Yamaha RX-V2065 a radio internetowe

Tomekzup

New member
Posiadam RX V1067 i netradio nie działa, firmware 3.16 przy wcześniejszym tez nie chodziło. Wyświetla dostępne stacje wraz z buforowaniem a dźwięku zero, ktoś wie jak to rozwiązać ?
 

Smutu

Member
Podłączam się do pytania dot radia internetowego. Macie jakiś pomysł jak go rozwiązać - radyjko nie działa. Dostęp do ampli jest, ampli ping-uje, łączę się z nim po IP przez www ale radia niet.
Spróbuję przypisać jeszcze ręcznie IP i DNS-y może tu jest pies pogrzebany....
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Podłączam się do pytania dot radia internetowego. Macie jakiś pomysł jak go rozwiązać - radyjko nie działa. Dostęp do ampli jest, ampli ping-uje, łączę się z nim po IP przez www ale radia niet.
Spróbuję przypisać jeszcze ręcznie IP i DNS-y może tu jest pies pogrzebany....
daj znać jak rozwiązaleś ten problem.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Obaj napiszcie pod jaki router macie podłączony ampli. Ja miałem tak samo na TP-Link.
no ja posiadam model Yamaha RX-V2067. mam wrzucone najnowsze oprogramowanie. ale zarowno przed jego wrzuceniem, jak i po nie mam polaczenia z netem. na routerze widze go, ale nie laczy sie on z netem. aplikacja na iphona chodzi (sterowanie). no ale z netem nie chce sie laczyc. zauwazylem ze co chwila w ampliku nastepuje rozlaczenie i laczenie i tak w kolko...
jak jest podloczony: najpierw kablem do switcha 8-portowego TP-Linka a potem do routera Netgeara. wczesniej mialem switch Asusa i bylo to samo. konfigurowalem aplituner zarowno po DHCP jak i static IP.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Spróbuj podłączyć tylko pod Netgear. I włącz w routerze dostęp do UPnP
uPnP mam włączone...
czy wina moze lezeć po stronie sieci, gdyż amplituner dziala w podsieci domowej (skonfigurowanej na routerze, zakres 192.168.1.x) i dopiero potem przechodzi na sieć nadrzędną ustawioną na routerze w modemie (zakres 192.168.0.x)? moim zdaniem nie powinno to przeszkadzać, bo dns-y i inne ustawienia (bramy, IP) są prawidłowe. zresztą pozostały sprzęt działa na identycznych ustawieniach prawidłowo (XBox360, Popcorn Hour, WDTV Live, itd...).
 

Vaderus

New member
Bez reklam
wcześniej miałem switch Asusa i tez nie działało...
a jakie ew. działający switch 8 portowy 1gbit byś polecił?

U mnie cały sprzęt podłączony jest do switcha 8x1Gb TP-Link TL-SG1008D i wszystko działa świetnie. Do tego mam jeszcze jeden taki switch do kolejnych rządzeń - też zero problemów.
Problemy z połączeniem ze światem zewnętrznym są zwykle powodowane przez modem ADSL - najlepszy jaki miałem do tej pory to był Fritz!Box - zero problemów i ani jednej zwiechy przez 2 lata. Miałem też jakiś Thomson i zero VPN - naprawdę porażka. Teraz mam Huawey i też bez problemów.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
U mnie cały sprzęt podłączony jest do switcha 8x1Gb TP-Link TL-SG1008D i wszystko działa świetnie. Do tego mam jeszcze jeden taki switch do kolejnych rządzeń - też zero problemów.
Problemy z połączeniem ze światem zewnętrznym są zwykle powodowane przez modem ADSL - najlepszy jaki miałem do tej pory to był Fritz!Box - zero problemów i ani jednej zwiechy przez 2 lata. Miałem też jakiś Thomson i zero VPN - naprawdę porażka. Teraz mam Huawey i też bez problemów.
a jakie problemy masz na mysli? modem to modem. tak samo jak switch, ktory tylko forwarduje pakiety.
co do modemu, to ja mam wlasnie model Thomson Speedtouch model 516. usługa internetu w netii LLU. kazdy inny sprzet dziala z nim ok. zero problemow, a dodatkowo super trzyma snr dla słabych linii.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
a jakie problemy masz na mysli? modem to modem. tak samo jak switch, ktory tylko forwarduje pakiety.
co do modemu, to ja mam wlasnie model Thomson Speedtouch model 516. usługa internetu w netii LLU. kazdy inny sprzet dziala z nim ok. zero problemow, a dodatkowo super trzyma snr dla słabych linii.

Ten Thomson po prostu nie pozwalał używać VPN - wszystko inne było ok (poza dość częstym wieszaniem się - nie pomagały żadne przemapowywania portów itd.). Ale to historia sprzed 3 lat. Zmieniłem go na Fritz!Box i wszystkie problemy zniknęły - super stabilny i łatwy w zarządzaniu oraz super elastyczny. Ocenie mam Huawey i też zero problemów, choć konfiguracja już nie tak prosta.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Ten Thomson po prostu nie pozwalał używać VPN - wszystko inne było ok (poza dość częstym wieszaniem się - nie pomagały żadne przemapowywania portów itd.). Ale to historia sprzed 3 lat. Zmieniłem go na Fritz!Box i wszystkie problemy zniknęły - super stabilny i łatwy w zarządzaniu oraz super elastyczny. Ocenie mam Huawey i też zero problemów, choć konfiguracja już nie tak prosta.
no tak, ale jak napisałem - modem to modem, a z VPN-em nie mam nic wspolnego. obie podsieci mam w jednym miejscu (dom) i nie wychodze z ktoras podsiecia w internet.
to co mam to podwojny routing: raz na modemie (z funkcja routera) Thomson Spedtouch 516 i dwa na wlasciwym routerze Netgear WNDR3700.
 

Smutu

Member
Ustawienie statycznego IP na ruterze i wpisanie z palca w ampli nic nie dało
Net mam z tv kablowej, ruter to poczciwy Linksys WRT-54GL z firmware DD-WRT.
Inne urządzenia podpięte pod ten ruter i switcha chodzą bez problemów (Xbox360, Dreambox800, Evolve, Xtreamer, eTrayz, notbooki i telefony :) )
A ampli Yamahy nie chce.
Sam ampli z automatu pobrał najnowszy soft i się zaktualizował więc dostęp do netu raczej ma.
Tylko to nieszczęsne radio....
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
oj to nie jest dobre rozwiązanie... tak się otwierać na ataki z internetu. a skanery portów, ataki ddos i inne plugastwo? skoro inny sprzęt koledze działa to dlaczego yamaha marudzi? może coś z yamahą nie tak?

To spróbuj zagrać w obojętnie jaką grę online mając te opcje zaznaczone. I zapewne ktokolwiek z nas jest tutaj narażony na ataki ddos :D
 

Smutu

Member
Poszukaj w ruterze opcji "Block Anonymous Internet Requests" lub "Block ICMP pingsi" i ją odznacz.

Odznaczenie opcji pierwszej nic nie daje.
Opcji drugiej nie ma w moim Linksysie WRT 54GL z DD-WRT
Wystawiłem IP Yamahy w strefie DMZ co zaskutkowało, że przez chwilę mam po wyborze RADIA NET kilka pozycji do wyboru jak Bookmarks, czy Top List ale po chwili bezczynności na tej liscie lub po wyborze jakiejkolwiek pozycji z tej listy mam znów komunikat No content
Prawdopodobnie problem lezy w blokowanym jakimś porcie przez firewall rutera tylko jaki to jest port dla Radia Net w Yamahach??
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Każde radio działa praktycznie na innym porcie i nie to jest problemem. Spróbuj na innym routerze niż TP-Link najpierw. Albo udaj się z ampli do kumpla.
 
Do góry