Wzmacniacz stereo do Zensor 7 - 1000-1500 zł

piechu

Member
Bez reklam
Witajcie,
poszukuję wzmacniacza stereo. do moich Zensorów 7. Budżet mocno ograniczony - więcej nie da rady. Oprócz ceny istotne dla mnie jest aby wzmacniacz miał wejście power amp - nie chce mi się przepinać non-stop kabli między wzmacniaczem a amplitunerem, wygoda nade wszystko :) Po drugie chciałbym aby ampli miał "pokrętełko" balance - mam tak niefortunne ustawienie kolumn w pokoju, że trza będzie tymże "pokrętełkiem" ustawić wsio jak trza.... chyba, że kalibracja ampli jest w stanie wszystko sobie tak wysterować, że przy włączonym tylko wzmacniaczu "balansowanie" nie będzie potrzebne. Sprzęt może być używany lub nowy. Z nowych zwróciłem uwagę na dwa modele Pioneer'a - A30 (rozwiązanie budżetowe, cieszące kieszeń) i A50, który "lekko" wystaje poza określony budżet.
Liczę na Wasze sugestie. Na jakie modele zwrócić uwagę? Które wzmacniacze ładnie zgrywają się z Zensorami wydobywając z nich całe ukryte dobro? Zdaję sobie oczywiście sprawę, że w tej cenie szału nie ma... niestety na PM8005 mnie nie stać ;) Mam jednak nadzieję, że w tej cenie znajdę sprzęt, który zagra zauważalnie lepiej niż mój obecny amplituner, który i tak ponoć należy do całkiem muzykalnych.
 

piechu

Member
Bez reklam
z Denonem jest ten problem, że bardzo rzadko pojawia się na allegro itp. No i przy okazji cena też wykraczająca poza założony budżet, przynajmniej sądząc po egzemplarzach, które mi się kiedyś przewijały wśród ofert.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witajcie,
poszukuję wzmacniacza stereo. do moich Zensorów 7. Budżet mocno ograniczony - więcej nie da rady. Oprócz ceny istotne dla mnie jest aby wzmacniacz miał wejście power amp - nie chce mi się przepinać non-stop kabli między wzmacniaczem a amplitunerem, wygoda nade wszystko :) Po drugie chciałbym aby ampli miał "pokrętełko" balance - mam tak niefortunne ustawienie kolumn w pokoju, że trza będzie tymże "pokrętełkiem" ustawić wsio jak trza.... chyba, że kalibracja ampli jest w stanie wszystko sobie tak wysterować, że przy włączonym tylko wzmacniaczu "balansowanie" nie będzie potrzebne. Sprzęt może być używany lub nowy. Z nowych zwróciłem uwagę na dwa modele Pioneer'a - A30 (rozwiązanie budżetowe, cieszące kieszeń) i A50, który "lekko" wystaje poza określony budżet.
Liczę na Wasze sugestie. Na jakie modele zwrócić uwagę? Które wzmacniacze ładnie zgrywają się z Zensorami wydobywając z nich całe ukryte dobro? Zdaję sobie oczywiście sprawę, że w tej cenie szału nie ma... niestety na PM8005 mnie nie stać ;) Mam jednak nadzieję, że w tej cenie znajdę sprzęt, który zagra zauważalnie lepiej niż mój obecny amplituner, który i tak ponoć należy do całkiem muzykalnych.


Może jeszcze zdążysz ;)
Wzmacniacz MARANTZ Integrated Amplifier PM7003 (6537982617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

piechu

Member
Bez reklam
No i po ptokach :) Chociaż napiszę jeszcze do gościa. Z drugiej strony proszę (jakby co) się nie sugerować tym, że posiadam już Marantza w stajni. Wzmacniacz nie musi pasować do kompletu i tak cały sprzęt docelowo będzie schowany w szafce i ukryty przed zazdrosnymi spojrzeniami ;)
poczytałem w międzyczasie o PM7003 - konkluzja wyłania się taka (jeśli dobrze rozumiem audiofilski bełkot ;) ) jest poprawnie ale szału nie ma :)
 
Napisz do Kolegi Bali i niech Ci opiszę jak się Denon zgrywa z Dali.
Ja już nic nie piszę o Denonie PMA-1510AE bo nie wszystkim to się podoba, większość ludzi mówi że Denon słaby jest nawet ten 2500AE, tylko że ja nie jestem znawcą i nie muszę mieć sprzętu za grube miliony. Dla mnie bomba to gra. Denon+Zensory dźwięk wyrazisty i "ciepły" Miałem na początku sam amp av i było ok ale jak wzmacniacz zakupiłem to dopiero jest ok. Muzyka żyje nie jest płytka. To trzeba samemu się przekonać posłuchać bo nie każdemu może to pasować....Denon pma1510ae na bank za 1500zł nie dostaniesz, może....może pma1500AE znajdziesz, ale sam mówisz, że używek nie chcesz to decyzja prosta Pionka A50 bierz, nowy i mocy też ma bo Zensory łatwe w wysterowaniu są.
Ja jak coś to bym komplet robił czyli Marantz amp to Marantz wzm....trochę poczekać dołożyć i kupić wzmacniacz Marantz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jakbyś usłyszał to co my, to też byś był w tym klubie ;)

Zresztą wiesz jak ta choroba się rozwija, Tobie tłumaczyć nie muszę
X2000 też kiedyś dla mnie grał super :D
 

Rafal7

Banned
Ja wszystko rozumie, ale chyba bat by nie pomógł abym to wstawił do pokoju.
Co zamierzacie zrobić z Balim?
Nie chce w wiadomościach usłyszeć ze na Pomorzu człowiek z czarnym wzmacniaczem pod pachą stoi na parapecie okna na dziesiątym piętrze i chce skoczyć :D
 
Chciałbym coś lepszego niż Denon ale to wiązało by się pójście w stereo to raz a dwa kasa. Jeśli chodzi o Marantz...niby bracia z Denonem i lepsze podzespoły ale jak dla mnie jest on zbyt grzeczny. Denon jest ciepły a Marantz zimny. Jest wyraźny jest wszytko góra dół środek ale to nie na moje ucho. Mi pasuje Denon i jak by były inne modele czarne a nie srebrne to bym kupił. Tak że teraz monobloki może hehe ;) marzą mi się.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak Marantza włączysz i trochę pogra, to też robi się ciepły.
Jak nie używam, to faktycznie jest zimny :D
Dobre :-D :-D
Bali, Marantza też bym po cieplejszej stronie ustawił.
Ogólnie to tak jak piszecie... Jest ampli Marantza to dokup wzmacniacz tej firmy.
Podany przez Henrego PM7003 to co prawda leciwy klocek, ale jak gra podobnie do PM7004 to możesz brać w ciemno.
Wizualnie pięknie się zgrają i będziesz zadowolony z brzmienia.
W tych pieniądzach nowego konkretnego nic nie kupisz.
 

piechu

Member
Bez reklam
Tak jak pisałem, z nowych, które mają power amp in widzę tylko Pionki A30 i A50.... ale nie pisałem, że musi być nowy :)
Z innej beczki... czy w świecie audiofilskim argument pt. "kup marantza bo masz już marantza i będą ładnie wyglądać razem" jest argumentem, który można wypowiadać na głos? ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Piechu, pisałeś do tego gościa?
Ofert kupna nie było, jakby poszedł za 1 tyś, to nawet nie ma co się zastanawiać.
Jak gra Marantz z Dali mniej więcej wiesz, a z PM będzie o niebo lepiej.
Seria 7 Marantza jest naprawdę udana i muzykalna.

Trochę różnych klocków z różnych przedziałów cenowych przesłuchałem, oczywiście Marantz ma pewne wady, ale generalnie wstydu nie ma, jest dość uniwersalny.
Być może kiedys także uda mi się cos lepszego kupić, ale na chwile obecną jest w zupełności wystarczający i przy słuchaniu potrafi przyprawić o banana na facjacie ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry