Wysokość montażu TV na ścianie

kacperr

Member
Witam,

Chciałem zapytać na jakiej wysokości macie zamontowane TV na ścianie oraz w jakiej odległości od kanapy?
Przymierzam się do zakupu Samsunga 60 KU6072. Odległość do TV będzie 4-5m.
Na jakiej wysokości zamontować TV na ścianie. Od dolnej krawędzi czy od środka ekranu mierzyć wysokość?

Pozdrawiam.
 

marc1nn

Member
Ja przy odległości niecałe 4m mam ok 80cm do dolnej krawędzi. Lekko pochyliłem tv do przodu w osi pionowej. Tv 60''. Natomiast zamontuj tak, żeby Tobie było najwygodniej. Niektórzy montują wyżej, ale wg mnie niewygodnie jest oglądać patrząc do góry, a tak to oczy mam lekko poniżej środka ekranu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Generalnie TV powinien być zawieszony na takiej wysokości aby z miejsca oglądania - kanapy itp. ekran był na wysokości oczu oglądającego. Oczywiście jest to zróżnicowane, ale wysokość dolnej krawędzi TV mieści się mniej więcej od 70-100cm od podłogi.
Oczywiście jest to Twoja sprawa jak wysoko powiesisz TV, ale jak będzie za wysoko to oglądanie jest mało komfortowe...
 

kacperr

Member
TV ma 137cm x 80cm.Myśle żeby zawiesić go bo do jego dolnej krawędzi było 100cm albo środek ekranu był na wysokości 110cm. (ten drugi sposób myśle czy nie za nisko)???
 

kacperr

Member
Opłaca się kupować TV 4K jeśli odległość od TV będzie koło 4-5m? Czy lepiej kupic fullhd z lepszą częstotliwością odświeżania.
 
Do góry