Wyszukiwarki cenowe - Oszukiwarki Cenowe? - dyskusja.

lskibinski

New member
Najlepsze w całych wyszukiwarkach jest to, że sklepy mają często automat, który co jakiś czas przegląda ofertę Ceneo (tudzież inną) i ustawia każdy przedmiot w cenie "najniższa - 1 PLN". Głupota...
Brakuje możliwości zgłaszania nieprawdziwych, zaniżonych cen w jakiś bardzo prosty sposób. Dodanie przycisku "zgłoś nieprawdziwą cenę" rozwiązałoby problem.
 

Kronos

New member
Często korzystam z wyszukiwarek cenowych "skapiec" lub "ceneo"
i czasami zdarzało się że po kliknięciu na sklep z najniższą ceną
produkt jest ale z wyrzszą ceną
 

kosacki

New member
przestrzegam przed pixmanią wszystko jest ok dopóki nic się nie zepsuje obsługa gwarancyjna za granicami polski trwa powyżej miesiąca !!
 

GORB

New member
Jestem za tym, aby nie tylko wyszukiwarki, ale i sklepy prezentowały czytelny koszt dostaw. gdyż w przeciwnym przypadku trzeba się nieźle nagimnastykować przy wyszukiwaniu ofert.

ArtS :)

Mnie to właśnie najbardziej wkurza, że cena w wyszukiwarce jest niska, a później w sklepie nawet jak jest taka sama, to zaczynają się dopłaty typu opłata logistyczna, koszty transportu (najzabawniejsze, ze te potarfią się zmieniać w zależności od formy płatności i nie chodzi mi tylko o pobranie), opłata za płatność karttą, albo Paypalem itp. (zazwyczaj ok. 2,5% wartości towaru), itd. Po podsumowanieu zbliżamy się coraz bardziej do cen sklepowych, a ryzyko pozostaje większe.

Druga sprawa, to to, że te wszystkie dopłaty są doliczane stopniowo, tzn. musisz dodać towar do koszyka, przejść kilka kroków wyboru płatności, dostawy. itp., żeby dostac cenę ostateczną, a to jest czasochłonne.

No i na końcu często okazuje, się, ze duze droższe sklepy przy różnych promocjach gazetkowych, bez VAT itp. okazują się najkorzystniejsze, tylko trzeba czekać na okazję. Ewentualnie negocjacje w małym lokalnym sklepie, gdzie sprzedawcy zależy na sprzedaniu towaru.
 

maloney

New member
Ceneo jest najlepsze, skąpiec też ok.
Ciekawe z tą pixmanią, mają czasem niskie ceny. Miałem tam coś kiedyś kupić ale jakoś się nie przekonałem do tego sklepu.
 

eskapencjusz

New member
A teraz wszędzie (chyba poza Skąpcem póki co) doszła opcja "promowanych ofert" np. na Ceneo. To już się robią nie narzędzia dla klientów, tylko maszynki do zarabiania pieniędzy. Sklep może być słaby, mieć wysokie ceny, ale będzie płacił haracz oszukiwarce i w zamian będzie pierwszą ofertą, na dodatek rozplanowane jest to tak, że ofert niepromowanych nie widać od razu - przykład, więc nowy użytkownik może po prostu nie zauważyć, że może kupić gdzieś indziej i taniej.
Wniosek jest prosty, wujek google nie boli im mniej osób będzie odwiedzać porównywarki, tym mniej będzie oszukanych.


PS. Co ciekawe... w powyższym przykładzie cena w drugim sklepie to 5589, a jak się na niego kliknie to jest 5388... Jak oni to robią? Chyba, że mi czegoś nie odświeża? W Pixmanii dwie ceny zrobili cwaniaki:) No i tak samo jak mówiłem, przesuwamy niżej i już jest sklep z niższą ceną niż te promowane (no ok. o 1 zł, od tego pierwszego, ale mimo to).
 

Jack Sparrow

New member
Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś potrafi stosować filtry to tak ustawi "oszukiwarkę", że powinien znaleźć to czego szuka. Można wyrobić sobie pogląd.

Inna sprawa, że czasami dany produkt znaleziony w porównywarce po wejściu do konkretnego sklepu ma inną cenę albo w ogóle nie jest dostępny.
 

lewypp

New member
Ja strony typu ceneo wykorzystuję raczej tylko do orientacji w cenach, W przypadku droższego sprzętu idę do fachowego sklepu i pytam co za ile, wtedy mam mniej więcej wyobrażenie ile to może być naprawdę tańsze.
Najbardziej co mnie wkurza to jak towar kosztuje np 500zł i jak zaznaczasz ODBIÓR OSOBISTY to dopłata 20 zł :p
 

adhed

New member
Na pewno nie warto opierać się jedynie na porównywarkach, ale czasami można coś tam posprawdzać. Allegro faktycznie nie jest najtańsze i już wiele razy się o tym przekonałem, zresztą roi się tam od chińskiej tandety (mam na myśli mniejsze AGD - typu wagi itp.).
 

zofia15

New member
Ja wybierając sprzęt najpierw oczywiście szukam w sieci opinii użytkowników, porównuję ceny itp. Pytam również znajomych co sądzą o danym sprzęcie.
 

BadWoj

New member
Ja wybierając sprzęt najpierw oczywiście szukam w sieci opinii użytkowników, porównuję ceny itp. Pytam również znajomych co sądzą o danym sprzęcie.

Ja robię to samo, próbując pochłonąć jak największą wiedzę na dany temat przed zakupem. Ale niestety wciąż wielu ludzi kupuje w ciemno, albo po wysłuchaniu cudownej opinii od sprzedawcy, a potem jest narzekanie.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Według mnie Allegro i porównywarki cenowe robią więcej złego niż dobrego. Z jednej strony każdy się cieszy, że są takie narzędzia które pozwolą znaleźć najniższą cenę na wymarzony zakup. Z drugiej strony, ich działanie odbija się rykoszetem na was wszystkich, waszych rodzinach i znajomych. Każdy kto próbuje prowadzić własną działalność gospodarczą w tym chorym kraju, wie co mam na myśli. Firmy które wystawiają się na tych portalach, to tak naprawdę niewielki odsetek ogółu firm działających na rynku. Swoją polityką zaniżania cen, psują interes wszystkim pozostałym. Tracą na tym wszyscy, producenci, handlowcy, osoby zatrudniane na głodowych pensjach, bo ta walka cenowa jest wyniszczająca. Firmy te najczęściej nie wytrzymują własnej polityki i po jakimś czasie upadają, obciążając swoimi długami wierzycieli, akcjonariuszy i klientów (OLT, różnej maści tanie biura turystyczne, Ulubiony.pl/InwazjaPC, Znak.pl, i wiele innych).
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Nieraz kupuję w sklepach internetowych. Korzystam z Ceneo.
Kieruję się dostępnością danego produktu w sklepie , jak sklep rozwiązuje sprawy , gdy sprzęt dostarczony przez firmę kurierską jest niesprawny , oczywiście również ceną , ale ta nie musi
być wcale najniższa , oraz zdrowym rozsądkiem.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

okiemkobiety

New member
nokaut

ja od dłuższego czasu porównuje ceny na nokaut.pl. Póki co nie zawiodłam się, z resztą nie tylko ja, bo o stronie wiem od znajomych :eek:k:
 

play007

New member
Bez reklam
Na ceneo czy skapiec pl brak jest sieci handlowych typu MM czy Saturn ,a w tych sklepach stacjonarnych można trafić czasami całkiem niską cenę - niższą niż w tych wyszukiwarkach.Co do Allegro to raczej jest Alledrogo bo masa tv znacznie droższa niż w innych kanałach dystrybucji.
 
Do góry