Xh90 vs Q90t

fausto1

New member
Bez reklam
Chciałbym poznać opinię na temat Q90T w odniesieniu do xh90 . Na YT bardzo dużo porównań do oleda CX i Q90T wypada.bardzo dobrze . Głównie zależykl mi na lepszej czerni niż w xh90 oraz coś co świeci bardziej niż Sony

75Q90T za 9k udało mi się wyrwać

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To proste, lepiej świeci każdy Oled.
I mieścisz się na Oled LG 65BX, LG 65CX, a nawet LG 65GX.
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum i mieścisz się w klasie cenowej.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Nie chcę oleda. Interesuje mnie jak wypada xh90 przy Q90. Czy warto dopłacać do niego 2k

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Chciałbym poznać opinię na temat Q90T w odniesieniu do xh90 . Na YT bardzo dużo porównań do oleda CX i Q90T wypada.bardzo dobrze . Głównie zależykl mi na lepszej czerni niż w xh90 oraz coś co świeci bardziej niż Sony

75Q90T za 9k udało mi się wyrwać

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tu nie ma co specjalnie porównywać, Samsung jest o półkę wyżej pod każdym względem.
A co najważniejsze ma o wiele więcej stref wygaszania i lepszy kontrast, co przekłada się na lepszą czerń .
 

fausto1

New member
Bez reklam
Tu nie ma co specjalnie porównywać, Samsung jest o półkę wyżej pod każdym względem.

A co najważniejsze ma o wiele więcej stref wygaszania i lepszy kontrast, co przekłada się na lepszą czerń .
Ok , czyli to czego mi brakuje w xh90

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fkluma

New member
Podepnę się pod temat bo też mam taki dylemat tylko między Q90T a xh9505 , i zastanawiam się czy warto poświęcić Dolby Vision w Sony kupując Samsunga
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A to nie rynek amerykański? Tam np. Samsung Q80T jest sprzedawany z powłoką antyrefleksyjną, więc może i Q90T ma coś więcej albo trochę lepiej świeci?

Według tych ocen Q80T jest wyżej niż Sony XH95....


Zakładam że Q90T jest ten sam, nie sądzę aby Samsungowi chciało się robić inny Q90T na Europę inny na USA , jeszcze inny na Australię i Canadę itd.....
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Q80T na pewno na USA ma dodaną powłokę antyrefleksyjną, produkowane do Europy nie mają jej

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

pawel_krakow

New member
Mam ten sam dylemat... Kupuje już TV od 2 miesięcy i zdecydować się nie mogę. Gdyby nie DSE w Samsungu to bym się nawet nie zastanawiał, który wziąć. Słabe jest to, ze w TV za taka kasę matryce są tak niejednolite....
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Mam SONY XH9505 i matryca jest super. Żadnego cloudingu czy DSE. Minimalnie ciemniejsze narożniki ale to praktycznie niezauważalne przy normalnym oglądaniu. Jak poczytalem o ptroblemach z podświetleniem w matrycach używanych do Q80T i Q90T, zdecydowałem się na SONY. Miałem clouding i DSE w poprzednim TV i w czasie oglądania piłki nożnej wkurzało mnie to niemiłośernie. Teraz spokój.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Też bym wziął gdyby nie był wykastrowany pod konsole w całości
Z tym dse to kwestia szczęścia do egzemplarza czy jest to w każdym ?
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

martingg

Member
Też bym wziął gdyby nie był wykastrowany pod konsole w całości
Z tym dse to kwestia szczęścia do egzemplarza czy jest to w każdym ?
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


pieśń przyszłości jak dla mnie to hdmi 2.1 no ale kto co woli :) aczkolwiek fakt, żeby niższa seria miała, szejm on ju sony szejm.
 

pawel_krakow

New member
Też bym wziął gdyby nie był wykastrowany pod konsole w całości
Z tym dse to kwestia szczęścia do egzemplarza czy jest to w każdym ?
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Obejrzałem póki co kilka modeli w sklepach, w tym Q95T i w porównaniu do Sony XH9505 jest przepaść pod tym względem. Każdy Sony miał minimalny DSE a Samaung w każdym przypadku dość mocny i widoczny przy piłce nożnej czy teście na YouTube... Osobiście wolałbym Samsunga stad takie niezdecydowanie w moim przypadku...
 

pawel_krakow

New member
Mam SONY XH9505 i matryca jest super. Żadnego cloudingu czy DSE. Minimalnie ciemniejsze narożniki ale to praktycznie niezauważalne przy normalnym oglądaniu. Jak poczytalem o ptroblemach z podświetleniem w matrycach używanych do Q80T i Q90T, zdecydowałem się na SONY. Miałem clouding i DSE w poprzednim TV i w czasie oglądania piłki nożnej wkurzało mnie to niemiłośernie. Teraz spokój.
A jak kwestia czerni i małej ilości stref wygaszania w porownaniu do Samsunga? Na filmach testowych widać sporo problemów z bloomingiem. Jak to wyglada na codzień? Jaki masz rozmiar i z jakiej odległości oglądasz? Myśle nad 65 cali i mam 2,5-3 m.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Zawitał 75Q90T. Jak najlepiej sprawdzić matryce pod kątem dse? Jutro wieszam obok xh90 i muszę zadecydować

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry