wypadające kable z wejść do av onkyo

roczi

Member

Attachments

  • WP_20150125_007.jpg
    WP_20150125_007.jpg
    326,9 KB · Wyś: 35
  • WP_20150125_008.jpg
    WP_20150125_008.jpg
    296,9 KB · Wyś: 32

Rafal7

Banned
Musisz kolego dodatkowo włączyć SimpLink w tv, bez tego Arc w tv nie ruszy.I w tv wybrać głośniki zewnętrzne.

Swoją drogą, w niezły sposób chciałeś podpiąć kolumny do amplitunera :D
 

roczi

Member
SimpLink załączony wcześniej i wybrane zewnętrzne głośniki i nic :niewiem:
Jest komunikat żeby sprawdzić moc głośnika albo kabel optyczny... nie wiem o co chodzi z mocą głośnika a optycznym nic nie podłączałem :/
Może podpiąć pod któreś inne HDI nie ARC ...ae nie pójdzie raczej nie?
O co chodzi że chciałem jak podpiąć kolumny do ampli?:twisted: :grin::roll:
 

Attachments

  • WP_20150125_011.jpg
    WP_20150125_011.jpg
    362,3 KB · Wyś: 37
  • WP_20150125_010.jpg
    WP_20150125_010.jpg
    327,4 KB · Wyś: 41
  • WP_20150125_009.jpg
    WP_20150125_009.jpg
    299,6 KB · Wyś: 38

roczi

Member
Tam jest do wyboru tylko PCM albo AUTO czy wybiorę jedną czy drugą opcje ten sam efekt czyli brak dźwięku.
HDMI w amp jest podłączone do main out arc a w tv do hdmi arc.
Może to coś z kablem?
Ale tak jak pisałem wcześniej wziąłem użyłem z ps4 hdmi a pierwotnie był jakiś z marketu no ale na ps3 smiga wszystko na tym kablu i dźwięk jest.
 

roczi

Member
Kupiłem nowy kabel, byłem w sklepie hi-fi, chciałem arc 1.4 i taki dostałem 80 zł więc myślę, że ok.
Wróciłem do domu podłączyłem i lipa :/
Zresetowałem tv do ustawień fabrycznych i nic, robię teraz aktualizację ampli chociaż nie wiem czy to coś da...
Nie mam już pomysłu co jeszcze można sprawdzić, restartować ampli???
Podłączenie powinno być ok bo i na ps3 i radio działa :/
Nie mam kabla optycznego i nie mam raczej gdzie już kupić a też nie wie czy wydawać kolejną stówę na kabel.
Czy może mieć to coś wspólnego, że tv jest naziemna?
Kabel antenowy jest poprowadzony z anteny do tv.
Mam jeszcze tuner do tv może spróbować podłączyć do apli przez hdmi?
 

roczi

Member
Działa!!! :bober::niewiem::eek:k:
Coś chyba miałem źle przypisane porty ...sam nie wiem przełączyłem tv/cd port na ---- ale nie wiem czy coś tam w ogóle było przypisane bo jak patrzyłem to jedyna jeszcze opcja była przypisania portu 6 opisanego jako IN.
Ale teraz nie mogę się dostać do menu setup onkyo, wcześniej miałem to w tv pod hdmi1 teraz tam jest czarny ekran i muszę sterować przez ampli, co teraz mam zrobić żeby widzieć to menu na tv?
 

roczi

Member
Wiem jak się wchodzi do tego menu, bo wcześniej to robiłem "Naciśnij przycisk RECEIVER, a następnie naciśnij przycisk HOME na pilocie" tylko, że wcześniej nie miałem dzwięku w tv i menu w tv było przypisane pod hmdi1 wchodziłem i widziałem wszystko.
Teraz jak działają kolumny to nie ma nic w hdmi1,
Pytanie czy to menu jest jakoś przypisane pod jakieś hdmi czy trzeba przypisać... jedynie co mogę to po omacku sprawdzać przez ekran ampli menu co jest nie poręczne.
Opcja rcv + home teraz nie działa, zapewne coś musiałem zmienić ale już sam nie wiem, czy sprawa grania kolumn np nie zadziałała przez samą aktualizację oprogramowania.
Pytanie czy teraz mam przypisać to menu do jakiegoś hdmi czy co, już sam nie wiem. Domyślam się, że to zapewne mój błąd ale nie wiem jak go naprawić.
 

roczi

Member
Zrestartowałem ampli do ustawień fabrycznych -> wykonałem wszystkie czynności instalacyjne na onkyo i było menu home widoczne na tv -> nie zmieniałem nic, nie przypisywałem żadnych hdmi -> teraz nie widzę menu home gdy załączę rcv+home
Co zrobić aby menu home było widoczne na tv? teraz tylko na ekranie ampli mogę menu home ustawiać :/
 

bluray

Banned
Gołe kable pchać do złącz zaciskowych ?
Jak można !!!
"o mamuniu... - tam wtyka się banany a nie goły przewód "


Pamiętam tematy z lat 70-tych;
" Jak podłączyć antenę do telewizji ... "
lutowanie,
zakup kabla,
wtyk ojciec - matka ...

Weteran się cieszy, że nowe, młode pokolenia AV konsumentów coś tam chcą podłączyć !
Walcz i kombinuj !


ps.:
WSPOMNIENIA !
W latach 70-ych postawiłem na TOP TV (był tylko ANALOG !).
Kupiłem SONY TV Trinitron 29".
Sam zdecydowałem, że zrobię sobie w bloku własną instalację antenową.
Sytuacja była komfortowa w mojej lokalizacji !
Na dachu 8 piętowego budynku, z widocznością anten analogowych PKiN zamontowałem konstrukcję anteny. Samodzielnie ją mocowałem do cegieł wyrostków kominowych.
Szybem wentylacyjnym poprowadziłem kabel antenowy i na drugim piętrze miałem doskonały sygnał TV z PKiN (Warszawa).
Wszyscy goście cmokali z zachwytu !!!
 
Ostatnia edycja:

roczi

Member
Urzekła mnie Twoja historia z dachem i cmokaniem nie wiem gdzie...
Przeczytaj ostatni mój post i zastanów się czy Twoja odpowiedź mi pomogła?
Na dach mam wyjść czy Ci współczuć i wysłać kwiaty?
 
Do góry