wypadające kable z wejść do av onkyo

roczi

Member
Witam,
Pytanie banalne ale u mnie nie działa.
Jak zainstalować kabel z kolumn do amplitunera onkyo 636.
W instrukcji pisze, odkręcić w amplitunerze wejście -> włożyć kabel -> zakręcić wejście.
...ok wszystko jasne ale po ww czynnościach kabel wychodzi luzem (czytaj nie potrzeba większej siły aby go wyjąć) może to głupie ale może się obluzować w każdej chwili.
Nie używam wtyków bananowych jedynie sam kabel.

Czy Wy też tak macie?
Zostawić tak?

Przy kolumnach nie ma problemu wkładam przez otwór i skręcam - trzyma!

Dzięki za opinie.
Pozdrawiam,
Adam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jakie znowu podkładki ,kabel nie powinien się ruszać - chyba że będzie bardzo cieniutki .Po prosu ściągasz kawałek izolacji wkładasz kabel zakręcasz i tyle

Z uwagi na bliskość gniazd kable trzeba włożyć starannie ,żeby po prostu druciki nie sterczały .W klockach Harmana jest to fajnie zrobione bowiem gniazda są izolowane aby zabezpieczyć przed ewentualnymi zwarciami
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jakie podkładki z czego???
Też tak miałeś?
Pozdrawiam,
Adam

Nie miałem bo mam inny ampli, ale to chyba oczywiste, że luzu być nie powinno. Podkładki takie jak pod nakrętki śrub. Coś dobierzesz. Nie zostawiaj tak jak jest. Możesz też zdjąć z kabla więcej izolacji, zgiąć go na pół i polutować.
Chyba nie chcesz uszkodzić końcówki mocy ?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Mocno skręć odizolowaną końcówkę kabla, włóż w zacisk tak żeby w momencie dokręcania zacisku kabel również był dokręcany w tym samym kierunku ( czyli w prawo) . Ja w czasie dokręcenia używałem miękkiej szmatki pod palce i zacisk bardzo mocno przytrzymuje kabel.
 

roczi

Member
Np. na tyły mam Real Cable 1,50mm2 0M50 jest bardzo cienki w porównaniu do frontów, ale i tyły i fronty nie trzymają.
Jak wyżej odkręcam w av wejście wkładam kabel zakręcony (bez osłonki kabla, odcinam ją i wkładam goły skręcony kabel) i zakrecam wtyk w av i lekko pociągne i wychodzi a przy 5.0 to wkladając kolejne kable poprzednie niechcący zawadzając same wychodzą :/
Nie wiem czy bez bananów taka lipa czy ja coś źle robię,.
Skręcałem na dwa, tzn dłuższy zwój na pół i do wejścia ale to samo...
 

roczi

Member
Jak na zdjęciach, które jest poprawne?
Pierwsze wchodzące do otworu po zakręceniu nie trzyma natomiast drugie trzyma.
Proszę o pomoc :(
 

Attachments

  • FOT7A73.JPG
    FOT7A73.JPG
    284,7 KB · Wyś: 43
  • FOTF75B.JPG
    FOTF75B.JPG
    266,3 KB · Wyś: 37

piechu

Member
Bez reklam
o mamuniu... jeśli nie masz bananów to tylko opcja nr 2
opcja numer 1 - tam wtyka się banany a nie goły przewód
 

roczi

Member
Nic się nie stanie jak użyje opcji 2?
Jestem początkujący ale najgorsze są te najprostsze problemy gdzie przychodzi 1000 pomysłów...
Proszę spójrz na instrukcję EIC ...nawet przy odcięciu izolacji nie napisali ile cm a powinni jezeli stawiają zakres odcięcia osłony.
Dziwne... :)
 

Attachments

  • FOTA2EA.JPG
    FOTA2EA.JPG
    247,1 KB · Wyś: 39

piechu

Member
Bez reklam
napisałem powyżej, że jeśli masz goły przewód, bez bananów to montujesz go tylko tak jak na zdjęciu nr 2, zresztą masz to wyraźnie przedstawione na grafice w instrukcji.
Przewód powinien być odsłonięty na 8-10mm
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kabel odizoluj około 1 cm. i tak jak masz na drugim zdjęciu wsuń go z góry w prowadzenie na zacisku. Przytrzymaj jedną ręką kabel , a drugą przykręcaj zacisk .
 

roczi

Member
Dziękuję za odpowiedź, kurde myślałem że tak samo jak banany się gołe kable wkłada :/
Powiem Wam, że nawet taka prosta sprawa dla mnie to dylemat żeby coś nie zepsuć.
A z innej beczki aby się upewnić.
Do PS3 wychodzą 2 kable: jeden HDMI (podłączyłem pod wejcie game w av) a drugi to trzy żyłowy czerwony,biały i żółty.
Czy powinienem go podłączyć tak na zdjęciu teraz do av jeżeli go mam?
oraz czy jeżeli mam 2 konsole mogę jedną podłączyć do gniazda w AV opisanego jako "GAME" a drugiego (z racji braku przypisania 2giego ) do np "IN" jeżeli coś nie jasno wyjaśniłem proszę dajcie znać, zrobię foto będzie łatwiej :)
Dzięki jeszcze raz za odpowiedź i pomoc!!! :)
Pozdrawiam,
Adam
 

roczi

Member
Przepraszam zapomniałem o foto ...oraz pytanie czy żółty kabel wpiąć wyżej czy zostawić jak jest?
 

Attachments

  • FOTAEAC.JPG
    FOTAEAC.JPG
    213,9 KB · Wyś: 45
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
jeżeli podłączasz konsolę kablem hdmi do amplitunera to kabele cinch nie są Ci potrzebne. Drugą konsolę możesz podpiąc pod dowolne wejści hdmi w amplitunerze. Nazwy/oznaczenia wejść hdmi są tylko umowne.
 

roczi

Member
Ok dzięki tak zrobię :)
A jeszcze pytanie o kolumny fronty i tylne.
Są tam 4 wejścia, LF czarne, LF czerwone, HF czarne, HF czerwone wiem że wszystkie 4 służą do podpięcia bi-amp a jeśli normalnie podpinam to powinienem:
- HF czarne do AV czarne i HF czerwone do AV czerwone?
- LF czarne do AV czarne i LF czerwone do AV czerwone?
- Czy może HF czarne do AV czarne i LF czerwone do AV czerwone?
Zworek oczywiście nie zdejmuję :)
 

roczi

Member
Tylko ja chcę podpiąć normalnie fronty nie w bi-amp, ponieważ mam tylko jeden kabel dwużyłowy :)
I czy powinienem podpiąć jedną część kabla w HF + a drugą w HF- czy jedną w LF+ a drugą w LF- czy zmiksować jedną część kabla w HF+ a drugą w LF-?
Kolumny jak na foto MA BX6
 

Attachments

  • FOT1626.JPG
    FOT1626.JPG
    273,4 KB · Wyś: 31

roczi

Member
Dzięki, podłączone i wszystko ok ale napotkałem kolejny problem :/
Nie mam dźwięku z kolumn w TV, podłączyłem w tv HDMI ARC i w ampli HDMI OUT MAIN ARC... nie wiem o co chodzi
 

roczi

Member
Właśnie to zrobiłem i lipton :/
Taki sam kabel hdmi podłączony jest pod PS3 i tam dźwięk działa z wszystkich kolumn, radio działa z wszystkich kolumn a tv nie.
Może to coś z kablem ale jak ps3 działa?
Sprawdzę może jeszcze kabel hdmi z PS4 i podmienię a jak nie to już sam nie wiem.
 

Attachments

  • WP_20150125_004.jpg
    WP_20150125_004.jpg
    334,1 KB · Wyś: 35
Do góry