Xiaomi Vs LG 75" do 5k

Machej

New member
To bez zastanowienia bierz sony xh90, w promo trafisz poniżej 7000zl. Lub eventualnie samsung Q80 (z tym że on nie ma Dolby Vision) i będziesz mega zadowolony.
i tym sposobem dochodzimy do ceny prawie 7000zl, wiem ze sony xh90 i samsung q80 sa wysoko oceniane, ale mnie te wszystkie hdr,dolby vision , IPS nic nie mowia, dlatego mam dylemat co kupic, znaczy juz kupilem (lg) ale poczytalem testy o nim i szalu nie ma, ale zaczym otworze podlo moge oddac . obecnie mam starego scharpa lc40le810 i on raczej takich rzeczy nie mial, a po kalibracji i tak kazdy sie obrazem zachwycal i dziala bez zarzutu 9 lat ;).
Co za czasy.
 

ralotm

New member
i tym sposobem dochodzimy do ceny prawie 7000zl, wiem ze sony xh90 i samsung q80 sa wysoko oceniane, ale mnie te wszystkie hdr,dolby vision , IPS nic nie mowia, dlatego mam dylemat co kupic, znaczy juz kupilem (lg) ale poczytalem testy o nim i szalu nie ma, ale zaczym otworze podlo moge oddac . obecnie mam starego scharpa lc40le810 i on raczej takich rzeczy nie mial, a po kalibracji i tak kazdy sie obrazem zachwycal i dziala bez zarzutu 9 lat ;).
Co za czasy.
Nie chce Cie zasmucić, ale ja właśnie oddałem tego lg bo sie nie dało w nocy oglądać filmów. Będziesz go wieszał ? bo najgorsze jest to, że jak stał na podstawkach było OK, a jak go powiesiłem to z dnia na dzień wychodzło coraz to gorsze prześwietelnia na bokach :/


https://imgbb.com/vVvQgXb
 

Machej

New member
No żona chciała powiesić, ja postawić. Dziękuję za informację. Czyli lepiej jakiś OLED/qled z podświetleniem z tyłu a nie na boku.
 

ralotm

New member
raczej będę bral sony 65xh90, chociaż przekracza mój budżet jaki miałem zapłacic za TV, ale jest problem z 65 calami żeby bawić sie w oddawanie. Chociaż żebym jeszcze tego sonego nie oddawał bo też róznie bywa...
 

Piotrex44

Member
i tym sposobem dochodzimy do ceny prawie 7000zl, wiem ze sony xh90 i samsung q80 sa wysoko oceniane, ale mnie te wszystkie hdr,dolby vision , IPS nic nie mowia, dlatego mam dylemat co kupic, znaczy juz kupilem (lg) ale poczytalem testy o nim i szalu nie ma, ale zaczym otworze podlo moge oddac . obecnie mam starego scharpa lc40le810 i on raczej takich rzeczy nie mial, a po kalibracji i tak kazdy sie obrazem zachwycal i dziala bez zarzutu 9 lat ;).
Co za czasy.
Niestety ale nie da się za bardzo tanio i dobrze zawsze jest jakiś kompromis. Tv kupujesz na kilka lat (sugeruje się po 9letnim jaki masz) czy nie lepiej dołożyć trochę kasy na coś lepszego? No chyba że to ma tylko grać i nie kuć w oczy, od samego początku pisze ze ten LG to bardzo kiepski wybór ale ludzie dalej biorą a dlaczego? Bo tani, duży i firmowy, ale jakość obrazu = MANTA pro edition :) z tanich mogę polecić HISENSE oczywiście nie jest idealny ma pewne braki ale w tej cenie to najlepszy wybór, są testy i wypada bardzo bardzo dobrze. Jedynie jest w 65" za niecałe 5k
 

Piotrex44

Member
No żona chciała powiesić, ja postawić. Dziękuję za informację. Czyli lepiej jakiś OLED/qled z podświetleniem z tyłu a nie na boku.

OLED to prawdziwa czerń i obraz rewelka ale to inna półka cenowa, i to raczej nie jest tv na lata. Musisz kupić z matryca VA to podstawa jak chcesz oglądać filmy, a jeśli do tego ma służyć np. Netflix to oczywiście z dobra jasnością (hdr, Dolby Vision) nie w postaci jak w lg 200- 300 cd/m2 tylko przynajmniej 600-700,
 

ralotm

New member
Niestety ale nie da się za bardzo tanio i dobrze zawsze jest jakiś kompromis. Tv kupujesz na kilka lat (sugeruje się po 9letnim jaki masz) czy nie lepiej dołożyć trochę kasy na coś lepszego? No chyba że to ma tylko grać i nie kuć w oczy, od samego początku pisze ze ten LG to bardzo kiepski wybór ale ludzie dalej biorą a dlaczego? Bo tani, duży i firmowy, ale jakość obrazu = MANTA pro edition :) z tanich mogę polecić HISENSE oczywiście nie jest idealny ma pewne braki ale w tej cenie to najlepszy wybór, są testy i wypada bardzo bardzo dobrze. Jedynie jest w 65" za niecałe 5k

No wlsnsie wszystko się rozchodzi jakie mamy teraz czasy. Skąd wiesz, że nie padnie Ci telewizor po 3 latach i jak ktoś kupi za nie wielki budżet to nie będzie tak szkoda. Najgorzej jak się wykosztuje i zaraz będzie musiał kupić nowy
 

Piotrex44

Member
No wlsnsie wszystko się rozchodzi jakie mamy teraz czasy. Skąd wiesz, że nie padnie Ci telewizor po 3 latach i jak ktoś kupi za nie wielki budżet to nie będzie tak szkoda. Najgorzej jak się wykosztuje i zaraz będzie musiał kupić nowy

Na to gwarancji nie ma, i tu cena nie gra roli że droższy gra dłużej. Sam osobiście mam Philipsa, czerń bardzo dobra, ale kolory wyprane. Ale tak jak mówisz nie zal mi będzie jak padnie bo kosztował niecałe 3k w 58" a gra u mnie po 14h na dobe:) jak się wykończy od razu biorę HISENSE
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie najlepiej od początku .
Jakie masz potrzeby i jakie oczekiwania ?
Samsung nie ma np DV.
 

Machej

New member
Kiki, Cena do ok 6500, 75 cali, w miare dobry tv, na wszystkich tych danych typu HDR,DV itp się nie znam, tym bardziej że z tego co piszą na testach to nie zawsze te wszystkie ulepszacze dobrze działają :lol: telewizor głównie do oglądania filmów i tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele :
- TCL 65C815
- Philips 75PUS8505
- LG 75UN85003
- LG 82UN85003
 

esk2

New member
Nie chce Cie zasmucić, ale ja właśnie oddałem tego lg bo sie nie dało w nocy oglądać filmów. Będziesz go wieszał ? bo najgorsze jest to, że jak stał na podstawkach było OK, a jak go powiesiłem to z dnia na dzień wychodzło coraz to gorsze prześwietelnia na bokach :/


https://imgbb.com/vVvQgXb


Mam go, zamowiony z LG store od razu powieszony na scianie i jest super, nie ma zadnych problemow o ktorych piszecie przy naprezeniach podczas wieszania.. ogladanie w nocy super, obraz super, podswietnie po znalezieniu dobrych ustawien tez super, filmy w 4k bajka, katy dobre ja nie wiem co Wy sie tak czepiacie ze czern nie taka, ze to IPS i wogole..


Naprawde fajny telewizor za ta kase, ma super obraz jak na IPSa, ma super pilot, ma super menu i bardzo szybko sprawnie wszystko sie wlacza dzieki 4rdzeniowemu prockowi, jedynie to ramka mogla by byc ciensza ale przy tym gabarycie nie wiem czy jest to mozliwe technicznie..
polecam z czystym sumieniem.. bo naprawde w warto w budzecie do 5k..
 

ralotm

New member
Mam go, zamowiony z LG store od razu powieszony na scianie i jest super, nie ma zadnych problemow o ktorych piszecie przy naprezeniach podczas wieszania.. ogladanie w nocy super, obraz super, podswietnie po znalezieniu dobrych ustawien tez super, filmy w 4k bajka, katy dobre ja nie wiem co Wy sie tak czepiacie ze czern nie taka, ze to IPS i wogole..


Naprawde fajny telewizor za ta kase, ma super obraz jak na IPSa, ma super pilot, ma super menu i bardzo szybko sprawnie wszystko sie wlacza dzieki 4rdzeniowemu prockowi, jedynie to ramka mogla by byc ciensza ale przy tym gabarycie nie wiem czy jest to mozliwe technicznie..
polecam z czystym sumieniem.. bo naprawde w warto w budzecie do 5k..


to na poparcie masz profesjonalne testy tego TV https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/un8500 piszą w prost, że nie nadaje sie do oglądania filmów ;)
 

Machej

New member
Ile osob, tyle opini. ale czy tylko 3 telewizory 75 cali sa do wybory w cenie 6500? Sam juz nie wiem czy mam swoj LG oddac i co kupic
 
Do góry