Xtreamer (Media Player & Streamer)

the_rahzel

New member
Witam!
Mam pytanie odnośnie odtwarzania filmów(mkv-x264 fullHD z ac3,DTS,DD-ogólnie dźwiękiem 5.1)z dysku i sieci(obojętnie czy WiFi czy po kablu).
Czy obraz jest żyleta i dźwięk bez problemu można podpiąć przez amplituner na kino 5.1 i będzie normalnie działało jak przy odtwarzaniu z czytnika Blu-ray?

Czy dyski można wybierać np. jakieś mniejsze? Tańsze?
pozdrawiam
 

adimg19

New member
Obraz i dzwiek jest bardzo dobry, ale z filmami odtwarzanymi przez siec to roznie bywa, dosc czesto filmy 1080 tna sie i to nawet na kablu. Z dysku tego problemu nie ma. Dzwiek oczywisice mozesz puscic na amplituner kablem optycznym albo cyfrowym COAXIAL

A co do dyskow to podlaczysz kazdy, byleby byl na usb. Ja mam zwykly 3,5 cala SATA i dziala na przejsciowce USB/SATA
 

the_rahzel

New member
Oki,dzięki za szybką odpowiedź.
A powiedz mi jeszcze czy ta cena 99€ to jest z dyskiem czy bez? Bo przeczytałem cały ten temat i już się gubię,a na stronie jak zamawiam to wyskoczyło mi tylko dodatkowa opłata do anteny 20€,więc już nie wiem czy to jest z HDD czy bez....;)
 

adimg19

New member
Musze sie poprawic, bo pisze jednoczesnie w temacie o WD TV i Xtreamerze :). Z tego co wiem to w nowym firmware problem sieci mial byc rozwiazany, ale to bede wstanie potwierdzic za jakies 10 dni, jak dojdzie do mnie zamowiony Xtreamer. A co do dyskow to mozesz wlozyc tez do srodka dowolny dysk 2,5 cala SATA

Cena oczywiscie nie obejmuje dysku. Zreszta jak wejdziesz na strone Xtremer.net to na metce przy odtwarzaczu jest napisane "HDD not included"
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
the_rahzel napisał:
Oki,dzięki za szybką odpowiedź.
A powiedz mi jeszcze czy ta cena 99€ to jest z dyskiem czy bez? Bo przeczytałem cały ten temat i już się gubię,a na stronie jak zamawiam to wyskoczyło mi tylko dodatkowa opłata do anteny 20€,więc już nie wiem czy to jest z HDD czy bez....;)

sam dysk tyle kosztuje wiec na logike mozna
wiec jasno TO JEST BEZ DYSKU

nie jest tu tak duzo postow zeby sie mylic i gubic - bez obrazy
 

the_rahzel

New member
Seba_Fan napisał:
sam dysk tyle kosztuje wiec na logike mozna
wiec jasno TO JEST BEZ DYSKU

nie jest tu tak duzo postow zeby sie mylic i gubic - bez obrazy

Nie,no spoczko,tylko po przeczytaniu wszystkiego na raz i odpowiedzeniu samemu sobie na wszystkie pytania,o napisy(takie siakie) i całą resztę można się pogubić...:D Narazie się powoli przymierzam do zakupu tego "cacka"(gdzieś tak do 1-3miesięcy),a na stronie składając zamówienie(tak do połowy bez potweirdzenia) wybierasz samo urządzenie + antene,a dysku wogóle niema,tzn.że ONI wogóle nie dają możliwości dokupienie u nich HDD,tylko trzeba sobie samemu dokupić?
 

adimg19

New member
Tak, trzeba dokupic samemu, ale jak juz pisalem obojetnie jaki dysk na usb i obojetenie jaki dysk 2,5 cala sata kupisz - bedzie dzialal
 

matias2004

New member
Wlasnie sie ukazala informacja ze puzderka beda wysylane z europy , ale najpierw musza tam dotrzec, wiec oczekiwanie sie wydluza do 14 dni.Zmienili tez kuriera na dhl/gls/ems.
 

pitates

New member
co potrafi xtreamer

Witam serdecznie ja mam takie pytanko do osób co już mają xtreamera czy czyta on pliki rvmb oraz jakich ewentualnie nie czyta oraz po waszych testach plusy i minusy na dzien dzisiejszy tego playera

Pozdrawiam !!!:D
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
rvmb to dziadostwo!
ciezko CI przeczytac te 18 stron, mimo ze to bardzo fajna lektura, pewnie lepiej jest dla ciebie zadac pytanie i przyjsc na gotowe

nastepne zestawienia sie nie robi, bo sprzet nie jest kompletny jak widac, producent robi w konia ludzi sprzedajac im to co obiecal a nie jest
 

pawel-t1

New member
Ja po zamówieniu dostałem takie info:

" We will process your order for shipment on august 15th 2009. Delivery will take few working days after and will be handled with Courier Company."

Jak widać trochę to trwa...
 

pitates

New member
Seba_Fan napisał:
rvmb to dziadostwo!
ciezko CI przeczytac te 18 stron, mimo ze to bardzo fajna lektura, pewnie lepiej jest dla ciebie zadac pytanie i przyjsc na gotowe

nastepne zestawienia sie nie robi, bo sprzet nie jest kompletny jak widac, producent robi w konia ludzi sprzedajac im to co obiecal a nie jest
ł

Witam jak ty kolego nie umiesz czytać to proponuje ci okuliste
Cały czas śledze od pierwszego postu i jakoś nie widze żeby ktoś napisał że sam osobiście sprawdził tylko że czytał gdzieś na forum że działa po drugie może ja sam osądze jakie formaty są dziadowskie po trzecie interesuje mnie jakie ma możliwości na chwile obecną z tych obiecywanych przez nich w specyfikacji.
A wiemy że wyszły już bety firmware i co faktycznie wnoszą do sprawy na dzień dzisiejszy

Pozdrawiam !!!!!:grin:
 

matias2004

New member
Nie wyszlo jeszcze firmware , takze z lista cudow trzeba poczekac.
Beta firmware o niczym nie stanowi jeszcze , kilka bugów poprawionych i tyle.
Co do rmbv czy jak mu tam , nie wiem co to , pisza ze dziala to znaczy ze dziala.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
rvmb to dziadostwo!
i tej wersji sie trzymam, nie po to robia takie urzadzenia do HD
na ty to tramwaj staje! a na dzyn dzyn rusza!
jak ja okulisty to ty naucz sie pisac
 

piotr2791

New member
Witam,
Zakupiłem ostatnio kamerę AVCHD (Canon HF10) i powstał problem, czym odtwarzać nagrane filmy. Myślałem, że mój laptop wystarczy, ale niestety okazał się za słaby :(.
Xtreamer wydaje się być dobrym rozwiązaniem wspomnianego problemu.
Mam kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi i liczę, że będziecie mi w stanie pomóc.
  1. Jak zachowuje się Xtreamer po zakończeniu odtwarzania wybranego pliku m2ts? Czy automatycznie przechodzi do odtwarzania kolejnych plików m2ts z tego samego folderu czy zatrzymuje się i przechodzi do listy nagrań?
  2. Czy można jednym kliknięciem zlecić odtworzenie wszystkich plików m2ts z wybranego folderu?
  3. Czy można zrobić play listy dla wybranych plików m2ts i następnie uruchamiać odtwarzanie grupy plików wybierając odpowiednią play listę? Zakładam, że palay lista jest zapisana jako plik. To byłoby dla mnie najbardziej wygodne (np. play lisy o nazwach „Wakacje 2009”, „Urodziny Kasi” itp.).
  4. Czy występują jakiekolwiek przerwy pomiędzy odtwarzaniem poszczególnych filmów z play listy czy jest to niezauważalne?
  5. Czy Xtreamer odtwarza pliki avi będące zrzutem z kamery cyfrowej „Mini DV”? Z tego, co wiem jest to kodek „DV” -> nie widzę go w specyfikacji urządzenia. To załatwiłoby mi sprawę starych nagrań, których nigdy nie mam czasu przerzucić na płyty DVD.
  6. Czy ktoś testował odtwarzanie plików m2ts z kamery Canon HF10 lub HF100 i może potwierdzić, że działają poprawnie?
  7. Czy podstawkę, na której stoi Xtreamer można zdemontować i eksploatować urządzenie w pozycji poziomej?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Piotr
 
Do góry