Xtreamer (Media Player & Streamer)

al41

New member
Jak ktoś chce to sprzedam X mam go dość.
Wolę złożyć media center(wiem drożej większy ale ma wszystko)
Kupiłem bo lapka nie chciało mi się przenosić, miał odtwarzać wszystko hehe i przez sieć WiFi niestety pip blada. tnie jak głupi a z lapka wszystko śmiga.
Sprzedam.
Pewnie dziadostwo było tak robione i taki jest program, żeby kupić etray i będzie zero problema. Ja wymiękam
 

wrx

New member
Bez reklam
al41 napisał:
Jak ktoś chce to sprzedam X mam go dość.
Wolę złożyć media center(wiem drożej większy ale ma wszystko)
Kupiłem bo lapka nie chciało mi się przenosić, miał odtwarzać wszystko hehe i przez sieć WiFi niestety pip blada. tnie jak głupi a z lapka wszystko śmiga.
Sprzedam.
Pewnie dziadostwo było tak robione i taki jest program, żeby kupić etray i będzie zero problema. Ja wymiękam
Ja kupilem z DOKLADNIE takimi samymi zalozeniami...
Ale podpialem dysk przez USB i jest OK.
 

wrx

New member
Bez reklam
Poprosze o pomoc w zestawieniu polaczenia ad-hoc, pomiedzy
laptopem a X'em.
Przy probie dostaje komunikat na X: "DHCP not ready".

Wszedlem we wlasciwosci swojej karty sieciowej (n) i zobaczylem cos takiego:


Czy to moze byc przeszkoda w polaczeniu? Bo rozumiem, ze moja karta w trybie ad-hoc dziala tylko w trybie b/g, tak?
A karta X'a, dziala tylko (?) w trybie n?
 

sihborx

New member
nowy soft

Witam
Czy ktoś zauważył, że po wgraniu nowego sofu na 2.0 lub wyżej- jak podczas oglądania filmu na pilocie zmieniasz AUDIO to pokazuje się tylko L mono, P- mono i STEREO????????
W ver 1.03 - pokazywał np 2.1 dolby czy 5.1 dolby i ect

A najśmieszniejsze, że co się nie włączy to dźwięk idzie dobrze (wiem bo na ampie widzę, że jest 5.1)


Bardzo dziwne czy ktoś wie o co chodzi.
(oczywiście mowa o filmach mkv z jedną ścieżką audio)
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
sihborx napisał:
Witam
Czy ktoś zauważył, że po wgraniu nowego sofu na 2.0 lub wyżej- jak podczas oglądania filmu na pilocie zmieniasz AUDIO to pokazuje się tylko L mono, P- mono i STEREO????????
W ver 1.03 - pokazywał np 2.1 dolby czy 5.1 dolby i ect

A najśmieszniejsze, że co się nie włączy to dźwięk idzie dobrze (wiem bo na ampie widzę, że jest 5.1)


Bardzo dziwne czy ktoś wie o co chodzi.
(oczywiście mowa o filmach mkv z jedną ścieżką audio)
Sprawdz w menu ustawień X masz opcje audio 2.1 lub 5.1 a pod przyciskiem pilota masz to co wypisujesz
 

sihborx

New member
NET24 napisał:
Sprawdz w menu ustawień X masz opcje audio 2.1 lub 5.1 a pod przyciskiem pilota masz to co wypisujesz

Stary!!! gdyby to było takie proste to bym nie pisał na forum.
Oczywiście, że w ustawieniach X mam 5.1
Chodzi o to, że dźwięk idzie dobrze (przynajmniej amp pokazuje, że otrzymuje np 5.1) tylko jak na pilocie wcisnę audio to pokazuje L mono, P- mono i STEREO- ale dźwięk jest prawidłowy.
Może to jakoś błąd nowego softu?
 
Ostatnia edycja:

akubit

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie jest podobnie.
Wydaje mi się, że jeżeli w źródle filmu jest dostępny tylko jeden dźwięk, to wtedy pokazuje się L-mono, P-mono i Stereo i nie widzę wpływu na rzeczywisty dźwięk wysyłany do ampli. Natomiast, gdy w pliku filmu jest zakodowanych więcej dźwięków, to wybór jest normalny.
 

0kili0

New member
Ja mam problem. Mam podłączony dysk USB do komputera. Kompa i x'a mam na routerze w sieci, i filmy 1080P co jakiś czas tną. Czy da sie jakoś temu zaradzić ?
 

Janow_

New member
moje 3 grosze

Po bojach mam swojego X w domu.

UWAZAJCIE PRZY ZAMOWIENIU NA STRONIE!
Tylko dlatego ze cos mnie tknelo i zaczalem sledzic paczke w systemie po 2 dniach dzwonienia (kilkanascie telefonow w rozne dzialy, sortownie itp. poczty) udalo mi sie ustalic ze paczka wraca do nadawcy (!) ale nie wiadomo dlaczego. Mam dlugi adres (ponad 25 znakow). Skutkiem czego paczka byla zaadresowana bez nr budynku...Zlapalem ja na sortowni zwrotnej w Wawie. Potem przed naczelnikiem mojego UP musialem udowodnic ze ja to poprawny adresat i pisalem pismo do Warszawy aby paczki nie odsylano, ale skierowano do nadania na moj adres. Gdyby nie to to do dzis bym czekal na dostawe... Wniosek - pisac adres skrotowo !!!

Poza tym niemiecki nr DHL przeksztalcony w polsce na CL......DE mozna sledzic na stronie pocztexu.

Sprzet ok, ale wifi chodzi max 800-1000 kbytes/s. Prawdopodobnie wina routera. Antenka wpieta na kablu USB 1m. Wpieta bezposrednio w X to transfery bliskie 0...
 

wrx

New member
Bez reklam
0kili0 napisał:
Ja mam problem. Mam podłączony dysk USB do komputera. Kompa i x'a mam na routerze w sieci, i filmy 1080P co jakiś czas tną. Czy da sie jakoś temu zaradzić ?
Dziwie sie, ze to w ogole chodzi w 1080p!

Rozwiazanie: podlacz dysk przez USB do Xa.
 

hatson

New member
0kili0 napisał:
To bez sensu dla mnie zupełnie będzie.

Po co mi odtwarzacz sieciowy bez używania sieci.

Przesiadam sie na Arive...

No niestety siec na Xtreamie chodzi marnie. Tez mam nadzieje, ze cos z tym zrobia. Szkoda ,ze stary Xbox nie daje rady z wyzszymi rozdzielczosciami bo nie ma nic lepszego jak xbmc na nim.

Pawel
 

the_rahzel

New member
Witam!

Mam takie pytanie;
posiadam TV Sony KDL-40W5500 + Xtreamer podpięty przez HDMI.Problem polega na tym iż za każdym razem kiedy włączam X'a to obraz mam "RÓŻOWY" i w opcjach ZA KAŻDYM razem roz. przestawia mi się z HDMI Auto lub 1080p 60Hz na 480p. Obojętnie jaką bym opcje nie wybrał to zawszę tak jest... Jedynym wyjściem jest wypięcie wtyczki HDMI z TV bądź X'a i podpięcie jej na nowo,w ten czas obraz sam automatycznie ustawia się na HDMI Auto i już jest ok... Ale jak wyłączę TV i X'a,a potem włączę to od nowa,polska ludowa...;( Czy może mi ktoś w tym pomóc..? Przyznam że nie wiem za bardzo pod czym tego szukać w "szukajce",a temat X'a przestałem regularnie śledzić między 20-80 stroną,a czytać to wszystko to troszkę dużo,dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc. Dodam że wcześniej na TV rodziców,Samsung(jakiś tam- HD Ready) nie było takiego problemu tylko nie umiem powiedzieć jakie były w ten czasu ustawione roz. w X'sie,ale też był podpięty przez HDMI...
 

qqlek

New member
pink screen

z tego co pamiętam problem był w sofcie 2.0
właśnie z Sony nie potrafił się on dogadać
spróbuj najnowszy 2.02
w 2.01 już poprawili:
"10. Display purple color on HDMI TV."
 

xfranek

New member
U mnie transfery po Wifi to ok 3 Mb/s antentka na kablu. A jeśli antenka jest w x-e to tak średnio 1,5Mb/s a w porywach do 2,5Mb/s. Odlegość od routera ok 5m i 3 ściany. po drodze.
 

matias2004

New member
Jesli wifi jest w standardzie g , to transfery takie bedą , sieć w xtreamerze działa na tyle szybko , żeby chodziło płynnie fullhd.U mnie chodziło , router netgear wncostam2000.To że macie słabe transfery i rwanie w filmach to wina wifi ogólnie , a nie samego x.Trzeba dokładnie sprawdzić komponenty sieci i konfigurację i będzie chodzić.Wszytkie urzadzenia podłaczone do routera musza byc w draft n.Jezeli nie to bedzie rwało przy fullhd.U mnie na starym routerze g rwało nawet 720p.Polecam rowniez wywalenie anteny i podłączenie x pod router kablem , komp i router bezprzewodowo.Sprawdzcie transfery miedzy dwoma kompami przez router , pewnie nie beda odbiegać od tego Z xtreamerem.
 

xfranek

New member
Ja mam właśnie wszystko w standardzie n. Transfery przez smb. Fillmy 720p przez sieć się nie tną. 1080p nie próbowałem. Na laptopie który też ma "n" transfery nie były lepsze nawet blisko routera a dalej to juz xtreamer lepiej sobie radził. Może to kwestia tego ze laptop nie ma takiej antenki dużej tylko wbudowaną.
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Trzeba sprawdzic wiele czynnikow , kanal , zaklocenia i inne takie.Nawet stolik na ktorym lezy laptop czy router ma znaczenie , obecnosc metalowych przedmiotow w poblizu itp.Brak antenki o niczym nie swiadczy , ja mam router bez antenek i dziala ok.Ustawienie na routerze sa wazne np.opcja do transmisji multimediow nie pamietam jak sie to nazywa.Jak dzialamy w trybie dual channel to zmienic na tryb zwykly , bo zdarza sie ze dual chdzi gorzej nix zwykły.Sieci wifi nie sa wydajne , przynajmniej parametry podawane na pudelkach to fikcja , z tego mozna uzyskac cos 20-30 proc co najwyzej.
 

the_rahzel

New member
qqlek napisał:
z tego co pamiętam problem był w sofcie 2.0
właśnie z Sony nie potrafił się on dogadać
spróbuj najnowszy 2.02
w 2.01 już poprawili:
"10. Display purple color on HDMI TV."

Właśnie mam 2.0.2 i jest "RÓŻOWO"...:( Ma może ktoś jakiś pomysł czy zostaje mi czekać tylko na nowszy soft i modlić się że w nim będzie to poprawione...??

PS.Pisać gdzieś/coś do Xtreamer'a w tej sprawie(żeby poprawili ten błąd czy liczyć że sami o tym wiedzą...?)
 
Do góry