Xbox X series - recenzja, opinie użytkowników, informacje, nowości - wszystko o xbox x

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Małym zbiegiem okoliczności mam jeszcze jedną sztukę PS5 dla siebie. Otwierać?
I ? :D

Na Gry-Online,gościu pisze :
Microsoft podobno stworzył niemal od zera tzw. SDK (narzędzia deweloperskie) dla Xboksa Series X/S, podczas gdy Sony w dużej mierze bazowało na systemie znanym z PlayStation 4. Oznacza to, że deweloperzy mają znacznie więcej doświadczenia ze środowiskiem pracy PS5. Z czasem, gdy przyzwyczają się do nowych Xboksów, porównania graficzne mogą zacząć wskazywać rezultaty bliższe pierwotnym oczekiwaniom.
Pomimo „papierowej” przewagi Xboksa, PS5 może być po prostu lepiej zaprojektowaną platformą, mającą mniej wydajnościowych „wąskich gardeł” i pozwalającą deweloperom łatwiej wykorzystać pełen zakres możliwości konsoli. Jeszcze przed premierą PlayStation 5 w sieci pojawiło się sporo plotek mówiących o tym, jak zachwyceni są deweloperzy przystępnością nowego sprzętu Sony. Warto też przypomnieć sobie marcową prezentację Marka Cerny’ego (projektanta PS4 i PS5). W czasie tego nudnawego, przesiąkniętego technicznymi detalami pokazu stwierdził on między innymi, że mniejsza liczba CU (jednostek obliczeniowych) w GPU – ale za to taktowanych wyższym zegarem – w praktyce jest lepszym wyjściem od bardziej rozbudowanego, ale wolniej pracującego układu graficznego. Wszystko dlatego, że w tym drugim przypadku programistom jest trudniej zapewnić zadania do wykonania wszystkim częściom karty graficznej.

Digital Foundry zrobiło testy nowego CODa.
Strzelanka Activision oferuje stabilniejszy gameplay z ray tracingiem na Xboksie Series X – gracze mogą oczekiwać 60 fps, podczas gdy na PlayStation 5 zgodnie ze wskazanymi ustawieniami płynność animacji spada czasami do 40 klatek na sekundę. PS5 radzi sobie jednak lepiej w 120 fps, natomiast XSX nie zachowuje się w tym trybie tak dobrze i płynność potrafi spaść o kilka klatek.

Zaraz Armanig na mnie nakrzyczy,żebym się lepiej wziął za granie,jak On :grin:
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
I ? :D

Na Gry-Online,gościu pisze :
Microsoft podobno stworzył niemal od zera tzw. SDK (narzędzia deweloperskie) dla Xboksa Series X/S, podczas gdy Sony w dużej mierze bazowało na systemie znanym z PlayStation 4. Oznacza to, że deweloperzy mają znacznie więcej doświadczenia ze środowiskiem pracy PS5. Z czasem, gdy przyzwyczają się do nowych Xboksów, porównania graficzne mogą zacząć wskazywać rezultaty bliższe pierwotnym oczekiwaniom.
Pomimo „papierowej” przewagi Xboksa, PS5 może być po prostu lepiej zaprojektowaną platformą, mającą mniej wydajnościowych „wąskich gardeł” i pozwalającą deweloperom łatwiej wykorzystać pełen zakres możliwości konsoli. Jeszcze przed premierą PlayStation 5 w sieci pojawiło się sporo plotek mówiących o tym, jak zachwyceni są deweloperzy przystępnością nowego sprzętu Sony. Warto też przypomnieć sobie marcową prezentację Marka Cerny’ego (projektanta PS4 i PS5). W czasie tego nudnawego, przesiąkniętego technicznymi detalami pokazu stwierdził on między innymi, że mniejsza liczba CU (jednostek obliczeniowych) w GPU – ale za to taktowanych wyższym zegarem – w praktyce jest lepszym wyjściem od bardziej rozbudowanego, ale wolniej pracującego układu graficznego. Wszystko dlatego, że w tym drugim przypadku programistom jest trudniej zapewnić zadania do wykonania wszystkim częściom karty graficznej.

Digital Foundry zrobiło testy nowego CODa.
Strzelanka Activision oferuje stabilniejszy gameplay z ray tracingiem na Xboksie Series X – gracze mogą oczekiwać 60 fps, podczas gdy na PlayStation 5 zgodnie ze wskazanymi ustawieniami płynność animacji spada czasami do 40 klatek na sekundę. PS5 radzi sobie jednak lepiej w 120 fps, natomiast XSX nie zachowuje się w tym trybie tak dobrze i płynność potrafi spaść o kilka klatek.

Zaraz Armanig na mnie nakrzyczy,żebym się lepiej wziął za granie,jak On :grin:
Takie buty. Ma to sens jak najbardziej. Optymalizacja ma duże znaczenie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaraz Armanig na mnie nakrzyczy,żebym się lepiej wziął za granie,jak On :grin:

No jakbyś zgadł ; )
Co to w ogóle za farmazony. Ledwo po premierze, "stare" na kolanie optymalizowane tytuły i już sieją zamęt i ferują wyroki. Poczekajmy na next genowe gry. Gdyby tylko się udało osiągnąć poziom graficzny takiego GTA5 który mam na PC, to i tak jesteśmy już w domu, bez względu czy to będzie PS/XB. Mam też pewne oczekiwania co do MFS2020, jeżeli to będzie to, co myślę, to i tak przyćmi wszystko, a o HDR będą się rozpisywać, przez pół roku. Nikt wówczas nie będzie pisał o jakiś latających po labiryntach krasnalach dla dzieci z PS5 ; )
Zobaczymy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig,wczoraj dostałem takiego maila od Kaminskakla ;)

"DNIEM 1.12.2020 MICROSOFT WPROWADZIŁ AKTUALIZACJĘ KONSOLI KTÓRA UNIEMOŻLIWIA GRĘ NA KONTACH WSPÓŁDZIELONYCH, JEŚLI U CIEBIE ZOSTAŁA WYKONANA NAJNOWSZA AKTUALIZACJA NIE BĘDZIESZ W STANIE URUCHOMIĆ GRY.

Gra aktualnie działa na konsolach które nie mają najnowszej aktualizacji.

Jeśli nie wykonałeś najnowszej aktualizacji > Przejdź w ustawienia > aktualizacja systemu > i odznacz automatyczne aktualizacje.

Jeśli będzie nowy sposób na odpalenie gry na nowej aktualizacji damy wam znać > Do tego czasu prosimy grać na starej wersji aktualizacji."
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze, że nie robiłem aktualizacji ; )
Sprawdziłem teraz i wyłączyłem automatyczną.

Nie da się ukryć, że temat się powoli kruszy.
Wymagany stały dostęp do sieci tutaj załatwia temat.
Ja też już mam powoli dosyć tych wylogowań i zapchanych kont.
Niektóre zero problemów, a inne nie do ogrania.
Szkoda, bo to jedyna szansa na sprawdzenie, czy warto w ogóle się interesować pozycją, a wydawać 300zł, żeby po 20 min. odinstalować, to jakiś absurd, bo tak to u mnie wygląda. Beznadziejne czasy dla graczy nastały, kiedyś, niemal każda gra miała demo, dziś wolą opłacać jutuberów i wciskać bajki.

Muszę odświeżyć kontakty w sklepach growych, wymiany itp. Jest tego trochę.

Dobrze, że mamy GamePassa. W grudniu ponoć ma się pojawić CONTROL.

Swoją drogą, coś chyba poprawili w downloadem. Ściągam ARK i 450Mb/s, a nie 30.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nieźle z tymi kontami. Ja i tak już zamówiłem Crasha na płycie. Konta pousuwałem. Szkoda nerwów. Z dobrych newsów to aktualizowali mi Game Passa za konto EA Play, które kupiłem na 2 lata za 40 zł Argentyny. Był jakiś tam przelicznik, chyba 3:1 i mam teraz Game Pass Ultimate do 06.2022 :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A to wszystkie konsole aktualizuja czy tylko X series...

Moze moja one x zyska na wartosci teraz heheh
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już wiem, dlaczego mi dzisiaj wszystkie gry działają.
Ludzie porobili aktualizacje i nie ma tłoku :D

Lolo, trzymaj i nie aktualizuj. Kiedyś PS3 i nie tylko, bez aktualizacji były w cenie.
Zaraz się okaże, że Series X bez aktualizacji będzie na aukcjach droższy jak PS5 ; )

PS. W świetle prawa, to nie są pirackie gry.
Kwestia licencji i tutaj już zależne od MS i to on powinien sprawę ruszyć, Alle nie będzie go wyręczać.
Widać, że MS coś tam chce pozmieniać, ale dobrze wiedzą, jak się skończyło ograniczanie graczy przy poprzedniej premierze i to był strzał w stopy.

Generalnie i tak jest ogromny postęp, od zarania dziejów niemal wszystkie konsole były łamane, już nie wspominając o grach po 10zł na giełdach.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak xbox ograniczy granie na multikontach, to na cholere komu xbox? Kazdy bedzie wolal PSa xD

Zreszta ze mnie taki maniak gier ze masakra... praktycznie w nic nie gram, nawet valhalii nie chce mi sie przejsc. Jeszcze Cyberpunk i chyba koncze z graniem xD
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy, tzn. kto? Ja na pewno nie.
Miliony graczy na świecie też wybiera XB i nawet nie wiedzą o jakiś multikontach.
Wole XB, bez względu czy są gry po 10zł, czy nie. Chodzi o exy, pada (chociaż tego od PS5 jestem ciekawy).
Te konta, to plus dla kogoś kto chce sprawdzić, czy warto wydawać więcej na gre i potraktować to jako demo. Po za tym jest GamePass i masz tam od groma gier za free (abonament), a to też duży plus dla wielu.

Dla mnie mogą zrobić płatny dostęp do 20min. gry i też bym płacił te 15zł żeby sprawdzić, co to za gniot którego ktoś wycenia na 300zł.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam

Attachments

  • 12835155.jpg
    12835155.jpg
    39,1 KB · Wyś: 73

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie było nic innego ? :mrgreen:
[youtube]nT81H8B6gzU[/youtube]

Grasz w Demon’s Souls ?

Oooo,widzę,że Armanig sprawdza Fifę ;)
[youtube]H0Kmg87FMF0[/youtube]
 
Do góry