Yamaha RX-V 1067 czy 771

wrx

New member
Bez reklam
Zgadza sie.
Ale ja po owym wpisie, paru innych i Twoich PW, zaczynam sie zastanawiac, czy to nie jest taka moda na te MA - niewazne, co kto lubi, czego slucha i do czego to ma byc.
MA rozwiazuja wszystko.
A ja wszedzie czytam, ze sa (za) delikatne, maja slaby bas i nie do wszystkiego sie nadaja.
A kosztuja tyle, ile kosztuja.
Co z tego, ze do Yamahy sie nadaja, skoro moze z np. muzyka elektroniczna, hip-hopem, czy kinem domowym zagraja slabo?
Panowie, jak piszecie, ze to zle, a to dobre, to piszcie DLACZEGO i zaznaczcie, ze to WASZE zdanie, bo czasami mam wrazenie, ze wiele osob o tym zapomina i wydaje autorytatywne opinie.

Stad CIAGLE draze temat.
 

redlum

New member
Bez reklam
Kolega potrzebuje amplituner z dwoma wyjsciami hdmi. Przy założonym budżecie niewiele zostaje na głośniki. A jamo jako pierwsze kino domowe nie jest złe.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Dlaczego? Bo odsłuchiwaliśmy. Posłuchaj tez kilku zestawów i będziesz miał jasność jaki dźwięk Ci odpowiada. Piszesz, że MA mają słaby bas i są za delikatne. Co rozumiesz pod pojęciem za delikatne? A bas? Przecież suba chcesz kupić i on przejmie bas. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że lubisz duże łubu dubu. Jeśli się nie mylę to Klipsch wali mocno basem. Inna sprawa, że pomieszczenie o Twoim metrażu to zabasują dobre kolumny podstawkowe.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, basu mają akurat tyle i potrzeba, nie dominuje, ale jest zrownowazony w stosunku do innych pasm, nie jak w innych produktach robionych pod publikę. Łubudubu się sprzeda. Komiczne. Delikatne są moze Dali Concept, ale też bardzo dobre i niedrogie. A Monitor Audio..., posłuchaj wielu zestawów i wyrobisz sobie opnie, dlaczeo są "modne". Kup Jamo i będziesz zadowolony.
Jesli to nie jest Twoje pierwsze kino to nie lepiej dozbierac raz a pożadnie na wypasniony zestaw niz co chwile kupowac produkty budżetowe? Ja bym tam wolał fajny zestaw w jednym pokoju niz kilka gorszych w innych pokojach.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Dlaczego? Bo odsłuchiwaliśmy. Posłuchaj tez kilku zestawów i będziesz miał jasność jaki dźwięk Ci odpowiada.
Na razie moge tylko zawracac gitare.
A jak juz bede w PL, to sie pewnie okaze, ze i tak nie mam gdzie posluchac (Trojmiasto).
Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że lubisz duże łubu dubu. Jeśli się nie mylę to Klipsch wali mocno basem.
Lubie bas.
Ale nie taki, ktory wszystko tlumi, rozumiesz.
Inna sprawa, że pomieszczenie o Twoim metrażu to zabasują dobre kolumny podstawkowe.
50m2 otwarte na 10m2 korytarz?
Dokładnie, basu mają akurat tyle i potrzeba, nie dominuje, ale jest zrownowazony w stosunku do innych pasm
To fajnie, ze wszystko jest zrownowazone.
nie jak w innych produktach robionych pod publikę.Łubudubu się sprzeda. Komiczne.
Komiczne, to sa niektore wypowiedzi osob nie bedacych w stanie zniesc tego, ze nie wszystkim musi sie podobac to, co im.
PL klasyk i dotyczy wszystkiego w tym kraju.
Delikatne są moze Dali Concept, ale też bardzo dobre i niedrogie. A Monitor Audio..., posłuchaj wielu zestawów i wyrobisz sobie opnie, dlaczeo są "modne".
Patrz moj poprzedni wpis.
Kup Jamo i będziesz zadowolony.
Nie wiem, moze.
Jesli to nie jest Twoje pierwsze kino to nie lepiej dozbierac raz a pożadnie na wypasniony zestaw niz co chwile kupowac produkty budżetowe? Ja bym tam wolał fajny zestaw w jednym pokoju niz kilka gorszych w innych pokojach.
Ja nie musze zbierac - chodzi o sensownosc placenia X tysiecy za cos, czego JA byc moze nie uslysze.
Za to bede doceniony, bo mam Monitor Audio. ;)
 

wrx

New member
Bez reklam
Piszesz, że MA mają słaby bas i są za delikatne. Co rozumiesz pod pojęciem za delikatne? A bas?
Wlasnie przeczytalem kolejna opinie w podobnym tonie - moze ten ktos potrafi to uzasadnic, wszak ja tylko czytam, jak do tej pory:
Witam wszystkich ,co do klipsch to już nawijam,mam je 4 tyg i zacząłem grać głośno w pomieszczeniu 25m2,i jest tak ,mogło by być głośniej ,chociaż nie narzekam ,pod HK 3490 +HD980 grają spoko,a że wywrotowcem jestem,jak to black napisał kiedyś,to łubu mi troszeczkę brak,mooże dlatego że po clubach się grało i bas był potężny,ale jest o.k,do muzy electro,house,rnb,polecam te kolumienki w 100 % są zajefajne,na MA BX6 tego basu nie usłyszycie,są to kolumienki zajebiste ale nie do tych klimatów,dziękuję kolegom co mi podpowiadali co do moich zainteresowań muzycznych ,kupić klipsch z hk i jest super.i jest git,pozdro
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
wrx, ja Cie nie namawiam, sprzedawcą ani ekspertem nie jestem. "Tylko" sporo słuchałem i nadal słucham. Sam nadal stoję przed zakupem. Utworzyłeś temat, uzytkownicy piszą, i próbują Ci doradzic, pomóc, ale mam wrażenie, ze założyłeś temat, by ktoś upewnił Cie do Jamo, niż by próbował doradzić coś lepszego. Mi to rybka, Twoje pieniądze i uszy. Nie masz mozliwosci odsłuchu to zawsze bedzie nie to.

- BX5 są za słabe, delikatniejsze od Concet 6, kiedys mi ktos w salonie powiedział ze do 15 metrów
- BX6, raczej do 30m max. Odpowiedź na pytanie czy sa po prostu modne, czy bardzo dobre i dlatego modne zostawiam Tobie. Jamo też są modne, ale dlatego ze tanie. VW Golf jest modny czy jakosc jest w modzie (nie nie ,nie mam Golfa)?
- Do 50 m to potrzebujesz Klipsch F3, dobry mocny bas, nawet suba nie potrzeba.

Do 50m to i Yamaha 1067 za słaba. Do 50 m to nie z takim budzetem. W kwocie 5300 nie zmiescisz sie z zestawem 5.1 i amli do 50 m. dołóż z tysiąc i poszukaj zestawu F3 5.0 oraz mocniejszego amplitunera. Szukaj starszych modeli. ale mocniejszych. A moze wrzucisz fotki, plan pomieszczenia. Moze okazac sie, ze w cale niepotrzebujesz naglasniać 50m?

POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Przeczytaj: Monitor Audio - BX5 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

przeczytaj: http://www.highfidelity.pl/@main-636⟨=

Co do pomieszczenia pomyliłem Cię z kimś innym. 50m2 plus 10m2 korytarza to kosmos. Tutaj jednak MA nie dadzą chyba rady. Żeby to nagłośnić potrzebujesz kawał wzmaka i kawał kolumny.
Dzieki za linki.

Do 50 m to potrzebujesz Klipsch F3, dobry mocny bas, nawet suba nie potrzeba.
W koncu zaczelismy nadawac na podobnych falach ;).
Od jakiegos czasu mysle o tych F3, zalozylem nawet watek w tej sprawie.
Do 50m to i Yamaha 1067 za słaba.
Nawet przy kolumnach o takiej skutecznosci i mocy?
Do 50 m to nie z takim budzetem. W kwocie 5300 nie zmiescisz sie z zestawem 5.1 i amli do 50 m. dołóż z tysiąc i poszukaj zestawu F3 5.0 oraz mocniejszego amplitunera.
Na chwile obecna chcialbym kupic F3/C20/B2 + Yamaha 771/1067/A-810. I jakis subwoofer, pewnie tez Klipsch.
Ze wskazaniem na Yamaha RX-A810.
Ale nie wiem, czy ma to sens, bo ja wielkich roznic do 771 nie widze...
Czy ktos potrafi wskazac roznice miedzy 1067 a 810?
Wg moich obliczen to ok. 9000 PLN, wiec DUUUUZO wiecej, niz zakladany.:(
A moze wrzucisz fotki, plan pomieszczenia. Moze okazac sie, ze w cale niepotrzebujesz naglasniać 50m?
Na pewno nie trzeba naglasniac calych 50m2 - zerknij na rysunek.
Tyle, ze dzwiek ma gdzie uciekac.
bezscianyiszafyzwymiaro.th.jpg

Legenda:
- czerwony - sprzet RTV
- zielony - miejsce do siedzenia i ogladania (tak, wiem, ze slabo)
- zolty - tutaj MOZE uda sie przeniesc zielony
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za linki.
W koncu zaczelismy nadawac na podobnych falach ;).

No bez przesady, wolę inne brzminie, ale staram się pomóc ;)

Nawet przy kolumnach o takiej skutecznosci i mocy?

Ale takie kolumny trzeba czyś napędzić, czymś porównywalnym.

Na pewno nie trzeba naglasniac calych 50m2 - zerknij na rysunek.
Tyle, ze dzwiek ma gdzie uciekac.

Rysunek jest za malutki, ale ledwo ledwo coś widać. Pewnie zostaje jakies 30m, ale moze byc jak piszesz, F2 minimum.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Koniecznie musisz dokonać przemeblowania pokoju. W innym wypadku wydasz kupę forsy i będziesz zażenowany efektem. wrx linia Aventage co od razu rzuca się w oczy różni się wyglądem. Podzespoły też ma lepsze. Na pewno od modelu 2067 co do 1067 nie jestem do końca pewien.
 

wrx

New member
Bez reklam
Nie dam rady niczego przemeblowac, niestety.
czarny, stara linia Aventage tak, juz od modelu 1067, a nowa ma 2 najnizsze modele o wygladzie zwyklej serii.
I chyba dlatego wolalbym 1067 niz 810...Bo jakichs innych roznic nie moge znalezc.
Za to jest model nie-Aventage, o wygladzie Aventage - 1071:
http://europe.yamaha.com/en/product...ers-amps/rx-vx71series/rx-v1071_g/?mode=model

krzysztofradio, bedzie F3/C20/B2 + Yamaha 1067 lub 810 - napedzi?
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Kupuj 1067. Większa moc, więcej wejść/wyjść, więcej programów, większy rozmiar i waga.A jak muzycznie to zapytaj blackninja. Ale raczej wątpię aby się dźwiękowo różniły.
 

wrx

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedz.
Parametrami, to mam wrazenie, wiele sie nie roznia...
Ale ja sklaniam sie ku 1067...Tyle, ze towar jest trudnodostepny.
A blackninja mowi, ze z tych dwoch, do moich kolumn, wybralby Onkyo 709. ;)
 
Do góry