Wynalazków ciąg dalszy.

pandzik

Member
Bez reklam
michal218 napisał:
A ja majac nawet bardzo luzne 20 tys nigdy nie kupilbym nigdy sprzetu Sony...Jest najbardziej przereklamowany na rynku,a ich telewizory maja fatalna kolorystyke i ogolne wrazenie sprawia zalosne.

kwestia gustu. sam uważam, że tv Sony zawsze wyswietlały bardzo realne obrazy jeśli chodzi o kolorystykę...
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
pandzik napisał:
kwestia gustu. sam uważam, że tv Sony zawsze wyswietlały bardzo realne obrazy jeśli chodzi o kolorystykę...

Zgadzam się w zupełności - dyskusja na temat gustu nigdy do niczego dobrego nie doprowadzi.

Dopowiem jeszcze 1 rzecz - cena Venusa to był czynnik, który mnie ostatecznie przekonał do zakupu, natomiast po wejsciu do sklepu zobaczyłem go z odległości ok 6-7 metrów jak stał na półce obok Samsungów i LG (małe miasto stąd niewielki wybór) i po prostu przyciągnął moje oko, bo świecił najlepiej (ten sam sygnał na wszystkich TV)! Dopiero później przeczytałem kartkę z ceną i parametrami i mi szczena lekko opadła! Bałem się jak diabli, że ten zakup to będzie niewypał i początki na kablówce wyglądały dosyć kiepsko. Ale od kiedy mam TV N jest super.

Powiem też, że kolega ma Sharpa BV8E i ja na prawdę nie widzę różnicy (on też nie widzi). Trzeba by je postawić obok siebie na tym samym sygnale.
Poza tym ciężko porównać, bo on ma Cyfrę i Polsat ale na razie nie HD. Jak wymieni tuner Cyfry na HD będzie można powiedzieć coś więcej.

Ewentualnie weznę ze sobą do niego tuner N-ki i opiszę jak wypadł test.

Taka ostatnia refleksja dla tych co się wahają co wybrać a nie mają kasy:
-sytuacja w zakresie rynku LCD będzie się kształtować podobnie jak w kwestii komputerów - starsze i mocniej upowszechnione technologie będą taniały, nowsze zawsze będą drogie.
Ja mam w planie za ok. 5 lat kupić nowy LCD full-HD czyli 1080p może nie koniecznie Loewe czy Sony. Jeżli do tej pory mój Venus (Novema) się nie popsuje, to być może znów sięgnę po tą markę.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
chrisso napisał:
Dostrzegłem, że ten post wzbudził dosyć dużą frustrację miłośników znanych marek, którym po zakupie znacznie odchudził się portfel!

Ten wątek wzbudził owszem frustrację ale u Ciebie, nie mogło być inaczej skoro zapytałeś o opinię już po zakupie...

chrisso napisał:
Ktoś wspomniał, że Skoda to niby VW ale jednak to nie to samo... Czy ktoś z nas próbował to powiedzieć? Czy to oznacza, że się nie da jeździć Skodą?

A i owszem, ten Pan próbował to powiedzieć:

p@wel napisał:
WItam! Posiadam taki oto lcd, tylko ze jego nazwo tym razem to NOVEMA Z dobrego zrodla wiem iz ten tv jest na podzespolach samsunga wiec nic dziwnego ze jakosc obrazu dzwieku i ilosc funkcji i wejsc jest taka duza. Polecam ten tv z pelnym przekonaniem. Czemu mam przpelacac za to ze na moim tv jest napisane samsung, panasonic czy inny... jezeli jakoscia mam praktycznie to samo. Pozdrawiam!

Da się jeździć Skodą tak samo jak można oglądać mecz piłki nożnej np. na dennej jakości LCD Thosmon, gdzie w jednej chwili widać 20 piłek...

chrisso napisał:
Czy jest też ktoś za "znawców" biznesu, który twierdzi, że wypuszczono bubel za 2500 z 24 mies. gwarancją, to chyba nie jest właścicielem tej firmy! :)

Przypomnę, że ja wahałem się między tym LCD a CRT i w tej chwili nie żałuję zakupu!
Jak rozmawiałem z handlowcem z centrali Avansu (miałem już ten TV), to powiedział mi, że oni sami byli zaskoczeni jakością obrazu i możliwościami tego TV i wielu pracowników Avansu sobie ten TV kupiło.
Ja gdybym miał wybierać jeszcze raz to oczywiście zmieniłbym swój wybór: wybrałbym Venus 37" a nie 32" :)

Dalej można zacytować tego Pana:

ociec napisał:
Mi w Avansie powiedzieli że jest to produkt LG zrobiony dla Avans. Że podobno biorą tirami i dlatego taka cena.
Kupiłem i podłączyłem do n-ki. Dla mnie wporządku gra.
Córka przez przypadek wynalazła że działa z pilotem od LG 21" CRT .
Denerwuje mnie jednak tylko przełaczanie na wejscie HDMI. Muszę sie nawciskać klawisz Source, albo przejść przez Menu.

Pozdrawiam
Ociec

Czyli już wersje mamy dwie - w środku jest Samsung albo LG...

chrisso napisał:
Pozdrowienia dla frustratów. Nikt nie wmawia wam, że Merc jest gorszy od Opla!!

Jedyny frustrat tutaj to Ty, mimo tego również ślę pozdrowienia :)
Nikt nie wmawia Tobie byś sprzedał tego cudaka, Twoje pieniądze Twój biznes.

Masta_J
 

j.jacek

New member
Witam wszystkich
Czytając ten wątek chcę dorzucić swoje 2 groszę co do pochodzenia lcd Venus
[Novema],ten że telewizorek dostarczany jest do sieci Avans przez firmę mieszczącą się w Koszalinie [dystrybutor na rynek Polski sprzętu pod nazwą Yakumo]z tego co mi wiadomo główna siedziba tej firmy jest w Niemczech. Logo tego lcd jest" zastrzeżone"dla sieci Avans.Matryce montowane w tych lcd pochodzą od Samsunga,były one również montowane w modelach tegoż producenta w latach 2005/2006
pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
czy ten TV ma wyjscie HDMI?

bo na stronie avansu jest tylko napisane

Zastosowane technologie
D-Sub
HDMI

Inne wejścia/wyjścia
Wejście AV
YpbPr
 

Bucek

Banned
ble ble ble !!!!!!!!!!!

bzdury to tu co niektórzy piszą :) i na siłę próbuja wcisnać ciągle ten sam kit :)

jesli ceny kalkulowane przez producentów bylyby realne i wynikaly z róznic jakosci sprzętu to nie byloby sytuacji, ze jakis produkt rok po premierze spada z ceną o 50% ...

poza tym pracowalem w hurtowni wielkiej, która potrafila na sprzez dawac klientom ceny nizsze niz producent i jak myslicie? skad sie t obralo? stad ze brala na raz setki egzemplarzy, iala 25% rabat i taki sklepikarz, który chcialby brac cos od producenta i tak nie byl w stanie jej przebić :)

dochodzilo do sytuacji, ze TV u producenta kosztowal 3000, w hurtowni 2899 :)

tylko najwyższe modele sprzętu różnia sie na plus od nonameów, już podawalem przykjlad pralek BEKo, które sa wrecz identyczne jak te na wzór których sa robione :)

dzieje sie tak poprostu:

producent, produkcja sprzetu A, cena rynkowa 3000 PLN - w momencie wyjscia z fabu :) ( w miedzyczasie wjezdzaja narzuty rózne) ... cena wychodzi grubo powyżej 3000 PLN

zamawia market lub siec marketów coś identycznego i z uwagi na ogrom zamówienia dostaje cenę np. 2400, nalepie swoje metki i sprzedaje po 2800 w markecie :)

produkty te same tylko metki inne, róznica w cenie nawet do tysiąca PLN :)

i tak jest na wszystkim :) w sklepie koło mnie Levi'sy z ucietymi metkami są po 126-149 PLN :) a te same modele 3 ulice dalej po 259-289 :) ... nikt m inie wcisnie, ze sa to inne spodnie - skoro sam widzialem, jak byly wywozone z magazynów w płocku :)

mp3 playery Samsunga i identyczne budową do nich Traki niektóre, inne tylko wykonczenie, kolorki i napisy :) dosłownie to samo :) róznice w cenach zwykle okolo 100 PLN na tak samo wyposażonym modelu :)

tak jest zw wszystkim :) np. niedawno otwieram pralkę i co zauwazam? ze spręzarka jest nie taka jaka powinna być wg danych producenta :) co sie okazuje? otóż wyprodukowano za duzo nonameów pod marką jedna z hipermarketowych i zeby tego nie zmarnować nalepiono metki jednego z firmowych producentów i puszczono w obieg pod jego marką :) poszły sobie jako formówki a nie nonamy :) dlaczego? bo niczym sie nie rózniły od firmowych produktów :) nawet wspomniana sprezarka nie byla problemem bo byla firmowa tak sam jak te w firmowych egzemplarzach - tylko miala niefirmową metke i koszt usuniecia wytloczonego napisu z blaszek bylby za duzy :) wymiana na nowe kosztuje :) więc wmontowano ja do firmowej pralki - tylko dlatego ze procentowo awaryjnosci nie róznila sie wcale od produktu z metką :)

a co do tego, ze nowe marki tez wymagaja wypromowania w marketach to bzdura wierutna :) tych marek nikt nie reklamuje nikt nie robi na nie promocji, nikt nie wystawia bilboardów ani nie nadaje tv-reklam :)


jednak musze przyznać, ze fajniej sie ma Panasa zamiast jakiegoś tam Mediona :) albo lodówkę Samsunga za 6000 PLN niż Heiera identyczna a 1200 PLN tańszą :) ... po prostu coś musi byćw tych metkach, ze kazdy chce je mieć :)

<rotfl> też mam TV Panasa :) JVS :) rodzice mają Loewe :) monitorki komputerowe Della :) moze jestem po prostu snobem?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bucek napisał:
bzdury to tu co niektórzy piszą :) i na siłę próbuja wcisnać ciągle ten sam kit :)

Jak rozmontujesz takiego bubla i oryginała to pogadamy.
Jak wszystkie podzespoły będą identyczne (nie tylko sama matryca co się akurat zdaża) to pogadamy...

Pozdrawiam Masta_J
 

czokaj

New member
Bucek napisal "bzdury ... co niektórzy piszą (...) niedawno otwieram pralkę i co zauwazam? ze spręzarka jest nie taka jaka powinna być wg danych producenta":bober:

Bucek, dawno zaden post mnie tak nie ubawil jak ten Twoj. Wybacz i nie obrazaj sie, :D :D :D

Pozdrawiam, a propos cen i marek "jak sie nie ma tego co sie lubi, to sie lubi to co sie ma".
 

dapta

New member
do bucek

Bucek przykro mi, ze do twojej oryginalnej pralki ktos wlozyl jakas dziadowska sprezarke (to czyste oszustwo). Mam tylko nadzieje, ze to nie sprezarka byla powodem, dla ktorego rozebrales pralke, i ze kupione przez Ciebie Levi's'y bez metki nie sa z defektu, bo w przeciwnym wypadku beda pilily (wiesz gdzie).
To ze ktos wklada podobne podzespoly (lub nawet czesciowo te same) do roznych marek nie znaczy, ze te dwa produkty beda identyczne jakosciowo. Mam w pracy dwa laptopy (California Access - pentium4 niezintegrowana ATI) i IBM (pentium3 jakas integra intela). IBM jest starszy jakies dwa lata. I zgadnij co. Nie porownujac matryc IBM wypada dzisiaj o niebo lepiej. Nie schodzi mu tandetna farba z tandetnego plastiku, nie wiesza sie i nie pali wszystkiego co sie do niego podlaczy, w przeciwienstwie do CA.
Wniosek jest prosty nieby ci sami produceci podzespolow, a jednak roznica duza (mimo wieku IBMa).
Pozdrawiam.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masta_J napisał:
Da się jeździć Skodą tak samo jak można oglądać mecz piłki nożnej np. na dennej jakości LCD Thosmon, gdzie w jednej chwili widać 20 piłek...
Masta_J

Oj chyba sie naraziłeś właścicielom Skody :)

Dziwi mnie, że z reguły najwięcej mają do powiedzenia ci co tak na prawdę nie widzieli tego TV (no może na zdjęciu w reklamie).

Widocznie mój TV jest 20x lepszy od Thompsona, bo u mnie widać tylko 1 piłkę! A jak oglądam Nsport to szczęka opada! Jeszcze lepiej odbiera kanał Luxe HD.

Gdy byłem dzieckiem tzw. markowy produkt kojarzył się z zakupami na "zachodzie" lub zakupami w PEWEX-ie. W chwili obecnej konkurencja i inne czynniki sprawiają, że produkty tylko z nazwy przypominają te markowe, bo produkcja poprzenoszona na wschód, czasem aż na ten daleki wschód.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
chrisso napisał:
Oj chyba sie naraziłeś właścicielom Skody :)

Dziwi mnie, że z reguły najwięcej mają do powiedzenia ci co tak na prawdę nie widzieli tego TV (no może na zdjęciu w reklamie).

Widocznie mój TV jest 20x lepszy od Thompsona, bo u mnie widać tylko 1 piłkę! A jak oglądam Nsport to szczęka opada! Jeszcze lepiej odbiera kanał Luxe HD.

Gdy byłem dzieckiem tzw. markowy produkt kojarzył się z zakupami na "zachodzie" lub zakupami w PEWEX-ie. W chwili obecnej konkurencja i inne czynniki sprawiają, że produkty tylko z nazwy przypominają te markowe, bo produkcja poprzenoszona na wschód, czasem aż na ten daleki wschód.


ech..., szkoda gadać...
 

wlodek1001

New member
każdy kupuje to na co go stać i to sobie chwali.Zawsze tak będzie jedni kupią drogi markowy sprzęt inni nieznane marki i każdy jest zadowolony
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
ok

wlodek1001 napisał:
każdy kupuje to na co go stać i to sobie chwali.Zawsze tak będzie jedni kupią drogi markowy sprzęt inni nieznane marki i każdy jest zadowolony

ok, masz rację.
Ale niech nikt mi nie wpiera, że jakość ta sama, że bebechy identyczne, że proces kontroli jakości ten sam itd. itd.

Pozdrawiam Masta_J
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masta_J napisał:
ok, masz rację.
Ale niech nikt mi nie wpiera, że jakość ta sama, że bebechy identyczne, że proces kontroli jakości ten sam itd. itd.

Pozdrawiam Masta_J

Nikt tego nie zamierza uczynić.

A co powiesz na różnice między kablami HDMI - czy taki za 1500zł jest 15x lepszy od kabla za 99zł?
Od pewnego momentu pojawiają się cechy snobistyczne. Ale skoro jest na to popyt to i jest podaż. Czasem dokonuje się prób pobudzenia popytu poprzez wmówienie, że to co droższe musi być lepsze.

Ale chciałem wrócić do twej wypowiedzi - dla mnie jakość (nie zajrzałem w bebechy i nie zamierzam, bo sie na tym nie znam) przejawia się w tym co widzę na własne oczy:
- doskonały obraz po podłączeniu DVD po HDMI
- doskonały obraz po podłaczeniu N-boxa po komponencie
- jeszcze na półce w Avansie świecił lepiej od LG i Samsungów (dołączony był taki sam sygnał do wszystkich modeli na półce), modeli droższych o 1000-1500zl

To co widzę na własne oczy nikt z was nie zmieni.
Jedyna szansa na to bym pożałował wyboru jest taka - po upływie 24 m-cy od daty zakupu padnie np. matryca.
 

Andre89

New member
LCD Novema - Venus

Czytam te wszystkie opinie i postanowiłem zalogować się i dodać coś od siebie .
Pierwsza uwaga - jestem użytkownikiem telewizora Novema HD32BW od sierpnia 2006 i uważam że jest ok.
W pełni spełnia moje oczykiwania jako konsumenta .
Druga uwaga - oprócz bycia konsumentem jestem również pracownikiem firmy Ixpert z Kalisza, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Novema w Polsce .
Telewizorki te sprzedawane są zarówno pod logo Novema jaki i specjalnie na zamówienie sieci Avans pod logo Venus lub Verdi .
Zapewniam iż nie są produkowane w Chinach . Zdarzyło mi się być w fabryce i oglądać cały proces produkcji .
Podejrzewam że gdyby wszyscy Państwo wypowiadający się we wcześniejszych komentarzach wiedzieli jakie Telewizory i z jakim logo opuszczają tę fabrykę to mocno by się zdziwili .
Jak powszechnie wiadomo producentów matryc lcd jest tylko kilku na świecie, podobnie na tą chwilę jest i innymi elementami takiego telewizora jak np.płyta główna spełniająca wszystkie niezbędne normy i standardy jak HD.
A kosztuje tyle ile kosztuje ponieważ nasz apetyt na marżę nie jest tak wysoki jak apetyt wielkich koncernów .

pozdrawiam ;)
 

tom_net

New member
Na jednej ze stron (jak nie na wielu) czytam, że matryca jest z samsunga czy z innych tam firm. Chciałbym tutaj wyprowadzić z błędu osoby, które myślą że matryce do LCD produkuje Samsung, LG, Sony czy inne firmy. Te firmy dają tylko grube pieniądze na badania, które powodują rozwój tych technologii a największymi producentami matryc do monitorów i telewizorów LCD są tajwańskie firmy: AU Optronics, Chi Mei Optronics.
I w wielu telewizorach lcd mamy te same matryce a z czego wynikają różnice w obrazie? właśnie różnice wynikają z zainstalowanej elektroniki i wgranego oprogramowania.
A co do takich marek kreowanych przez Avans i inne sklepy to raczej trzymam się z daleka. Może i w nich jest elektronika z samsunga ale napewno starszej generacji, starszy model matrycy itd.. Gwarantuję, że coś na tą cenę wpływa. A co z serwisem pogwarancyjnym?

Jeszcze jedno pytanie do pana Chrisso - proszę mi powiedzieć czy ustawienia obrazu były takie same dla tego Venusa, LG i Samsunga?
 
Ostatnia edycja:

borsooq

New member
Przeczytałem ten wątek i muszę odpisać. Z doświadczenia wime, że faktycznie tak jest, że w jednej fabryce produkuje się różne marki telewizorów. Pracowałem w fabryce Thomson Multimedia. Marki telewizorów jakie tam produkowane były to:
Thomson - rynek EU i USA
Saba - Niemcy
Interfunk - Niemcy
Telefunken - Niemcy
Ferguson - UK
RCA - Australia
Telewizory składane były z kilku rodzajów kineskopów (tak, wtedy to były jeszcze tv crt). Rodzajów tych kineskopów było około 15tu. Najciekawsze jest jednak to z ilu rodzajów płyt głównych były produkowane tv. Odpowiem: z 3 (słownie: trzech). Tak, nie pomyliłem się. Były tylko 3 rodzaje "bebechów", do których na kabelkach wtykane były różne rodzaje wyjść; np.: do niektórych nie wkładało się jakiś komponentów, które wkładało się do lepszych egzemplarzy.
To, że do najbardziej wypasnych TV montowaliśmy kineskopy Toshiby, to inna bajka, ale do reszty (middle-end, low-end) szły te same, niezależnie od marki. Dodatkowo trzeba dodać, że ze względu na różne kontrole jakości te same TV były wysyłane na różne rynki i to w obrębie EU. Np. do Niemiec szły najlepsze, do Czech najgorsze itp.
Poza tym takie marki jak Saba, czy Ferguson, na pewno nie podskoczą prestiżem do Sony, Panasonica, czy też samego Thomsona, a mimo wszystko jest to to samo.
Nie wiem, co w tej chwili produkuje Thomson, teraz nawet ta fabryka inaczej się nazywa: TLL, czy TCL, już nie pamiętam. Jestem jednak pewien, że są tak klepane Thomsony LCD i pewnie też inne marki TV.
Pamiętam też, że jak tam pracowałem w 2001 roku, to wszyscy pracownicy, co dojeżdżali z okolic Wawy przenieśli się do pracy do fabryki TV Daewoo w Pruszkowie, po czym nabijali się z tej fabryki (Deawoo), że tam są linie produkcyjne, delikatnie mówiąc, mało nowoczesne. Jednym słowem Daewoo było produkowane na starych liniach produkcyjnych przy użyciu starych technologii, a w tymże Daewoo produkowane były także Philipsy.
Zatem, panowie - znawcy, normalne jest, że w dobie cięcia kosztów w jednej fabryce produkuje się wiele różnych marek. Wcale to nie jest do końca tak, że są one produkowane z innych podzespołów. Niektóre owszem, ale inne nie. Wcale bym się nie zdiwił, jakby w jakiejś fabryce jednocześnie produkowane były No Name'y do jakiejś sieci handlowej obok Sharpów, czy Soniaków. W dzisiejszych czasach tak właśnie jest i na to nic nie poradzimy. Prawdą jest natomiast, że najczęściej te same produkty przechodzą różne kontrole jakości. Dla jednej marki może być tak, a dla innej nie. Pamiętajmy jednak też, o tym, że kontrola jakości jest dyktowana przez wymagania regionalnego rynku, a nie tylko przez markę.
Ja jeszcze LCD-ka nie kupiłem, ale jeśli kupię, to kupię Sharpa. Dlaczego?
Ze względu na funkcje i zaufanie do firmy. Nie będę jednak jechał po ludziach, którzy kupili TV w markecie pod jakąś mało znaną marką, bo uważam, że ich TV tak naprawdę, może być wcale nie gorszy od mojego.
Ludzie przypomnijcie sobie przypadek DVD-playerów Manta Emperor. Co do jakości producentów renomowanych. Nokia produkuje najgorsze middle i low-endy ze wszystkich producentów komórek, może nie licząc dawnego Siemensa. Wiem, bo mam.
Swoją drogą low-endy Sony uważam za najgorszy stosunek ceny do jakości ze wszystkich low-endów produkowanych przez producentów TV LCD. Nigdy Soniaka bym nie kupił, bo jest to zakup na ogół nierozsądny.
Co do mp3 playerów, to chyba każdy już mówi o tym, że w zasadzie to jest wszystko to samo i ja się pod tym także podpisuję.

Pozdrawiam wszystkich rozsądnie myślących.
 

gonti12345

New member
Odradzam Mowe N Ie Nieey Nie Ma E Eeeee Ni

moze troche pozna ta odpowiec ale odradzam ten telewizor mialem go 2 lata i nagle sam mi sie wylacza 0o......OPISZE TO :)(WLACZAM POGRA 10 MINUT PIK WYLACZA SIE I I COS STRZELA TRZ TRZ ) i firma VENUS bo troche sie dowiedzialem ZBANKRUTOWALA sie nie dziwie jak robila same skladaki ;/
 
Do góry