Xh90 vs Q90t

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na YouTube masz różne testy, wpisz dse, ja sprawdzałem np na tym filmiku z hokeistą

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ok, tylko nie bardzo rozumiem jak go weryfikować, kiedy jest dobrze a kiedy problem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

pawel_krakow

New member
Włącz mecz piłkarski, test DSE z hokeista na YouTube i będziesz widział czy ekran brudny czy nie. Widać to w postaci plam, etc. które widać przy przesuwaniu się jednolitego obrazu. Problem jest wtedy jak to widzisz - w samsungu chyba ślepy nie zobaczy.... Obejrzałem w sklepach w Krakowie ok. 20 samsungow Q80, Q90, Q95 i to jest jedna wielka porażka. Ta matryca nie ma brudnego ekranu - on jest zwyczajnie upierdo.... Sprzedawcy tez nie mogą uwierzyć w to co oferuje Samsung w tym roku. Zreszta na rtings tez piszą od DSE i mnóstwo ludzi ma z tym problem - poczytaj na amerykańskim forum AVS. Patrząc na to ile kosztuje Q95 można się jedynie załamać. Dlatego po długich rozterkach kupiłem XH9505 (jednolitość matryc jest super) i nie jest on o polke niżej od Samsunga jak ktoś napisał. Testowałem obydwa. Jeden ma lepsze parametry w poszczególnych scenach a drugi jest lepszy w innych. W ogólnym odczuciu Samsung wypada trochę lepiej ale nie kosztem takiej wady matrycy. Zwyczajnie Samsung robi z ludzi idiotów.
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Dzięki śliczne. To coś czuję że 2tyg i idzie do zwrotu... Ehhh ciężko coś pod konsole znaleźć. Myślałem że Q90t będzie alternatywa dla xh95 który nie ma.hdmi2.1

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
No tak , też widze u siebie poswiate jakby była brudna. Tylko tak się zastanawiam czy przy codziennym użytkowaniu gdzieś to wychwycimy? Owszem płacić 9k za tv którya taka wadę to też średnia opcja.
..

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

pawel_krakow

New member
Ja oglądam dużo sportu i dla mnie DSE w takiej ilości jak na Samsungu jest nie do przyjęcia. Nie muszę sie wpatrywać bo jest wszedzie na murawie, itd. W innych treściach jak filmy nie daje to tak po oczach. Jak komuś nie przeszkadza to może kupować ale dla mnie flagowy model z taka wada to niestety porażka :)
 

fausto1

New member
Bez reklam
No zgadza się a jakąś alternatywa dla Q90T również pod gry ?
W Ostatnim miesiącu przerobiłem Xh90, Cxa, . Celuje w coś 75 cali stąd oled troche mały i też różnie może być z wypaleniem...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled do gier też wygra !
Oled jest w wielkości 77", więc raczej "mały" nie jest.
DO gier trzeba trochę dodatkowych działań aby nie powstały powidoki.
Ale da się to ogarnąć również.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Oled do gier też wygra !
Oled jest w wielkości 77", więc raczej "mały" nie jest.
DO gier trzeba trochę dodatkowych działań aby nie powstały powidoki.
Ale da się to ogarnąć również.
Tylko że cena 77 oleda to 15k

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację. Pisałem tylko , że występuje w wielkości 77"
I że też daje radę do gier.
W klasie 7 tyś do grania - ten Sony 75XH90 z HDMI 2,1 będzie extra !
 

fausto1

New member
Bez reklam
Budżet mógłbym nagość.do 10 k ale to raczej nic nie zmienia w kwestii wyboru

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Mówiłem jakiś czas temu o gubieniu klatek jakby w xh90. Dzisiaj potwierdza mi to materiał Peru 8k i od 3:55 do 4;05minuty gdy kamera przesuwa się na tle budynków, widać szarpnięcia. Na Q90t ten sam materiał idzie płynnie. Wyłączone uplynniacze na każdym

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mówisz o tej scenie: https://youtu.be/1La4QzGeaaQ?t=234 ?
Sprawdzę jeszcze raz później w domu ale akurat wczoraj oglądałem to demo na YT i nie zauważyłem żadnego szarpania na XH9505. Przy okazji jakość obrazu jest tu fantastyczna. Ciekawe, czy kiedyś doczekamy się telewizji choć w połowie o takiej jakości.
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Będę wdzięczny. Sprawdzlalem z uplynniaczem i również to występuje stąd też potwierdzaja się moje odczucia z filmów że również to występowało lecz myślałem , że to wina materiału

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Będę wdzięczny. Sprawdzlalem z uplynniaczem i również to występuje stąd też potwierdzaja się moje odczucia z filmów że również to występowało lecz myślałem , że to wina materiału

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
U jednego kolegi z forum również w tym samym momencie nie idzie płynnie

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie o ten moment

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Oglądałem ze 3 razy cały film bo tak pięknie wygląda, że ciężko wzrok oderwać (SONY 49XH9505). Żadnego szarpania. Wszystko idealnie płynnie. Ten sam fragment oglądałem w pracy na kompie i tam pojawiło się kilka szarpnięć w filmie po których pojawiała się jakby gorsza jakość. Widać było wyraźnie, że chyba łącze nie wyrabia i zrzuca jakość/rozdzielczość a momentom zmiany towarzyszy szarpnięcie ekranu a pomiędzy jest wstawiana ciemna klatka. W domu mam dobre łącze a w pracy słabe i niestabilne. Może tu jest problem.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Oglądałem ze 3 razy cały film bo tak pięknie wygląda, że ciężko wzrok oderwać (SONY 49XH9505). Żadnego szarpania. Wszystko idealnie płynnie. Ten sam fragment oglądałem w pracy na kompie i tam pojawiło się kilka szarpnięć w filmie po których pojawiała się jakby gorsza jakość. Widać było wyraźnie, że chyba łącze nie wyrabia i zrzuca jakość/rozdzielczość a momentom zmiany towarzyszy szarpnięcie ekranu a pomiędzy jest wstawiana ciemna klatka. W domu mam dobre łącze a w pracy słabe i niestabilne. Może tu jest problem.
Raczej to nie kwestia internetu. Koledze z forum również na xh90 tnie ten moment także ewidentnie to wina telewizora. Ja mam w pokoju obok siebie xh90 i Q90t i również ten sam moment na obydwu i tylko xh90 szarpie. Tylko z czego może to wynikać? Ja również odczułem szarpnięcia w filmach

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry