Yamaha BD-S673

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,
Kilka dni temu zakupilem w/w bluray i mam 2 problemy:
1. W czasie ogladania filmu, znikaja nie ktore litery z napisow (dzieje sie to najczesciej po wejsciu w jakies opcje czy cos)
2. gdy ogladam film mkv z dzwiekiem dts ma hd, to po kilku minutach blu ray caly sie zawiesza
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Skąd wiesz? Myślisz, że można liczyć na poprawkę?

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

taszkent

New member
Witam,
Kilka dni temu zakupilem w/w bluray i mam 2 problemy:
1. W czasie ogladania filmu, znikaja nie ktore litery z napisow (dzieje sie to najczesciej po wejsciu w jakies opcje czy cos)
2. gdy ogladam film mkv z dzwiekiem dts ma hd, to po kilku minutach blu ray caly sie zawiesza

Odtwarzałeś przez DLNA czy USB? U mnie przez DLNA napisy chodziły tylko jak były wmuxowane w plik. Może to wina mojego serwera DLNA (Twonky na nas-ie QNAP 112). Z USB filmy "idą" lepiej - działają funkcje nawigacyjne typu pausa, stop, przewiń, ins .....; przez DLNA z serwera Twonky na Qnapie jest porażka. Sprzęt u mnie się też często zawiesza przy obsłudze DLNA. Może będzie jakaś aktualizacja - czekam z utęsknieniem, bo sprzętu już nie mogę oddać :( . Tak przy okazji to spróbuj proszę odtworzyć CD lub FLACA (nawet z USB) za przetwornikiem CA (po analogu); u mnie ucina ułamek sekundy z początku utworu (jakaś potężna porażka) - po HDMI jest ok; w AudioKalnie powiedzieli, że tak jest i nie chcieli słyszeć o reklamacji!!! To mnie bardzo zmartwiło :( .pozdrawiam
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
filmy ogladam tylko z dysku przenosnego, teraz ogolnie czesciej mam problem z polskimi literami, jak u Ciebie to wyglada?
Ja mam w osobnym pliku srt napisy.

Troche nie kumam o co chodzi z flackiem, ja mam wszystko podlaczone przez hdmi i 1 optyk, jesli chcesz moge to sprawdzic, z aplikacji na androida flacow wgl nie otwiera.


FW nowy wyjdzie nie dlugo, nawet polskie GUI ma byc, info od Yamaha Ameryka.
 

Marian111a

New member
Wyprzedaże

Witam,
Kilka dni temu zakupilem w/w bluray i mam 2 problemy:
1. W czasie ogladania filmu, znikaja nie ktore litery z napisow (dzieje sie to najczesciej po wejsciu w jakies opcje czy cos)
2. gdy ogladam film mkv z dzwiekiem dts ma hd, to po kilku minutach blu ray caly sie zawiesza
Nie dziw sie dlatego są przeceny i wyprzedaże, nie ulegaj szyldom! Na chińszczyznę biją firmowe pieczątki i jest kasa. Wiesz co się stało z Pionierem?- Masakra! i inne. Powiem tak czas się zmienia coraz trudniej o frajera, na przeszacowane buble. Rynek zarabia na bublach, a jak myślisz po co? te reklamy? wystarczy raz sprzedać frajerowi. Jest kasa, zmiana szyldu i od nowa polowanie na frajera!
 

taszkent

New member
filmy ogladam tylko z dysku przenosnego, teraz ogolnie czesciej mam problem z polskimi literami, jak u Ciebie to wyglada?
Ja mam w osobnym pliku srt napisy.

Troche nie kumam o co chodzi z flackiem, ja mam wszystko podlaczone przez hdmi i 1 optyk, jesli chcesz moge to sprawdzic, z aplikacji na androida flacow wgl nie otwiera.


FW nowy wyjdzie nie dlugo, nawet polskie GUI ma byc, info od Yamaha Ameryka.

Literki sprawdzę w domu - teraz jestem w robocie - to napiszę coś. Co do odtwarzania audio to chodzi o to, że odtwarzając CD lub plik *.flac (coś jak mp3 tylko teoretycznie bezstratnie) i puszczając to przez wyjście analogowe (nie HDMI i COAX/OPT) do wzmacnaicza to występuje ten objaw z ucinaniem początku! Ma stary porządny wzmacniacz i chciałem korzystać jeszcze z niego bo do stereo to amplituner z DSP (w przyzwoitej cenie) to już nie to. pozdrawiam
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
wiem co to FLAC :)

To raczej nie dam rady tego sprawdzic, bo u mnie wszystko cyforowo idzie.

Moge Ci podeslac napisy w ktorych nie odczytuje polskich napisow, bo nie wiem od czego to zalezy w nie ktorych wyswietla ok, zas w drugich juz nie.


PS

a jak u Ciebie z plikami MKV wyglada, chodza one zawsze bez problemow?
 

taszkent

New member
wiem co to FLAC :)

To raczej nie dam rady tego sprawdzic, bo u mnie wszystko cyforowo idzie.

Moge Ci podeslac napisy w ktorych nie odczytuje polskich napisow, bo nie wiem od czego to zalezy w nie ktorych wyswietla ok, zas w drugich juz nie.


PS

a jak u Ciebie z plikami MKV wyglada, chodza one zawsze bez problemow?

mkv w 90 % chodził (jeden mi nie chodził, ale do tego się przyzwyczaiłem,że nie wszystko idzie); podeślij te napisy na wochna@gmail.com; tak przy okazji to jest dobry sofcik to muxowania srt do mkv, jeżeli masz txt to można zrobić najpierw txt->srt (Aegisub) i potem srt+mkv (mkvmerge) </p>
pozdrawiam
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ok nie ma problemu, a masz szybki Internet, aby sprawdzic mi jakis plik MKV, ktory u mnie nie chodzi, bo wydaje mi sie, ze z napisami sobie juz poradzilem, ale dla pewnosci jeszcze sprawdz te co Ci wyslalem.
 

200473

New member
Mam też tę Yamahe. Jak dla mnie jest Ok. Odtwarza wszystkie mkv do wersii 4.1 tak jak większość odtwarzaczy bluray. Plik mkv sprawdź programem media info. Jak się okaże że masz plik mkv 5.0 lub 5.1 to trzeba go przepuścić przez np. tsMuxerGUI i zapisać jako plik ts. tylko zmienić change level na 4.1
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
To u mnie nie pomagało, ale znalazłem sposób, aby jednak odtwarzał, w tsmuxerze przerobić na BD format i wszystko chodzi :)
A napisy muszą być w ASII, jeśli są w UTF-8 to nie odczytuje polskich znaków

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

200473

New member
Sprawdź czy masz najnowsze oprogramowanie w bluray. Ja po zakupie zaraz zaktualizowałem do najnowszej wersji.
 
Do góry