Yamaha BD-S673

Sk_uter

New member
Bez reklam
OK jak na razie zadnej poprawy oprocz polskiego menu :)

Ale znalazlem chyba duzy blad, jak odtwarzam TrueHD to w bitrate pokazuje tylko 640Kb/s tak jakby tylko odczytywal core, jak u was to wyglada?
 

jhrebel

New member
Siemka.Zamierzam kupić yamaha bd-s673 i zanim to zrobię mam kilka pytań.
Mam sporo filmów na zewnętrznym dysku 3,5 3tb usb 3.0.Czy po podłączeniu go do bd będą jakieś problemy z odtwarzaniem,czy będzie on widziany przez bd.Czy filmy w formacie mkv będą chodzić bez problemu.Czy lepiej te filmy przerobić na bd format.A może wybrać inny bd ale też yamaha.Proszę o pomoc.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Ja z dysku 2.5" USB 2.0 cały czas korzystam i nie ma problemów z 3.5 też nie powinno być problemu, tylko musisz mieć źródło zasilania dodatkowe, co do USB 3.0 tutaj również nie powinno być problemów, bo dyski mają kompatybilność wsteczną.

Co do mkv to różnie z nimi jest, jak jest zwykle audio dts czy ac3 to raczej nie ma problemów, zaczynają się dopiero gdy odpale dts ma HD czy true HD, tutaj sie blu ray zatnie, ale wystarczy zmienić na blu ray format i wyciągnąć plik m2ts i problemy znikają.

Ostatnio znalazłem fajną funkcje w tym sprzęcie, bo można w nim odtworzyć avchd, a to jest praktycznie to samo co struktura blu ray, więc normalnie mogę odpalić film bd50 z menu itp bez problemu prosto z dysku, nawet bd3d idą, dla mnie to duży plus, tylko minus, że jeden film taki można mieć, ale szukam rozwiązania jak to zmienić

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

jhrebel

New member
Dysk twardy ma zewnętrzne zasilanie.Czyli filmów w mkv nie muszę przerabiać nie ma żadnych problemów,oprócz true hd.A filmy w 3d side-by-side,próbowałaś czy idą.A jak jest z obrazem w filmach,jest on lepszy niż w odtwarzaczach xtreamer czy popcorn a-400.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Sbs idą, ale napisy były złe, nie wiem może trzeba je jakoś na 3d przerobić, bo jak odtwarzam przez tv samsunga to normalnie mogę dać dać zwykłe napisy.
Multimedialnych odtwarzaczy nie miałem, ale względem odtwarzacza w tv wydaje mi się, że obraz jest lepszy.

Co do mkv raczej nie powinno być problemu, chociaż ja i tak wszystkie przerabiam na m2ts, bo widzę, że temu sprzętu lepiej to podchodzi

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

200473

New member
Ostatnio znalazłem fajną funkcje w tym sprzęcie, bo można w nim odtworzyć avchd, a to jest praktycznie to samo co struktura blu ray, więc normalnie mogę odpalić film bd50 z menu itp bez problemu prosto z dysku, nawet bd3d idą, dla mnie to duży plus, tylko minus, że jeden film taki można mieć, ale szukam rozwiązania jak to zmienić

Kolego jak byś coś więcej napisał jak to odtwarzasz? Mam ten sam Bluray. Jak dla mnie jest ok. odtwarza dużo więcej formatów niż mój poprzedni BD-C6800 Samsunga.
 

Musalla

New member
Ja kupiłem w zeszłym tygodniu.Z USB wszystkie filmy chodzą jak burza. Napisy też, nic nie tnie i nie zwalnia, muzyka Flac naparza jak oszalała i nie zaobserwowałem przesunięć w czasie podczas odtwarzania czegokolwiek.WIFI też chodzi i nic się z tym nie dzieje.Napisy mam w pliku i oddzielnie wszystko chodzi jak trzeba.Jak za tą cenę to dla mnie świetny sprzęt.
Mam ją podpiętą do starej Yamahy RXV-595a RDS optycznie. Obecnie czekam na Marantza a gośniki mam Teufel MOTIV 10 5.1, przełączam sobie też na odbiór dwukanałowy i leci mi wtedy na moich Tannoyach Mercury M4
 

gryzek

New member
Panowie mam problem:sad:

Posiadam blu-ray 1067 i jest kłopot z odtwarzaniem mkv z dźwiękiem DTS HD
Przerabiam plik mkv według opisu z tego wątku i spoko działa wszystko pięknie
nic się nie wiesza ale nie mogę odpalić napisów w pliku TS.Nawet jak mam ripa blu -ray 1:1 to i tak yamaha nie czyta nawet oryginalnych napisów.
Przed przeróbką pliku mkv napisy śmigały jak trzeba ale film wieszał się po paru sekundach.
Tak więc może macie jakiś pomysł jak zmusić yamahę do odpalenia napisów w pliku TS?
 

gryzek

New member
Dzięki za zainteresowanie moim problemem
Mam napisy srt i mają taką samą nazwę jak plik z filmem ale niestety po przerobieniu filmu na ts yamaha ich nie widzi.
 

gryzek

New member
własnie tak robiłem i po przerobieniu dodawałem napisy str z taką samą nazwą jak film i niestety yamaha nie widzi napisów
przy filmach mkv odtwarza je normalnie ale wiesza się na amen.
Mam 3 filmy mkv dts hd które odtwarzają się normalnie ale większość się wiesza i nie wiem czym jest to spowodowane.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
No to nie wiem u mnie normalnie dziala, a napisy przerabiam programem subtitle workshop i zapisuje jako supRip (czyli srt)
 
Do góry