Wyszukiwarki cenowe - Oszukiwarki Cenowe? - dyskusja.

franeek

New member
Ewidentny przykład na to ze to ze społeczeństwem (sprzedawcami) jest coraz gorzej - i nawet gdyby wyszukiwarka cenowa miała zabezpieczenia - weryfikacji każdego sklepu przez CBŚ znaleźli by sie tacy którzy by na krawędzi szykowali sie do numeru -"dzięki" któremu tu dyskutujemy.

Uważam ,że z wyszukiwarek powinny znikąć opinie o sklepach. Nie było by kontrowersji bo nie da się przygotować racjonalnych zabezpieczeń gdy transakcje odbywają się poza stroną.
Jeśli komuś chce się rywalizacji z allegro - niech robi podobną stronę na podobnych zasadach.
Poraz kolejny powtarzam - POBRANIÓWKI - ODBIORY OSOBISTE.
Żeby coś odsłuchać jeździmy po 100km ale żeby odebrać to już za daleko.
Mówią ze czas to pieniądz. Wolne w pracy 100zł - tańszy sprzęt o 500 ;) 400 w kieszeni - warto pojechać ;)
Gdzieś na tym forum napisałem ze kupiłem w sklepie podrobioną markową wódkę , nawet (podobno) właściciel nie wiedział że taką otrzymuje.
Ale komplet etykiet z butelką na Rózyckiego można nabyć za złotówkę.
Obódowę od pralki - raczej się nie da - a jeśli tak to nie 500 - nauczmy ich uczciwości SAMI.
Trzeba też nauczyć współpracy z klientem firmy kurierskie.
MająMASĘ zleceń totez powinni brać wielką odpowiedzialność za to co woża poprzez umożliwienie sprawdzania towaru.
Zabiliśmy naszymi zakupami tradycyjne sklepy.
Mój brat ma sklep wędkarski - ludzie przychodzili do niego oglądali wędki a potem brat spotykał ich nad wodą z tym sprzętem -oczywiście nie od niego. Jakie miał ceny - hmmmmmm odpowiednie ale i tak wybierali tańszy o 15% sprzęt w necie i do czego dosżło ?
Nie ma juz gdzie oglądać sprzętu. Kupują buble w worku bo i takie się trafiają . OT CAŁA MAGIA

- WESOŁYCH ŚWIĄT
 

mobor

Banned
franeek - w 100% sie z tobą zgadzam ! Ale wiesz- mnie juz zmeczyłą dyskusja na ten temat. Prowadziłem pdoobną dysputę na tym forum w sasiednim wątku i moje wnioski są takie że Frajerów nigdy nie zabraknie a wiekszosć wałków czy nadużyc powstaje na włąsne zyczenie tych którym za ciezko podjechać do bankomatu ... bez komentarza
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
ups - ostre słowa ;) Odnośnie bankomatów - WBK wprowadziło blokadę srodka po transakcji na 7 dni. Wynika z tego , że płacąc kartą np 300zł pobierana jest kasa za transakcję i dodatkowo zakładana blokada na kwotę 300zł. Przekonałem się o tym osobiście - zablokowane 300 do 31 grudnia. UWAGA !!!!!!!!! - dla leniwych
OFF TOP - ale chyba warty uwagi. Proszę nie pytac mnie jek to działa i dlaczego. Kiedyś to trwało 3 dni - większosć nie zdążyła zauważyć , a teraz to jest problem. Byłem osobiście w banku to wyjaśniac . Pani już miała dosć rozmów na ten temat. :roll: HEja
 

klolik

New member
Ja kupując wybieram odbiór osobisty a jeżeli to jest niemożliwe lub zbyt duża odległość to tylko opcję za pobraniem. Tak jest najbezpieczniej.
Jest kilka sklepów, które już mam sprawdzone i im mogę wysłać przelew. Ale to kwestia własnego doświadczenia z danym sklepem.
Nie odrzucam najtańszych ale te niesprawdzone sklepy.
A co do porównywarek to powinna być jakaś weryfikacja tych komentarzy - nr transakcji czy coś w tym stylu.

Arts007: ja też kiedyś trafiłem na towar na Aledrogo u sprzedawcy, który miał w opisie, że nie wysyła za pobraniem do osób z mniej jak 10 pozytywnych komentarzy. Wysłałem zapytanie do nich i...dało się. Towar dostałem za pobraniem. Wszystko zależy od podejścia sklepu/osoby sprzedającej.
 

stereoman

New member
No to temat do przemyślenia.
Dzięki wyszukiwarce trafiłem na sklep z interesującą mnie płytą na blu-rayu

2001: A Space Odyssey - Special Edition BDS Blu-Ray Disc

za jedyne 66 złotych.

Normalnie to ceny są o połowę / przynajmniej/ wyższe.

I co z tym fantem zrobić?:???::D

pzdr
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam dwie wersje pozytywne i jedną negatywną:

1. Płyta jest używana.
2. Płyta pochodzi z prywatnego importu i może nie mieć polskich napisów.
3. Wersja domowej roboty.

Obstawiałbym jednak 1 lub 2. Piraty sprzedają się chyba taniej.

ArtS :)
 

blant

New member
Ja za to lubie porownywarki cenowe. Czesto wychodzi, ze nowy sprzet jest tanszy niz na allegro. Do tego wszystkiego czesc asortymentu moge obejzec w sklepie dla idiotow. Jesli jestem zdecydowany na zakup to zbieram z ceneo powiedzmy realnie niska (troche ponizej sredniej) cene doliczam srednio 50-100zl za wysylke w zaleznosci od sprzetu (waga, cena, gabaryty) i z taka cena chodze po lokalnych sklepach w moim miescie i pytam o dany towar i cene. Jesli ceny sa ok podobne lub wyzsze o 10%-20% niz na ceneo z wysylka to raczej staram sie potargowac lub zapewnic sobie lepsze wsparcie produktu i kupic sprzet na miejscu - widzac co kupuje oraz uzyskujac dodatkowe profity w przyszlosci. Owszem zdaza sie ze sklep internetowy ma cene nie do pobicia wiec wtedy bez wahania kupuje w duzych sklepach internetowych. Takze zawsze z rozwaga ale nie zawsze po najnizszej cenie zakupu
 

Kokixi

New member
Ceneo

Witam, ja używam porównywarki ceneo i moim zdanie jest dobra. Oczywiście nie biorę tam gdzie najtaniej, tylko w sklepie z jak największą ilością pozytywów.
 
Wyszukiwarki cenowe traktuję jak narzędzie pomocnicze. Pomimo tego nie udało się mi uniknąc "wpadki" ze sklepem Electro.pl. Od tej pory tylko odbiór osobisty.

Dorzucę i swoje do koszyka z niepochlebnymi opiniami w temacie wyszukiwarek cenowych. Warto zadać sobie trud i wprowadzić określenie produktu w wyszukiwarce cenowej a nastepnie to samo w google, altavista itd. Mnie ta metoda pozytywnie zaskoczyła. Kupiłem kartę pamięci w sklepie "stacjonarnym" który "nie wyskoczył" w wyszukiwarce cenowej a cena była wyższa o 6 zł od najniższej w sklepie internetowym. Biorąc pod uwagę koszty przesyłki to jeszcze zyskałem.
 

franeek

New member
Kokixi napisał:
Witam, ja używam porównywarki ceneo i moim zdanie jest dobra. Oczywiście nie biorę tam gdzie najtaniej, tylko w sklepie z jak największą ilością pozytywów.


REWELACYJNA metoda :( - pora się dowiedziec że własnie dzięki takim praktykom kilka sklepów w ubiegłym roku oszukało ludzi na MILIONY zł .
Chyba nie dokońca się orientujesz że te komentarze mogą być wystawiane przez włascicieli sklepów a negatywy przez tych samych kasowane - UWAŻAJ ;)
 

koszale

New member
Ja ostatnio przymierzałem się do zakupu odtwarzacza dvd i w żadnym ze sklepów (mniej więcej 10 sklepów sprawdziłem) tych podających w wyszukiwarkach cenę niską lub średnią (tych 2x wyższych nie sprawdzałem) nie było dostępnego tego modelu po zapytaniu o dostępność... a na stronach tych sklepów oczywiście produkt też był w ofercie...

Dla mnie takie sklepy są skreślone już i nie rozumiem co oni mają z tej reklamy na porównywarkach cen skoro nic i tak nic nie mają... i wyrabiają sobie tylko negatywną opinię, łudzą sie że co innego ktoś kupi... dobre sobie... jak szukam konkretnej rzeczy to nie interesują mnie inne pierdoły.

Sklep zapamiętany negatywnie i już do takich sklepów nie wrócę. Interesują mnie tylko takie sklepy gdzie to co mają w ofercie na stronie jest dostępne, albo podany PRAWDZIWY stan dostępności tzn że można od razu kupić lub za 1-2 dni sprowadzą a jeśli nie sprowadzą to niech usuną ofertę ze strony bo na taką już nie wrócę i myślę że inni też tak robią.
 
Ostatnia edycja:

fungia

New member
Witam,
jakiś czas temu przez porównywarkę właśnie kupiłam tv w sklepie internetowym. Tv prawopodobnie był uszkodzony. Piszę prawdopodobnie , bo po prostu skorzystałam z możliwości odstąpienia umowy zawartej na odległość i odesłałam go w tydzień po zakupie a uszkodzenie podejrzewają spece z Sharpa w Warszawie, jak im opowiedziałam co i jak było z tym nieszczęsnym odbiornikiem.
Było to w grudniu, a sklep do tej pory nie zwrócił mi pieniędzy, posądzając o porysowanie obudowy i i liczne poplamienia- odbarwienia na matrycy. Cały czas toczę walkę o odzyskanie pieniędzy, podczas której przyglądam się też sklepowi na porównywarkach. Nie wierzę już w nie, z wyjątkiem opineo, które oferuje mi pomoc i nawet skontaktowało z innym poszkodowanym przez sklep.
Na jednej z porównywarek natomiast sklep miał 8 opinii wystawionych tego samego dnia co 4-5 minut. Wiadomo, można rzec, że firmy wynajmują osoby piszące pozytywy. Moja znajoma prowadząca sklep internetowy też dostała nawet propozycję tego typu usługi.
Ale jak to się stało , że po pewnym czasie, na tej samej porówywarce zniknłey daty/ godziny wpisów a nicki komentatorów i ich treść pozostały bez zmian?
Ciekawe , prawda?.... ;)
 

yarson

New member
co do porównywarek to cześci sklepów wogóle nie ma wiec lepiej poszukac czasami na własną rękę poprzez google w necie niż w porównywarkach, a można sie zdziwic jak znajdziemy cos po jeszcze niższych cenach niż najniższa w porównywarce...
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko się zgadza. Ponadto przy zakupach / obojętnie gdzie / zawsze należy kierować się rozsądkiem!!!!

Dużo niższe ceny, jakieś super okazje, zawsze powinny wzmóc naszą czujność!! Powtarzam rozsądek przede wszystkim.

Dużo kupuję w sieci i / odpukać / nigdy nie miałem żadnych problemów, ani z zakupami, ani z serwisem.
 

fungia

New member
marciniozo napisał:
Dużo kupuję w sieci i / odpukać / nigdy nie miałem żadnych problemów, ani z zakupami, ani z serwisem.


Ja bezkolizyjnie kupowałam na necie przez pełne trzy lata. W czwartym roku , przyznam popełniłam błąd, wybierając sklep,kierowałam się informacją na porównywarkach, że jest to autoryzowany przedstawiciel. Dopiero niedawno na infolinii powiedziano mi, że żaden sklep internetowy nie jest autoryzowanym przedstawicielem producenta. gdybym była bardziej przewidująca, najpierw bym to i parę innych rzeczy sprawdziła.
Mądry Polak po szkodzie. :(
 

amelia25

New member
jeżeli chodzi o porównywarki to tylko szukam i ogląda ceny, które zaproponują, a później szukam podobnej ceny w "standardowym" sklepie - może to i dziwne, ale czasem ceny w zwyklych sklepach są nwet niższe niż w tych internetowych, a dodatkowo zyskujemy pewnośc co do sprzętu :)
 

gryzio

New member
Moje zasady są mniej więcej takie:
- każde zakupy na necie obarczone są ryzykiem
- jeśli zapłata z góry to podobnie jak z hazardem - kwota na której wyrzucenie 'mnie stać' w danej chwili
- zapłata z góry kartą kredytową? nie w Polsce, a za granicą w dobrze zweryfikowanych sklepach, tylko przez bezpieczne strony, w miejscach niesprawdzonych ewentualnie poprzez paypal'a
- w Polsce zapłata z góry tylko przy ewentualnych 'powrotach' do sklepu, w pozostałych przypadkach pobranie
- jeśli poza EU to zakładam z góry, że wlepią mi cło

Jeśli na jakimś produkcie mi baaaardzo zależy to mogę odstąpić od któregoś z ww punktów, ale to już z limitem kwotowym.

W ten sposób zakupy na necie (w wiekszości poza Polską) robię od lat 10. 'Przypadkowe' straty dotyczyły głównie ewentualnego cła i nie przekroczyły zakładanego limitu kwotowego.

Najbardziej zabawne było kupowanie na japońskim amazonie za czasów braku możliwości tłumaczenia stron (rozumiałem tylko kwotę i tytuł kupowanego filmu), całość autoryzacji i podawania danych robiłem klikając równolegle na amazonie amerykańskim i zakładając że strony mają takie same.
A drugie w kolejności to faksowanie do Honk-Kongu danych karty kredytowej bo sklep nie miał strony internetowej zabezpieczonej ssl'em :)

A wracając do głównego wątku - porównywarki cen jak najbardziej (tak Polskie jak i zachodnie) - jako jedno z narzędzi używane równolegle z allegro, ebay, google oraz różnego rodzaju for'a.
 

jaguar81

Member
sprawdzamy cenę

wpisuję w ceneo sanyo cg10, która jeszcze wczoraj była za 700 zł.bardzo miła niespodzianka.za 492 zł w sklepie morele.wchodzę do sklepu.......:(cena 820zł + koszt przesyłki
 

jacek63

New member
Z zawodu jestem historykiem, więc przenoszę przyzwyczajenia również na grunt zakupów. Historyk ma wręcz obowiązek sprawdzić informację w wielu źródłach. Tak samo postępujemy przy zakupach. Wyszukiwarki cenowe są oki, ale naiwna jest wiara w bezgraniczną uczciwość ;) Trzeba sprawdzić zawarte tam informacje w co najmniej w 3 różnych źródłach!
2/3 rzeczy w domu (łącznie z żonką) ma pochodzenie internetowe. Na koncie mam ponad 10000 aukcji na różnych portalach aukcyjnych na całym świecie. Wielokrotnie rezygnowałem z zakupu ponieważ aukcjoner czy sklep nie wzbudziły mojego zaufania lub informacje o nich były niejasne.
Również sposób czytania opinii w wyszukiwarkach oraz portalach aukcyjnych jest ważny, ale to przychodzi z czasem i doświadczeniem :D
 
Do góry