Wzmacniacz do Monitor Audio BX6

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Też mi się wydaje to za optymalne rozwiązanie

Generalnie to nie przepadam za kolumnami JBL ,ale widziałem w MM Studio 270 muszę powiedzieć, że bardzo zgrabne kolumny o eleganckim wyglądzie .Gabarytowo zbliżone do MA MR4 a bas zupełnie innego rodzaju ,jednak z małych skrzynek można uzyskać dobre brzmienia
Postarali się przy tym modelu o wygląd i odpowiednie zestrojenie.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A więc jestem już po paru odsłuchach także napiszę SWOIMI ;p słowami o moich spostrzeżeniach dotyczących brzmienia poniżej wymienionych wzmaków. Tak jak wcześniej wspomniałem chciałem coś znaleźć do 2000 zł , niektóre pozycję przekraczają budżet... ale po kolei....

Nad 326 (słuchałem u siebie, praktycznie nowy)
Brzmienie bardzo podobne do HK którego używam na co dzień, ale jednak troszkę cieplejsze,scena dosyć szeroka, złagodził lekko tą ostrość na którą narzekałem, co do basu potrafił zejść ciut niżej ale kontrola i masywność podobna co w amplitunerze, po tym odsłuchu byłem w sumie lekko zszokowany ponieważ szczerze nie usłyszałem znaczączej różnicy w brzmieniu na korzyść
wzmaka :( (pomyślałem że może wzmacniacz nie wygrzany lub po prostu nie mam "ucha" do tego)

W salonie
Cambridge Audio 651 ( nie było na stanie 351)
Góra i średnica(wychodziła ciut na pierwszy plan) klarowne ale takie trochę tak jakby suche , bez polotu, nie było mowy o żadnym kłuciu w uszy, pod tym względem przebijał NADa, natomiast dół słabiutko, taki lekko namacalny.

Advance Acoustic xi 60
Po przeczytaniu kilku pozytywnych testów na jego temat i tego również że może dobrze się zgrać z MA BX6 byłem bardzo ciekaw jak zagra, ale niestety zawiodłem się, prezentował grę w miarę równą tonalnie choć średnica tak lekko wycofana , ogólnie powiedziałbym że trochę zamulał , w moim przekonaniu NAD zagrał o wiele lepiej niż AA biorąc pod uwagę tą samą półkę cenową.

Arcam FMJ A19
Najdroższy z pretendentów i potwierdził to brzmieniem , brzmienie troszeczkę ocieplone, ładnie i czysto prowadzona góra i średnica ale nie tak jak w Cambridge , Arcam coś dodawał jeszcze od siebie , miało się wrażenie jakby ta scena była głębsza, bardziej podkreślone szczegóły w niektórych utworach. A19 nie wycisnął tyle basu co NAD, natomiast jego kultura była na wyższym
poziomie, różnorodność ( czasem był masywniejszy a innym razem bardziej punktowy).A19 lepiej się zaprezentowała niż Cambridge w podobnej cenie, o ile do 651A nie dołożyłbym to już do A19 o wiele bardziej kusi to.

Audiolab 8000S (używany w bdb stanie, odsłuchiwany na Monitor Audio RS1 i T+A - jakiś starszy model)
Wzmacniacz ten gra po prostu naturalnie, nie podbija żadnego zakresu, nie podbarwia, po prostu przekazuje muzykę tak jak została nagrana, słuchając RS1 rzuciło mi sie w ucho to samo co przy moich BX, nawet nie góra tylko takie przejście pomiędzy górą a średnicą jest jazgotliwe (wspominał o tym wcześniej przemko77) To już troszkę wyższa klasa porównując do tego co wcześniej słuchałem, jednak nie do BXów , tu już pasowałoby inne kolumny dobrać pod ten wzmacniacz, nie budżetówki tylko coś z wyższej półki.

W cenie do 2000 nie źle zaprezentował się NAD 326 choć szału nie było a powyżej budżetu i to sporo Arcam :) Przynajmniej na razie...:)

CDN.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No postaram się jeszcze paru posłuchać :) Ten Music Hall to też ciekawa propozycja ze względu na power amp direct in - taki mały plusik dla niego bez wstępnego odsłuchu :) Ciężko jest to tak zgrać żeby wszystkiego naraz posłuchać ;p Na pewno chciałbym posłuchać coś z Marantz, Xindak, Vincent (był wcześniej polecony) i Rotel też ciekawie ale gorzej z dostępnością ;/
 
Do góry