XTREAMER Sidewinder 4

miloniu

New member
Problemy z Xtreamer 4

Witajcie moi drodzy.
Niestety ale nie poczytawszy wcześniej na forum, kupiłem to urządzenie, na allegro jako nowe od jakiegoś sprzedawcy który sprzedaje różne odtwarzacze multimedialne.
Po podłączeniu przeszedłem pierwszą konfigurację i zacząłem przeglądać jego funkcje.
Po pierwszym dniu używania, niestety zawiodłem się. Oto problemy które zaobserwowałem:

- Wifi rozłączyło się wielokrotnie

- sam player zawiesił się około 10 razy - pokazywał tylko znak myszki i ciemne pole, pomogło
wyłączenie z prądu

- w ogóle nie mogę wyłączyć tego urządzenia pilotem, kiedy przytrzymam jakieś 6 sek.przycisk power na pilocie, player teoretycznie przestaje wysyłać obraz, jednakże dioda włączenia nadal świeci, a urządzenia podłączone poprzez USB świecą się, że działają. Jeden raz dosłownie udało mi się, nie wiem jak, ale wyłączył się, normalnie, wszystko zgasło....niestety po godzinie samo się włączyło. Wyłączam go poprzez wyjęcie wtyczki z prądu.

- tnie się obraz w szczególności na FullHD, nie da się (bądź nie umiem) wyłączyć napisów do filmu, ładują się same automatycznie

- w menu pokazują sie 4 programy do odtwarzania: pierwszy jakis zwykły, pokazuje dyski drugi i trzeci sieciowe, oraz XBMC,
na pierwszym nie ma dźwięku DD 5.1 ani DTS. Po włączeniu filmu w 3D napisy się nagle tak rozjeżdżają, że widać tylko jakieś poziome kreski, jednego filmu w 3D nie mogę w ogóle odpalić - wyświetlaja się dwa obrazy obok siebie.
jak włączę film przez XBMC udało się uzyskać DD 5.1, ale na niektórych plikach z filmami słychać jakieś szumy lub trzaski. Ponadto co chwila podczas ogladania wyskakują jakieś komunikaty o wtyczkach w XBMC. W tym programie w ogóle nie udało mi się odpalić filmu w 3D.

Sporo się rozpisałem, ale właśnie takie problemy zaobserwowałem, może komuś też podobne rzeczy sprawiały kłopoty i sobie z nimi poradził.

P.S. Chciałem po pierwszym dniu oddać go sprzedawcy, jednakże, ku Waszej przestrodze, sprzedający nie zgodził się na zwrot, ponieważ jak to powiedział nie prowadzi firmy, jest osobą prywatną, sprytny jest, bo umywa ręce w razie reklamacji czy zwrotu.
Ale nadal sprzedaje mnóstwo nowych playerów - oszust.
Jak ktoś by chciał kupić ten pleyer - to szczerze odradzam.
Mój MK1 jest dużo lepszy - jeśli chodzi o stabilność, plynnosc odtwarzania, proste menu.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
P.S. Chciałem po pierwszym dniu oddać go sprzedawcy, jednakże, ku Waszej przestrodze, sprzedający nie zgodził się na zwrot, ponieważ jak to powiedział nie prowadzi firmy, jest osobą prywatną

1. Możesz to potraktować jako oszustwo, bowiem sprzęt jest w praktyce niesprawny.
2. Zagróź facetowi zgłoszeniem oszustwa policji.
2. Załóż spór na Allegro.
 

miloniu

New member
Dziękuję za podpowiedź.
Spróbuję w takim razie założyć spór na Allegro, jednakże czekam jeszcze na mail od sprzedawcy, ponieważ napisałem do niego, trochę się obruszył, ale ma sie odezwać.
 
Do góry