Xtreamer (Media Player & Streamer)

siwyyy77

Member
the_rahzel napisał:
Właśnie mam 2.0.2 i jest "RÓŻOWO"...:( Ma może ktoś jakiś pomysł czy zostaje mi czekać tylko na nowszy soft i modlić się że w nim będzie to poprawione...??

PS.Pisać gdzieś/coś do Xtreamer'a w tej sprawie(żeby poprawili ten błąd czy liczyć że sami o tym wiedzą...?)

wyłącz X'a i podłącz ponownie... ew podpiąc do innego portu HDMI na TV
Też miałem problem jak był podłączony do TV Sony seria W, obecnie leci pośrednio przez AV i nie mam tego problemu:wink:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A czy w telewizorach z "różowym" problemem jest możliwość wymuszenia przestrzeni barwnej na wejściu HDMI? Jeśli tak, to ustaw RGB, bo jak się nie mylę, problem wynika z tego że X zamiast YUV (YCbCr) wysyła RGB... Nie wiem tylko czy robi to stale, czy przełącza raz RGB raz YUV.
 

0kili0

New member
matias2004 napisał:
Trzeba sprawdzic wiele czynnikow , kanal , zaklocenia i inne takie.Nawet stolik na ktorym lezy laptop czy router ma znaczenie , obecnosc metalowych przedmiotow w poblizu itp.Brak antenki o niczym nie swiadczy , ja mam router bez antenek i dziala ok.Ustawienie na routerze sa wazne np.opcja do transmisji multimediow nie pamietam jak sie to nazywa.Jak dzialamy w trybie dual channel to zmienic na tryb zwykly , bo zdarza sie ze dual chdzi gorzej nix zwykły.Sieci wifi nie sa wydajne , przynajmniej parametry podawane na pudelkach to fikcja , z tego mozna uzyskac cos 20-30 proc co najwyzej.

U mnie problemem jest nie wi-fi ale podłącznie sieciowe. Jak mówiłem przez kabel film 1080p przy mocnych efektach potrafi przyciąć. Kopiowałem z kompa na X'a to widzę transfery od 3MB spadające do 1MB. Czemu tak wolno ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Podstawowe biblioteki i tak nie będą ujawnione, należą do Realteka, więc na alternatywne HD Audio bym nie liczył.

To co ujawniono, wynika z licencji GPL, jeśli używasz jakichś kodów Open Source, to musisz je opublikować. Tylko tyle.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
I już gamonie wyczyścili i zablokowali wątek na ten temat, na forum X'a. Przeczytalem pierwszą stronę, drugiej już nie otworzyłem...

:D :fool:

SZEMRANY biznes ten cały Xtreamer... :roll:
 

matias2004

New member
Bedzie mozna modyfikowac to co ich nie istniejacy "r&d team" moze modyfikowac na podstawie tego co dostaja od realteka czyli zwiekszac lub mniejszac ikonki w menu.Upubliczniajac to cos chca miec robote upiekniania za friko zrobioną , bo ich teamowi zeszlo 2 miesiace zeby zmmniejszyc ikonki w menu.Ten team jak oni to nazywaja to jedna albo dwie osoby pracujace w oddzielnej firmie piszace soft na zlecenie jeszcze kilku innych firm.
 

cyberpooh

New member
to co udostepnili to smiech
zrodla php, httpd, samby, kernel itd
najwazniejszego, playera nie ma
i jeszcze stwierdzili ze jak ktos chce to owszem podpisze nda i wtedy mu pokaza kod, jesli jeszcze udowodnisz ze jestes koderem
bo boja sie chinczykow rotfl
 

0kili0

New member
Panowie mam problem. Kupiłem kartę sieciową tą do X'treamera. Podłączyłem wszystko pod router N, do kompa kablem. Z x'em mi się łączy, moge przeglądac zawartość udostępnionych plików, ale nie ma przesyłu, jak chcę uruchomić film to wogóle nie zaczyna lecieć. Próbowałem kopiować pomiędzy X'em a PC, jest to samo ;/

Jak próbuje coś zgrać z x'a to leci w miare znośnie 3MB ale na niego nie leci... jakies pomysły ?
 
Ostatnia edycja:

yogs

New member
Witam.
Byłem już o krok od zakupu Xtreamer'a, zaniepokoiły mnie jednak posty o kiepskiej jakość DivX, Xvid , wszak nie samym HD człowiek żyje...
Posiadaczy tego sprzętu poproszę pięknie o opinie nt jakości odtwarzania materiału SD bo może jednak jest ok.
Pozdrawiam.
 

adimg19

New member
Moim zdaniem jakosc filmow w Xvid jest na X-ie zdecydowanie lepsza niz z komputera, widac wiecej szczegolow. Moze to kwestia kodekow - fddshow
 

mary2222

New member
wysyłka

Witam, mam pytanie do forumowiczow, czy ktoś zamawiał X-a przez oficjalny sklep Xtreamer.net, jak wygląda kwestia zwrotu pieniędzy, zamowiłem sprzęt i czekam już 2 tygodnie i chciałbym zrezygnować z zamowienia, wiem że biorą sobie 10euro (ciekawe za co), ale ilie czasu czeka się na zwrot pieniędzy?
 

yansik

New member
Witam.
Czy ktoś podłączał Xtreamera do projektora SVGA (800x600) po kablu composite ?
Widziałem dziś obraz na telewizorze LCD też podłączonym po tym kablu i było ok, czyli żadnego widocznego przeplotu itp (filmy w 1080 i 720). Ciekawi mnie czy na projektorze też będzie ok.
 

pitates

New member
wysyłka etrayz

Witam jak tam wysyłka do was etrayz do was bo dzisiaj sprawdzałem i poszła paczka od nich wiec na początku tygodnia mysle że dostane.Ma już ktoś u nas i sprawdzał jak to działa ?????
Przede wszystkim jak się to spisuje z xtreamerem po sieci jakie są transfery


pozdro:popcorn:
 

marwac

Member
po przeczytaniu twojego postu sprawdziłem, i tez mam zmianę na wysłane :grin:
niestety ja dopiero pobawię się dopiero w maju, jak wrócę do kraju...
Zona się ucieszy z prezentu na święta ;)
 

edekzkk

New member
Witam wszystkich.

Właśnie sprawdziłem i moja przesyłka z Xtreamerem + eTrayz też do mnie wyjechała :D Ciekawe jak szybko dojdzie (DHL).

W temacie - czy ktoś już testował FW 2.1?

Lekko OT - można gdzieś poczytać już o eTrayz (jakiś test, etc)?
 
Do góry