Yamaha RX-V 1067 czy 771

wrx

New member
Bez reklam
Witajcie.

Czy ktos w prostych slowach powie mi czy warto i dlaczego, ew. doplacic do modelu 771 i kupic 1067?:hmm:
 

wrx

New member
Bez reklam
Z racji tego, ze nadszedl czas zlozyc zamowienie, ponownie prosze o Wasza opinie.

1067 jest starsza seria, wiem, ze wyzsza, ale moze jednak 771 ma cos, dlaczego wlasnie warto go wziac?
Jakos nie lubie kupowac rzeczy, ktore za chwile sa czyms zamienione - jest juz przeciez seria model "1071" - tyle, ze jest problem z dostepnoscia.

http://www.elektrowelt24.eu/shop/pr...34&info=p2715_Yamaha-RX-V-1071--schwarz-.html
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Taniej kupiłem u blackninja 2067 niż Twoja oferta za 1071. No i za kwote jaka podałeś mozna złożyc lepszy komlet niz na głośnikach Jamo.
 

wrx

New member
Bez reklam
To poprosze o wskazanie takiego zestawu.
Cos w cenie ok.5300 PLN, ampli musi miec 2 wyjscia HDMI, a glosniki musza byc z subwooferem.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Jak z subem to niestety nie da rady w tej kwocie. A dlaczego tak uparłeś się na ten sub? Nie możesz suba dokupić za pół roku? Lub wziąć na raty? Za 8000 ja kupiłem 2067 z MA BX6, BX2 i BXC. I bez suba potrafi to w kinie nieźle pierdolnąć. Suba dokupię sobie za 2, 3 miesiące. Więc myślę, że za 6 tysięcy możesz kupić coś lepszego niż Jamo. Ale w 5.0. Nie pal się szybko do zakupu bo wydajesz dużo pieniędzy i lepiej dokładnie przemyśleć zakup.
 

wrx

New member
Bez reklam
a może taki RX-A810 ja nad nim się zastanawiam
Jakies "za" tym apli, kontra 771 poza AVENTAGE?
Z tego co widze, to najnowsza seria AVENTAGE na 2011.
Te modele zastapia serie 067.
Moze jest to sluszna koncepcja?

Jak z subem to niestety nie da rady w tej kwocie. A dlaczego tak uparłeś się na ten sub? Nie możesz suba dokupić za pół roku? Lub wziąć na raty? Za 8000 ja kupiłem 2067 z MA BX6, BX2 i BXC. I bez suba potrafi to w kinie nieźle pierdolnąć. Suba dokupię sobie za 2, 3 miesiące. Więc myślę, że za 6 tysięcy możesz kupić coś lepszego niż Jamo. Ale w 5.0. Nie pal się szybko do zakupu bo wydajesz dużo pieniędzy i lepiej dokładnie przemyśleć zakup.
Moge kupic wszystko od razu - chodzi tylko o sensownosc takiego zakupu, rozumiesz.
Tak mozna isc w nieskonczonosc - ja ZAWSZE zakladam sobie jakis limit, a pozniej go i tak ZNACZNIE przekraczam (np. wykonczenie mieszkania mialo kosztowac 150, a juz jest 270 i jeszcze nie ma konca).
To moze ja zapytam inaczej - a co jest zlego w tych Jamo, ze mnie tak od nich odciagasz?
A sub sie uparlem, bo uwielbiam takie dzwieki.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Nie doczytałem twojego postu. Myslalem że limit to 6k. Ja ze wzgledu na kominek musialem pozbyc sie jamo 606 i kupilem KEF 3005SE. Droga to byla wymiana ale z moim starym Onkyo 605 daja rade w KD.

Ps. Jak juz sie zdecydujesz na cos to napisz - bo mamy takie same potrzeby i oczekiwania od sprzetu.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

wrx

New member
Bez reklam
Napisze.
Ale wlasnie przeczytalem na tym forum opinie kogos, kto mial rok te JBL i zamienil na Tonsile.
Ja potrzebuje cos uniwersalnego i dlatego caly czas uwazam, ze te Jamo S 608 HCS + S250 spelnia oczekiwania.
Ale siedze i szukam, czytam opinie, etc...

Jedno, co chyba zrobie, to nie kupie, zanim nie poslucham - z racji mojego obecnego polozenia geograficznego, pozostaja mi tylko opinie z netu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/41692-jbl-es-pack-rok-po-zakupie.html

A co do kasy...
Jest limit i go nie ma, wiesz...
Chodzi o zdrowy rozsadek, bo ja slucham muzyki, czy ogladam filmy, kilkadziesiat godzin.
W roku.

Szukam wiec czegos po srodku, czegos, co bedzie i wygladac i grac i bedzie jakosc/mozliwosci/cena.
Bo jak znam siebie, to nie potrafilbym uslyszec subtelnych roznic miedzy podobnymi glosnikami, ktore potrafia sie roznic cena np. 2-krotnie.

AKtualnie zerkam na Klipsch - po zakupie ich sluchawek, "oszalalem" ;).
Tyle, ze taki zestaw Klipsch 5.0 kosztuje rowno 2x wiecej niz wspomniane Jamo - i tutaj rodzi sie wlasnie problem "przeplacania".
http://sklep-albatros.pl/index.php?products=product&prod_id=1596
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Wspomniałeś o Tonsilach. To lepszy wybór niż Jamo. Na fronty Maestro II 180, na satelity Tonsil Maestro II 60 i centralny Tonsil Maestro II Center. Sub Velodyne.
 

wrx

New member
Bez reklam
Nie szukam pocieszenia, bo jeszcze nic nie kupilem.

Po prostu Kolega za wszelka cene probuje mnie wyleczyc z Jamo, ktore wybralem na podstawie dziesiatkow opinii (sam na razie nie moge niczego odsluchac).
Co wiecej, nie ida za tym zadne konkretne argumenty - moze Ty masz?
Chetnie poslucham, dlaczego nie Jamo - wszak to kolejne kolumny, ktore "wybralem" - nie musza wiec byc ostatnie!:krol:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli posluchalbys Jamo to wiedzialbys dlaczego kolega czarny odciąga Cie od nich. Te "dobre" opinie pochodząod ludzi, ktorzy nie słuchali niczego innego. Fakt, ze w tej najniższej połce cenowej jaką reprezentują Jamo jest to dobry wybór, ale z Twoją kwotą napewno niekupilbym ich. Zdecydowanie tez zle dopbrales proporcje na zakup Amplituner/reszta. Tedwie Yamaszki są za dobre do Jamo. Optymalne propocje to 20-30% ampli reszta kolumny. A ty dodatkowo zdecydowales sie na zestaw z subem w tej kwocie co jeszcze obniza klase kolumn. Niestety ale duzo drozsze Monitor Audio są też duzo lepsze i w sam raz do tych Yamaszek.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Dziekuje Ci serdecznie za te wypowiedz.
Moj problem polega na tym, ze DLA MNIE, to pewnie i te Jamo beda kosmosem ;).
A co powiesz na Klipsch F3/C20/B2?
Bo ROWNIEZ z opisow wynika, ze mnie bardziej przypasowalyby F3 niz np. BX6...
 
Do góry