Yamaha A S500 / 700 ?

Whiplash

New member
Bez reklam
Podjechalem dzis do sklepu na krotki odsluch Denona PMA 720 i akurat mieli na stanie Yamahe A S500. I tak Denon zagral tak bez polotu w tym sensie ze ani nie zachwycal ani nie przeszkadzal, dla mnie jest to brzmienie dobre i wmiare cieple. Spodziewalem sie takiego brzmienia bo Denon nie jest bardzo szczegolowy jak Yamaha. Ale kolega zasugerowal abym sobie posluchal Yamahy A S500. Oba wzmacniacze testowalismy na jakis malych podlogowych Focalach.

Balem sie ostrosci Yamahy, brzmienie jest napewno troche jasniejsze ale bass lepiej kontrolowany niz w Denonie i taki zwarty.Wydaje mi sie ze Yamaha jest mocniejsza i to czuc bo brzmienie jest takie bardziej swobodne. Jestem w rozterce bo nie wiem teraz co kupic, w sumie sprzet nie kupuje sie na miesiac to moze warto dolozyc i kupic A S700?

Jakie jest wasze zdanie Panowie, moze sa tu posiadacze tych Yamah, jak one sie spisuja w domu. Oba ampy sluchalem w Pure Direct.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe kto wie moze i avatar bedzie do wymiany jak wszystko to wszystko ;)

Nie CA to nie chce, strasznie jasny amp. a pozatym nie podoba mi sie wizulanie. To mowicie ze 500tka lepsza niz 700tka? Generalnie w sieci same dobre opnie o 500.

Ten Loudness w Yamasze jest fatalny, tak jak pisali inni wycina srodek a nie podbija konturów, co wiecej caly dzwiek tez sie jakos dziwnie wycisza. Regulatory bass treble tez reguluja skraje pasma. W Pure Direct gral ladnie ale w sklepie to wszystko gra ladnie wiec wiecie. Zastanawiaja mnie te kiepskie oceny Denona, w porownaniu do yamahy oczywiscie gra inaczej, nie jest tak szczegolowy i swobodny w brzmieniu ale moze taki jego urok i charakter brzmienia. Yamaha jest szczegolowa i detaliczna ze wzgledu na jasne brzmienie, choc basu tez nie zaluje i jest on taki zwarty.

Co wiecej tak jak mowie sluchalem tych ampow na malych focalach z podobno 13cm glosnikiem basowym i bas sam w sobie w obu amp byl bardzo fajny. Moje jbl sa cieple z mocnym niskim basem, gora nie jest eksponowana i wg. kolegi ze sklepu Yamaha ladnie sie z nimi zgra i je troche ożywi zwlaszcza ze slucham rocka i metalu, z denonem moze byc zbyt cieplo ale wybor nalezy do mnie.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Bylem w innym sklepie i porownalem :

Yamahe AS300 vs. Rotel RA10 vs. NAD 326. Szkoda ze nie bylo Yamahy 500. Kolumny jakies monitory B@W za 3000, wygluszona sala wiec wiecie jaki byl odsluch. Rotel i NAD lepszy od Yamahy ale znowu wizualnie jest tragedia.. Zaznaczam ze yamaha w tym zestawieniu byla 300 nie 500.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Juz wiem jakie byly kolumny w polaczeniu z PMA 720 i Yamaha AS500 - Focale Chorus 714.
W polaczeniu Yamahy AS300, Rotela RA10 i NAD 326 byly B&W CM5. Moze i Rotel z NAD graja lepiej ale kompletnie mi sie nie podobaja z wygladu a dla mnie to tez ma znaczenie. Z drugiej strony w takim zestawieniu Yamaha 300 musiala sie poddac przy rotelu i nad.

Powiedzmy ze te dwa amp zostaly do wyboru, niestety jestem strasznie rozdarty. Do Denona 720 przekonuje mnie wyglad, komplet z CD i cieplejsze brzmienie. Daja do myslenia slabe opinie i kazdy go krytykuje..

Yamaha A S500 znowu tez bardzo mi sie podoba z wygladu ale obawiam sie troszke jej ostrosci, wkoncu sluchalem jej na calkiem innch kolumnach niz moje.. Co wiecej w Denonie jest Loudness podbijajacy 100hz i 10khz a wiec do cichego sluchania sie przyda, w Yamaszce jest plynny ktory wycina srodek, nie wiem jak to sie spisuje w domowych warunkach. Ma troche wiecej mocy niz denon i znowu jest chwalona wszedzie..

Panowie licze na wasza pomoc! :)
 
Denon nie jest taki zły, dostał wkońcu 4 gwiazdki od What HiFi. Gdybym miał tak jak ty cd Denona to wybrałbym wzmaka do kompletu, poza tym naprawde ładnie wygląda. Jak dla mnie Yamaha ma trochę tandetne pokrętła. Jeśli o dźwięk chodzi to chyba sam musisz wybrać. Yamaha w przeciwieństwie do Denona ma wyjście na suba.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Wlasnie komplet AMP+CD czy to Denon czy Yamaha wyglada super i zawsze chcialem miec taki segment z danej firmy. Czy Yamaha ma tandetne pokredla no nie powiedzialbym, oba sprzety mi sie podobaja bardzo. Znowu w HFM sa testy Yamahy i Denona to wg. nich wszystko baja ale wiem jak te testy sa pisane..

Jak graja w Pure Direct i odkreci sie volume to jest oki ale przeciez czesto slucha sie wieczorem cicho i wtedy nie wiem czy ten regulowany Loudness w Yamaszce ktory wycina srodek zamiast podbijac basu i gory sie sprawdzi..
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Whiplash, jakiś czas temu słuchałem tych wzmacniaczy, jak dla mnie dużo lepiej brzmiał Pioneer A30, ale jak już masz CD Denon to może pomyśl o lepszym wzmacniaczu Denon, np. Denon PMA-1510AE
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale lepiej pod jakim wzgledem? Wg. danych to A30 jest slaba pradowo. Sluchales go to powiedz konkretnie co masz na mysli mowiac "Lepiej"
1510 to uzywka a co wiecej za ok 3000zl to dla mnie za duzo.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Lepiej :) tzn A30 grał bardziej szczegółowo i dźwięk był przyjemniejszy dla ucha, o moc bym się nie martwił.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No popatrz ja nie siedze w tym biznesie i mam przeciek szybciej niz Ty Black :)
No ale tak jak sie spodziewalem, nadal poza moim zasiegiem niestety :( To bylo by za piekne aby z 5k zszedl powiedzmy na 2k.. Szkoda ze Denon nie ma nic pomiedzy tymi dwoma amp.
Co do pionka to nigdy go nie sluchalem ale z wygladu podoba mi sie najbardziej. Z tego co mozna wyczytac w sieci to pionek ma wzmacniacz w klasie D i ma krotki szybki bas cos w stylu yamahy, brzmienie raczej konturowe i szczegolowe..
 
Ostatnia edycja:
Do góry