Wzmacniacze Onkyo A-9050 vs Pioneer A-30

syncpoland

New member
Cześć wszystkim, zostawię wstępny ślad w temacie dyskusji..


Wczoraj kupiłem Onkyo A-9030 czarny. Co do samego wzmacniacza to wygląda tak samo jak na zdjęciach czy lepiej czy gorzej, hmm raczej tak samo. Np. Denon wygląda zacniej. W każdym razie potrzebowałem preout na suba. Pioneer A-30 odpada bo takiego nie posiada, Denon PMA-720 nie pasuje mi wizualnie bo mam obudowe PC HTPC kanciatą, Yamaszki A-S501 nie mieli na stanie.

Zakup generalnie miał być ekonomiczny bez zbędnych wydatków. Poprzednio miałem amplituner stereofoniczny i chciałem koniecznie zmienić na wzmacniacz jako że doszło do mnie że nawet najprostszy i najtańszy to jednak wzmacniacz i nie ma co się irytować dynamiką z amplitunerów i barwą.

Gra mi to na razie z tandetnymi jamo s606 i jamo j10 sub. Z minusów wydaje mi się że trochę mało jest średnicy, złącze na suba daje słaby sygnał na głośności suba muszę podciągnąć wyżej (albo to kabel), wysokie tony trochę zbyt wyraźne, brak loudness tylko podbicie niskich czestotliwosci, efekt podobny ale średnicy nie podbija. Z plusów to wystarczająca moc, chociaż myślę że denon 720 jest mocniejszy trochę. Ten onkyo gra mi wydaje mi się zdecydowanie szybciej i precyzyjniej od amplitunera i jeśli chodzi o czystość i detaliczność nie mam co narzekać.

Ciężko mi ocenić go porządnie bo jamo s606 to nie jest niewiadomo co i ma braki na każdym wzmacniaczu...

Ogólnie jestem na razie zadowolony trochę może chciałbym wzmocnić średnie tony i przytłumić górę.
 
Do góry