Wzmacniacze Onkyo A-9050 vs Pioneer A-30

Yahoou77

Member
Witam,
Zastanawiam się nad zamianą mojego amplitunera kina domowego Onkyo TX-SR705 na wzmacniacz stereo, gdyż głównie słucham muzyki z CD (95%). Ponieważ chciałbym zakupić sprzęt fabrycznie nowy, zastanawiam się na modelami z tytułu wątku... Niestety są to młode modele i nie mogę w sieci znaleźć żadnych informacji na temat ich brzmienia.
Jeśli ktoś z Was posiada jeden z tym wzmacniaczy, proszę o napisanie kilku słów na jego temat. Szczególnie cenne będą dla mnie porównania do posiadanych amplitunerów KD.
Pozdrawiam...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś Onkyo robiło naprawdę dobre wzmacniacze jednak to było ładnych parę lat temu ,obecnie firma stacza się po równi pochyłej przykre to bo firma stara i zacna ,jeżeli się nie mylę test tego Pioneera znajduje się w "Audio"
Gdybym miał wybierać z pośród tych dwóch wybrałbym Pioneera ......ale jest jeszcze jedna opcja Onkyo A-5 VL w zasadzie jest to cyfrowy wzmacniacz wyposażony w przetworniki C/A Burr-Brown zbudowany jak znacznie droższe urządzenia całość zamknięta w pięknej aluminiowej obudowie ,dźwięk niesamowicie naturalny i dokładny jak na tą klasę cenową
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takich parametrach:
75 W/Ch (8 Ω, 1 kHz, 0.08% THD, 2 Channels Driven, IEC)
DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry)
Three-Stage Inverted Darlington Circuitry
WRAT (Wide Range Amplifier Technology)
High-Current Low-Impedance Drive
Thick, Low-Impedance Copper Bus Bar
Two 10,000 Capacitors
Wolfson 192 kHz/24-Bit DAC (WM8718)
Phase-Matching Bass Boost
Optimum Gain Volume Control
Direct Mode
96 kHz/24-Bit Capable Digital Audio Inputs (1 Optical and 2 Coaxial)
5 Analog Audio Inputs and 1 Output
Phono Input (MM)
Audio L/R Pre-Out
Subwoofer Pre-Out
Speaker A/B Drive
Gold-Plated RCA Terminals
Gold-Plated, Banana Plug-Compatible Speaker Posts
1.6 mm Full Flat Chassis
Aluminum Front Panel and Volume Knob
Tone Control (Bass/Treble/Balance)
Headphone Jack
RI (Remote Interactive) Remote Control
To nadal Onkyo jest zacnym wyborem.
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
No też tak myślę, ale chciałbym dowiedzieć się co nieco o jego brzmieniu. Wiem, że zawsze to tylko subiektywne opinie, ale myślę, że mogą pomóc w podjęciu decyzji...

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa,. Producent podaje moc 75W/ch przy 8 omach i 65W/ch przy 4 omach (dane z instrukcji obsługi. Na szczęście zniekształcenia harmoniczne pozostają na tym samym poziomie). Przeważnie moc dla niższych obciążeń jest wyższa w tego typu sprzętach a tu odwrotnie...
Dlatego mam obawy czy wzmacniacz prawidłowo wysteruje moje magnaty Quantum 653, które maja impedancję 4-8 ohm...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Myślałem że o tym drugim
Kwestia impedancji - jeżeli producent podaje 4-8 ohm to oznacza że kolumny są przeznaczone do pracy ze wzmacniaczami ,których impedancja zawiera się w tym zakresie ,ponadto Magnaty są głośnikami stosunkowo łatwymi do wysterowania więc nie widzę tutaj problemu ,(gorzej gdyby to były kolumny Herberth Super HL 5 ,które są piekielnie trudne do wysterowania)

Co do brzmienia nie znam brzmienia akurat tego wzmacniacza ,urządzenia stereo tego producenta nie są zbytnio popularne
 

Yahoou77

Member
Co do brzmienia nie znam brzmienia akurat tego wzmacniacza ,urządzenia stereo tego producenta nie są zbytnio popularne
No właśnie, przez ostatnie lata zarówno Pioneer jak i Onkyo sprzedawali kaszanę (w stereo), a te wzmacniacze mają być ponoć powrotem do tych lepszych lat, kiedy robiło się solidne klocki.
Zresztą ten Pioneer w jakimś tam niemieckim teście zebrał niezłe opinie i pewnie bym go brał, ale za Onkyo przemawia DAC Wolfsona na pokładzie i ten nowy system poprawiający reprodukcje basu. Ciekaw jestem jak to działa..?
W "What HIFI" 22 października dostali do testów Onkyo A-9030 i A-9050, za kilka dni powinny być jakieś konkluzje...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
DAC Woolfsona w zasadzie ma sens w przypadku używania tego wzmacniacza jak zewnętrznego przetwornika np.wykorzystując napęd podłączonego odtwarzacza DVD ,w przypadku odtwarzaczy CD właściwie jego obecność nie ma znaczenia bowiem większość odtwarzaczy zawiera ten przetwornik (ewentualnie Burr-Brown )
 

Yahoou77

Member
No właśnie o to mi chodzi. Aktualnie jako odtwarzacza używam Onkyo DV-SP504E (odtwarzacz DVD-Audio/Video/SACD), który ma na pokładzie przetwornik D/A Cirrus Logic CS4398 192 kHz/24bit, mój ampli TX-SR705 ma ten sam DAC i nie jest źle, ale na Wolfsonie WM8718 może będzie lepiej..?
 

Yahoou77

Member
Kiki, miałeś okazję słuchać, któregoś z nich? Z jakimi kolumnami? Jak z muzykalnością, przestrzenią, dynamiką. Według specyfikacji oczywiście Onkyo wygrywa, ale jak wiadomo nie tylko specyfikacja GRA. I cena... Nowego Pioneer'a można już kupić za 1000zł a Onkyo za 1800...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie patrzcie się na tabelki z danymi technicznymi bo taka droga prowadzi do nikąd ,weźmy taki przykład NAD - urządzenia nigdy nie wyglądały pięknie i nigdy nie miały super parametrów ale miały jedną zaletę grały i to nieźle

Nie wiem czy to będzie jakieś rozwiązanie ale na Twoim miejscu wybrałbym klocki Denona z serii 500 - to bardzo dobrze wydana kasa ,wzmacniaczowi trudno cokolwiek zarzucić w tym przedziale cenowym można rzecz jest prawie idealny ,również kompakt DCD 520 AE to starannie zaprojektowane urządzanie - przetwornik Burr Brown ,niemal legendarny napęd Sony KSS 240 A ( jeszcze zmodyfikowany ) stalowe chasis porządne zasilanie
Jest alternatywna opcja - Harman ,chociaż miło wspominam użytkowanie Onkyo DX 7111 w latach 90 tych ,to obecnie firma słabo sobie radzi w segmencie stereo
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Rozkręciłem wzmacniacz A-9050.
Tranzystory pary komplementarne Toshiby (5242/1962)
Kondensatory w 2x10000 microF/69V
Głośność zrealizowana na potencjometrze zasilanym silnikiem.
 

Yahoou77

Member
Witam,
Mam prośbę... Skoro masz dostęp do tego wzmacniacza, to napisz proszę jak to gra (i z jakimi kolumnami). Ciekawi mnie jak z zapasem mocy / wydajnością prądową, ma tzw. "kopyto" czy jest wyczuwalnie słaby? No i może ciutkę o barwie, przestrzeni, kontroli basu...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zrobiłem odsłuch z kolumnami: Quadral Ascent70 i podstawkowy Ascent20, Klipsch Synergy F10, Tannoy Revolution DC6T i ekstremalnie Klipsch RF82II.

Wzmacniacz A-9050 jest uniwersalny, oddawał charakter brzmienia wszystkich odsłuchiwanych kolumn. W miarę wyrównany, dobrze kontroluje niski zakres, ale dwie dwudziestki w Klipsch RF82 zaczynały nim przy większej głośności (potencjometr na godzinie 11-12) nieco zarządzać. Bardzo ładnie pracował przy niskich poziomach głośności.

Z Klipschem Synergy grał ofensywnie i dynamicznie, szczegółowo i bardzo wyraźnie w górnym zakresie. Model z serii RF uspokoił nieco górę i dołożył bardzo wyraźną separację źródeł dźwięku.

Quadral podłogowy z nowej linii potrafił zagrać bardzo niskim basem i dobrze separował instrumenty. Piękna krystaliczna góra pasma. Podstawkowy Ascent20 idealnie nadaje się do małych pomieszczeń.

Tannoy Revolution DC6T to mistrz w zakresie średniotonowym. Wokal był wyraźny, a wszystkie dęte grały bardzo przekonująco i obecnie. Miło było słuchać.
 

Yahoou77

Member
Oj dziekuję bardzo. Az miło poczytać :)

I jeszcze jedno, wiem, że ktoś tu na forum oferował sprzedaż różnych sprzętów. Nie wiem czy to Ty Blackninja czy Kiki... Czy któryś z Was może zaproponować jakąś sensowną cene za ten wzmak? Chodzi mi o kolor czarny. Aktualnie bardzo powaznie biorę pod uwagę jego zakup...
 
Do góry