Yamaha 473 dźwięk tv poprzez hdmi

elliotek

New member
Mam do Was pytanie ponieważ nie potrafię sobie poradzić;-) jak skonfigurować yamaha 473 tak żeby dźwięk z tv był wysyłany do amp kablem hdmi a nie optycznym. Niby ta Yamaha tak może, ale nie potrafię tego zrobić;-(
 

hans2

Banned
zamierzam kupic ten amp za jakis czas wiec tez jestem ciekaw czy to dobrze dziala. cos czytalem na ten temat i teoretycznie powinno to byc tak:
- w tv wlaczasz hdmi-cec, np w samsungu nazwa marketingowa tej technologii to anynet+
- w ampie wlacz hdmi control
- wylacz i wlacz ponownie tv i amp

byc moze w niektorych tv trzeba bedzie jeszcze cos innego ustawic typu "nie uzywaj glosnikow w tv, uzyj zewnetrznych". koniecznie daj znac jesli to zadziala
 

garabasz

New member
Ampli obsługuje. Wszystko zależy od tego czy telewizor potrafi obsłużyć ARC. Teoretycznie powinno działać jeślie telewizor ma HDMI 1.4 ale nie do końca tak jest. Ja mam plazmę Samsunga PS51D550 i nie działa z tego co mi się udało ustalić ARC obsługiwane w modelach z serii 8.
 

elliotek

New member
Mam tylko podpiete amp - tv , tv to nowy model, bodajże samsung 55es6340. A może ma znaczenie do jakiego hdmi jest podpiete w tv? Bo ja mam podpiete do hdmi3 bo ono jest z boku a tv mam na wieszaku slim.
 

darmax

New member
Sprawdzalem na stronie samsunga i Twoj telewizor obsługuje sugnał ARC na gniazdku HDMI nr.2.Powinno to u Ciebie zadziałać.
 

elliotek

New member
Kupiłem adapter kątowy HDMI myślicie, że się sprawdzi?

dRAD-HDMIM-HDMIF-220x180_200.jpg
 

hans2

Banned
najpierw sprawdz najprostszy wariant, dopiero jak zadziala to dokladaj kolejne elementy.

ten najprostszy wariant to moim zdaniem kabel bez przejsciowek. chyba musi byc high speed a na pewno musi byc podlaczony do tv hdmi in 2(arc).
 

elliotek

New member
to jest właśnie najprostszy wariant dla mnie, jeśli się nie sprawdzi wtedy kupię kabel bez przejściówek. Ale myślę że powinno zadziałać.
 

hans2

Banned
moim zdaniem najprostsze polaczenie to jednak bedzie bez przejsciowki,
a ze bys musial sciagac tv ze sciany to juz inna sprawa :)

chodzi o to ze jesli arc wymaga high speed (nie jestem pewien czy tak faktycznie jest) to moze sie okazac ze przykladowo nie-high-speed-przejsciowka cie zmyli i dojdziesz do blednych wnioskow.

ale moze jednak nie wymaga high speed i wszystko bedzie git.
daj znac bo sam jestem ciekaw.
 

elliotek

New member
działa na przejściówce idealnie:) Teraz mam już wszytko idealnie skonfigurowane:) Dziękuję za pomoc:)
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
to teraz jak juz ci dziala arc to byloby milo jakbys teraz ty pomogl mi:

- czy sygnal z tv idzie do ampli w pcm czy w dolby na twoim tv? 5.1 czy 2.0? co pisze na ampli (przycisk info)?
- jak puscisz sobie film z usb/dlna to w jakim formacie idzie dzwiek na ampli?
czy da rade odtworzyc dzwiek hd przez arc np dts-hd master audio?

pozdrawiam
 
Do góry