XTREAMER Sidewinder 4

broda1725

New member
Bez reklam
Procesor:

Dual-Core AML8726 Mx-D (AMLOGIC) ARM Cortex-A9 dual core/1.5GHZ

Dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 zapewnia wysoką wydajność oraz komfort pracy.

Pamięć:

FLASH: 8GB NAND Flash
SDRAM: 1GB DDR3


Xtreamer został wyposażony w najnowsze moduły pamięci DDR3 zaprojektowane do pracy w konstrukcjach o dużych wymaganiach dla szybkości transferów i dla czasów dostępu.
Zastosowane układy zapewniają dużą wydajność pracy urządzania, szczególnie podczas dekodowania materiałów wideo HD.


  • Mała zwarta obudowa, chłodzona pasywnie (bez wentylatora), łatwa do przenoszenia i przystosowana do szybkiej instalacji w nowym miejscu
  • Złącze sieci Ethernet (RJ45, 100/1000MBit) oraz wbudowana karta WiFi 802.11b/g/n
  • Zestaw złącz USB oraz czytnik kart microSD
  • Interfejs XBMC pozwalający na zarządzanie biblioteką multimediów oraz doinstalowywanie wtyczek
  • JukeBox Media Player - aplikacja umożliwiająca pobieranie okładek i opisów do filmów, zarówno z podpiętych dysków jak i z sieci lokalnej (SMB i UPnP)
  • Dostęp do sklepu Goole Play oferującego setki tysięcy aplikacji
  • Telewizja Internetowa na żywo - preinstalowane aplikacje pozwalające oglądać kanały na żywo.
  • Strumieniowe przesyłanie muzyki i filmów - aplikacje zapewniające dostęp do ogromnych bibliotek darmowych i płatnych materiałów muzycznych i fimowych
  • Dostęp do radia internetowego
  • Specjalny tryb Kids Mode - przekształca interfejs Xtreamera w przyjazny i łatwy w obsłudze dla dzieci, jednocześnie blokując dostęp do wybranych przez opiekuna aplikacji
  • Wielojęzyczne menu, dostępny język polski
  • Gwarancja 24 miesiące
Jego cena detaliczna będzie wynosiła 459 zł.
http://www.xtreamer.pl/Xtreamer_sidewinder4.html


Co sądzicie o tym urządzonku ? widać że będzie to mocny odpowiednik Apple TV lub ewentualnie sławny za granicą Android TV BOX MX (MX2) / Bluetimes.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
wygląda jak tablet ze średniej półki cenowej...
tak samo zresztą jak inne modele z tej kategorii. I właśnie to mnie powstrzymuje przed zakupem któregoś. Rozważam intelowski NUC.
 

broda1725

New member
Bez reklam
No nie przesadzajcie on pa takie same parametry jak Android TV Box MX2 co można na Ebayu wyrwać za 75$ i podobno da się wgrać alternatywny soft XBMC coś jak Apple TV. I podobno całkiem dobrze radzi sobie z filmami Full HD zresztą popatrzcie sami na youtube.

https://www.google.pl/#q=android+tv+box+mx&tbm=vid

ja się właśnie zastanawiam nad zmianą, drażni mnie te ciągłe zmiany w sofice egreata i kulejący jako client torrent. Jeśli tylko jakość obrazu będzie taki sam jak na R6S to robię podmiankę.
 
Ostatnia edycja:

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślisz, że ten XTREAMER będzie miał mniej aktualizacji?
nie sądzę...
sprawdzałem kilka dni temu forum Mede8er'a - ostatnio aktualizują chyba co tydzień.
Akurat wsparcie ze strony producenta uważam za plus.
Za minus niestety uważam taką konfigurację za taką kasę. Tak samo zresztą jak Dune3D czy wspomniany Mede8er.
Z kolei Popcorn ma wielkie problemy z oprogramowaniem, co (wraz z ceną) jest środkiem mocno odstraszającym.

Wracając do XTREAMER'a - mam bardzo podobną konfigurację w swoim tablecie (oczywiście bez tego flash'a) i rzeczywiście nie ma tu problemu z odtwarzaniem filmów 1080, jednak jest to już nieco przestarzała konfiguracja (tablet kupiłem jakiś 1,5 roku temu).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak już wspominałem na tym forum wcześniej to tani (85 euro) sprzęt dla wielbicieli playerów na Androidzie, oparty na dość słabym dwurdzeniowym procesorze AML8726 Mx-D (AMLOGIC) dual core 1.5 Ghz. Jest wersja z i bez tunera DVB-T.
Procesor to już ponaddwuletnia konstrukcja, a więc jak na postęp technologiczny w branży architektury ARM dość wiekowa i mało wydajna. Wyposażane są w ten układ przede wszystkim tablety z niskiej półki (no name typu MID i inne sprzedawane małym firmom, które dystrybuują je po niskich cenach pod własną marką), miało go też kilka playerów, ale nie cieszyły się wzięciem, więc tym bardziej dziwi fakt, że Xtreamer wrzucił go do swojego playera, zwłaszcza, że nazwano go Sidewinder 4. To był chyba strzał w stopę.

Napisał ktoś tutaj, że "chyba" odtwarza Full HD. Owo "chyba" jest symptomatyczne, bo o płynnym odtwarzaniu plików multimedialnych z dużym bitrate można zapomnieć. Wystarczy rzucić okiem na benchmarki - układ ma wydajność niższą niż Tegra 2, a ten procesor Full HD odtwarza z charakterystyczną "czkawką", czyli nie da się takich materiałów oglądać.

Jeżeli ktoś napala się na urządzenia z Androidem w roli multimedialnych playerów, to lepiej już kupić za podobne pieniądze jakieś dongla na nowym, czterordzeniowym układzie, bo jest bardziej prawdopodobne, że poradzi sobie z wymagającymi materiałami Full HD.
 

chodki

New member
Kurcze prawie kupiłem dzisiaj ten odtwarzacz głownie ze względu na to iż posiada wbudowany tuner dvb-t, A dowiaduje się tutaj że to jednak jakaś lipa jest.. Czy mógłby ktoś polecić coś innego, koniecznie z wbudowanym tunerem, niekoniecznie z możliwością instalacji dysku hdd gdyż podsiadam NAS.
Aha na androdzie mi nie zależy, aktualnie posiadam measy u1a z którego jestem średnio zadowolony.
Będę bardzo wdzięczny od jakiegoś czasu szukam czegoś takiego i znaleść nie mogę nic polecanego...
 

waciak1973

New member
Jak już wspominałem na tym forum wcześniej to tani (85 euro) sprzęt dla wielbicieli playerów na Androidzie, oparty na dość słabym dwurdzeniowym procesorze AML8726 Mx-D (AMLOGIC) dual core 1.5 Ghz. Jest wersja z i bez tunera DVB-T.
Procesor to już ponaddwuletnia konstrukcja, a więc jak na postęp technologiczny w branży architektury ARM dość wiekowa i mało wydajna. Wyposażane są w ten układ przede wszystkim tablety z niskiej półki (no name typu MID i inne sprzedawane małym firmom, które dystrybuują je po niskich cenach pod własną marką), miało go też kilka playerów, ale nie cieszyły się wzięciem, więc tym bardziej dziwi fakt, że Xtreamer wrzucił go do swojego playera, zwłaszcza, że nazwano go Sidewinder 4. To był chyba strzał w stopę.

Napisał ktoś tutaj, że "chyba" odtwarza Full HD. Owo "chyba" jest symptomatyczne, bo o płynnym odtwarzaniu plików multimedialnych z dużym bitrate można zapomnieć. Wystarczy rzucić okiem na benchmarki - układ ma wydajność niższą niż Tegra 2, a ten procesor Full HD odtwarza z charakterystyczną "czkawką", czyli nie da się takich materiałów oglądać.

Jeżeli ktoś napala się na urządzenia z Androidem w roli multimedialnych playerów, to lepiej już kupić za podobne pieniądze jakieś dongla na nowym, czterordzeniowym układzie, bo jest bardziej prawdopodobne, że poradzi sobie z wymagającymi materiałami Full HD.

Wszyscy mówią, że to słaby sprzęt, bo procesor jak w tablecie tylko to procesor dwu rdzeniowy 1,5 Ghz. Jak to się ma do np. Realtek RTD1186DD 750MHz np. w Xtreamer Sidewinder 3.
Nie rozumiem tego. Będę wdzięczny za objaśnienie tego.
 

waciak1973

New member
Jak już wspominałem na tym forum wcześniej to tani (85 euro) sprzęt dla wielbicieli playerów na Androidzie, oparty na dość słabym dwurdzeniowym procesorze AML8726 Mx-D (AMLOGIC) dual core 1.5 Ghz. Jest wersja z i bez tunera DVB-T.
Procesor to już ponaddwuletnia konstrukcja, a więc jak na postęp technologiczny w branży architektury ARM dość wiekowa i mało wydajna. Wyposażane są w ten układ przede wszystkim tablety z niskiej półki (no name typu MID i inne sprzedawane małym firmom, które dystrybuują je po niskich cenach pod własną marką), miało go też kilka playerów, ale nie cieszyły się wzięciem, więc tym bardziej dziwi fakt, że Xtreamer wrzucił go do swojego playera, zwłaszcza, że nazwano go Sidewinder 4. To był chyba strzał w stopę.

Napisał ktoś tutaj, że "chyba" odtwarza Full HD. Owo "chyba" jest symptomatyczne, bo o płynnym odtwarzaniu plików multimedialnych z dużym bitrate można zapomnieć. Wystarczy rzucić okiem na benchmarki - układ ma wydajność niższą niż Tegra 2, a ten procesor Full HD odtwarza z charakterystyczną "czkawką", czyli nie da się takich materiałów oglądać.

Jeżeli ktoś napala się na urządzenia z Androidem w roli multimedialnych playerów, to lepiej już kupić za podobne pieniądze jakieś dongla na nowym, czterordzeniowym układzie, bo jest bardziej prawdopodobne, że poradzi sobie z wymagającymi materiałami Full HD.
Nie bardzo rozumiem tego co piszecie odnośnie "słabego" procesora. A jak ten słaby procesor Dual Core 1,5 GHz ma się np. do wiekowego Realtek RTD1186DD 750MHz ?
Będę wdzięczny za rozwinięcie tematu.
 

ong

New member
To jest w dużym stopniu kwestia przeznaczenia.
Ten Dual Core jest procesorem ogólnego przeznaczenia w przeciwieństwie do realteka który jest bardzo ściśle ukierunkowany na dekodowanie multimediów.
Co za tym idzie "apki" androidowe będą zdecydowanie lepiej chodzić na takim Dual Core na pewno też płynniej i szybciej będzie działał interface playera... ale jeśli chodzi o szybkość i jakość dekodowania video RTD1186DD a nawet jego starszy brat 1185 będą biły Dual Core na głowę...

I tu wchodzi w grę cała gama cech związanych z jakością obrazu i dźwięku. Realteki mają specjalne układy do operacji na danych video (i audio).

To trochę tak jakby porównywać 200 koni mechanicznych w BMW M5 do tych samych 200 koni mechanicznych w traktorze.... traktor BMW nie dogoni... ale BMW 20 ton nie pociągnie...
 

olo81

New member
Piszecie że nie warto, czytam i myślę że na hd mi nie zależy.
Ma on androida, wifi, xbmc, ciekawy pilot, dvb t na tych rzeczach mi zależy.
Pytanie czy wifi dobrze działa, stabilnie i czy z zasięgiem nie ma problemu, i druga sprawa czy pilot się sprawdza ?
Jeśli tego boxa nie warto to może polecicie coś innego.
 

czaras

New member
hej witam wszystkich, trafilem na ten watek, gdyz nabralem ochoty na zakup SW4, lecz po przeczytaniu powyzszych opinii nabralem watpliwosci.
Czy moge prosic o kilka slow wyjasnienia? Od paru lat uzytkuje starego poczciwego Xtreamera MK1 z prockiem MIPS 24K V7.8. Nie spotkalem sie do tej pory z zadnymi problemami dot. odtwarzania materialow full hd czy zrzutow plyt BlueRay. Chce kupic cos nowszego, bo brakuje mi AirPlay'a. Co macie na mysli piszac o problemach SW4 z odtwarzaniem HD? Nie chce mi sie wierzyc, ze o kilka lat mlodszy produkt bedzie sie gorzej sprawowal niz MK1, ktory spelnia moje oczekiwania co do mozliwosci odtwarzania HD.
 

Robssson

New member
witam,
dokładnie tak jak pisze "Czaras", ja mam popcorna a110!! mam go z 9 lat jak jeszcze większość moich znajomych nie wiedziała "o co chodzi". Do dzisiaj mam go podpiętego do serwera nas synology j212 i odtwarzam na nim filmy full hd które mają po 20gb (mkv zgrane z bluraya 1:1) po kablowej sieci. On ma 10/100 karte sieciową i nic mi nie tnie. Sam się czasami zastanawiam dlaczego nie mam problemów z odtwarzaniem ale tak jest. Soft nie jest już wspierany od chyba 3 lat. Tak jak czaras chciałbym kupić coś nowszego co lepiej współpracuje z ipadem więc też zadaje to pytanie jakie są problemy z filmami full hd?
 

olo81

New member
Przyszedł dziś, ten box to tragedia.
Podłączyłem i tak jak się obawiałem ma mnóstwo opcji, poruszanie się po nich to udręka ale to jeszcze nic okazuje się że z pilota nie da się go włączyć, wyłączyć. Pilot to tylko myszka w dodatku wybrakowana bo nie da się nim wprowadzać tekstu, kiedy pojawia się pole klawiatury nie da się wybrać znaków :/ Czyli trzeba by dokupić klawiaturę na starcie :/ Podpoiłem zwykłą od komputera, nie działa, dopiero myszka komputerowa pozwoliła wprowadzić znaki.
Włączyłem DVBT i kolejna konsternacja, obraz ma słabą jakość, drga, jest strasznie niestabilny, poruszanie się po kanałach tragiczne :/
Na plus że sieć dosyć dobrze działa, włączając coś z you tube po prostu działa, obraz wtedy jest dużo lepszy niż po dvb. Ale znowu wyszukanie czegoś, wpisanie czegokolwiek to tragedia. Pierw jeszcze trzeba znaleźć odpowiednią aplikacje :/
Tak się na niego wkurzyłem po godzinie że dałem powrót do ustawień fabrycznych by się wyzerował i chciałem odesłać, co ciekawe teraz system nie wstaje :D
Jeszcze mu wgram nowe oprogramowanie, jeśli nie będzie dużych zmian na plus to odeślę :(
 

czaras

New member
olo81 a czy sprawdzales moze czy jest jakas aplikacja na Androida lub iOS, ktora umozliwialaby wprowadzanie znaków? I czy moglbys sprawdzic czy jest opcja zalogowania sie na swoje konto youtube, by moc ogladac swoje playlisty i subskrypcje?
 

radoskur

New member
Ja zostaję przy Sidewinder 3 :) Filmy Full HD działają płynnie i bez zacięć, napisy czyta też ;-) DTS HD 7.1 puszcza mi ładnie na apli. Niczego więcej nie potrzebuję na chwile obecną. Jak będzie już powszechnie znany standard 4K to wtedy się rozejrzę za odtwarzaczem 4K teraz zupełnie to nie ma sensu a Androida mam w telefonie :) i możliwość przesłania obrazu z telefonu na TV więc uważam to ogólnie za bez sens żeby androida pakować do takich urządzeń
 

zxx

New member
Ja zostaję przy Sidewinder 3 :) Filmy Full HD działają płynnie i bez zacięć, napisy czyta też ;-) DTS HD 7.1 puszcza mi ładnie na apli. Niczego więcej nie potrzebuję na chwile obecną. Jak będzie już powszechnie znany standard 4K to wtedy się rozejrzę za odtwarzaczem 4K teraz zupełnie to nie ma sensu a Androida mam w telefonie :) i możliwość przesłania obrazu z telefonu na TV więc uważam to ogólnie za bez sens żeby androida pakować do takich urządzeń

Hej, Co rozumiesz przez możliwość przesyłania obrazu z telefonu na TV? Tylko multimedia czy to co widać w danej chwili na ekranie smartfona?
 
Do góry