Wzmacniacz do Monitor Audio BX6

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Siema wszystkim:)

Zaczynam powoli poszukiwania wzmaka do moich BX6 , budżet zakładany na klocek to 2000 zł. Z racji tego że mam pre out w amplitunerze mile widziane wejście Main In , choć nie jest to konieczność. Co do przeznaczenia to słucham sporo muzyki elektronicznej od komercji po ambitniejsze kawałki , metraż pokoju 20 m2 .

Co chciałbym osiągnąć ? No cóż BXy w połączeniu z Harmanem potrafią grać czasem jazgotliwą górą taką błyszczącą , na dłuższą metę przy odsłuchu niektórych kawałków potrafi być to męczące , fajnie jakby wzmacniacz to "załagodził" , również brakuje mi czasem mocniejszego basu , takiego niższego zejścia , wiem że nie są to kolumny w których jest kładziony nacisk na bas ale raz już miałem je spięte z Denon AVR4306 i "wycisnął" z nich więcej :)

Z wstępnych "oględzin" w internecie nasuwa mi się NAD 326 , będę miał jeszcze możliwość odsłuchu w przyszłym tygodniu używki Audiolab 8000S , czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat tego wzmacniacza i czy za sumę 1500 zł jest to opłacalny zakup?

Z chęcią wysłucham także innych propozycji jak i opinii na temat tego Audiolab

Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trochę mnie zaskakuje, że Twój Harman gra jazgotliwą górą:) Tego modelu nie słyszałem, ale te które odsłuchiwałem miały łagodną górę, nawet czasem jej brakowało. Ale wracając do Twojego pytanie to jeśli zależy Ci na nienatarczywej górze i mocnym basie to kierunek NAD jest dobry. Jednak polecam trochę dołożyć do 356. To bardzo mocny wzmacniacz, który wyciśnie wszystko z z BX6. Oczywiście najlepiej jakbyś sam odsłuchał. Mnie też odpowiada brzmienie Music Hall-a. Mam a35.2 (który ma main In) niestety jest droższy. Na pewno gra żywiej od Nad-a, nie wiem czy by Ci to pasowało. Góry jest też więcej.

Z używek tu masz ciekawy wzmacniacz: http://allegro.pl/roksan-kandy-k2-i4568315063.html
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Akurat też mam kolumny MA tylko inny model ,niestety to nie są kolumny stworzone do "basowych podmuchów" bas owszem potrafi zejść nisko, ale nie będzie mocny taki po prostu ich urok
W ogóle brytyjskie kolumny charakteryzują się otwartym dźwiękiem ,więc zdarza się ,że dźwięk może być nieco jazgotliwy .Ja akurat nie mam problemów z górą jeżeli już to z przełomem średnicy ,która jest dodatkowo eksponowana przez "podgrzanie" ,co również sprawia pewne kłopoty

Jeżeli chodzi o wzmacniacz popróbuj z NAD i Cambridge Audio ,bas na pewno poprawi Vincent

W kwestii Audiolaba ,dawno temu miałem możliwość odsłuchu Audiolab 8000A ,to bardzo udana konstrukcja mimo ,że nieniecka prasa niezbyt dobrze się o nim wypowiadała .W tym czasie była taka wielka trójka - Audiolab ,Copland ,Densen Beat ,istotnie jeżeli masz możliwość spróbuj tego 8000S, bo może się okazać "strzałem w dziesiątkę"
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za propozycję :)

Na pewno pozycja marki Vincent mnie ciut zaskoczyła , tylko że ich najniższy model już jest poza moim zasięgiem budżetowym , dosyć fajny design mają jak i również Cambridge Audio (tutaj model 351 był brany pod uwagę) w porównaniu do NADa to biją go na głowę pod tym względem, oczywiście z brzmieniem już może być całkowicie odwrotnie ;)

Kolega Paweł polecał wyższy model NAD jak i Music Hall a35.2 , widzę że 356 jest bardziej wydajny prądowo od 326 a ciekawy jestem czy w jakości brzmienia będzie nimi różnica spora a Music Hall ciekawa opcja bo ma normalne wejście Main In i nie trzeba się bawić ze zworkami.

Co do używek, ten Roksan to ciekawa propozycja ale lokalizacja... mam 300 km do stolicy a fajnie byłoby jednak obejrzeć sprzęt przed zakupem i posłuchać , wczoraj też dostałem ofertę na używkę NAD 356 ale dystans grubo ponad 200 km ode mnie i podobna sytuacja:)

Konkluzja: Najlepiej byłoby udać się na dłuugi odsłuch do jakiegoś salonu paru wzmacniaczy i też porównać wyższe modele z danej z serii z niższymi, czy warto np. kupić używkę ale już wyższego modelu z danej serii ( ewentualnie dopłacić do nowego egzemplarza, choć wolałbym tego uniknąć ). No i od razu byłby punkt odniesienia do Audiolab :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz się też zainteresować wzmacniaczami Advance Acoustic. Np. X-i90 , MAX-250. Wyjściowo ponad budżet, ale po negocjacjach pewnie będzie taniej.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Na pewno pozycja marki Vincent mnie ciut zaskoczyła , tylko że ich najniższy model już jest poza moim zasięgiem budżetowym ,

Nie do końca to prawda ,model Vincent SV 129 kosztuje 1700zł (oczywiście nowy )

Jeżeli chodzi o budowę - "Takiego wnętrza nie powstydziłby się żaden z uznanych producentów audiofilskich wzmacniaczy" .Podstawę zasilania stanowi potężny torroid o średnicy 12,5cm i para Rubyconów o pojemności 10.000uF,stopień mocy zbudowano z tranzystorów Sanken ,sztywna obudowa została wzmocniona dodatkową wewnętrzną stalową szyną

Jeżeli kryterium wyboru stanowi wydajność prądowa to rozważ kupno wzmacniacza Rotel - to jest chyba najlepsza opcja
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to nie zły mix już mamy :D NAD, Advance Acoustic, Cambridge Audio , Music Hall , Vincent , Musical Fidelity ,Rotel, Audiolab :D

Tak na prawdę nie sposób tak wstępnie tego ogarnąć , w takim wypadku pewnie trzeba było by na parę odsłuchów się wybrać... co do tej promocji M3i to obniżka na prawdę spora ale już budżet przekroczony o 50 % sumy i najważniejsze pytanie jak to zagra? Wprawdzie jest top hi fi w Krk ale nie mają BX6 więc musiałbym kolumny wziąć ze sobą do salonu , potem porównać do reszty wzmacniaczy na innych odsłuchach....
 

werf

Active member
Bez reklam
Średni pomysł wleczenia kolumn do salonu,może spróbuj wypożyczyć do domu

Jeśli podejdzie ci MF za niewiele więcej masz już fajny wzmacniacz przy którym szybko nie poczujesz niedosytu
Jest to też świetna baza do zmiany kolumn w przyszłości
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm tylko jak z tym wypożyczeniem jest? Że wpłacam całość za wzmacniacz a potem w razie czego zwracam sprzęt salonowi i oni oddają mi pieniądze?

Też jest chyba takie prawo zwrotu do 10 dni bez podawania przyczyny ale nie wiem jak to jest w salonach hifi ....
 

werf

Active member
Bez reklam
Musisz zapytać pożyczą nie pożyczą zapytać warto

Zwrot jest możliwy w każdym sklepie ale tylko przy zakupach w sieci lub przez tel
Oczywiście jest kilka zasad np nie zniszczone opakowanie folie itd w wolnym tłumaczeniu zepsujesz kupujesz
Oczywiście różne sklepy do tego różnie podchodzą
Zawsze możesz podpytać Ninje czy nie zechciał by ci takiego sprowadzić i może coś byś tam jeszcze utargował :)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak ale to już musiałbym raczej być pewien że będzie mi pasował ten wzmacniacz pod względem brzmienia , patrząc na jego poprzednią cenę ( jeśli rzeczywiście była adekwatna do jego jakości brzmienia ) to się będzie marnował przy moich BX;p

Trochę jednak problemów jest , jeśli nawet wypożyczenie wchodziłoby w grę to jednak trochę bałbym się z nim "obcować" a niech coś się stanie z nim i już będzie trzeba go zostawić , jeśli by zgrywał się dobrze z kolumnami to pal licho ale gorzej jak będzie inaczej...

Jutro zadzwonie do Top....
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Harman do jasnych nie należy ale zakupienie jeszcze cieplejszego wzmaka uspokoi jeszcze górę. Spróbuj tez podłączenie po analogu, jakiegoś źródła.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
ale zakupienie jeszcze cieplejszego wzmaka uspokoi jeszcze górę.

Najlepiej wzmacniacz lampowy na lampach EL 34 :)

Podejrzewam ,że najlepiej chyba rozglądnąć się za innymi kolumnami .Nawet jeżeli uda się ogarnąć górę pasma to i tak problemy z basem zostaną .W przypadku Monitor Audio bas nigdy nie będzie na miarę np.JBL
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ojj no może że aż tak źle to nie będzie , podoba mi się brzmienie tych kolumn i mam nadzieję że znajdę jakiś sprzęt co poprawi te niuanse. Zdaje sobie sprawę że te kolumny nie zagrają takim basem jak JBL ( z resztą słuchałem Studio 190 ) ale myślę że odpowiedni wzmacniacz poprawi trochę kontrolę basu jak i jego zejście - skoro na amplitunerze kina domowego słyszałem poprawę to wzmacniacz tym bardziej powinien dodać coś od siebie :)
 

Pan_Borowik

New member
Jak szukasz "zejścia" pachnącego subwooferem, to nie tędy droga.
U mnie BX5 (ten sam charakter) gra z Marantzem 6005 i zgrywają się świetnie.
Bas jest bardzo zwarty i dosyć "miękki" (mam tylko odniesienie do taniego Ampli Yamahy i do jakiegoś niższego NADa).
Nie zmienia to faktu, że nie są to kolumny do elektroniki.
Jeżeli byś pomyślał nad wymianą kolumn, to może na coś pokroju JBL Studio 280? W 20m powinny Ci dać taki bas jakiego szukasz.

Tak czy inaczej, jeżeli nie chcesz mocno naciągać budżetu i wymieniać skrzynek, to chyba NAD.
Oczywiście, jeżeli jego dramatyczny wygląd nie będzie problemem :)
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Podepnę się pod temat. Jak zagrają BX6 na starym wzmacniaczu Technicsa SA-TX50, SE-A1000, lub innego ze wskazówkami ? Teraz są podłączone pod ampli Denona 2113 i generalnie całość gra bardzo dobrze. Ale z sentymentu do starego sprzętu, jak i oryginalnego wyglądu pasującego do wystroju salonu, powstał taki pomysł. Tylko mam obawy, żeby nie delektować się jedynie wyglądem....
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Taniej chyba kupić Studio 280 niż zaczynać od Arcama, co i tak może nie rozwiązać problemu.

Też mi się wydaje to za optymalne rozwiązanie

Generalnie to nie przepadam za kolumnami JBL ,ale widziałem w MM Studio 270 muszę powiedzieć, że bardzo zgrabne kolumny o eleganckim wyglądzie .Gabarytowo zbliżone do MA MR4 a bas zupełnie innego rodzaju ,jednak z małych skrzynek można uzyskać dobre brzmienia
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wracając do Musical Fidelity M3i , dzwoniłem do Top... w Katowicach i tam już nie mają ich na stanie (od razu dowiedziałem się że w Krk też nie mają na stanie) , gość musiał by sprowadzać klocka z innego sklepu a Ja wybrać się tam z kolumnami a ewentualnie gdybym zrezygnował on by musiał się z tego tłumaczyć ......

Co do zmiany na JBL , raczej wykluczam taką możliwość , bezpośrednio porównywałem poprzednika Studio 190 z BX6 i wtedy wybrałem BX6 , człowiek nie jest w stanie wszystkiego sprawdzić na odsłuchu , tym bardziej jak odkrywa nowych wykonawców w późniejszym czasie i zacznie tego słuchać , z czasem się zauważa niuanse , coś co irytuje ( tym bardziej że moja przygoda z audio jest dość krótka ). BX6 nigdy nie zagrają basem jak JBL ani tym bardziej nie będzie zejścia jak w subie co wcześniej wspomniał Pan Borowik ale na pewno stać je na więcej w tym zakresie niż to co może dać ten Harman ...

W ciemno na pewno decyzji nie będę podejmował , będzie odsłuch i to nie jeden pewnie ;p
 

WiTT

New member
Bez reklam
Wiecie że ja zawsze i wszędzie pochwalę NAD ;) Jednak NAD + MA to bym bardzo nalegał odsłuchać, ja pamiętam że mi te połączenie nie podeszło, choć nie do końca wiem czy ze względu na mix NAD+MA czy brzmienie MA ;)

Ogólnie NAD C326 i C356 to bardzo fajne klocki. Ponadto w tym budżecie z używek masz wręcz mocarzy mocy z NAD'ów, sporo można dostać zadbanych egzemplarzy.
 
Do góry