Xtreamer (Media Player & Streamer)

torik

New member
matias2004 napisał:
To tak celem informacji dla nowych użytkowników, aby przekalkulowanli za i przeciw, gdzie zamawiać X'a Dzisiaj
Po co ten płacz , gosciu z linka nie doczytał po prostu , wysyłka kosztuje kilkanascie zlotych , życzą sobie wysyłke tylko pocztą , za wysyłkę zwracaja pieniadze jak do nich dojdzie , ale nowy sprzet wysylaja natychmiast , po otrzymaniu mejlem pdf skanu kwita z poczty.
kalkulacja jest prosta gdzie zamawiac , u konikow + 100 zl i problem z niejasnymi zasadami sklepu + zasady producenta + kodeks handlowy + prawa dziecka rekojmia i cholera wie co jeszcze.
Przerabiałem ostatnio zwrot x i fakycznie zmienili zasady regulaminu , ale tylko dlatego ze uczciwi inaczej wysylali reklamacje a sprzet niby uszkodzony pchali bez anteny , zasilacza i pilota , gdyz "uszkodzony" x producent zostawial u klienta na pamiatke.
Tak czy inaczej dałem X`a do ludzi i mam teraz asrock ion330ht , jaka zajebista ulga , wszytko dziala , radia szmery bajery , jakosc odtwarzania muzyki duzo lepsza i w ogole inne zycie.Polecam.
Jasne ... zamieniłeś Xtreamera na mini PC'ta, to nie dziwne że wszystko działa. ;)
Tylko do tego ION'a potrzeba jeszcze dokupić system.
 

sbrzuc

New member
Znalazłem pewną aukcję na allegro:
show_item.php?item=830705315
Coś wiadomo Wam o "nowej, cichej" wersji wentylatora?

Szymon
 

hatson

New member
sbrzuc napisał:
Znalazłem pewną aukcję na allegro:
show_item.php?item=830705315
Coś wiadomo Wam o "nowej, cichej" wersji wentylatora?

Szymon

Powiedzcie tak szczerze, celowo siedzicie przy Xtreamerze, ze sciszonymi innymi urzadzeniami, zeby slyszec ten wiatrak, czy ja jestem gluchy albo mam jakas inna wersje ? Owszem, brzeczy ale bez przesady. Przeciez nie ogladam filmow bezdzwiekowych.

Co do Ion'a i innych tego typu. Przeciez nikt nie mowi, ze Xtreamer jest najlepszy i bez wad ale nie kazdy potrzebuje wydawac 3x tyle, zeby ogladnac jakis film czasami.

Pozdrawiam
Pawel
 

wrx

New member
Bez reklam
hatson napisał:
Powiedzcie tak szczerze, celowo siedzicie przy Xtreamerze, ze sciszonymi innymi urzadzeniami, zeby slyszec ten wiatrak, czy ja jestem gluchy albo mam jakas inna wersje ? Owszem, brzeczy ale bez przesady. Przeciez nie ogladam filmow bezdzwiekowych.

Co do Ion'a i innych tego typu. Przeciez nikt nie mowi, ze Xtreamer jest najlepszy i bez wad ale nie kazdy potrzebuje wydawac 3x tyle, zeby ogladnac jakis film czasami.

Pozdrawiam
Pawel
Mowie szczerze: moj wentylator wydaje rozne dzwiekim ale generalnie jest tak, ze slychac go 2 pokoje dalej, jesli nic nie gra.
A jesli cos gra z normalna glosnoscia, to slychac go do 2 metrow od urzadzenia.
 

klaus71

New member
Bez reklam
mp_lasso napisał:
XBMC nic nie kosztuje :)

ale pilota trzeba dokupić i jakoś skonfigurować.
poza tym XBMC to nie system operacyjny - więc potrzebujesz linuxa (za darmo ale mi by się nie chciało go konfigurować) lub windows (a ten już sporo kosztuje).
ciekawi mnie też dzwięk hd - na PCta był z tym problem bo karty dzwiękowe 7.1 obsługując dzwięk HD kosztowały 800zł - czyżby ION obsługiwał dzwiek "true hd" po hdmi?
 

actchris

New member
wrx napisał:
To moze napisz cos wiecej o tym asrock'u?
Jedno co sie rzuca w oczy, to 100x lepsza ergonomia z tylu!

ASROCK NetTop ION 330Pro (ATOM 330/NVIDIA ION/0GB RAM/0GB HDD/DVD-REC/HD 7.1/CZARNY)
ASROCK NetTop ION330 (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/DVD-REC/HD 5.1/BIAŁY)
ASROCK NetTop ION330 (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/DVD-REC/HD 5.1/CZARNY)
ASROCK NetTop ION 330Pro (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/DVD-REC/HD 7.1/BIAŁY)
ASROCK NetTop ION 330Pro (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/DVD-REC/HD 7.1/CZARNY)
ASROCK NetTop ION 330HT (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/DVD-REC/HD 7.1/WLAN/CZARNY)
ASROCK NetTop ION330-BD (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/BD-COMBO/HD 5.1/CZARNY)
ASROCK NetTop ION 330HT-BD BK (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/BD-COMBO/HD/7.1/WLAN/CZARNY)


Jak by co mam takie wersje asrocków w ofercie ... jak by co służę opisem co i jak ...
 

ziupo

New member
A teraz podaj ich wymiary i ceny.
Przyszłość odtwarzaczy HD leży w układach zaprojektowanych do odtwarzania takiego materiału. Przykładem jest tu Intel.
A nettopy? Według mnie dobre zamiast "normalnego" PC, ale póki są za duże i zbytnio rozbudowane jak na normalny odtwarzacz HD.
Być może w przyszłości rozwinie się jakaś gałąź nettopów w postaci odtwarzaczy HD.
 

actchris

New member
ziupo napisał:
A teraz podaj ich wymiary i ceny.
Przyszłość odtwarzaczy HD leży w układach zaprojektowanych do odtwarzania takiego materiału. Przykładem jest tu Intel.
A nettopy? Według mnie dobre zamiast "normalnego" PC, ale póki są za duże i zbytnio rozbudowane jak na normalny odtwarzacz HD.
Być może w przyszłości rozwinie się jakaś gałąź nettopów w postaci odtwarzaczy HD.

Cena najtańszego to 850 zł potem rośnie do coś ok. 1650 za najwyższą wersję.

Wymiary: waga: 1,7kg, objętość 2,5l, wymiary: 195mm (W) x 70mm (H) x 186mm (L), zasilacz 65W /19V

ION%20330Pro-1%28Enlarge%29.jpg
 

Bucek

Banned
zasilacze do tego to jakiego rodzaju sa?

wg testow to w zaleznosciod typu zasilacza, komputerki takie potrafia sie roznic zuzyciem energii i o 100% ...
 

artur25

New member
witam
jezeli chodzi o xbmc oraz ion- a to na konkurencyjnym forum jest sporo o tym.
Nie jest to rozwiazanie idealne na xbmc tez co jakis czas cos tnie zawiesza itd mialem zainstalowane na normalnym kompie i rewelacji poza menu to nie bylo :) moze przez to ze bylo troche niedopracowane jak wszysstko co do atoma na ion-ie to tez pojawiaja sie rozne opinie ale takze bez rewelacji, wiec chyba idealu niema :)
 

matias2004

New member
No ja mam na windowsie i mediaportal , ale probowalem xbmc live darmowy i chodzi absolutnie wszystko bez zajakniecia dzieki przyspieszaniu sprzetowym na linuxie , obciazenie procka kokolo 20 proc przy mkv 1080p.Postawienie takiego xbmc nie wiaze sie z instalacja linuxa , wlacza sie insytaluje i tyle,troche konfiguracji dodatkowejjesli chodzi o dodatki. Jednak musialem wybrac mediaportal gdyz na xbmc nie dziala pilot fabryczny asrocka,nie ma sterownikow linuxowych.
Zasilacz jest zewnetrzny jak do laptopow i i ciagnie to wszytsko nie duzo.
Dzwiek hd jest ale nie jako bitstream tylko lpcm , co mi odpowiada bo moj harman przyjmuje tylko lpcm po hdmi.Xtreamer tego nie robi i chyba nie bedzie potrafił.Z tego powodu kupiłem xtreamera bo byly zapowiedzi ze bedzie dekodowal do lpcm dzwiek hd , z tego sie powoli jednak zaczeli wycofywac.Tłumaczac ze czekaja na licencje lub aprobate jakis tam organow co jest bzdurą totalna.Proces licencjonowania trwa juz pol roku , smiechu warte.
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
actchris napisał:
Cena najtańszego to 850 zł potem rośnie do coś ok. 1650 za najwyższą wersję.

Wymiary: waga: 1,7kg, objętość 2,5l, wymiary: 195mm (W) x 70mm (H) x 186mm (L), zasilacz 65W /19V
Dobra, znalazłem taniej na komukomu. [FONT=&quot][/FONT], ale to i tak wg mnie za drogo i za wiele niż wymagam od odtwarzacza HD. A poza tym po prostu jest za wielki.
Aha no i ampli to on nie zastąpi.

PS: Ciekawe jaka karta dźwiękowa tam siedzi skoro jest to 5.1 przy tak niskiej cenie za zestaw. Pewnie coś wbudowanego w mobo i na dodatek na AC'97 :(
 

matias2004

New member
Nie jest wielki , jest mały , wiekszy niz x ale nie jest wielki.
Kodek ac97 to staroć jakis , tam siedzi kodek nvidi hdmi.Pewnie realtek hd z dodatkiem obslugi hdmi .
Nie wiem czemu htpc miałby zastapic ampli , cos ci sie pomieszalo.
Obsługa muzy z tego asrocka , a obsluga z x to dwie rozne kategorie.
X w ogole nie powinien byc przedstawiany jako odtwarzacz muzyki , filmy hd zgoda , ale obsluga wiekszej biblioteki z muzyka to koszmar.
W kazdym badz razie nie bede juz wiecej pisal o asrocku bo to temat o xtreamerze.Dla mnie przesiadka dala same plusy.Polecam.Pare stow wiecej ale inna jakosc.
 

tomek100

New member
matias2004 ostatnie 3 pytania :
1 czy ten asrock ion330ht lyka wszystkie filmy 1080p ?
2 jaka jest jakosc obrazu w poruwnaniu do X ? .
3 czy procesor nie jest za slaby do full hd ?
 

artur25

New member
z tego co mi sie wydaje to za odtwarzanie odpowiedzialny jest ion chyba przez cuda tak ze uzycie procka powinno byc w granicach 20-30% jak jeszcze interesowalem sie tym sprzetem czyli jakies 6 miesiecy temu byly problemy z odtwarzaniem wszystkiego nie wiem jak w asrock ale w zotacu na xbmc jakosc byla dosyc dobra:) moze zalozyc by osobny watek odnosnie htpc bazujacych na takich wynalazkach czyli gotowych zetawach z atomem oraz przydal by sie dobry test jak na dzien dzisiejszy wyglada wydajnosc i kutecznosc w odtwarzaniu czego sie tylko da przez te zabawki:)
 

ziupo

New member
OO nie wiedziałem, no to gratuluję pomysłu i rozbudowania oferty do 2 przedmiotów dziennie :)

Za grafikę odpowiedzialny jest gpu ION nVidii.
Co i jak odtwarza? Zależy od XBMC, możliwości ION'a i kodeków.
 

actchris

New member
ziupo napisał:
OO nie wiedziałem, no to gratuluję pomysłu i rozbudowania oferty do 2 przedmiotów dziennie :)

Za grafikę odpowiedzialny jest gpu ION nVidii.
Co i jak odtwarza? Zależy od XBMC, możliwości ION'a i kodeków.

Tylko że na komu komu dali najgorszą ofertę opartą na Intelu a nie na Nvidi.

Płyta główna Intel® 945GC + ICH7Procesor (rodzina) Intel AtomProcesor (opis) Intel® Atom™ 330 (Dual-Core CPU)Karta graficzna Intel® GMA950, DirectX9

ps. w sprawie asrocka założyłem nowy temat żeby tu nie śmiecić.
 
Do góry