XD1E vs. GE1E ... który lepszy?

rjack

New member
przepraszam ale chyba nie zalapelame do konca - czym rozni sie powyzej podany link (po hiszapnsku) od tego co juz dzisiaj wiemy o 37XD1 np. z polskiej strony sharpa?

od polksiego sharpa dowiedzialem sie, ze mam byc nowa dostawa 37XD1w polowie tego tygodnia. Czy to beda nadal te modele z buczeniem czy wlasnie to moga byc te nowe modele z nowa matryca?

Pytam bo niedawno kupilem 37GE1 i dostalem opcje od mojego dostawcy na wymiane na 37XD1 (wlasnie z tej noby nowej dostawy). Nie chcialbym tylko zamienic szumu wentylatorow na jakies buczenie...
 

jarwisz

New member
Bez reklam
rjack napisał:
od polksiego sharpa dowiedzialem sie, ze mam byc nowa dostawa 37XD1w polowie tego tygodnia. Czy to beda nadal te modele z buczeniem czy wlasnie to moga byc te nowe modele z nowa matryca?
.

z tego co wiem nowe modele pozbawione buczenia XD1 mają być wymieniane w Europie dopiero po nowym roku
a czy ta nowa dostawa jest już bez tego defektu - :confused: - to dopiero wykaże życie,test przed zakupem.Teoretycznie mogą być już bez buczenia.

pozd
 

rjack

New member
zdecydowalem sie na wymiane na 37XD1 - troche w ciemno ale wyszedlem z zalozenia ze lepszy LCD, ktory moze (ale nie musi) buczec z mozliwoscia naprawy (wymiany) po nowym roku niz model, ktory na 100% szumi.

XD1 bede mial pewnie w srode wiec napisze o nowych spostrzezeniach
 

rjack

New member
wymiany dokonalem w miejscu zakupu. Sklep w warszawie ww.chi.pl
Jednoczesnie korzystajac z okazji polecam ten sklep - wymienili w telewizor na inny model chociaz tutaj wina lezala kompletnie po mojej stronie. Po prostu nie spawdzilem czy GE1 ma wentylatory i czym szum bedzie dla mnie dokuczliwy.

Pierwsze wrazenia:

1. Oczywiscie nie szumi ani nie buczy (gral wczoraj ze 3 godziny). Gdy czlowiek doslownie wstawi ucho za tyl telewizora mozna uslyszen leciutkie piszczenie - to chyba uklad generujacy obraz, jakas lampa itd. W kazdym razie mowimy tutaj o rezczqach zupelnie nieporownywalnych z poprzednim szumem i z przodu telewizora wogole tego nie slychac (a jak juz wiecie jestem wrazliwy na szumy, beepy itd). Tak wiec tu ZERO problemow

2. Inna obudowa (czy ladniejsza to kwestia subiektywna)
3. Od razu rzucil mi sie w oczy (uszy) gorszy dzwiek - niejako bardziej "matowy", zagluszony i to pomimo roznej regulacji z moje strony. w kazdym razie ocztywuiscie jest to poziom do przyjecia (dla mnei).

4. chyba inna matryca lub przynajmniej jakis uklad sterujacy obrazem - chodzi o to, ze po zmienie kanalu obraz ciemnieje i po pojawieniu sie nowego kanalu znowu jasnieje. Mialem wylaczony sensor . (oczywiscie znowu mi to nie przeszkadza)

5. generalnie jakosc obrazu jest b. podobna (moze z lekkim wskazaniem na GE1E ale tu glowy nie dam bo roznice sa minimalne i znowu subiektywne)


Ogolnie polecam
 

mystic

New member
rjack napisał:
4. chyba inna matryca lub przynajmniej jakis uklad sterujacy obrazem - chodzi o to, ze po zmienie kanalu obraz ciemnieje i po pojawieniu sie nowego kanalu znowu jasnieje. Mialem wylaczony sensor . (oczywiscie znowu mi to nie przeszkadza)

THX za krótką recenzję. Przyglądając się 42 i 46xd1 również zauważyłem ten moment podświetlenia przy zmianie kanału.
 

Tom0000

New member
jarwisz napisał:
....o qurcze...:confused: coś przespałem...a to Sharp będzie produkował jeszcze jeden ,drugi 37XD1

A moze trzeci?
O matrycy to nawet Kiki pisal, a chyba mu mozna wierzyc.
Zreszta jest to problem juz czysto akademicki, poniewaz pojawiaja sie juz testy porownanwcze 37xd i 46xd z ktorych wynika potwierdzenie o stosowaniu tej samej technologi matrycy. Podobno zauwaza sie pewna roznice na korzysc 46xd (w koncu to szybsza matryca).
Dziwne wydaja sie tylko doniesienia o zauwazalnie lepszej czerni w 37xd niz w 46dx.

Jesli wiec stara technologia wykonywania matryc uzywana w 42xd i byc moze jeszcze starsza w 37ge jest lepsza niz to co jest w nanowszej seri , to masz racje - ge jest krolem rynku i nic mu nie podskoczy.
 

Glimmer Twins

New member
Od rana cieszę się z mojego XD1 37". Słowo cieszę się jest tu jak najbardziej na miejscu. Żadnego buczenia, żadnego bandingu. Obrazu HD w ekstra jakości sie spodziewałem ale sygnał analogowy ze zwykłej anteny na dachu przeszedł moje oczekiwania.
Po wielu miesiącach dylematów dokonałem właściwego - jak dla mnie - wyboru.
Ciekawostka ( a raczej chyba słabość recordera n-ki): obraz po HDMI i rozdzielczośco 1080i z n-ki jast oczywiście cudowny na kanałach HD ale "miękki" i lekko zamglony na kanałach zwykłych SD. Po kablu Euro (sygnał RGB) odwrotnie, kanały HD oczywiście słabe ale kanały SD (porównywałem głównie na TVN 24) duuuużo lepsze - obraz ostrzejszy i zdecydowanie bardziej wyraźny. No ale to chyba jest problem recordera ze skalowaniem.
Dodam że na dekoderze Humax HDCI2000 (mam tam C+) takiej różnicy nie ma.

Żeby nie było tak miodzio: nie można za mocno wysterowywać wysokich i niskich tonów na XD1 bo obudowa wpada w straszny rezonans.

37"XD1 na +++
 

ebyn1

New member
XD1E numerek

DO rjacka i innych szczęśliwych posiadaczy tego modelu w rozmiarze 37"
Czy możliwe byłoby abyście umieścili początek numeru seryjnego (611XXXXX lub jaki tam macie) na forum?
Dlaczego?
Otóż przymierzam się do zakupu tego modelu w tym miesiącu jeszcze przed gwiazdką :D i chcę mieć pewność, że ten model jaki zakupię będzie właśnie z tej partii, która nie buczy i nie ma innych dokuczliwych mankamentów.

Gwoli dygresji.

Porównywałem XD1E z Loewe SFEROS i XELOS na pokazie i oprócz dźwięku i przygaszania obrazu przy zmianie kanału, oraz nieco jaśniejszego obrazu w pszypadku sharpa różnic nie odnotowałem (chyba że w cenie).


Pozdrawiam Ebyn T. Johnson
 

robert5

New member
również i mnie interesuje ten model,prosze jesli to mozliwe o jakies fotki,po drugie w jakiej odległości oglądacie tv , u mnie by była 2,5-2,8 m nie wiem czy nie zablisko.Dzis poszedłem na obchód po sklepach ale tego modelu 37" jeszcze u nas /Białystok/nie ma ,i nie mogłem sprawdzić jak to "świeci".Dziś porozmawiałem ze sprzedawcą na temat wielkości tv i odległości,powiedziałem mu że bede oglądał z 2,5 m,on na to ze 32" będzie w sam raz,bo 37" jest za duży i będa mnie oczy bolały .Więc proszę podzielcie się wrażeniami.
pozdrawiam
 

Glimmer Twins

New member
robert5 napisał:
również i mnie interesuje ten model,prosze jesli to mozliwe o jakies fotki,po drugie w jakiej odległości oglądacie tv , u mnie by była 2,5-2,8 m nie wiem czy nie zablisko.Dzis poszedłem na obchód po sklepach ale tego modelu 37" jeszcze u nas /Białystok/nie ma ,i nie mogłem sprawdzić jak to "świeci".Dziś porozmawiałem ze sprzedawcą na temat wielkości tv i odległości,powiedziałem mu że bede oglądał z 2,5 m,on na to ze 32" będzie w sam raz,bo 37" jest za duży i będa mnie oczy bolały .Więc proszę podzielcie się wrażeniami.
pozdrawiam

wcale nie jest za duży. Mam 37XD1 i oglądam z odległości 3 - 4. Jeżeli sygnał jest HD to to już wogóle nie ma znaczenia. Zwykły PAL z Cyfry lub N-ki też jest bardzo dobry, jeżeli nie rewelacyjny, System TruD na sygnale analogowym daje wyśmienity obraz. Obraz HD bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

Minusy tego modelu (choć nie wiem czy tego modelu czy raczej ogólnie technologii LCD): dla mnie to
-bardzo mały kąt widzenia bez pogorszenia jakości (178 st. można między bajki włożyć - owszem jet to kąt widzenia ale wogóle a nie z tą samą jakością), przy przejściu w lewo o jakieś 20 stopni obraz jaśnieje i zaczyna wpadać w kolor niebieski. Przejście w prawo o dziwo jest lepsze i obraz "niebieścieje" po ok. 40st.

-problem z czernią generalnie matryca ma tendencje do wpadania w niebieski - trzeba korygować obraz innych audycji nadawany na tym samym kanale (tutaj plazma Pioneer 4270 była dużo lepsza)

- przy głośniejszym słuchaniu obudowa czasami wpada w rezonans

Jednakże muszę tu zaznaczyć że na prezentacji i w trakcie innych porównań których byłem świadkiem ten Sharp bił na głowę (zaznaczam jednak jak na moje subiektywne oko i na moje preferencje) inne modele (np. JVS 40S70, Sony W2000, Sony X2000, Pioneer 4270XA) . Ja szukałem TV głównie do sygnału z Cyfry +, kanałów HD i wyświetlania zdjęć cyfrowych. Być może dla innych preferencji zwycięzca byłby inny.
 

Marecky

New member
prosba o powrot do tematu glownego :)

do tej pory bylo porownywanie obu modeli, ale ciagle zmienialy sie parametry w oficjalnych tabelach Sharp'a. Teraz wreszcie sa wszedzie w sklepach na polce 37XD1E i mozna w praktyce je porownac. Niestety nie mam mozliwosci ustawienia ich obok siebie (sa w roznych sklepach) i potestowac.
Czy na dzien dzisiejszy 37XD1E jest rownie dobry jak 37GE1E tylko z gorszymi glosnikami, czy jednak gorzej swieci lub zdarza sie mu zabuczec ?
Co do GE1E to juz by stal u mnie gdyby nie obawa przed glosnym wiatrakiem. W kompie co jakis czas czyszcze i smaruje coolery a z TV bylby problem.
Pytam po raz n-ty ale wlasnie zamowilem (wreszcie) kolumny+dvd+amplituner i "tylko" brakuje mi LCD i stolika pod niego :D wiec nie ma juz odwrotu, lada dzien na ktorys sie zdecyduje zeby mojego kina domowego nie podlaczac pod jedyny tv aktualnie w domu sony"14
 

jarek2410

New member
No właśnie, wracając do głównego pytania wątku jeśli za bardzo podobne pieniądze mogę kupić XD1E lub GE1E to na którego się zdecydować?:confused:
 

Andrezej

New member
lc37xd1e czy lc42xd1e

Witam , własnie sie zarejestrowałem do najbardziej interesującego i wiarygodnego forum o LCD . Piszę ponieważ chcę kupić sharpa serii xd1e lecz po przeczytaniu kilkudziesięciu postów jestem troche zakręcony. Więc zadam pytanie co kupić gdy cena jest taka sama 37" czy 42" dodam że mieszkam w Anglii i znalazłem w necie te lcd po tej samej cenie. tj 1080funtów pozdrawiam
:?:
 

dawide

New member
Bierz 42cale. Porównywałem 37 i 42 i ten większy ma o wiele lepszy obraz :) dziwne ale tak jest. Kumpel mówił, że Panele z których są wycianane 42 są inne niż te do 37 cali. Ale czy to prawda to nie wiem. Jak w takiej samej cenie to bierz 42cale

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie wszystkie modele z serii XD1 - mają te same matryce i parametry.
Ostatnio uczestniczyły w wielu prezentacjach , wygrywajac rywalizację.
Użytkowników zachwyca - biel , rysunek , ostrość i wyrazistość obrazu.
To czy lepszy 37 czy 42 - zależy od warunków jakie masz w domu .
Napisz na gg 2868228 - dostaniesz szczegóły.

Nie ma takiego pojęcia - za duży telewizor - wszystkie zachwyty zależą od jakości sygnału. Po pewnym czasie i tak dojdziesz do tego wniosku co większość uzytkowników - za mały !!!

Wszystko to i tak wychodzi na prezentacjach w domu.
Przybywa zdecydowana ilość ludzi zadowolonych.

pozdrawiam
 
Do góry