Xtreamer (Media Player & Streamer)

kojer

New member
matias2004 napisał:
Zamieniales miejscami antenke z dyskiem?Jak zmienisz tylko przekrec antenke co by przycisk wps nie byl wcisniety przez wtyczke dysku , bo siec tez stracisz.
Zamieniałem, nie działało. Po twoim poście spróbowałem ponownie i teraz działa w dowolnej konfiguracji. Dziwne. Przycisk jest niestety tak umiejscowiony, że trzeba bardzo uważać by się nie wcisnął jeżeli jest do wewnątrz. Wylazły mi na szybko dodatkowe 2 sprawy.
  1. Aktualnie (tymczasowo) mam X-a podłączonego kablem 3XRCA + przejściówka do euro do TV, dodatkowo optycznym do amplitunera. Dźwięk z filmów, mp3 itp. idzie na oba urządzenia, tv się bez problemu wycisza i jest ok. Niestety ogladając filmy z youtube itp. dźwięk podawany jest tylko na TV. Ponieważ docelowo i tak będzie HDMI więc to mały problem ale piszę by ktoś się nie zdziwił i nie zaczął szukać usterki w takim przypadku.
  2. Druga sprawa jest gorsza. Po udostepnieniu katalogu z filmami na kompie X go widzi, potrafi z niego odtwarzać filmy ale zdarzają się katalogi gdzie widać tylko część plików, co zabawniejsze jak przekopiuje pliki do katalogu obok to X je widzi i odtwarza. Inny przypadek to 2 katalogi obok siebie nazywające się np. "Sezon 1" i "Sezon 2", konwencja nazywania plików w obu taka sama. W 1 nie widać żadnego pliku w 2 widać wszystkie.
 
Ostatnia edycja:

redhub

New member
kojer napisał:
  1. Aktualnie (tymczasowo) mam X-a podłączonego kablem 3XRCA + przejściówka do euro do TV, dodatkowo optycznym do amplitunera. Dźwięk z filmów, mp3 itp. idzie na oba urządzenia, tv się bez problemu wycisza i jest ok. Niestety ogladając filmy z youtube itp. dźwięk podawany jest tylko na TV. Ponieważ docelowo i tak będzie HDMI więc to mały problem ale piszę by ktoś się nie zdziwił i nie zaczął szukać usterki w takim przypadku.
Jesteś pewien, że to prawidłowe działanie urządzenia? Czy inni użytkownicy mogą to potwierdzić? Jeśli tak to może poprawią to w kolejnej (2.0) wersji firmware?
Wg mnie jest to co najmniej dziwne, dzwięk cyfrowy przez HDMI chyba jakościowo odpowiada temu z TOSLINK, więc dlaczego dźwięk z YT idzie tylko po HDMI?

P.S.
Zamówiłem 8. ale wciąż mam Awaiting Fulfillment :(
 

kojer

New member
redhub napisał:
Jesteś pewien, że to prawidłowe działanie urządzenia? Czy inni użytkownicy mogą to potwierdzić? Jeśli tak to może poprawią to w kolejnej (2.0) wersji firmware?
Wg mnie jest to co najmniej dziwne, dzwięk cyfrowy przez HDMI chyba jakościowo odpowiada temu z TOSLINK, więc dlaczego dźwięk z YT idzie tylko po HDMI?

P.S.
Zamówiłem 8. ale wciąż mam Awaiting Fulfillment :(

Źle zrozumiałeś. YT idzie po analogowym RCA, nie idzie po optycznym. HDMI na razie nie mam do czego podłączyć (już niedługo :D).
 

ziupo

New member
Mam do Was, posiadaczy Xtreamera podłączonego przez HDMI, taką małą prośbę. Czy moglibyście popatrzeć na tylną ściankę urządzenia w trakcie jego pracy i napisać czy w trakcie pracy/odtwarzania świeci się dioda w wyjściu optycznym [czerwone światło]?
To pytanie nie dotyczy tych, którzy korzystają z wyjścia optycznego.
 

redhub

New member
Ja właśnie planowałem podłączyć X z TV po HDMI, a audio optykiem. Jednak w takiej konfiguracji nie będę miał dźwięku na amplitunerze.

Rozumiem, że w takiej sytuacji o dźwięku z YT mogę tylko pomarzyć :confused:
 

kojer

New member
redhub napisał:
Ja właśnie planowałem podłączyć X z TV po HDMI, a audio optykiem. Jednak w takiej konfiguracji nie będę miał dźwięku na amplitunerze.

Rozumiem, że w takiej sytuacji o dźwięku z YT mogę tylko pomarzyć :confused:
Skąd taki wniosek? Podejrzewam, że nie idzie tylko na optyczny. Spróbuj to będziemy mieć pewność.

Zreszta jakby nie działało po HDMI to już dawno krzyk by się podniósł, takie połaczenie jak moje ma mało sensu przy tym sprzęcie.
 
Ostatnia edycja:

iNT

New member
Hdd...

Wita,
Jako prawie juz na pewno przyszły użytkownik tego urządzenia chciałbym spytać o dysk wewnętrzny. Ze specyfikacji urządzenia można wyczytać iż obsługuje dyski 500GB, a jak wygląda z większymi dyskami? Czy w ogóle będzie je widział a jeśli już to zobaczy tylko maks 500GB czy wszystko?

Dziękuje za info.
 

matias2004

New member
Ja właśnie planowałem podłączyć X z TV po HDMI, a audio optykiem. Jednak w takiej konfiguracji nie będę miał dźwięku na amplitunerze.

Rozumiem, że w takiej sytuacji o dźwięku z YT mogę tylko pomarzyć

Ja mam tak podlaczone tv i projektor po hdmi , a do ampli dzwiek po optyku i wszytsko dziala , tzn filmy, muzyka czy youtube.
 

Jarzeb

New member
witam
właśnie się przymierzam do zakupu i pytanie gdzie....
Niższa cena na stronie producenta kusi ale podstawowe pytanie jak z serwisem????
Jak się zepsuje gdzie należy oddać do serwisu? Odsyłać do nich? Czy w Polsce?
pzdr

i jeszcze pytanko o ten nieszczęsny wiatrak - próbowaliście wymienić na jakiś inny tej samej wielkości? Łatwo dopasować coś zastępczego? Niby można tak zrobić tylko pytanie o zamiennik i czy coś daje??
 
Ostatnia edycja:

al41

New member
Wita,
Jako prawie juz na pewno przyszły użytkownik tego urządzenia chciałbym spytać o dysk wewnętrzny. Ze specyfikacji urządzenia można wyczytać iż obsługuje dyski 500GB, a jak wygląda z większymi dyskami? Czy w ogóle będzie je widział a jeśli już to zobaczy tylko maks 500GB czy wszystko?

Dziękuje za info.

za HumanMedia
Opcjonalny montaż dysku twardego.
Rozmiar 2.5", standardowe dyski o grubości 9.5"
Złącze: SATA / SATAII
Pojemności: do 640GB (większe pojemności mają grubość 12mm)
Dysk wewnętrznu formatowany jest z menu urządzenia (partycja użytkownika NTFS, partycje systemowe zabieraja ok. 500MB).
Dla dysków zewnętrznych (USB) obsługiwane są formaty: FAT16, FAT32, NTFS, UDF, EXT3 oraz NFS
 

Jarzeb

New member
ok. na stronie producenta znalazłem info odn. serwisu gwarancyjnego i poza nim.
1 rok - Wysyła sie info, że nie działa i w ciągu 10 dni rozpatrują sprawę i przysyłają nowy i od razu trzeba oddać stary. Bez opłat
2 rok - jak powyżej tylko wysyłka na swój koszt a oni nowy odeślą na swój

w sumie jest ok. Jak pochodzi rok to w drugim raczej nie padnie...
 

Pamela0

New member
Hej! Czy mogę prosić o instrukcję krok po kroku jak skonfigurować xtremera i komputer, żeby działał w x net i można było odtwarzać pliki z kompa? Mam laptopa, net z kablówki ale poprzez routera, więc bezprzewodowo.
 

mp3zenek

New member
Faktura

Witam Wszystkich

Pytanie kieruje do osob ktore kupily sprzet na stronie xtreamer.net i zostal im juz dostarczony.
Ja swoj odebralem wczoraj z poczty polskiej i na zlosc byl jeszcze protokol uszkodzenia i w warszawie poczta komisyjnie otwierala paczke i tez ja zaklejala, ale na szczescie odtwarzaczowi sie nic nie stalo i sprzecic dziala.
Moje pytanie jest takie czy razem ze sprzetem (paczka) mieliscie gdzies fakture zakupu lub inny dowod zakupu i w ktorym miejscu sie znajdowal (w opakowaniu lub na opakowaniu) ?
Pisze bo nie wiem czy gdzies w transporcie faktura sie zgubila czy poprostu jej nie dokladaja do sprzetu.

Pozdrawiam
mp3zenek
 

mp3zenek

New member
faktura

Witam Wszystkich

Dzieki za informacje bo juz myslalem ze znow poczta mi jakis numer wywinela.
A nie wie moze ktos czy fakture oni jakos dosylaja czy tez nie jest potrzebna zeby dokonac reklamacji w przypadku jak sie cos popsuje ?
Pytam sie gdyz w naszym kraju bez dowodu zakupu sie nic nie zalatwi i tam moze byc podobnie.

Pozdrawiam
mp3zenek
 

iNT

New member
al41, dzięki bardzo za info - nie wiem jak mogłem to przeoczyć ;/ ale teraz wszystko jasne 750GB w 2,5 cala posiada juz 12 mm dlatego się nie zmieści, szkoda trochę ;/

Ja jeszcze tak dopytam czy jesteście w stanie ocenić tego X`a w porównaniu z PopCornem A-110, z tego co doczytałem gdzieś na necie to do PopCorna ostatnimi czasy w ogóle nie wychodzą updejty softu a w przypadku X`a widzę że jakoś to wygląda bardzo znośnie...jest jakaś szansa na poradę?

Z góry dzięki.
 
Do góry