Yamaha A S500 / 700 ?

SDman

Banned
W polaczeniu Yamahy AS300, Rotela RA10 i NAD 326 byly B&W CM5. Moze i Rotel z NAD graja lepiej ale kompletnie mi sie nie podobaja z wygladu a dla mnie to tez ma znaczenie.

Witam,
wydaje mi się, że Ty już wybrałeś -kierujesz się wyglądem nie jakością dźwięku.
Masz o wiele prostsze zadanie.
:eek:k:

Pozdr.
 

syncpoland

New member
Ostatnio pojawiła sie nowość w postaci A-S501.

Zacząłem zastanawiać się nad tym wzmacniaczem gdyż zależało mi na złączach cyfrowych od poczatku. Ten wzmacniacz ma też niby DAC. Mam pewne pytanie gdyż komputer nie ma złącza optycznego a te w as501 chciałbym przeznaczyć na tv.

Konkretnie bo troche przeciągam:
- czy te złącze usb z tylu as501 służyć może do łączności z PC bo gdzies cos takiego przeczytałem?
- czy ten DAC jest lepszej jakości niż na przykład układ karty Xonar XD?

Zastanawiam się czy racjonalniej jest kupic xonara za okolo 200zl i podłączyć powiedzmy do as500 analogami. Czy tez odpuścić sobie zakup karty bo dac w as501 jest dobry. Mobo nie ma złącz cyfrowych i nie chce wymieniać.

Może uświadomi mnie jakiś Kolega w tej kwestii.
Przepraszam za interpunkcję piszę z tel
 
Ostatnia edycja:

kobylo

New member
to jak Ci pasuje Pioneer pod względem wizualnym a koledzy mówią ze a 30 gra dobrze to celuj w model wyższy a50 i na pewno będziesz zadowolony.

Ja w chwili obecnej posiadam pma 720 z magnat quantum 677 i gra to niezłe, mocy basy i dynamiki nie brakuje ale tez w przyszłości chce wymienić na wyższy model wzmacniacza i tu myślałem nad pionieerem a 50
 

syncpoland

New member
Wracając do Yamahy A-S501: Do czego służy w niej to złącze USB?.
Jesli to byłaby prawda że można podłączyć do PC za pomocą usb i ustawić urządzenie audio jako DAC Yamahy.. To byloby to wygodne.. Nawet taki laptop z kijową kartą dźwiękowa mógłby przesyłać audio w super jakości.

Czy się mylę i nie da się tak?. Zaprząta mi to myśli a wyczytałem to tylko z 1 miejsca i to z forum jakiegoś więc może to totalna bujda.
 

Griffin

New member
To usb służy tylko do zasilania, np. przystawki bluetooth. Dac na usb ma dopiero model a-s801. O jakości daca w a-s501 się nie wypowiem bo go nie słyszałem.
 
Do góry