Yamaha PianoCraft MCR-840

rojber

New member
Ostatnio w oko wpadło mi to właśnie cacko. Byłem nastawiony na zakup wzmaka HK3340 i głośników KEF C3 ale tak jakoś zainteresowałem się tą mini wieżą. Wygląda bardzo fajnie, posiada odtwarzacz DVD i wiele pozytywnych opinii. Do małego pokoju by starczyła, potrzebuje sprzętu do muzyki trance i filmów głównie. Miał ktoś styczność z tym modelem? Bo nie wiem czy jest sens w ogóle się tym interesować...
 

michal_j

New member
Sprzęt jest jak najbardziej fajny jeśli chodzi o możliwości oraz jakość dźwięku jaką oferuje nam miniwieża. Natomiast wydaje mi się, że ten H/K zagrałby zdecydowanie lepiej. Oczywiście dochodzi kwestia jak duże masz pomieszczenie i jakie miałoby być główne przeznaczenie sprzętu.
 

rojber

New member
Pomieszczenie 10m2, przeznaczenie do filmów i muzyki (głównie trance ale radio i inne rodzaje muzyki też). Budżet ~2000zł. Dodam, że wieżyczka przyciągnęła moją uwagę swoim wyglądem i wbudowanym odtwarzaczem dvd.
 

michal_j

New member
Rozumiem, że lakier fortepianowy i kompaktowe wymiary Cię zauroczyły ale nie wiem czy przede wszystkim nie powinieneś skupić się nad walorami odsłuchowymi :) Co do pomieszczenia to myślę, że spokojnie sobie poradzi, będzie grała zupełnie inaczej niż H/K (nadal jednak podtrzymuję, że H/K dźwiękowo będzie dużo lepszy - moim zdaniem). Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie bez powodu Pianocrafty zdobyły taką rzeszę fanów - tutaj możesz być spokojny. Jedyne pytanie jakie pozostaje to czy chcesz zrezygnować z dobrego i przede wszystkim przyszłościowego zestawu amplituner stereo plus monitorki na rzecz kompaktowej oraz "ślicznej" wieżyczki, która (to na obronę Yamahy) to w swojej klasie jest rzeczywiście jedną z lepszych. Tu już ciężko mi rozstrzygać. :)
 

rojber

New member
No więc wybór padł na HK MAS100;] Był w promocyjnej cenie w markecie dla idiotów i po wcześniejszym odsłuchu min Pianocrafta 840 czy Denona zdecydowałem się na HK. Póki co zdążyłem rozpakować i rozlokować na komodzie. No i tu pierwsze miłe zaskoczenie, tak zapakowanego produktu rtv w życiu nie widziałem... Oprócz styropianików, pianek każda część wsadzona w materiałowy woreczek. Do zestawu dołączono nawet rękawiczki?! No a sam sprzęt bajka, cudownie wykończony, prezentuje się znakomicie. Generalnie nasuwa mi się teraz pytanie, czy dołączone kable głośnikowe są dobre, czy od razu zakupić nowe, lepsze. Jeśli tak to jakie?
 

rojber

New member
Sprzęcik podłączony. Z tym, że mam pytanie. Mam dziwne wrażenie, że bass w prawej kolumnie nie jest tak, hmmm soczysty jak w lewej. Tak mi się wydaje. Czy to oznacza, że sprzęt/kolumna jest wadliwa? Dodam, że ta prawa kolumna stoi na regale i ma na pewno mniej miejsca od lewej. Postaram sie odsłuchać jakichś innych nagrań, może akurat w utworach z tej płyty (produkcja domowa) jest tak. Czy może usadowienie kolumny ma taki wpływ?

Edit:
Jednak umiejscowienie ma wpływ;) Troszkę się tłumił w tej wnęce. Narazie musi tak zostać, musze ogarnąć miejsce dla kolumienki;)
 
Ostatnia edycja:

rojber

New member
Zgadza się, wymiata niesamowicie. Szczególnie w tak małym pomieszczeniu. Bass jest soczysty, pełny, górny zakres dźwięków niezwykle wyrazisty. Kupiłem ten sprzęt za 2300 i nie żałuję. Pierwsza klasa pod względem wykonania, funkcjonalności i muzykalności.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jeszcze mi się nie zdażyło żeby ktoś to kupił kiedy z boku stał Pianocraft 840 albo Denon 107 ;) "Pierwsza klasa pod względem wykonania, funkcjonalności i muzykalności." ?

Wykonanie ? - głównie plastik, (PLASTIKOWA GAŁKA) powierzchnie rysujące się od szmatki
Funkcjonalność ? Niewygodna szczelina, jeszcze bardziej niewygodne przyciski dotykowe, połączenie taśmą (czyli to w zasadzie urzadzenie zintegrowane) -
Dzwięk ? Mdły bez wyrazu, do tego szumi :>
Do tego rok gwarancji, małe doświadczenie w urządzeniach tego typu i oczywiście najwyższa cena ;)

Konkurencja ? aluminium, klasyczny solidny napęd szufladkowy, CD i ampli to urzadzenia niezależne, normlalne wygodne przyciski i dostęp do wiekszośći funkcji z panelu przedniego, USB na froncie.
Dzwięk ? Lata doświadczeń w segmencie micro zobowiązują.
Do tego 3 lata gwarancji i niższa cena.

Może i troche jestem "wrogiem" HK ale serio nie wiem jak można te urzadzenia porównywać ;)
Ale w sumie najważniejsze żeby być zadowolonym :)
 

rojber

New member
Wykonanie - mi się osobiście podoba ten "świecący plastik", ostrożnie czyszcząc nic się nie zarysuje, mam tv którego budowa jest podobna i po 3 latach nie zauważyłem rys.
Funkcjonalność - napęd szufladkowy może się popsuć, miałem tak w poprzedniej wieży, natomiast "szczeliny" miałem we wszystkich radiach samochodowych i nie było nigdy problemu (oczywiście nie ma co porównywać tych urządzeń ale jakiś wyznacznik jest). Przyciski dotykowe niewygodne? Nie wydaje mi się, z resztą korzystam z pilota. Zwykłe przyciski mogą się popsuć, zacinać, wypaść.
USB z boku (i z tyłu). Denerwowałyby mnie kable, pendrive zalegające z przodu urządzenia, które przecież ma też być śliczne i się jakoś prezentować.

Dźwięk - że niby mdły, że niby szumi? Ja mam jakoś inne odczucia, no ale pewnie się nie znam. To, że HK nie ma takiego doświadczenia jak Yamaha w tym segmencie to nie znaczy, że nie może wyprodukować czegoś dobrego. Od czegoś z resztą trzeba zacząć, Yamaha zapewne tez kiedyś zaczynała...
Dla mnie długość gwarancji nie jest wyznacznikiem w zakupie. Fajnie jak by była dłuższa ale bez przesady.

Nie jest audiofilem, nie jestem znawcą. Porównałem te dwa urządzenia, ba nawet trzy i wybrałem HK bo dla mnie zagrał najlepiej a i wizualnie lepiej się prezentuje.
No ale oczywiście są gusta i guściki, każdy ma prawo do swojej opinii i każdemu może się podobać co innego.
Ja wybrałem HK i jestem zachwycony, nie żałuje wyboru.

Ps.
Co do ceny to pojęcie względne, bo MAS100 było tańsze od 840 o jakieś 300zł w MM. Gdzie indziej było na odwrót.
 

speed700

New member
Witam. Potrzebuję dokupić kumplowi gramofon do zestawu PianoCraft 840. Nie wiem jakie zestaw ma wejścia i czy gramofon musi być z przedwzmacniaczem. Gramofon w cenie do 1000zł. Dzięki za porady.
 
Do góry