xxDT60 - tuner SAT i krzaki (pl) w EPG

Stanley

Member
Bez reklam
'' @Stanley , a czy można w ten sposób wrzucić na pena listę ;ulubionych kanałów; czyli którą sobie sami ułożyliśmy?
TAK, tą opcją ląduje na penie zarówno lista podstawowa kanałów DVB-S, oraz listy ulubionych (jeśli takie tworzyłeś). Można potem edytować na kompie np. w darmowym Chansort, a następnie z powrotem wgrać do telewizora kanały (+listy ulubionych) ułożone po swojemu.
ChanSort download | SourceForge.net

Przy czym jak wspominałem: jeśli lista została zrzucona, gdy tuner był ustawiony na wyszukiwanie kanałów w trybie "Wszystkie kanały", nie można potem jej wczytać w trybie "Cyfra+/nc+" - i na odwrót. Przynajmniej nie znam sposobu. Zwracany jest błąd "kopiowanie nie powiodło się". Jakkolwiek w każdym przypadku zapisany na pena plik można obrabiać w Chansort.
Z kolei jak też już wspominałem, zmiana trybu z ""Wszystkie kanały" na"Cyfra+/nc+" (bądź na odwrót) wymaga resetu telewizora do ustawień fabrycznych. Zatem wszelkie ewentualne próby, wzajemne testy, porównania, itp. tych trybów są utrudnione. Przynajmniej w moim modelu.
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
Witam ponownie po dłuższej przerwie. Jak pisałem w swoim ostatnim poście, 1 czerwca ponownie zgłosiłem do działu technicznego Vectry brak polskich znaków w EPG. Zgłoszenie zostało przyjęte i 11 czerwca otrzymałem zapewnienie, że w ciągu trzech tygodni "niedogodność" zostanie usunięta. Przyznam, że nie do końca w to wierzyłem, jednak dzisiaj ku mojemu zaskoczeniu polskie znaki zaczęły się sukcesywnie pojawiać w poszczególnych programach w EPG. Na chwilę obecną EPG jest znowu kompletne i czytelne. :cool:

Mogę wreszcie napisać, że znowu jestem zadowolonym klientem Vectry. Mam tylko nadzieję, że już nie będę musiał ponownie zmieniać swojego zdania. ;)

Ps. Czy ktoś kto również posiada moduł CI+ Vectry i śledzi ten wątek mógłby potwierdzić usunięcie usterki?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
Jako ciekawostka: parę m-cy temu kupiłem do starszego telewizora w sypialni dekoder DVB-S Ariva 103mini. Jakoś bez problemu wyświetla polskie znaki w EPG. Niezależnie czy stroję wg. opcji wszystkie kanały z satelity, czy 'Fast scan' (odpowiednik 'Cyfra+/nc+ w Panasie, czyli kanały ułożone tak jak w dekoderach operatora). Można? Można.

Pozdrawiam.
 

darlen

Member
W ostatnim czasie coś się zmieniło w temacie EPG szczególnie z problemem braku polskich znaków z transponderów polsatowskich na TV Japończykach - są polskie znaki zamiast krzaków - wszystko działa - i chwała za to Wszystkim którzy się do tej zmiany przyczynili :) od razu lepiej to wygląda.

Jeszcze tylko niech ktoś da nazwę kanałowi 38 (MULTILIGA) - bo póki co jest EPG natomiast zarówno przy ręcznym jak i automatycznym wyszukiwaniu kanału TV nie znajduję - a przed zmianami (majowymi lub październikowymi) było wszystko cacy - ktoś popsuł.
 

dobry666

New member
Witam wszystkich,

Od wczoraj jestem w połowie szczęśliwym posiadaczem modułu CAM od INEI(dla niewtajemniczonych jest to operator tv(DVB-C), internet na terenie Poznania i okolic). Największe zastrzeżenia mam co do krzaków w EPG. Oczywiście na infolinii umywają ręce i zwalają winę na producenta- podejrzewam, że to pierwsza linia obrony jak w przypadku wcześniej opisywanej sytuacji z Vectrą. Zanim podejmę poważniejsze akcje chciałbym się upewnić, że to nie problem mojej konfiguracji. Jeśli któryś z forumowiczów ma podobną konfigurację prosiłbym o opis jak to wygląda u niego. Mój TV to TC-55CXE720

Pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Od wczoraj jestem w połowie szczęśliwym posiadaczem modułu CAM od INEI(dla niewtajemniczonych jest to operator tv(DVB-C), internet na terenie Poznania i okolic). Największe zastrzeżenia mam co do krzaków w EPG. <...>Jeśli któryś z forumowiczów ma podobną konfigurację prosiłbym o opis jak to wygląda u niego. Mój TV to TC-55CXE720
Pytanie czy jest co konfigurować. Telewizor jak domniemywam kupiony w Polsce, wszelkie opcje regionalne (kraj, język, klawiatura, txt, etc.) zakładam są przestawione na polskie, provider też krajowy, więc uważam powinien bez żadnych kombinacji prawidłowo wyświetlać ogonki.
Ewentualnie zajrzyj tutaj: INEA Poznań - Sieci kablowe i IPTV: dyskusja ogólna - Forum SAT Kurier może tam znajdziesz użytkownika Panasa z modułem od tego dostawcy.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam.
Wszystko mozna znalezc w internecie.Odpowiedz od pracownika telewizji kablowej z forum elektroda..cytuje

Po długiej walce z systemem (Sony, Panasonic, Sharp) okazało się, że telewizorki wymagają znacznika kodowania na początku każdego strumienia EPG.
Czyli (w telegraficznym skrócie): z mojego systemu musi wylatać informacja o standardzie kodowania, wtedy EPG zadziała.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Okej, potwierdziłeś to, o czym była już mowa w tym wątku przy okazji Vectry. Patrz np. post #37. Tak czy siak użytkownik nie jest w stanie nic sam zaradzić w konfiguracji tv. Może tylko provider wysyłając odpowiedni znacznik w sygnale. Zatem koledze @dobry666 nie pozostaje nic innego niż powalczyć z Ineą.
 
Do góry