Yamaha 473 dźwięk tv poprzez hdmi

hans2

Banned
ale w sumie do sprawdzenia nie potrzeba miec 5.1, bo mozna w uproszczeniu powiedziec ze chodzi o to jaki jest napis na ampli. pomozesz z tym?
 

elliotek

New member
tak, dziś wieczorem. Napisz co dokładnie zrobić.

Czyli np.

Oglądając C+ HD co wyświetla się na ampi tak?
Oglądając film z dysku to samo tak?

I co trzeba w TV ustawić?
 

hans2

Banned
tak, chodzi o to co domyslnie sie wyswietla:
1. na canal+ na kanalach z dolby digital 5.1 co idzie na ampli, sygnal 2.0 czy sygnal 5.1 i w jakim formacie (dolby czy pcm).
2. z dysku, na plikach z jakas innym formatem dzwieku (dts a najlepiej dts hd master audio).

najbardziej zalezy mi na informacji co ten tv robi z dzwiekiem hd po arc:
- puszcza bitstream hd (napis na ampli z "hd" w nazwie)
- wyciaga stratną sciezke "core" (nie-hd), tą zapisywaną obok dla kompatybilnosci (zwykly napis dolby lub dts na ampli)
- robi downsample do pcm 5.1 (napis pcm)
- robi downsample do pcm 2.0 (napis pcm lub jakis prologic)
- cos jeszcze innego?

duzo sampli z dzwiekiem hd jest tutaj:
2D High Definition Trailers (HD) - Demo World
(trzeba klinac w numerek na liscie zeby pobierac)
 

elliotek

New member
Ok, postaram się to sprawdzić. Ja wykorzystuje łącze ARC tylko do multimediów typu TVN Player itp z SmartTV. DO oglądania filmów używam już nie wbudowanego do TV odtwarzacza a WD Live TV które podłączone jest do YAMAHY kablem HDMI.


A TV mam jakoś konkretnie ustawić?
 
Ostatnia edycja:

elliotek

New member
Witam, podlaczalem ale nic mi sie nie zmienia na amplitunerze. I to nie ważne czy z dekodera cyfry czy z wd live tv. Być może kable za słabe?

Ale mam jeszcze jeden problem, nie wiem czemu ale jak mam hdmi control włączone i wlaczam tv, czyli wlacza mi sie ampli na hdmi1, włącza sie dekoder cyfry, włącza sie tv na hdmi2 to idzie dźwięk przez 5 sek i sie wyłącza i na amp pokazuje sie ze zmienia sie tv audio input. I wtedy wystarczy ze nacisnąć na setup na pilocie Yamaha i od razu dźwięk sie włącza.

Nie wiem dlaczego tak sie dzieje.
 

elliotek

New member
Tylko ze ja nie mam na pilocie INFO

Żeby wysyłać dźwięk kablem hdmi nie trzeba włączać hdmi control, działa na wyłączonym.
 
Ostatnia edycja:

elliotek

New member
Jednak musi być hdmi control:-( ma ktoś pomysł na przelaczanie dźwięku?

Mam, info wystarczyło włączyć światło, przy hbo z dekodera cyfry plus z auto detector pisze: PCM pózniej DD PL II MOVIE, nie mam teraz jak podpiac dysku pod tv bo mam go bardzo blisko ściany i musiał bym go ściągać żeby usb podpiac.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
dd pl ii movie - czyli upsampling (taka "emulacja") z 2.0 do 5.1 a nie prawdziwe 5.1.

ciekawe jak z materialem z jakims dts czy z dts hd.
jak ci by sie udalo podlaczyc dysk albo nawet z serwera dlna np po wifi (polecam serviio) to by dalo rade to sprawdzic.

co do dzwieku - ponoc w samsungach tak jest ze one (i chyba tylko one) przelaczaja ten dzwiek na ampli. taki "feature" bez opcji wylaczenia z tego co wiem. moze kiedys dadza opcje w jakims nowym firmware...
 

td79

New member
Witam,
czy udało się komuś wyjaśnić dlaczego amplituner przechodzi w AV4 i wyłącza dźwięk po ok 5 sekundach? Proszę o pomoc.
 

miechowicek

New member
Witam mam pytanie jak podłączyć kablem hdmi amplituner yamaha 473 do telewizora samsung c650? próbuje na różne sposoby i dźwięku nie ma
 
Do góry