP lata ok...

Pytanie dla posiadaczy Yamahy RX-V2065 - jaka jest oficjalna wersja ostatniego firmware dla tego amplika?

Na stronie Yamahy ( RX-V2065 - Yamaha Downloads Other European Countries ) widzę ostatni soft wersja numer 036.104.037 (F043).

Natomiast na FTP ( ftp://216.154.248.26 LOGIN: yecrecvr HASŁO: Yamaha1 ) leży soft w wersji 037.104.038 (G044). Tylko czy to aby nie jakas wersja beta?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kuman

New member
Hmmmm

To jest soft do wersji amerykańskiej tego amplitunera, który ma inne wyjścia, inne zakresy radiowe, itd. Nie radzę go wgrywać do wersji europejskiej. Soft do wersji europejskiej jest na serwerze niemieckim, a nie amerykańskim i obecnie najnowszy jest w wersji .104.37.
Najlepiej aktualizację softu robić z "Advanced Menu" przez 'Netupdate'. Robiąc aktualizację przez USB trzeba mieć pewność, że ma się odpowiedni soft, a są cztery wersje tego amplitunera i nazwa softu nie zawiera informacji do jakiej wersji sprzętowej jest on przeznaczony...
 
Do góry