Wypalenie plazmy. POMOCY!

Turin16

New member
W lipcu kupiłem telewizor Panasonic tx-p50g20e. Niestety pare tygodni temu zauważyłem coś niepokojącego. Włączając film na blu-ray, na niebieskim tle zobaczyłem dwa znaczki (tvn24 i TVP) wypalone jeden w prawym górnym a drugi w lewym dolnym rogu. Następnego dnia zadzwoniłem na infolinie panasonica i dowiedziałem się, że usterka to moja wina bo oglądałem kanały ze stałymi elementami (kiedy ja nie mam innych). Oczywiście złożę reklamacje, ale jeśli to nie pomoże...Mogę coś z tym zrobić? Proszę o pomoc. Telewizor trochę kosztował, miałem nadzieje że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Dzięki za odpowiedzi.
 

mrraffi

New member
Z racji, że jak piszesz głównie oglądasz te programy to może jest to powidok a nie trwałe wypalenie. Załącz na 1h albo dłużej tzw. "śnieg" bo chyba panasonic nie ma żadnej opcji w menu likwidującej powidoki. Wg. mnie powinny zniknąć, no i ogranicz oglądanie tych programów albo powiększ obraz.

A jeśli faktycznie wypaliły się te loga to niestety serwis nic tu nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
W lipcu kupiłem telewizor Panasonic tx-p50g20e. Niestety pare tygodni temu zauważyłem coś niepokojącego. Włączając film na blu-ray, na niebieskim tle zobaczyłem dwa znaczki (tvn24 i TVP) wypalone jeden w prawym górnym a drugi w lewym dolnym rogu. Następnego dnia zadzwoniłem na infolinie panasonica i dowiedziałem się, że usterka to moja wina bo oglądałem kanały ze stałymi elementami (kiedy ja nie mam innych). Oczywiście złożę reklamacje, ale jeśli to nie pomoże...Mogę coś z tym zrobić? Proszę o pomoc. Telewizor trochę kosztował, miałem nadzieje że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Dzięki za odpowiedzi.
wyslij list do tvp i tvn. oczywiscie to nie zmieni sytuacji ale moze logo ulegnie zmianie.
logo tvp jest przestarzale i niszczy telewizory.
skorzystaj z tego programu
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/9148-pionner-plasma-panel-repair.html
 
Ostatnia edycja:

Rasoir

New member
Podepnę się do tematu, bo zauważyłem u siebie, że funkcja automatycznego "rozciągania" obrazu coś przestała u mnie działać, kiedyś wszystko śmigało, ale teraz przestało i pojawiają się na ekranie czarne pasy... pozostaje tylko ręczne rozciąganie. Czy ktoś wie co może być przyczyną?? Dodam, że podłączony mam tuner Opticum HD X403p i niedawno zmieniłem w nim oprogramowanie, nie jestem pewien ale mogło to się zmienić od tego czasu. Jednak w ustawieniach audio/video wszystko pozostało bez zmian od ostatniej podmianki. Z góry dzięki za pomoc!

PS. TV to P42X20E
 

Bucek

Banned
TV sluzy do ogladania telewizji a jeski ogladanie telewizji skutkuje uszkodzeniem panelu tzn. ze TV nie nadaje sie do tego do czego jest przeznaczony, tzn. jest niezgodny z umowa ....

a zastrzezenie o nieogladaniu obrazow statycznych, szczegolnie w sytucaji gdy TV obsluguje wyswietlanie zdjec (czyli z zalozenia obrazow statycznych), jest kuriozalne i nie zgodne z prawem ...

tzn. nie mozna zastrzec sobie braku prawa czy tez mozliwosci ogladania czegos do czego ogladania sprzet jest przeznaczony ...

to tak, jakby twierdzic, ze pan/pani ma prawo jezdzic swoim samochodem ale nie zima lub tylko po autostradach :p

kompletny nonsens :p
 

digitalus

Banned
Podepnę się do tematu, bo zauważyłem u siebie, że funkcja automatycznego "rozciągania" obrazu coś przestała u mnie działać, kiedyś wszystko śmigało, ale teraz przestało i pojawiają się na ekranie czarne pasy... pozostaje tylko ręczne rozciąganie. Czy ktoś wie co może być przyczyną?? Dodam, że podłączony mam tuner Opticum HD X403p i niedawno zmieniłem w nim oprogramowanie, nie jestem pewien ale mogło to się zmienić od tego czasu. Jednak w ustawieniach audio/video wszystko pozostało bez zmian od ostatniej podmianki. Z góry dzięki za pomoc!

PS. TV to P42X20E
to soft oryginalny czy alternatywny, moze to wina softu.
w tunerze opticum jest zmiana formatu obrazu 4:3, 16:9 (Letter Box). sprawdz.
wejdz do menu tunera, zmien format obrazu na 16:9
 
Ostatnia edycja:

Marioo162

New member
W lipcu kupiłem telewizor Panasonic tx-p50g20e. Niestety pare tygodni temu zauważyłem coś niepokojącego. Włączając film na blu-ray, na niebieskim tle zobaczyłem dwa znaczki (tvn24 i TVP) wypalone jeden w prawym górnym a drugi w lewym dolnym rogu. Następnego dnia zadzwoniłem na infolinie panasonica i dowiedziałem się, że usterka to moja wina bo oglądałem kanały ze stałymi elementami (kiedy ja nie mam innych). Oczywiście złożę reklamacje, ale jeśli to nie pomoże...Mogę coś z tym zrobić? Proszę o pomoc. Telewizor trochę kosztował, miałem nadzieje że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Dzięki za odpowiedzi.
Jeśli to powidoki powinny zejść - niekoniecznie po godzinie. Ktoś tutaj pisał (w temacie o serii G), że u niego trwało to miesiąc (także TVN24). Myślę, że takie sprawy powinny być znane serwisantom
 

Rasoir

New member
To wtedy robi mi się prostokąt z obrazem i pasy są zarówno pionowe jak i poziome :/

Jakby ktoś miał jakieś podpowiedzi, to proszę pisać, bo przyznam, że mnie to denerwuje.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ustaw na kilkanaście godzin "śnieg" trochę ubije luminofor.
Ale jeśli długo przesiadujesz przy TVN 24 i TVP - to proces powidoków będzie się pogarszał. Ważna wiadomość dla tych co twierdzą że plazmy się nie wypalają w ogóle.
 

damiantomek2

New member
ustaw na kilkanaście godzin "śnieg" trochę ubije luminofor.
Ale jeśli długo przesiadujesz przy TVN 24 i TVP - to proces powidoków będzie się pogarszał. Ważna wiadomość dla tych co twierdzą że plazmy się nie wypalają w ogóle.

Mam LG50PK760 już kilka tygodni i są powidoki po oglądaniu TVP ale na szczęście znikają jak na razie dość szybko.
Ja po kontakcie z forum miałem tego świadomość iż to urok plazm. Nie twierdzę iż plazmy się
nie wypalają ale dokonując zakupu trzeba zdawać sobie z tego sprawę iż to będzie.
Mnie odpowiada obraz z plazmy bo jest bardziej zbliżony do CRT. LCD/LED zaś mi odpowiadające
jakością odbioru są zaś zbyt wysoko cenowo w porównaniu z dobrą plazmą.
Oglądać więc obraz na kupionych plazmach i stosować dostepne metody czyszczenia powidoków
bo one są mimo zapewnień niektórych na tym forum.
No jeśli komuś to nie pasi to zostaje przełknięcie wad i zalet LCD/LED.

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
moge napisac tylko tyle ze polsat i canal+ wyszedl na przeciw oczekiwaniom telewidzow i posiada polprzezroczyste logo i ograniczenia wiekowe to slowa pani z KRRiT.
TVP ma inne zdanie na ten temat.zadzwoncie do KRRiT. tvp ignoruje zdanie telewidzow.
jesli ktos nie ma canal+ i jest ciekawy jak wyglada logo i ograniczenia wiekowe (nizej zdjecie). powidokow nigdy nie bedzie.
znalazlem wypowiedz szefowej tvp1
Sprawa jest prosta – musimy być wrażliwi na to, czego widzowie od nas oczekują.


telewidzowie oczekuja takiego logo jak na c+:)i podobnych ograniczen wiekowych bo wygladaja bardziej estetycznie i nie przeszkadzaja w ogladaniu programu.najwazniejsza sprawa takie logo jest bezpieczne dla sprzetu.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/iwona-schymalla-szefowa-tvp-1
 

Attachments

  • CANAL+.jpg
    CANAL+.jpg
    33,8 KB · Wyś: 171
Ostatnia edycja:

Marioo162

New member
Byłem dziś w sklepie. Na ekspozycji stoi od niedawna Panasonic 50 cali z serii G. Już widać wyraźnie utrwalony w prawym górnym rogu napis-logo podawanego (niedawno) sygnału reklamowego. Próbowałem zmieniać kanały - widać non stop. Trzeba uważać na plazmy z ekspozycji.
Rodzi się pytanie retoryczne - do czego służy TV, jeśli ktoś nie powinien wg producenta oglądać non stop jednego kanału, np. jedynki, choć lubi. Coś tu nie gra.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
potrzebna jest tylko odrobina dobrej woli i checi. problem mozna rozwiazac szybko i sprawnie.
jesli logo tvp bedzie takie to problem cakowicie znika. channel 9 juz nie popelni takiego bledu bo w australii prawo tego zabrania.
abo brac przyklad z krajow skandynawskich np logo tv1000
ciekawe dlaczego inne stacje telewizyjne wiedza jak ma wygladac logo
 

Attachments

  • channel9.jpg
    channel9.jpg
    51,5 KB · Wyś: 925
  • tvp.jpg
    tvp.jpg
    54,9 KB · Wyś: 1132
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Niektórzy decydenci wydają się nadal tkwić z niektórymi swoimi poglądami w średniowieczu. Rodzi się pytanie czy, i kiedy, zechcą z niego wyjść...

Pozdrowienia!
 
Do góry