Wyszukiwarki cenowe - Oszukiwarki Cenowe? - dyskusja.

matiss88

New member
Pierwsze co to sprawdzam ceny na wyszukiwarkach i oponie , poźniej widząc znajome sklepy udaje się na ich strony . Fakt , faktem kupując lodówkę , a wcześniej tv w jedym z dużych sklepów będących na porównywarce cen gdzie sprzęt był droższy w porównaniu z innymi ( o kilkadziesiąt złotych ) udałem się do tego sklepu który miałem akurat najbliżej i udało sie kupić tv za 150 zł taniej :) , Pan powiedział ,że możemy się dogadać . Zamawiałem nieraz za pobranie lub płatne z góry (obecnie może być to opłacalne dla posiadaczy alior sync-a) i nigdy nie było problemów . Pozdro
 

marekhoffman

New member
Na ceneo czy skapiec pl brak jest sieci handlowych typu MM czy Saturn ,a w tych sklepach stacjonarnych można trafić czasami całkiem niską cenę - niższą niż w tych wyszukiwarkach.Co do Allegro to raczej jest Alledrogo bo masa tv znacznie droższa niż w innych kanałach dystrybucji.

Telewizory w większości przypadków są najtańsze w MM i Saturn, które po prostu sprzedają je prawie bez żadnej marży. Jeśli na allegro będzie taniej, to jest to albo przypadek, albo jakaś boczna dystrybucja.

Co do porównywarek to trzeba być bardzo uważnym:
Część sklepów, celowo podaje mylne dane. np. kolumny:
- Sklep1: cena 3000zł
- Sklep2: cena 2500zł
- Sklep3: cena 2200zł,
Finalnie, po dokładnym przeczytaniu już na stronie sklepu okazuje się że:
- Sklep1: cena 3000zł brutto para,
- Sklep2: cena 2500zł NETTO para,
- Sklep3: cena 2200zł brutto SZTUKA.

Niby małe szczegóły ale mają duuuże znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja sie zawiodlem i to nie raz, dlatego lepiej kupowac u sprawdzonych sprzedawcow. Mniejsza z tym jak ktos kupuje jakies drobiazgi, gorzej jak na zakup ida tysiace i czlowiek sie skusi na te pare zl. nizsza cene, czasem warto dolozyc pare zlotowek i miec sw. spokoj kupujac u sprawdzonych sprzedawcow.
 

dannygd

New member
Telewizory w większości przypadków są najtańsze w MM i Saturn, które po prostu sprzedają je prawie bez żadnej marży. Jeśli na allegro będzie taniej, to jest to albo przypadek, albo jakaś boczna dystrybucja.

Niby zimno i słońca brak, ale Tobie chyba mocno w głowę przygrzało... W duzych sieciach, sprzęt ma szanse na zblizenie się do internetowych (z transportem!) tylko w przypadku mega wyprzedaży (niby bez VAt, wietrzenia magazynów itd.) i tylko z reguły kilka sztuka tak sprzedają...
Koszty utrzymania 5-10 tys m2 i kilkunastu/-dziesięcu pracowników nigdy nie mogą porównywać się z praktycznie bez kosztowym funkcjonowaniu 90% sklepów online.
 

mariuszpk

New member
Wczoraj sprawdzałem irygator do mycia zębów dla szwagra.w Mm 350pln w sieci spokojnie za 230 zł. Czajnik mm 180 - sieć 100. Ja dla swojego spokoju kupuje z odbiorem osobistym, płatność przy odbiorze. Oczywiście warunkiem jest mieszkanie w dużym mieście. Generalnie nie wróżę przyszłości dużym sklepom. Ludzie coraz częściej będą tam tylko oglądać towar a kupować w sieci. Jak ktoś zaoszczędzi 30% to będzie mu trudno kupić w dużej sieci.
Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno jest w tym duzo prawdy, ale nie generalizowalbym bo osobiscie kupowalem i widzialem sporo sprzetu - taniej/w takiej samej cenie/lub ciut drozszej - na tyle ze nie oplacalo sie bawic w wysylki i czekanie.
 

pantomima

Banned
Bardzo dobra sprawa -czesto mozna trafic na promocje itp . a i w wiekszosci przypadkow cena zgadza sie z ta deklarowana , w przypadku ewentualnego zakupu zawsze mozna skontaktowac sie z wybranym sklepem i upewnic w kwestii ceny , towaru. Przeciez to nie problem .

Jezli juz ma miejsce jakie kolwiek zamieszanie to glownie dlatego ze str. nie jest na biezaco aktualizowana bo ktos to olał , zapominał .
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Wyszukiwarka, wyszukiwarką ale ostatnio spotykam się z czasami z sytuacją, gdzie w normalnym sklepie jest taniej niż w sieci. Czyżby tendencja się zaczęła odwracać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie, z tym odbiorem osobistym to tez trzeba uwazac - brak możliwości zwrotu towaru do 10 dni, wtedy to tylko dobra wola sprzedawcy, bo umowę zawierasz w sklepie a nie na odleglosc. Chamskie, ale tez co raz bardziej powszechne.
Albo inny przykład. Dzis tez często stosuje się już praktyki doliczania do ceny obsługi płacenia kartą. Cena za Pendrive 100 zł. a poniżej, małymi cyferkami, ze to tylko gotówką (kto dziś nosi gotówkę?) a jak kartą to 110zł.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyszukiwarka, wyszukiwarką ale ostatnio spotykam się z czasami z sytuacją, gdzie w normalnym sklepie jest taniej niż w sieci. Czyżby tendencja się zaczęła odwracać.

Czesto wlasnie tak bywa, a nawet jak jest ciut drozej to i tak sie oplaca kupic, biorac pod uwage koszt przesylki, czas oczekiwania i ew. problemy po drodze. Sa tez produkty w stacjonarnych sklepach z absurdalnymi cenami, bywa i tak. Za granica mozna pokazac sprzedawcy taka porownywarke i czesto potrafia sporo zejsc z ceny, u nas od czasu do czasu to dziala, zalezy na kogo sie trafi w sklepie.
 
Do góry