Wypalone piksele w plazmie i LCD

tuptus55

New member
Ponieważ pracuję w firmie komputerowej i dostarczam sprzęt i usługi do innych firm pozwolę sobie zadać oficjalne pytanie do moich dostawców paneli LCD do komputerów, a do Samsunga w szczególności dlaczego NIE ZABRANIAJĄ używać paneli LCD do współpracy z komputerami. Chyba, że u dołu ekranu się nie wypala :)
 

bankroot

New member
odpowiedź będzie chyba szalenie prosta :eek:

panele LCD dla komputerów są produkowane w innej technologii niż panele LCD dla telewizorów
 

tuptus55

New member
Tu http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/lcd-guide.html jest ciekawy artykuł o panelach LCD
jakie znaczenia mają szybkści matryc http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/lcd-guide_20.html
na czym polega wypalenie pixela http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/lcd-guide_22.html, a tu jest opisana technologia PVA, o którą się spieramy http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/lcd-guide_26.html.
Szczególnie ciekawy jest wykres
gr12.gif

"Fans of dynamic games had better prefer a monitor with a 25msec S-IPS matrix rather than with a 16msec MVA one." :shock: :shock: :shock:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zobaczymy co odpowiedzą inzynierowie od innych producentów.
Mam wrażenie że inzynier konsultant z Samsunga - nie zrozumial pytania.
Korzystam od pól roku z TV Lcd /JVC C 50 - 8 ms/ - i nie stwierdziłem - mimo długich godzin pracy na Tymże LCD , żadnych zmian na ekranie.
Wydaje mi się ,że z uwagi na wystepujące w Ekranach Samsunga martwe pixele - inzynier chciał zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami.

sprawdzimy wiedzę innych konsultantów.
pozdrawiam
 

bankroot

New member
konsultant chyba dobrze zrozumiał pytanie, poniżej dowód na to, że tak jest.
zadałem kolejne pytanie, czy wypalanie pikseli jest cechą monitorów Samsunga, czy również innych.
oto odpowiedź:

Wspomniane przez Pana zagrożenia występują we wszystkich typach
wyświetlaczy - kwestia ile czasu obraz statyczny będzie wyświetlany . W
zależności od indywidualnych warunków ustawień kontrastu, jasności
oraz typu wyświetlacza jego budowy, czasu reakcji . W niektórych
przypadkach wystarczy monitor odłączyć na pewien okres czasu aby
kryształy powróciły do swej specyfikacji, jednakże w niektórych
przypadkach uszkodzenia mogą być nieodwracalne - przed czym przestrzega
właśnie ten zapis w instrukcji.
Przy telewizorach kineskopowych także nie wspomina się o tego typu
zagrożeniach a wystarczy podłączyć odbiornik do telewizji przemysłowej z
kamerą statyczną aby przekonać się za pewienokres czasu czy istotnie
nie występuje zagrożenie



Poza tym chciałbym dodać, że zapis o wypalaniu pikseli w LCD znajduje się również w instrukcjach obcojęzycznych Samsunga (proszę sprawdzić na www.samsung.pl), zatem problem nie tkwi w polskim inżynierze konsultancie.
 

dvd-r

New member
No to proponuje stworzyć wspólne pismo wszystkich posiadaczy plazm i tv LCD do KRRiTV w sprawie ich durnego wymysłu jakim są świecące na żółto znaczkie w lewym górym rogu ekranu.
Znaczki są tak intensywnie żółte, że już po 1 filmie obejrzanym np. na TVNie można się niemile rozczarować.

Napisałem w tej sprawie to TVP, TVNu i Polsatu dostałem tylko odpowiedź z TVP:

Szanowny Panie
Od 15 sierpnia stacje telewizyjne muszą oznaczyć emitowane programy zgodnie z rozporządzeniem KRRiT z 23 czerwca 2005 r. Wprowadza ono pięć symboli, które pozwolą ocenić dla jakiego odbiorcy przeznaczony jest dany program. Programy bez ograniczeń wiekowych są oznakowane zielonym kółkiem; programy dla osób od 18 roku życia - czerwonym kółkiem, a audycje dla widzów od 7, 12 i 16 lat - żółtymi trójkątami. W zależności od wieku, w środku trójkąta znajduje się liczba oznaczająca wiek, od jakiego można oglądać program - odpowiednio 7, 12 i 16. Oznaczenia są emitowane przez cały czas trwania programu. Symbole nie pojawiają się podczas emisji programów informacyjnych, reklam, telesprzedaży, transmisji sportowych i przekazów tekstowych.

Jest to oficjalny komunikat KRRiTV w tej sprawie,także nie będzie żadnych zmian w wyświetlaniu oznakowań.


To dość głupie, przecież w tym zapisie nie pisze, że znaczek np. nie może być półprzezroczysty.
Zróbmy akcję z pismem+podpisy może coś to da.

Pozdrawiam

Artur
 

bankroot

New member
jest pierwszy odzew od Dyrektora Departamentu Prezydialnego KRRiT

poniżej cytuję moje zapytanie i odpowiedź






--------------------------------------------------------------------------------





Szanowny Panie Dyrektorze,



Zwracam się do Pana w sprawie, która dotyczy i będzie dotyczyć coraz większego grona posiadaczy telewizorów plazmowych i ciekłokrystalicznych.

Otóż zgodnie z decyzją KRRiT z dnia 23 czerwca 2005 roku nadawcy maja obowiązek wyświetlać w czasie nadawania programu oznaczenia w postaci jasno świecących znaczków, które niosą informację o tym, jaka grupa wiekowa może oglądać dany program.

Informuję Pana,że wszyscy producenci plazm i ekranów LCD przestrzegają przed zjawiskiem wypalania ekranów przez treśc obrazu, która ma charakter statyczny, a takie są niewątpliwie te oznaczenia.

Proszę zatem o przedstawiewnie sprawy osobom kompetentnym w celu odwołania tego zarządzenia.

Zarządzenie to może skutkować lawinową liczbą skarg i procesów wytoczonych Radzie przez liczną grupę właścicieli tego typu źródeł obrazu.



Z poważaniem




---------------------------------------------------------------------------------

Szanowny Panie, dziękuję za ważny sygnał – przekazałem treść Pańskiego listu odpowiednim komórkom organizacyjnym Biura KRRiT i czekam na ich opinię. Po uzgodnieniach niezwłocznie prześlę Panu odpowiedź na Pańskie wystąpienie. Z poważaniem – Jarosław Firlej
 

tuptus55

New member
Przeczytałem uważnie instarukcję do Sharpa GD1, GD7, GA6, P50, GA3 i W ŻADNEJ NIE BYŁO NAPISANE, że się coś wypala. Może Samsung robi kiepskie LCD :p
Albo tak przedobrzyli, że czasami coś się im wypala i chcą się poprzez taki zapis zabezpieczyć.
Tak czy inaczej czekam na odpowiedzi od dostawców.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to wbrew pozorom bardzo ważne pytanie.
Ciekawy jestem odpowiedzi .
Zapytam też producentów - co oni myslą o tym i jakie podjęli działania.
pozdrawiam
 

bankroot

New member
oto odpowiedź z KRRiT wraz z moją odpowiedzią :

W odpowiedzi na Pana pismo uprzejmie informuję, że rozporządzenie (a nie jak Pan twierdzi decyzja lub zarządzenie) Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 23 czerwca 2005 r. w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi (Dz.U. Nr 130, poz. 1089) wydane zostało na podstawie delegacji ustawowej wynikającej z art. 18 ust. 6 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2004 r. Nr 253, poz .2531 z późn. zm.). Zgodnie z w/w artykułem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała obowiązek określić w rozporządzeniu:

1) cechy oraz szczegółowe warunki kwalifikowania, rozpowszechniania i sposób zapowiadania audycji lub innych przekazów, które mogą być emitowane w godzinach 23-6

2) podział małoletnich na kategorie wiekowe oraz szczegółowe warunki kwalifikowania i rozpowszechniania audycji lub innych przekazów, które mogą być emitowane w godzinach 6-23, z uwzględnieniem godzin nadawania audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej,

3) wzory symboli graficznych i formuł zapowiedzi, o których mowa w pkt 1 i 2, oraz sposób ich prezentacji

- uwzględniając stopień szkodliwości audycji dla małoletnich w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Przedmiotowe rozporządzenie ma na celu ochronę małoletniego widza przez audycjami lub innymi przekazami mogącymi mieć negatywny wpływ dla jego rozwoju fizycznego, psychicznego lub moralnego. W związku z powyższym głównym celem tego aktu prawnego jest ochrona małoletniego, a nie niszczenie telewizorów plazmowych i ciekłokrystalicznych. Ponadto podobne do Pana wnioski można by wysnuć w stosunku do logo nadawców, które również mają charakter statyczny.



Pozdrawiam Beata Molesztak


na co pozwoliłem sobie odpisać:

Szanowna Pani,



Dziękuję bardzo za udzieloną odpowiedź.

Moja interpelacja dotyczyła wymienionego przez Panią punktu 3, a ściślej sposobu prezentacji wzorów i symboli graficznych.

Nadal twierdzę, że można to robić w inny sposób (np. przesuwając ten znak co pewien okres czasu po rogach ekranu lub zmniejszyc jego intensywność), potrzeba tylko troche wyobraźni i chęci.

Przedostatnie zdanie w Pani liście jest moim zdaniem wysoce niestosowne; wiem czemu służy „przedmiotowe rozporządzenie”, natomiast nie ma to żadnego związku z tym, że przy okazji niszczy się właścicielom ekranów plazmowych i ciekłokrystalicznych ich dobro.

Jak wcześniej napisałem, jest tylko sprawą czasu, kiedy będziecie Państwo zasypani lawiną pozwów o odszkodowania.

Jeśli chodzi o loga stacji nadawczych to moim zdaniem naśladowanie złych wzorców nie świadczy dobrze o tym kto to robi



Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
złożylem stosowne zapytania u innych producentów i czekam na odpowiedzi.
Bankroot dzięki za info. Podrążymy to dalej.
pozdrawiam
 

baroza

New member
Re: LCD z 3, 4 m - ile cali wybrać

Czy można prosić o powszechne udostępnienie adresu mailowego do KRRiT (mam na myśli adres z którego przyszła powyższa odpowiedź na temat znaczków).
Mślę że powinniśmy gremialnie zasypywać ich postami w sprawie znaczków.
Mam pioneera PDP 505 i po jednym filmie z TV pozostaje na czas kilkudziesięciu minut ślad na ekranie, i obawiam się że po jakimś czsie to może się utrwalić.
U moich znajomych po dłuższym oglądaniu TVN 24 plazma wita logiem TVN24 na dowolnym programie.
 

RMarek

New member
Myślę, że poradzi. To przecież oni ustalają zasady emitowania przez stacje telewizyjne tych znaczków. Wystarczy, żeby były one np. mniej intensywne, półprzezroczyste, były przesuwane, pojawiały się w różnych miejscach. Logi stacji telewizyjnych z regóły są delikatniejsze. Ponadto o ile po zmianie stacji logi się zmieniają to te znaczki pozostają w tych samych miejscach. Zresztą co by nie było to uważam, że niedopuszczalne jest żeby telewizja emitowała sygnał, który uszkadza nam sprzęt, i jeszcze za to płacimy. Ja również napisałem maila do KRRiT i czekam na odpowiedź. Nie spodziewam się innej niż otrzymał Bankroot, ale myślę, że jeśli więcej osób napisze do nich, może dostrzegą problem.
Adres mailowy do KRRiT w sprawie skarg i wniosków to firlej@krrit.gov.pl
Pozdrawiam Marek
 

bankroot

New member
Re: Sony KLV-S32A10E

tuptus napisał:

Przeczytałem uważnie instarukcję do Sharpa GD1, GD7, GA6, P50, GA3 i W ŻADNEJ NIE BYŁO NAPISANE, że się coś wypala. Może Samsung robi kiepskie LCD :p


ta teoria również upada.
W instrukcji dla SHARP P50 jest takie ostrzeżenie :lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
czekamy na oficjalną odpowiedź z Sharpa. Trochę ma potrwać ale za to będzie z samego żródla , z Japonii.
Cierpliwości.
Pozdrawiam
 
Do góry