Xiaomi Vs LG 75" do 5k

Piotrex44

Member
To co w takim budzecie polecasz z matryca 100Hz?

Jeśli nie musi być większy niż teraz masz to bierz i się nie zastanawiaj HISENSE LED 65U8QF
Najlepszy wybór a HDR jak w tv po 7-8 tys. Masz go teraz w promo za 4700zl :)
Odradzam Ci każdego IPS czytając jak zamierzasz użytkować tv
 

Petru23

Banned
Jeśli nie musi być większy niż teraz masz to bierz i się nie zastanawiaj HISENSE LED 65U8QF
Najlepszy wybór a HDR jak w tv po 7-8 tys. Masz go teraz w promo za 4700zl :)
Odradzam Ci każdego IPS czytając jak zamierzasz użytkować tv

Miałeś, że tak zachwalasz? Czy cyferki Cię omamiły?
 

Piotrex44

Member
Miałeś, że tak zachwalasz? Czy cyferki Cię omamiły?
Jest kilka testów tego tv, w tej cenie do filmów jest bezkonkurencyjny.
Co innego gdyby miał służyć dla gracza konsoli wtedy oczywiście ten tv się nie nadaje. A ten LG to typowa budżetówka, filmy i IPS to nieporozumienie tam czerni nie zobaczymy jedyny + to kąty widzenia ale autor postu nie zamierza oglądać pod "kątem" opinie? W moim Philipsie opinie też super ale rzeczywistość jest całkiem inna. Testy obrazu, płynności, odwzorowania kolorów bez kalibracji itp tym trzeba się sugerować a nie komentarzem jak ktoś zmieni 8letni tv nawet gdy kupi Mantę będzie zachwycony. Poczytaj komentarze do badziewiastej manty tam też ludzie chwalą.

Pierwszy link:
https://www.google.com/search?clien...AkgEAmAEAyAEIwAEB&sclient=mobile-gws-wiz-serp
 
Ostatnia edycja:

esk2

New member
Kupiłem tego lgka 75un85003 i powiem Wam że jest super. Obraz, dzialanie, system, nowy pilot, i wielkosc. Nie ma problemu z katami, obraz zyleta i 100Hz robi swoje, a filmy w 4k bajka.. teraz tylko dobrze skalibrować obraz zeby była zyleta..
Polecam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli tak jak mówiłem, najlepiej przekonać się na własne oczy.
A po kalibracji gra w klasie cenowej świetnie.
 

radoskur

New member
Kurz po premierze Xiaomi Q1 75" już opadł ;-)

Niemiecki "komputer świat" przetestował. Kilka faktów:

1. 4K120 tylko z nazwy. Być może natywnie z USB materiał taki odtworzy lub z YouTube. po HDMI dział tylko 4K60 mac lub 1440p w 120 klatkach.
2. Matryca VA 120hz 8 bit + FRC (nie jest to natywne 10 bitów). Kolory według testującego kuleją - są albo za blade albo przesycone.
3. Bardzo mały zakres możliwości ustawienia obrazu.
4. HDMI ma ograniczoną przepustowość.
5. Brak VRR
6. Input lag w ALLM około 20ms
7. Przepuszcza Dolby Atmos przez eARC do ampli / soundbara
8. Czerń i jasność na dobrym poziomie.
9. Problemy z nadmierną ostrością.

To tak na szybko. Sam jeszcze dotarłem do kwiatków ze strony mediateka:

https://www.mediatek.com/products/entertainment/digital-tv

Na stronce są dwa procki do tzw. telewiorów "premium 4k" MT9612 oraz MT9613. Nie ma tam słowa od zastosowanym w tym Xiaomi MT9611 - ale sądząc po hierarchii stoi on najniżej.

- MT9612 (posiada rdzenie Cortex A55) obsługuje 4K60 i ograniczoną przepustowość HDMI 2.1

- MT9613 (posiada rdzenie Cortex A73) obsługuje 4K120, VRR, pełną przepustowość HDMI 48gbps

Ze śmiałą dozą pewności można sądzić że VRR ani 4K120 w tym TV nigdy nie będzie i żadna aktualizacja tego nie doda.

Patrząc na regularną cenę 6499 to już lepiej kilka PLN dodać i kupić coś od konkurencji.

Oszczędności poczynili - rachunek musi się zgadzać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego LG 75 UN85003 i LG 82 UN85003 - teraz w rewelacyjnych cenach są świetnym wyborem w klasie cenowej, szczególnie po kalibracji.
Nie trzeba otwierać dziwnych drzwi.
Jest jeszcze z też z matrycą 100 Hz TCL 75C815 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 

Machej

New member
Witam wszystkich,

wlasnie tez zastanawiam sie nad tym modelem LG75UN85 tylko nie dokonca jestem przekonany czy ten czy moze jakis inny model, glownie chce do filmow i tv.
glownie chodzi mi o zaj... jakosci obrazu
 

Machej

New member
Dziś ma przyjść do mnie ten LG, ale jakoś nie jestem przekonany i myślę zamienić na Samsung qe75q75 itp . Czy ktoś ma takiego Samsunga i poleca ?
 

Piotrex44

Member
Co wy tak z tym lg jedyny + tego tv to tylko cena.
Do filmów? Kto kupuje IPS do filmów i hdr tylko na papierze?
A te zachwyty nad tym tv są naprawdę dziwne, działa to na zasadzie kupiłem chwale.
Co do Xiaomi to wart był zainteresowania za 4999zl lecz za 6500zl już są inne sprawdzone opcje tv.
 
Do góry